CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: seramado

Siti Nurhaliza akui keguguran..takziah..

Berita keguguran dia ni smpai masuk berita tv3 1.30.buletin utama xpasti.yg pasti rncngn hburan lain pun menjadikan berita ni sbg topik utama juga selain arwah pakyus..hebatnya ct.
Xmainla lisa surihani.beranak pun org xbpe kesah sgt.

naina replied at 2-12-2015 11:11 AM
Berita keguguran dia ni smpai masuk berita tv3 1.30.buletin utama xpasti.yg pasti rncngn hburan lain ...

buletin utama masuk jugak...berita pukul 1 kat ntv7 tu pun ada masuk

kechikchomel replied at 2-12-2015 11:19 AM
buletin utama masuk jugak...berita pukul 1 kat ntv7 tu pun ada masuk

Huhu buletin utama pun masuk jugak,
Bukan calang retis bole msuk buletin utama.sdgkn berita keguguran ni sgt biasa bg org lain..betol2 sweetheart malaysia.

eyansss replied at 2-12-2015 11:01 AM
hormon tak stabil...  pastu insulin resistance...  macam ala2 orang sakit kencing manis...  pastu  ...

Ko tak usah pedulik tang orang cakap ko gemok...yang penting suami ko sedap dapat peluk penuh.....pelincir pun tak payah pakai ...already naturally penuh dalam badan...think positive girl....girl power....

Heee

naina replied at 2-12-2015 11:23 AM
Huhu buletin utama pun masuk jugak,
Bukan calang retis bole msuk buletin utama.sdgkn berita kegug ...

itulah...
berita tv9 ada masuk tak?

naina replied at 2-12-2015 11:11 AM
Berita keguguran dia ni smpai masuk berita tv3 1.30.buletin utama xpasti.yg pasti rncngn hburan lain ...

Siti kalu jatuh tangga sekalipun harus masuk buletin utama n front page news paper ..Rasa nk denial je apa yg hebat sgt ngan siti nih.
Teringat masa ctdk kawin semua berita n tv duk gembur2kan berita dorang..
Bukan di msia, indon, spore jew malahan kluar paper di Jepun n Taiwan lagi ..
Ini betul tau bukan propa coz ada kawan i yg study di sana..

Follow Us
Vermicelli replied at 2-12-2015 11:33 AM
Ko tak usah pedulik tang orang cakap ko gemok...yang penting suami ko sedap dapat peluk penuh..... ...

hahaha...  tu la, kengkadang rasa kelakar bila orang kepoh2 cenggini...  padahal laki aku rileks je...  ada kawan aku lagi la, siap cakap : mana ko tau laki ko tak bising : aku balas balik : mana ko tau laki aku bising? dia cite ngan ko ke? :  terus dia diam...  ada sorang tu siap cakap : biasa la, lelaki... mesti bising punya : aku balas balik : macam laki ko yeak? :  hahahaa...

sekarang ni kalo orang kutuk2 aku senyum jek ah...  berdarah hati tapi muka tunjuk manis je...  malas nak pikir tapi kalo tetiap hari kena asak sentap gak...  ekekeke...

jargon replied at 2-12-2015 09:12 AM
mgkin ct jgk yg tnggung mjlis kwen ank dk besar2 ran tu..hadiah pon ct bg sebiji rmh..mgkin jelah  ...

yang bagi rumah tu, katanya ayah (DK) yang bagi.
kaya jugak siti, kalau betul dia yg bagi, kalau nk ikut yang kata dia tak semeriah dulu.
tp tetap boleh bagi rumah kat anak tiri.

Nk jaga standard tok k pun iye. Mana tau kan tengku zawiyah bagi hadiah syer/saham syarikat sket pd asyraf. Tak kan tok k nk bagi hadiah keta je. Org kaya ni..bagi hadiah rmh is normal. Sb tu ct kena pulun smpi skrg.
Sayang tok k..segala kehendak diturutkan. Mcm kita lerr..sayang suami klu bole segala menda nk pi serah.

shoyuna replied at 2-12-2015 08:52 AM
Entah kenapa rasa sebak and terharu bila uols kata Allah tak pernah berhenti menyayangi hamba Nya. ...

......... saya masih menunggu keajaiban. huhu. setiap kali period lewat rasa excited sangat,  setiap kali itulah menjadi amat hampa.

dulu sebelum kawen rasa senang je nak buat anak bila tgk kawan asal kawen terus mengandung. bila sampai turn sendiri... sobssss

yang PCOS tu jaga diet, kena turunkan berat badan baru la boleh hormon regularize

kesian datok ct...aku simpati kt dia...rezeki stp org xsama..kipidap datok...kalo ada rezki....akan merasa jgk timang anak sendri

eyansss replied at 2-12-2015 11:01 AM
hormon tak stabil...  pastu insulin resistance...  macam ala2 orang sakit kencing manis...  pastu  ...

