CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: crossfire

[Tempatan] Kanak-kanak 11 tahun lahir bayi di klinik swasta, Boipren 30an diburu

Close [Copy link]
bluehedgehog replied at 7-8-2015 08:31 AM
barat play safe

timur tgh - tradisi kawin paksa dan hencap kanak2 atau yg 11-12thun...

Mungkin u xpnh tengok dokumentari atau baca kajian2 atau program2 yg dibuat oleh oleh dorg..byk tengok movie sj...  kononlah dorg playsafe pki kondom segala...dalam movie saja..tunjuk sj..realitinya xjugak...budak2 remaja dorg pon ramai yg ngandung muda... jadi isu negara di sana...

Haraplah kerajaan tolongla pndang serius benda ni.. kena didik atau ambil tindakan mak bapak yg tahu beranak n ternak anak jer ni tp didiknya tidak..... sbb dorg ni nanti boleh jd pengaruh buruk kat anak2 org lain...

nasib ada golongan gay...boleh kontrol population....golongan straight ni asyik nak buat anak je kerjanya...

induk replied at 7-8-2015 10:35 AM
pd pendapatan aku perogol ni wajib dihukum bunuh
sebab depa ni melahirkan anak2 yg x baik
nanti k ...

Kesiannya....
Mmg baby tu xde salah atau dosa..tapi itulah...

Selain dri perangai tu... kesihatan dorg juga banyak yg kurang... iterlah org yg kahwin and expecting pon ada mcm2 masalh kesihatan anak tu..tambahla yg mmg tak sangka2 mengandung..xjaga kesihatan..amalan2 masa ngandung tu ada ke nk bc2 ayat2 quran ke apa...didik anak ni sejak dr kandungan lagi..

brownstone replied at 7-8-2015 10:42 AM
nasib ada golongan gay...boleh kontrol population....golongan straight ni asyik nak buat anak je ker ...

Gay sebarkan aids...

induk posted on 7-8-2015 10:35 AM
pd pendapatan aku perogol ni wajib dihukum bunuh
sebab depa ni melahirkan anak2 yg x baik
nanti k ...

teringat pulak nasihat cikgu aku.
kalau nak ambik anak angkat, kena tengok keturunan.
elakkan ambik anak tak sah.
sebab keturunan tak elok.
tapi mungkin tak semua la mcmtuu

Follow Us
mommymonster82 replied at 7-8-2015 10:44 AM
Kesiannya....
Mmg baby tu xde salah atau dosa..tapi itulah...

mmg kesian baby2 ni depa x berdosa tp darah jahat yg mengalir dlm tubuh depa
lagi bertambah kesian anak2 x sah taraf ni ntah diqamat ke, ntah tidak kat telinga mereka

mokcikKSKB replied at 7-8-2015 09:10 AM
Kann uols.porumer2 yg komen 'ape nk jd ngan budak skang ' tu seolah2 derang tu mandul xkn penah ad ...
Punca utama masalah ni adalah kawan...kalau anak kawan ngn hantu jd hantu lah anak tu.tapi..kat skolah kita as parent dpt monitor ke dgn sape anak kita kawan.

dah boleh salahkan cikgu la ni kan? pasal tak larang anak2 kesayangan kawan dengan hantu? tipikal mak pak yg salahkan orang lain dan persekitaran but themselves bila anak sundiri tak jadi orang

ramai parents takut anak diorang kawan dengan hantu, tapi sundiri tak sedar, hantu tu sebenarnya anak diorang sendiri.. sekor sekor jadi hantu hasil didikan atau lack of didikan kat umah.. bila cikgu call parents nak mengadu masalah disiplin, parents akan cakap "tak mungkin lah.. anak saya baik.. hormat orang tua... tak tinggal solat" ataupun "entah la cikgu.. saya pon tak tau cam ne nak control anak saya lagi. saya pon dalam sehari jumpa dia sejam je.."

sendiri tak pantau anak sendiri, salahkan orang lain...
sendiri tak ambik tau hal  anak sendiri, salahkan anak orang lain...

lagipon tak tau pulak aku laki 30an masih belajar kat sekolah rendah utk kawan dengan budak sekolah rendah sampai terberanak?

cheezzy replied at 7-8-2015 10:51 AM
teringat pulak nasihat cikgu aku.
kalau nak ambik anak angkat, kena tengok keturunan.
elakkan am ...

mungkin x semua mcm tu
tp kawan2 aku yg ambil anak2 camtu semua ckp jahat depa lain mcm sikit
wpun dh dihantar sekolah agama

induk replied at 7-8-2015 10:56 AM
lagi bertambah kesia ...

