CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: gogo2

Konsert Erykah Badu dibatalkan sebab ada ekstrimis di Malaysia

Saya rasa, better for us untuk terima artis yang tidak melampau batas norma2 agama Islam..tak ki ...
haji_one Post at 2-3-2012 09:41

betul tuh. Sepatutnya kita semua menyayangi agama. Tak perlulah kita idolasikan pelakon/penyanyi. Semua ni adalah duniawi. Sepatutnya hiburan televisyen digantikan dengan pendidikan agama. Kita perlu haramkan ke semua bentuk hiburan. Negara Malaysia perlu menutup pintu negara. Halang semua orang luar negara daripada mengkotorkan minda kita.
Sepatutnya kita perlu hidup bersendirian. Komputer perlu diharamkan kerana komputer mengandungi unsur2 yg diharamkan oleh Islam.

wallahu alam

Post Last Edit by haji_one at 2-3-2012 10:04

Pada saya tak kisah la paper tu nak keluarkan gambar yg ada simbol Allah tu, padamkan simbol tu semata-mata nak masuk Malaysia adalah perlakuan hipokrit seorang manusia yg beragama Islam. Ibarat kata, seorang yahudi yg membunuh orang palestin kat luar, nak masuk Islam kena sedekah atau melakukan apa-apa perbuatan yg baik plak..pada saya itu adalah hipokrit. Yg dah berlaku tetap berlaku, tindakan pihak penganjur padam imej tu semata-mata nak membolehkan EB buat konsert juga 'hiprokrit'..

Memang paper yg keluarkan gambar tu tak hormati sentimen agama kita, tapi dlm pada masa yg sama ianya mengingatkan kita siapa itu EB untuk kita berfikir sepenuhnya sebelum menerima kunjungan EB utk membuat konsert. Dl hal ni, SKM memang fail, lembab la..patutnya cancel je dr awal..kita kena paham, katakanlah konsert tu 'on', tetiba ada pihak timbulkan isu  kalimah Allah tu selepas konsert..rasanya teruk juga jadinya isu ni..bila ianya start dipolitikkan, jenuh la nak menjawab.

Pada saya tak kisah la paper tu nak keluarkan gambar yg ada imej Allah tu, padamkan imej tu semata-m ...
haji_one Post at 2-3-2012 09:48

oi b***. Kamu ckp yg kat badan EB tuh imej Allah? ko pergi mati lah. Itu bukan imej Allah. Itu imej perkataan Allah. Semoga Allah melaknat kamu sebab kamu kata itu imej Allah....
wallahu alam

hidayah tu dr Allah, bukannya manusia

this thread is getting fun...i'm staying

takut sangat dengan pandangan org lain terhadap Malaysia, penting ka kalau ada org kapiaq yg kata Malaysia ekstrimis seolah2 tak yakin bahawa hanya Allah yang memberikan rezeki

Follow Us
tak bleh blah betul si gogo ni

takut sangat dengan pandangan org lain terhadap Malaysia, penting ka kalau ada org kapiaq yg kata Ma ...
DTECCONAN Post at 2-3-2012 09:55

betul tuh dtecconan. Haku setuju  wallahu alam

oi b***. Kamu ckp yg kat badan EB tuh imej Allah? ko pergi mati lah. Itu bukan imej Allah.  ...
gogo2 Post at 2-3-2012 09:51

Imej (Image), simbol, gambar dan sebagainya merujuk kepada perkara yg sama..saya tidak mentafsirkan imej tu sebagai perilaku atau sifat. Mohon maaf atas kekhilafan tersebut. Saya akan tukar kepada 'simbol' since ianya lebih sesuai.

I like gogos comments, u rock dude

I like gogos comments, u rock dude
nirman Post at 2-3-2012 10:04

wallahu alam

hidayah tu dr Allah, bukannya manusia
DTECCONAN Post at 2-3-2012 09:53

Hidayah milik Allah, tapi setiap insan perlu berusaha untuk mendapatkannya, then, terpulanglah pada Allah untuk memberi 'hidayah' tersebut pada kita atau tidak..sebab itu adanya amal, ibadat, tawakkal dan segala usaha untuk mendekatkan diri padaNya.

