CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lucero

SINETRON~~MUTIARA HATI~~DAH TAMAT~~

Originally posted by moondance at 3-1-2007 04:04 PM
hehehhe...c iqbal.... kutuk xhengat dunio...
mas aji laks....puji melambung....entah dpt tgk ker x hr ni....
aku xtahan kalo kuar c salmah tu...aku lak yg jadik takot...:nyorok:

hehehe...biasa la...yg hensem la harus dipuji...si iqbal tu..dahlah x ensem...perangai buruk lak tu...mana x aku ngutuk x hengat donia aku pun takut nk tgk time setan dua ekor tu kuar...

semalam punya review ada org nak culik nabila. agak2 siapa yg punya angkara ya? nanti tak pasal2 arini jugak yg kena. kesian arini.

Originally posted by sarahsofiyah at 3-1-2007 16:08

hehehe...biasa la...yg hensem la harus dipuji...si iqbal tu..dahlah x ensem...perangai buruk lak tu...mana x aku ngutuk x hengat donia aku pun takut nk tgk time setan dua ekor tu kuar...

:setuju::setuju::setuju:

nak tgk lagi tak?takut sakit hati lor..

Mutiara hati satu2 nya sinetron yg pada pandangan aku,melarikan pemikiran negatif masyarakat terhadap title 'ibu tiri'.
Ini kerana,setelah BMBP,akan muncul sinetron terbaru,Rantapan Anak Tiri yg menanam sikap negatif terhadap title 'ibu tiri'(tgk promo pun dah tau)..
sebenrnya,seorang ayah yg kehilangan isterinya(duda) akan berkahwin dgn wanita lain DEMI anaknya(inilah yg ditekankn dalam sinetron2).
Tapi kalau nak diikutkn,jika kita kehilangan sesuatu yg amat kita kasihi,kita akan dapat yg lebih baik/bagus darinya(seperti Bu Arini yg jauh lebih solehah dari Anisa,isteri lama Aji)
dan,mungkin ibu tiri yg JAHAT ini terdiri dalam kuantiti yg kecil..ia dianggap BANYAK kerana ia telah tertanam dalam fikiran kita.
Inilah yg berlaku pada Nabila apabila dihasut oleh Salmah.
Tetapi,kita juga perlu mejadi sebijak Nabila,iaitu lebih percaya pada ayhnya dan sanggup selidik sendiri..dia tidak mudah percaya pada orang lain...
Kita juga peru menjadi seadil Arini,tetap menghukum Nabila atas kesalahan yg Nabila lakukan walaupun dia bakal mengahwini ayah nabila dan sudah tahu Nabila pasti tidak suka pada dia lagi.
menjadi ayah yg tahu mendidik anaknya untuk memahami sesuatu perkara dengan cara yg betul2 anak itu boleh memahami seperti Aji yg cuba mnjauhkn fikiran negatif nabila thdp ibu tiri ..
Sinetron ini cukup sempurna kalau difikirkan dalam2..walaupun ada kekurangannya
janganlah asyik menyampah dengan org tu..menyampah dengan org ni...biasalah..dalam sinetron semua mcm tu...
ambil yg baik sbb dalam MH banyak perkara yg baik2..

[ Last edited by  terbakar91 at 3-1-2007 04:15 PM ]

perghhh..ulasan yg baguih n positif!

Follow Us
Originally posted by terbakar91 at 3-1-2007 05:13 PM
Mutiara hati satu2 nya sinetron yg pada pandangan aku,melarikan pemikiran negatif masyarakat terhadap title 'ibu tiri'.
Ini kerana,setelah BMBP,akan muncul sinetron terbaru,Rantapan Anak Tiri yg menanam sikap negatif terhadap title 'ibu tiri'(tgk promo pun dah tau)..
sebenrnya,seorang ayah yg kehilangan isterinya(duda) akan berkahwin dgn wanita lain DEMI anaknya(inilah yg ditekankn dalam sinetron2).
Tapi kalau nak diikutkn,jika kita kehilangan sesuatu yg amat kita kasihi,kita akan dapat yg lebih baik/bagus darinya(seperti Bu Arini yg jauh lebih solehah dari Anisa,isteri lama Aji)
dan,mungkin ibu tiri yg JAHAT ini terdiri dalam kuantiti yg kecil..ia dianggap BANYAK kerana ia telah tertanam dalam fikiran kita.
Inilah yg berlaku pada Nabila apabila dihasut oleh Salmah.
Tetapi,kita juga perlu mejadi sebijak Nabila,iaitu lebih percaya pada ayhnya dan sanggup selidik sendiri..dia tidak mudah percaya pada orang lain...
Kita juga peru menjadi seadil Arini,tetap menghukum Nabila atas kesalahan yg Nabila lakukan walaupun dia bakal mengahwini ayah nabila dan sudah tahu Nabila pasti tidak suka pada dia lagi.
menjadi ayah yg tahu mendidik anaknya untuk memahami sesuatu perkara dengan cara yg betul2 anak itu boleh memahami seperti Aji yg cuba mnjauhkn fikiran negatif nabila thdp ibu tiri ..
Sinetron ini cukup sempurna kalau difikirkan dalam2..walaupun ada kekurangannya
janganlah asyik menyampah dengan org tu..menyampah dengan org ni...biasalah..dalam sinetron semua mcm tu...
ambil yg baik sbb dalam MH banyak perkara yg baik2..

