CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: maxim

[Edisi Post Mortem]Sepahtu Juara Maharaja Lawak Mega 2013. Layakkah?

farah.noty posted on 8-2-2014 08:45 AM
aku rasa ni bukan kes dengki. ni kes lawak ke tak. kalau betul2 lawak orang pun tak bising. simple ...

bg korang jer yg tak lawak.......... apa2 pun dah menang, jd maksudnya ramai yg suka lawak diorang tuh... ..yg pastinya majoriti suka lah tuh....tak puas hati report jer kat suhakam ker or astro!!! .....dengki sungguh ko nie....

bambimo posted on 8-2-2014 12:09 PM
Xpe bocey..jd mcm shiro masa masuk mlm 2012..freshie tp boleh dpt no.3, tahun 2013 jd naib juara..te ...

Walaupun ade kumpulan pelawak yg gigih guna formula Sepah utk naik/menang tapi Bocey lebih mirip dgn Sepah. Mengingatkan pada Sepah tanpa sebarang cubaan copypaste pun.

Achey tu macam Mamat. Kelakar tapi org annoying dgn die. Bonus suara dia agak sedap.

Fad plak macam Jep. Walaupun tak cukup sengat sgt tp bile membahan tu agak menjadi lah dgn muka selambanya yg hujung ade gelak2 kecil dan suara sedap. Paling best time rap. Mohon caras zizang

Abam macam Shuib. Fungsinya utk di bahan dan muka die org tgk pun dah tergelak. Suara pun mcm Shuib, paling sedap nak di compare dgn dua yg laen.

Good luck Bocey! Jgn berpecah mcm Sepah. Fans Sepahtu ramai yg dah follow korang sama mcm Jambu n Nabil gak. Brotherhood dgn Sepahtu jgn di cemar dgn perangai kacang lupakan kulit k! Jangan jd musuh dlm selimut, gunting dlm lipatan yg menikam drpd belakang apatah lagi baling batu sembunyi tangan  

MLM2014 (kalau ada) fan base konpem dah kukuh tp akan ade tekanan yg hebat utk hanya melihat 'kesempurnaan' Bocey mcm Jozan/Sepahtu kena. Mohon bertabah LOL

Last edited by LauraRichis on 9-2-2014 11:38 AM

Lawak yang diulang ulang setiap minggu. Isu yang diulang setiap minggu.
Macam tak adil untuk kumpulan yang come out dengan fresh idea setiap minggu.
Pernah minat sepah. Tapi sepahtu? Memang takkk..

p/s : asyik cakap pasal fungsi tak fungsi, kereta, man of the match, pening larrr.. hurmmmm...

bambimo posted on 8-2-2014 02:02 AM
Rezeki sepahtu..trpksa terima walau xlayak bg sesetengah org..sykur juga bocey dpt kalahkn pelawak s ...

Nampak Nabil mcm dah penat nak perah idea. Lagi pulak dia sensorang.
Sedangkan Sepahtu yang bertiga pun idea hancur lebur.. ni kan plak Nabil sensorg ye dakkk?

Nampak sgt aku tak suka Sepahtu... haha

MLM 2014 confirm kot tak ada jambu dgn Nabil...huhu

ada yg kata lawak jambu x ada yg leh diingat?
mesti time jambu tukar channel tu...
cuba tanya mana mai Siti Nur Enjoy?
sapa yg leh sakat dato yusuf jadi driver?

LauraRichis posted on 9-2-2014 09:45 AM
Ehehhe mane ade marah..aku sebut pitenah sbb kau explain benda yg terang2 salah. Kau pun dah edit  ...

iyo lee dah buat salah tu aku ngaku ler.. peace

Follow Us
azharpac2 posted on 9-2-2014 10:28 AM
bg korang jer yg tak lawak.......... apa2 pun dah menang, jd maksudnya ramai yg suka lawak diora ...

hahahahahaha ade keje plak aku nk dengki. tu la org melayu. kritik sikit je mesti ckp dengki. ape punya mentality la.

starcity posted on 9-2-2014 09:23 AM
Aku tak boleh hadam lawak2 Jambu. tak kelakar & merapu je banyak. tapi Jambu memang ada fans dorang  ...

aku sangat tak boleh hadam lawak english debate dgn kelas matematik kat final tu..
merepek meraban gitu atas pentas aku pub boleh..