Erykah: 5 editor The Star bakal dihukum
Harakahdaily,02 Mac 2012

KUALA LUMPUR, 2 Mac: Lima editor akhbar The Star termasuk yang bertanggungjawab memasukkan gambar penyanyi Erykah Badu yang bertatu perkataan 'Allah'  dalam akhbar itu 27 Februari lalu dipanggil berjumpa dengan Ketua Setiausaha Kementerian Dalam Negeri (KDN) di Putrajaya, pagi ini.

Mereka dijangka akan menerima hukuman daripada KDN berhubung penyiaran gambar kontroversi Erykah itu yang menimbulkan kemarahan umat Islam.

Akhbar The Star di dalam halaman Star 2 - Music pada muka surat 17 pada artikel bertajuk Living off the wall menyiarkan gambar penyanyi Neo-Soul kelahiran Texan, Amerika Syarikat itu yang jelas menampakkan tatu perkataan 'Allah' dalam tulisan Arab di dadanya.

Artikel itu berkaitan dengan konsert Erykah yang diadakan di Pusat Konvevsyen Kuala Lumpur (KLCC) pada 29 Februari.

Ekoran bantahan umat Islam termasuk Pemuda PAS Malaysia, pihak Kementerian Penerangan, Komunikasi dan Kebudayaan membatalkan konsert itu.

oi b***. Kamu ckp yg kat badan EB tuh imej Allah? ko pergi mati lah. Itu bukan imej Allah.  ...
gogo2 Post at 2-3-2012 09:51

...tersembur air kopi noor minum ni..

marah?

Hehehe artis kat Malaysia ni apa beza dengan dia ni? Saya tengok pakaian separa telanjang jugak dalam majalah mangga....

saya sebenarnya terkejut bila mengetahui punca rais yatim mengarahkan konsert dibatalkan kerana lazi ...
PEPPERMAN Post at 2-3-2012 09:12

Di kalangan peminat muzik soul dan alternative/urban r&b di Malaysia, nama Erykah Badu mmg tidak asing lagi. Pada tahun sekitar 2003-2005, selama tiga tahun aku pakai avatar Erykah Badu kerana waktu tu aku minat sangat kat dia. Tapi lepas tu dia menyepi. Aku suka dia sbb dia very artistic punya r&b singer.. dia bukan setakat perform saja, tapi dalam persembahan tu dia ada seni. Actually dari tahun 90s aku dah kenal Erykah Badu, sbb waktu tu dia menjadi perhatian ramai sbb suka pakai serban tinggi.

bagi saya hiburan tu tak salah jika mengikut syarat-syarat yang dikenakan oleh kementerian.mcm dlu,gwen stefani dtg buat konsert kat mlysia.dia ikut segala rules yg kementerian bg,dia pakai sopan,siap pakai legging lagi.ok jek takde jadi isu...klu nak ikutkan artis mlysia sendiri ramai yg pakai x senonoh masa buat persembahan.so kementerian patut kuatkuasakan pada semua artis yg nak buat persembahan,bukan setakat artis luar shj.mcm beyonce dlu,dia cancel konsert kat mlysia sbb dia claim byk sgt peraturan yg dia kena folo.so fine,tu decision dia...bg kes erykah ni.sbb dia menyentuh sensitiviti org mlysia especially muslim.so mmg kena la.then klu the star tak kuarkan pix tu,maybe tak jd isu...mcm elton john dtg wat konsert kat genting dlu jadi isu gak.sbb dia ni terkenal sbg pengamal seks songsang,so bole bawa pengaruh buruk ke atas mlysian...

super impose ke yang?
noor2 Post at 2-3-2012 09:36

i think so lah laling... anya tak rasa itu permanent tattoo.... tapi kalau yang real pon, guna jelah gambar yang tutup bahu sket... anya tak rasa it would affect the futuristic effect of the look they wished to create that much kan...

i think so lah laling... anya tak rasa itu permanent tattoo.... tapi kalau yang real pon,  ...
~anya~ Post at 2-3-2012 11:01

oh gitu,....tp kalau real sekalipun..dia tak pikir ke tindakannya tu mengundang bahaya..