thanks terbakar! betul gak cakap kau!
aku ingat lg masa aji kasi coklat..coklat pertama dan kedua tak sedap,
pastu Aji suruh test yg ke 3 punya,tp Nabila tak nk..
bila nabila rasa,sedappprnyer...
bagus betul ajar anak dgn cara mcm ni,kan?
hari2 ada tip yg berguna dalam hidup kita..
aku menyedarinya...

sesipa yg nak tgk pic2 MH sila ke page 10~terima kasih~

kiranya MH ni masuk akal la bbanding citer yg merapu meraban tu...

isk! dah la menumpang! bikin kotor! minum arak lak tu

goblok benar orang jahat tu.. kalau dia tikam nabila mesti la dah kuar darah :lol hahaha terhibur sekejap ati aku

weqqy_wnx This user has been deleted
hari ni si susan t ada balik...sian dia ngn muka berparut...
mak cik asik lagi kesian...kena tuduh curi barang kemas nuna...
ni mesti angkara setan laki bini tu...salmah n iqbal..

takpe..sepandai2 tupai mlompat, jatuh ke tanah jugaaaa....kena la ada konflik br happening sket...hahahahha...

Astro baru ada TV9 baru boleh tengok MH... Ok citer nie best....

Rasa2nya susan ni nanti baik ke jahat. zety risau kalau2 dia berpakat sama si iqbal dan salmah utk menghancurkan aji sekeluarga. ialah mana tahu dia nak balas dendam.

ada sebab jugak susan nk buat camtu...lelbih lagik mas aji sudah bernikah sama buk arini..kihkihkih..

Originally posted by zetyaiman at 4-1-2007 12:05 PM
Rasa2nya susan ni nanti baik ke jahat. zety risau kalau2 dia berpakat sama si iqbal dan salmah utk menghancurkan aji sekeluarga. ialah mana tahu dia nak balas dendam.

aku pn ada perasaan camtu gak....abislah kalo dia komplot dgn si salmah tu...gerenti jatuh terduduk bu arini..nape la pak aji tu baik hati sgt...suma org susah dia nak bawak duk umah diaa...eiii...

Originally posted by sarahsofiyah at 4-1-2007 02:24 PM

aku pn ada perasaan camtu gak....abislah kalo dia komplot dgn si salmah tu...gerenti jatuh terduduk bu arini..nape la pak aji tu baik hati sgt...suma org susah dia nak bawak duk umah diaa...e ...

oooo...c susan tu dh muncul balik eekkk...abis ler bu arini tu...kang kene goda laks mas aji tu..
ekekke.....nasib umah mas aji beso....ramai org susah ekkk..

Originally posted by moondance at 4-1-2007 02:41 PM

oooo...c susan tu dh muncul balik eekkk...abis ler bu arini tu...kang kene goda laks mas aji tu..
ekekke.....nasib umah mas aji beso....ramai org susah ekkk..

a'ah...hari ni susan muncul semula...dah cam pengemis aku nengok masa pak aji bagi dia makanan....yg pasti  muka dia dah buruk sebelah....mungkin kene simbah asid kot...aku pelik la org kat rumah pak aji tu..xkan diaorg x nampak si iqbal tu beli arak...

suka tgk keletah nabila cute sgt...

kesian kat mak cik asih. iqbal dan salmah ni jahat tahap cipan patut sampai mampus. pelik jugaklah semua org kat dlm rumah tu takkanlah tak nampak macam mana si salmah tu beria - ia menyuruh periksa bilik mak cik asih dah tentu ada muslihat di sebaliknya.

Kesian jugak kat susan ialah ini semua adalah pembalasan atas sikap jahatnya yg lalu. nasib baik ada aji dan arini nak menolongnya dan bagi tempat tinggal.

goblok betul percaya kat setan dua ekok~ actually saya pun tak berapa ikut coz waktu tu keletihan so tgh berlawan ngan mata hukhuk..

zetty apa preview tuk episode akan datang? waktu tu dah tertidur terus