Try la makan habbatussdauda listra. bukan nak pomot produk coz aku pun penah kena pcos dulu. mendadak naik 20kg dalam bape bulan je kot. doc pun terkejut. bagi ubat hormon lagi menjadi2 lapa sampai menangis2.last2 doc suh stop sebab tgk aku lagi naik mkn ubat hormon. diet n eksesais pun sama gak camtu. puasa pun tak jalan. last2 akus urvey jumpa habbatusauda listra ni. aku tawakal try n doa. sebab aku pun nak peknen. aku makan sebulan trus kua 1 ketul darah tapi sebiji mcm ovari. aku sampai bawak pegi klinik n doctor gynea aku kat CTC Uitm Sg Buloh. last2 dog kata mebi tu pcos da kua. after 2 month kot, aku peknen. seyes tak sangka.. dan anak aku minggu depan masuk 4 bulan da. kadang menangis bila aku tengok muka anak aku sebab aku tak sangka. org kutuk, perli.. lagi la kena perli dengan husband side siap aku sound tepek. jangan tanya saya, tanya Allah nape tak bagi kat saya? trsu org tu senyap.

tapi usaha yang lain jangan tinggal, solat dhuha, solat hajat n solat tahajud selalu buat. insyaallah. ni perkongsian ikhlas dari aku sebab aku pernah rasa menda tu. dan doc2 suma cam tkejut coz aku leh peknen dengan sendiri, padahal last masa aku jumpa Gynae tu aku sepatutnya nak wat ujian dgn asben aku utk peknen. nak amik sample ke apa ntah.

semoga kisah aku jd iktibar kat suma pompuan2 yang punya masalah sama cam aku. korang pegang la 1 janji Allah.. setiap sakit ada ubatnya melainkan mati. jadi jangan berhenti berusaha di ikuti dengan doa. insyaallah, allah kan maha mendengar. kadang ALlah nak beri tu bila mana kita sembang 1 by 1 dengan Allah masa tahajud tu.

rayna_raynes replied at 3-12-2015 04:16 PM
yang PCOS tu jaga diet, kena turunkan berat badan baru la boleh hormon regularize

bukan senang. kadang sampai menangis2.. padahal kita baru lepas makan. puasa pun kadang rasa cam apa ntah. kena kuat semangat tp mmg susah nak jumpa org yg leh kuat jd cmtu

ANTUGIGI replied at 4-12-2015 04:04 PM
Try la makan habbatussdauda listra. bukan nak pomot produk coz aku pun penah kena pcos dulu. menda ...

boleh gak try...  kat mana ada jual tu?

KucingBiru replied at 3-12-2015 04:10 PM
......... saya masih menunggu keajaiban. huhu. setiap kali period lewat rasa excited sangat,  seti ...

insya Allah...  meh kita sama2 doa...  aku pun macam ko...  masih menanti ni...

Edited by mulutcomel at 6-12-2015 03:43 PM

siti ni untung Allah bg dia dugaan dlm masa terdekat agar lebih dekat kepada Nya...1st keguguran...2nd kwn baik TJ meninggal...3rd pak gad rumah di meninggal...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Klau keguguran mmg tkyh restke? Tgk siti pg teater lg. Kuat betul dia ni. Aritu pregnant pun boleh perform concert. Bawak2 berehat yer ctdk.

melinda_kerr replied at 6-12-2015 03:46 PM
Klau keguguran mmg tkyh restke? Tgk siti pg teater lg. Kuat betul dia ni. Aritu pregnant pun boleh p ...

kan? terkezut aku tetiba nampak muka ct kat ig syarulridzwan time teater tu...ingatkan tengah berpantang lagi

eyansss replied at 4-12-2015 08:42 PM
boleh gak try...  kat mana ada jual tu?

survey je kat internet. cari habbatusauda listra nuderm. try la tau. insyaallah. kita usaha allah yang tentukan.
tapi nak nasihat 1st bulan - makan 2 biji pagi, 2 biji malam. kalau rasa panas ke nak demam ke memang pun rasa camtu. tahan kan je. aku pun sampai demam2. peknen pun demam2 makan sauda. tapi makan gak..

bulan kedua baru leh makan 1 biji pagi, 1 biji malam. aku jadi testimoni untuk dorang masa sebelum peknen dan masa peknen (masa peknen lagi best makan sebab tak muntah2 padahal sebelum makan tu aku loya muntah 1 bekas. pastu badan jadi segar je siap aku leh mop uma, masak untuk kenduri)