CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kasmela

Hari Ibu rosakkan akidah umat Isele.

tapi nyang...
life long learning
menuntut ilmu tu dr buaian smpi ke tiang lahad

sara ada le baca buku lifespan - buku omputih citer bab dah tua smpi nak mati, tapi ada yg impian tercapai ada yg tak semua tuh.. ada yg saat2 akhir baru boleh muhasabah diri kesilapan dan kejayaan mereka
ada setengah yg lain pulak smpi mati tau tau dia punya salah silap / kekuatan

p/s: nasihat onyang sara ikuti..TQmysara Post at 11-5-2012 11:31 PM

Sara, rasanya maksud dia ialah orang yang dah sangat2 tua pun masih buat apa yang dia buat, memang sangat cerah harapan dia akan mati dengan cara dia tu, tak sempat nak berubah. Bukan mustahil nak berubah, tapi kemungkinan besar payah nak berubah dah.

Hari Ibu rosakkan akidah umat Isele.

selain ribena haram.. ustaz kangkung ni juga cakap orang yahudi tak minum cocal cola..
sebab tu ka ...
Al Lebam Post at 11-5-2012 15:21

yang kat israel tu kilang coke bukannya kilang coca cola.. Harap maklum.. :loveliness:

(posted by mobile)

Happy Mother's Day to semua ibu2 dan bakal ibu kat CI...

Sara, rasanya maksud dia ialah orang yang dah sangat2 tua pun masih buat apa yang dia buat, memang ...
Babai Post at 11-5-2012 23:33

memang TAKKAN BERUBAH..ni yang paling  bahaya..dalam quran pun ada cite..kalo tuhan hidupkan balik lepas kene siksa dalam neraka pun manusia cam tu tetap macam tu..

ni nak cite pasal kuasa mutlak tuhan, bab sapa dia kasik hidayah sapa dia sesatkan..bukan makna kalo dah tuaaa, PASTI akan sedarr..taubat kendian suke ria di sorga

masalahnya di kalangan manusia kita takkan tau siapa..maybe diri kita sendiri

tapi untuk IBLIS, tuhan dah cerita..dah kasik tau..iblis di tetapkan golongan kafirrrrrrr or derhaka kat pencipta dia ! ni pasti

so iblis dan tentera dia syaitan , musuh NYATA manusia seperti tuhan cite lam quran !

tapi pasai kita semua takmo pakai kepala otak? kenapa yang di sebut ketua parti islam  or murshit apa jadah tu cakap cam tu tadak sapa bising , mana tok mufti seme..apa hukum orang islam cakap macam tu?

tuhan kata musuh nyata, manusia cam dia kata buleh di terima pertolongan..apa sudah jadi pertolongan Allah swt? putus harap or rahmat ? macam niiiiiiii kita angkat jadi orang alim dalam society? nak heran apaaaaaaa masarakat macam ulat taik je hari ni..kan?

tu baru 1 hal je laaaaaaaa..banyak lai leh sentuh..korang nanti juling baca..baru baca..jauh sekali nak fikir dan fahamkan

tapi nyang...
life long learning
menuntut ilmu tu dr buaian smpi ke tiang lahad

sara  ...
mysara Post at 11-5-2012 23:31

cigu jangan taksub or ikut membuta tuli walo pada ayah or ibu sendiri , apa lagi tuan guru itu ini..

kita hormati depa hanya depa sebagai ciptaan tuhan gak..macam kita kene respek bangkai even sekoq BABI !!

baik untuk 1 orang belum tentu baik untuk semua orang

fallacy of composition tu

hidup ni semata2 untuk mengetest diri sendiri saja cigu, bukan ngetest or suruh orang itu ini..ni yang ramai tak nampal hal sebeno termasuk penceramah bebal tu seme

ni pun statement kene baca slo2 dan paham btui2..silap2 nanti ada kata aku berlawanan suruhan cegah mungkAR promot maaruf

Happy Mother's Day to semua ibu2 dan bakal ibu kat CI...
harimau76 Post at 11-5-2012 23:40

terimakasih harimau.... kadang2 the simplest words say the most....

Follow Us
terimakasih harimau.... kadang2 the simplest words say the most....

~anya~ Post at 12-5-2012 12:33 AM

DAJJAL Badut. Perkataan ni simple gak kan anya?

Salam.

Auntie sbg seorg mama kpd anak2 auntie dan juga seorg anak kpd mak auntie mengaku bhwsanya auntie menyambut Hari Ibu....

Auntie tak reti nak memperuntukkan hari lain sbg Hari Ibu, so auntie mengambil peluang ini utk menyambut Hari Ibu yg telah disediakan.

Mmglah kita patut menghargai ibu kita setiap hari... Tetapi drp segi praktikalnya, adakah termampu kita membuatnya dgn berbagai2 tuntutan terhadap masa yg begitu terhad... Unless kita mmg hidup serumah dgn ibu kita...

So dgn adanya Hari Ibu, kita pause sekejap dan mengambil peluang ini utk menghargai segala pengorbanan ibu kita...