MsCinderella posted on 9-2-2014 11:03 AM
MLM 2014 confirm kot tak ada jambu dgn Nabil...huhu

yg aku tgk banyak kali dan tak boring lawak jambu MLM 2013 ni
- lawak raja bersiong, komedi muzikal dan lawak jadi datuk/dato'. mmg terbaik!
lawak masa MLM 2012 dgn maharaja lawak pun masih aku ingat dan tak boring kalau tgk lagi
masalah jambu ni dorang tak pandai simpan lawak yg best² utk final.
semua lawak yg best² dorang buat masa minggu awal²

kalau ikut saya punya ranking malam final tu,
1)bocey
2)sepahtu
3)shiro
4)jambu
5)nabil

yg nabil tu,ni kan maharaja lawak..yg pi wat edisi luahan perasaan tu napa?..dh persembahan 1st mention pasai insiden luna tu..utk persembahan ke 2, watla lawak..iskk..ni tak,yg ke 2 pn benda sama..cmna org nk judge dia..per la..

satusembilan posted on 9-2-2014 12:15 PM
yg aku tgk banyak kali dan tak boring lawak jambu MLM 2013 ni
- lawak raja bersiong, komedi muzi ...

stuju!..lawak jambu(minggu depa menjadi)kalau diulang tengok pn..mesti bleh tergelak lagi..xp,tulah..bila final,kureng sket..utk final mlm 2013 ni kiranya persembahan terbaik jambu berbanding 2 final sebelum ni.

Tahniah sepahtu..... tapi lebih puas hati kalau Bocey menanggggg diaorg orang baru underdog yang hebat. Memang kelakarrrr dan Nyanyian pun sanggat besttttt BOCEYYYYYYY..... apa buleh buatttt redha

ragnarox posted on 9-2-2014 12:55 AM
Sepahtu menang sebab popular jer lebih..lawak sampah..same gak shiro, lawak x berapa nak jadik, muji ...

saya setuju dgn pendapat awak.......

MissLibra posted on 8-2-2014 11:33 PM
oh ye ke janganlah marah aku tak tengok pun MLM ni apatah lagi mengundi
aku salah baca ...

bagi kaum2 fanatik, tu semua hidup mati mereka. so jgn fitnah lebih2 k..

aku pon suka bocey menang dari sepahtu..
tapi nak wat camne, aku pon x mengundi..koserla, dahla derg tiap2 minggu dpt gaji, dpt plak duit menang lg.. cukupla aku byr duit astro bulan2..

bocey tu best lah rapping. nabil pulak mmg muzikal tu makanan dia. teringat raja lawak/maharaja lawak tahun bila tah, nabil nyanyi ikut rentak Grenade -- bruno mars sambil main piano. best!

LauraRichis posted on 9-2-2014 10:31 AM
Walaupun ade kumpulan pelawak yg gigih guna formula Sepah utk naik/menang tapi Bocey lebih mirip ...

MLM2014 saingan antara bocey ngan SYJ tapi jangan lupa program baru skool of lawak + BMB musim ke-2 mana tahu bakal melahirkan pelawak yg lagi fresh.. johan mungkin akan join dan berganding ngan pelawak lain.. so sukar dijangka gak la MLM2014 milik siapa..

tapibukanaku posted on 10-2-2014 10:49 AM
bocey tu best lah rapping. nabil pulak mmg muzikal tu makanan dia. teringat raja lawak/maharaja lawa ...

ya nabil lagu bruno mars sambil main piano olok-olok mmg antara lawak nabil yang paling aku ingat sampai skrg.. masa RAJA LAWAK musim ke-2.

lepas sepahtu, aku dah jadi fans bocey.. bocey mengingatkan aku dgn sepah masa raja lawak + maharaja lawak..

Tak_Syg_Mulut posted on 10-2-2014 10:52 AM
ya nabil lagu bruno mars sambil main piano olok-olok mmg antara lawak nabil yang paling aku ingat  ...

ye betul tu.