CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ankgajah7578

kemangkatan Sultan Johor

sedih,pilu,sayu..
tp sebagai anak johor mmg terasa sgt kehilangan alharhum sultan..baginda begitu dekat dihati rakyat..
Alfatihah..
semoga sultan ibrahim akan memerintah johor seperti alharhum ayahandanya malah lebih baik lagi..insyaallah..

a ha oobi...forever johorean no matter where I am
and you too?
nhuser Post at 25-1-2010 12:26

macam laki aku gak...terkejut gak tengok dia nangis beria masa sultan johor mangkat...kira johor sejati la ni

Satu lagi, sedih coz ramai Johorean yang tak sensitif..Langsung tak hormat tempoh berkabung, keluar pakai seluar pendek ngan cap, pakai seksi2...Memanglah tak diwajibkan memakai pakaian berkabung nie, ...
sallycity Post at 26-1-2010 13:31

kt johor maksudnye??la...
phiyya n my fellow johorean yg kt selangor ni pun berkabung..atleast have some respect la...ape la nk jd dorg ni,xde common sense btol

lantak aa all those people nk ckp ape
all i know is,
we johorean knows our king and we dont have to listen to other people because we know better..lgpun everyone ade past masing2,,yg mengata tu baik sgt ke?xpnh ade mse lampau??

mmg. hanya rakyat johor je yg tau siapa almarhum baginda. kami rakyat johor sayangkan almarhum sultan iskandar & juga sultan kami yg baru Sultan ibrahim. sultan2 negeri lain tu pun bukan la perfect sgt.

mmg. hanya rakyat johor je yg tau siapa almarhum baginda. kami rakyat johor sayangkan almarhum sultan iskandar & juga sultan kami yg baru Sultan ibrahim. sultan2 negeri lain tu pun bukan la perfect sg ...
starcity Post at 26-1-2010 21:51

:pompom: xoxoxo!!

Follow Us
mlm tadi dgr komen dato rais yatim. nampak mcm tak amik tindakan tegas pada blogger kurang ajar tu. kalau korg masuk blog mamat tu & baca permohonan maaf dia, korg pun blh agak permohonan maaf tu tak ikhlas langsung. ni aku paste permohonan maaf dia nan ado tu :-

Permohonan maaf kepada seluruh rakyat Malaysia.
Oleh : AdukaTaruna

Assalamualaikum kepada muslimin Malaysia dan salam sejahtera kepada bukan muslim Malaysia.

Setelah dinasihatkan rakan, dan kemudiannya di atas kesedaran diri sendiri, dengan rendah dirinya, saya (gua) memohon maaf kepada seluruh rakyat Malaysia umumnya dan seluruh rakyat Johor khasnya di atas keterlanjuran saya berkenaan dengan artikel di luar norma kemanusiaan ini.

Dah mampos buat cara mampos la.

Walaupun saya tetap akan memegang idealogi saya, tetapi perbuatan benar tetap benar, dan perbuatan salah tetap salah. Saya mengakui akan kerosakan yang berlaku ke atas kumpulan PAS Reform, masyarakat dan diri sendiri akibat perbuatan tidak bertanggungjawab yang telah saya lakukan.

Walaupun berbeza idealogi politik, saya ucapkan terima kasih kepada blogger UMNO kerana membantah dan menekan keterlanjuran saya. Kemudiannya saya ucapkan terima kasih kepada rakan-rakan yang telah menegur dan menasihati saya.

Apa yang sangat dikesalkan ialah kealpaan saya bahawa saya tidak lagi membawa imej persendirian, sebaliknya membawa imej satu kumpulan jalan sisi untuk Islamic State.

Jadi dengan ini.

1. Saya memohon maaf kepada seluruh warga Malaysia umumnya, warga Johor khasnya atas keterlanjuran saya.

2. Berjanji akan memperbaiki tingkah laku dari masa ke semasa.

3. Menarik semula artikel luar norma kemanusiaan itu dari blog saya sebagai tanda saya akui kesalahan saya.

Yang benar,

AdukaTaruna

patutnya statement mohon maaf kena di buat rakaman dan di siarkan di tv atau tenet untuk tatapan umum. setakat statement bertulis di blog...tidak memadai..macam kartica..insaf dan bangun menghadapi masyarakat mengaku kesalahan yang telah di lakukan...kenapa nak tutup2 muka?

kalau kau baca dia punya permohonan maaf tu pun mmg mcm sampah je. address to 'semua rakyat malaysia'. patutnya paling utama kau mintak maaf kat kerabat diraja johor tu. aku mmg pantang org menghina org yg dah tak de kat dunia ni. mcm org tak de agama

sembat je dalam penjara org macam aduka teruna nih....perangai mmg mcm @#$*!&@...

kalo aku takkan maafkan aduka taruna ni...

ikutkan rasa biadap dia... aku nak hukum dia mandul biar takde keturunan yang lahir dari lelaki biadap

rejam jer...

Al-fatihah...
sembah takziah

mlm tadi dgr komen dato rais yatim. nampak mcm tak amik tindakan tegas pada blogger kurang ajar tu. kalau korg masuk blog mamat tu & baca permohonan maaf dia, korg pun blh agak permohonan maaf tu tak  ...
starcity Post at 27-1-2010 09:36

ala,statement sgt2 obvious xikhlas!!
jgn kasi dia jejak johor lgsg la!!!!
xmenyumbang ape2 pun:@

nampak sgt percanggahan antara Rais Yatim dgn Abg Isamuddin pasal kes Aduka Taruna

kalo aku takkan maafkan aduka taruna ni...

ikutkan rasa biadap dia... aku nak hukum dia mandul biar takde keturunan yang lahir dari lelaki biadap
nazurah Post at 27-1-2010 17:18

tergelak aku baca sumpah ko nihh..

aku dengar orang kata Almarhum  nih raut wajah nya aje nampak bengis tapi hati memang baik.Semoga roh nya dicucuri rahmat.Amin.

Off topic jap.Aku nak tanya sikit pasal protokol.

Waktu kita menziarahi jenazah sultan,siapakah orang yang dibenarkan memakai segala darjah kebesaran dan pingat yang telah dikurniakan?

Aku tanya sebab aku tengok masa siaran langsung tu ada jugak individu yang datang ke istiadat tersebut dengan memakai darjah kebesaran dan pingat sedangkan yang lain termasuk Raja-raja,PM dan TPM pun tak pakai.

Aku tanya ni sebab aku nak tau saja.

Terima kasih.

mungkin tu kerabat terdekat Almarhum..sbb yg pakai tu pun dah berusia sgt kan

Takziah & al fatihah utk semua ahli keluarga.......