Maka, Selamat Hari Ibu kpd semua ibu di seluruh Malaysia....

DAJJAL Badut. Perkataan ni simple gak kan anya?
Babai Post at 12-5-2012 00:35

simple juga... tapi sangat berat panggil orang dajjal....

selain ribena haram.. ustaz kangkung ni juga cakap orang yahudi tak minum cocal cola..
sebab tu k ...
Al Lebam Post at 11-5-2012 23:21

ostat azhar ni sama level dgn pprt yg mudah terpengaruh dgn citer HOAX kat internet      org yg mudah percaya citer2 lagu tu mentalitinya lagu mana agaknyer...

simple juga... tapi sangat berat panggil orang dajjal....

~anya~ Post at 12-5-2012 12:43 AM

Betul tu. Saje panggil dia DAJJAL sebab nak tengok penjilat2 dia nak kata apa.  

Sebab tok guru diorang sedap2 jer label orang Islam lain yang berbeza pendapat sebagai DAJJAL dan boleh pula menabur fitnah dengan sesuka hati.

ostat azhar ni sama level dgn pprt yg mudah terpengaruh dgn citer HOAX kat internet      org yg mudah percaya citer2 lagu tu mentalitinya lagu mana agaknyer...tobby Post at 12-5-2012 12:50 AM

Aku ingat orang bangang jer yang telan bulat2 cerita surat berantai dari internet ni. Rupa2nya ada sekor DAJJAL pun sama2 bangang tertelan jugak cerita2 macam tu.

walau my mentua dah meninggal, still
kami letak sejambak bunga di atas pusaranya
sempena hari ibu ahad ni...

Makin lama makin pelik jer Zehar derus ni. huuhuh....

Apapun kita cakap. Para penjilat si DAJJAL akan tetap menjilatnya juga.

Dari sini aku melihat akan keperluan seseorang Islam itu mempelajari ilmu keagamaan berasaskan DISIPLIN KEILMUAN-nya..

mmg bg hukum senang2 sgt.... nanti ade la yg taksub kata aku hina ulamak
dino Post at 11-5-2012 14:11

.. sepatutnyer aku x yah pikir panjang kalau hukum hakam tuh dari seorg bergelar alim ulamak..........  tp ayat2 ustad ni btol2 wat aku rase cam diperbodoh2kan biarpon ilmu agama aku ni x seberape...

dan bile aku menyuarakan pandangan aku terhadap ayat2 ustad ni,,,... just to share opinion... aku kene kutuk sebagai TIDAK LAYAK.... sbb according to fanatik ostad ni...  apelah sgt aku ni kan nak kritik UIA yg sangatttt TINGGGI ILMUUUUU

RELIABLE KE MENDE MCM NI
http://mforum2.cari.com.my/viewthread.php?tid=611437&extra=&highlight=&page=1
hahaha time ku bukak topik ni pon.. aku x kenal sgt UAI ni... sbb tuh aku tak letak pon name UIA kt title benang aku tuh.... just tertarik nak kritik ayat2 seorg ostad je.... then bile selalu sgt UAI ni masuk fesbuk... baru la aku tau ostad ni sape..

.. sepatutnyer aku x yah pikir panjang kalau hukum hakam tuh dari seorg bergelar alim ulamak..........  tp ayat2 ustad ni btol2 wat aku rase cam diperbodoh2kan biarpon ilmu agama aku ni x seberape...

dan bile aku menyuarakan pandangan aku terhadap ayat2 ustad ni,,,... just to share opinion... aku kene kutuk sebagai TIDAK LAYAK.... sbb according to fanatik ostad ni...  apelah sgt aku ni kan nak kritik UIA yg sangatttt TINGGGI ILMUUUUU

RELIABLE KE MENDE MCM NI
http://mforum2.cari.com.my/viewthread.php?tid=611437&extra=&highlight=&page=1
hahaha time ku bukak topik ni pon.. aku x kenal sgt UAI ni... sbb tuh aku tak letak pon name UIA kt title benang aku tuh.... just tertarik nak kritik ayat2 seorg ostad je.... then bile selalu sgt UAI ni masuk fesbuk... baru la aku tau ostad ni sape..

RELIABLE KE MENDE MCM NI

http://mforum2.cari.com.my/viewt ... ghlight=&page=1

Reply  dino

Betul tu adik dino. Sian my kids. Bwk ribena g skul pon kene sound dgn kwn- nta ...
akaktepiTasik Post at 11-5-2012 22:13

tu la psl... kelompok yg minat ngan ustaz ni ilmu kurang..... berbanding ngan dr maza....kelompok pengikut berbeza.... kelompok panatik ustaz azhar ni skit p share kat fb....cuba lihat isu yg dibangkitkan ustaz azhar.... hr ibu haram... ribena haram... strepsil haram.... teori big bang karut.... tanpa bg asas kukuh..... yea sesape bleh tak ikut ustaz.... tp perkara yg keliru segala ni perlu ustaz elak.....