My fren cikgu ngajar kt sebuah sekolah ni dekat ngan rumah kebajikan... kt situ mmg ramailah anak yatim dan anak xsah taraf sekolah situ..dia kata mmg lain macam skit perangai anak xsah taraf ni...kalu dengan anak yatim tu nampak beza... dan kalu gi situ kebanyakan anak xsah taraf ni ada penyakit sejak lahir.. me speku mungkin sbb amalan2 tak sihat masa ngandung ko.. sbb pnh tgk depan mata sorg pompuan ngandung anak luar nikah dtg hospital nak beranak pakai jean ketat dan xbawa apa2 lansung.. pampers anak guna hospital..pad untuk pakai sendiri pon xbawak...

So my fren ni pon nasihatkan ktorg kalu nak amik kalu bolehlah.... pilihla anak yatim..atau anak org susah...

bluehedgehog replied at 7-8-2015 07:54 AM
dari bayi smpai nenek...
tiada satu yg terkecuali
a failed society

Berry memang sangat-sangat setuju dengan kenyataan u.
We are juz one failed nation.

Yet, Im trying to educate my family and my surrounding a btter way.

pastu dgn jiran2 mulut puaka bila dpt tau budak tu anak nikah habis satu kampung depa bgtau
kesian jgk ank2 x sah taraf ni nk meneruskan hidup
dari kecik smpi besar terganggu emosi depa
tp si perogol tu bole hidup senang-lenang mcm gampang

induk replied at 7-8-2015 10:56 AM
lagi bertambah kesia ...

aku ada kawan yg mmg anak luar nikah. sama umur ngan aku.. aku 29 now.
masa kecik2 mmg agak nakal. nakal budak2. tp bila dah besar.. punyela alim. and sempurna. jadi lecturer kat kolej.
people can change. yg penting usaha didik and doa.,

mommymonster82 replied at 7-8-2015 11:03 AM
My fren cikgu ngajar kt sebuah sekolah ni dekat ngan rumah kebajikan... kt situ mmg ramailah anak  ...

kesian kan dgn depa

tentera_laut replied at 7-8-2015 11:05 AM
aku ada kawan yg mmg anak luar nikah. sama umur ngan aku.. aku 29 now.
masa kecik2 mmg agak naka ...

alhamdulillah...

cutebaby5907 replied at 5-8-2015 03:18 PM
kt kg aku dulu 13 tahun
sakit perut anta hospital rupenye nk bersalin

gilela..
musnahkn idup adik.

patut pancung je kapala abgnya.

Edited by mommymonster82 at 7-8-2015 11:13 AM
Kann uols.porumer2 yg komen 'ape nk jd ngan budak skang ' tu seolah2 derang tu mandul xkn penah ad ...

Bukan kawan punca utama mok cik..puncanya mak bapak yang xkawal anak... yang syg anak terlebih. percaya anak bulat2...anak gi mana dengan sapa naik apa..dibiar jer...mak bapak yang xjaga anak..tau beranak sj ingat anak tu nak besar n pandai2 sendiri..sibuk cari duit atau sibuk tidir kat rumah jer mak bapak ni....xde pantau..tak ambil peduli..xkisahkan anak pon ada...kalu tengok cina..sampai tingkatan 5 pon hantar anak ke sekolah lagi...org kita belum apa2 anak dah dapat motor sebijik..

Lagipon kalu tanya2..jarang sgt lah kes budak2 ni ngesek kat kawasan sekolah..biasanya dorg kuar tanpa mak bapak pantau..ataupon bawak boyfren or gefren masuk rumah time mak bapak xde di rumah... trylah mok cik kalu ada masa gi rumah2 perlindungan dan interview skit dorg ni...

ade kwn aku citer
hari tu dia nmpk anak pompuan jiran dia
bwk lelaki masuk rumah ikut pintu belakang bila mak pak dia dah tido dan tutup lampu

anak dara tinggal serumah dengan mak pak pun mak pak dia x tau yg anak dara dia bw jantan masuk rumah hari2 tiap2 malam..

tau2 je anak dah kene 'buatan' orang
pastu buang baby2 yg x berdosa tu merata2

baca berita ni kaka teringat time kaka skolah rendah jaman 80an...kawan kaka time darjah 6 slalu monteng gi dating ngan bf dia umuq 20an kot..sib baik la tak mengandung haper...bukannya bdk kelas hujung..ni bdk kelas 1st...jenuh la kami nasihat cara kami la..degil takmo dgr ckp..kami ckp lantak nko la...jenih terlajak matang kot...org lain darjah 6 kempis2 blaka..dia jek menonjol..

kawan-kawan anak tu pun anak orang juga mokcik..jadi puncanya balik ke ibu bapa juga la..