CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Merong Mahawangsa kutip RM500k/Epik Melayu Wajah Inggeris_post 138_ms6

aku ingatkan bahasa si mbhcsf tu dah cukup teruk dan merepek, rupanya ada yang lagi ganas
al-asil Post at 15-3-2011 14:16

i never read  your post, i never care.

well...apasal citer Robin Hood lakonan Russel Crowe atauapun Galdiator okay jer saya tengok?

part 1 atau part 2 atau part 3?
kaorukamiya Post at 15-3-2011 17:47

part 1,2,3 {ikut dialog usin semasa berdiskusi pasal hantu kak limah! dlm filem HKLBR!}

cerita baru 4 hari keluar
dah boleh download online dah

pantas sungguh

baru abis download cerita nie

aku ingatkan bahasa si mbhcsf tu dah cukup teruk dan merepek, rupanya ada yang lagi ganas
al-asil Post at 15-3-2011 14:16

wah..aku ingat aku sorang je dok poning tgk post mbh yg cacamarba tuh...mesti cikgu BM dia menangis kalau baca

aku da tgk cite ni, sorry ckp k...
mmg cite ni melekehkan org melayu...
1) Melayu yg jd raja pertama langkasuka tu hanya pengawal kpd putera Rom
2) Melayu pd masa tu dianggap kurang tamadun dan budaya hanya duduk dlm satu kg yg sgt daif budaya dan tatacara hidup berpakaian...
3) dan cara hidup pahlawan melayu dlm cerita seperti org india pedalaman dgn pakaian seperti cawat dan baju compang camping sdgkan pendekar melayu memakai baju kemas dgn lilitan di kepala serta keris di pinggang... yg peliknya askar2 cina dan rom amatlah bertamadun masa tu...
4) paling x leh blah apasal badan2 askar melayu tu sume kering kontang, mmg memalukan la.. KRU mmg bodoh skit.... x padan sgt.
5) kenapa kekuatan geruda terlalu byk mitosnya????
6) story kureng sikit sb tugas merong hanya nk memastikan keselamatan putera rom dan agar si org rom tu selamat nikah... wtf!!!!
7) kesian org kedah dimalukan sebegitu rupa, sdgkan sejarah kerajaan melayu langkasuka lebih manis dari tu...

Follow Us
oi erix9, meh aku jawap kemusykilan kau
1. memang dlm  hikayat tu merong tu yg mengawasi putera rom utk kawin dgn puteri china, dia bukan melayu, dia keturunan parsi
2. tahun tu 100 masehi, rasullulah pun tak lahir lagi, jadi logikla melayu (kalau nak panggil melayu laaa) masih tak berapa tamadun
3. keris, sampin, tengkolok masih belum dicipta, malah ditunjuk yg merong lah mula2 pakai keris tajung
4. ni kau kena tanya KRU eheh
5. geruda dlm hikayat tu burung, tp ditafsir jadi lanun, jadi nak tunjuk kehebatan garuda ke atas lanun tu, jadi lah mcm2 ilmu mistik dan mitos
6. memang tu pun tujuan merong belayar ke timur
7. masa ni takda ka lagi kedahh, langkasuka baru je tubuh, nak tgok langkasuka yg dah hebat bertamadun tgok la Queen of Langkasuka, siap ada senapang dan meriam

ntah la.. bolum tgk lagi.. agak2 bole lawan kutipan tiket HKLBR tak?

Reply 327# sekngucing
thanks sekngucing, tp at buat la ok sikit, nampak sgt budaya melayu mase tu xkan la pakai cawat... adehhh..

dan paling penting badan kering askar melayu malu seyh...

oi erix9, meh aku jawap kemusykilan kau
1. memang dlm  hikayat tu merong tu yg mengawasi putera rom ...
sekngucing Post at 15-3-2011 23:10

eric tak pernah pi obersi

ehehe, kawan aku di ganu kata, extra tu dia ambik org2 kampung situ je, padan la badan kering

Reply 327# sekngucing

kdg2 aku pikir org yg  bg komen ntah apa2 ni kena baca buku or tau dulu sejarah nya dulu sebelum tgk..kalau x sebakul lah sumpah seranah nyer  pd cerita ni...movie ni bukan cerita sebarang mcm cuti2 cinta  ke adnan sempit ke ...adui kusut btl
dah tentu arah lee movie ni berlandaskan hikayat merong tp di olah sikit ..
lemas aku tgk komplen2 porumer  yg xpaham2 lg ..
dr page 1 smp dh ke brp ni dh brp ramai dok explain tp msh xpaham2...

kusut btl lah...kadang2 org tu kata org lain bodoh  walhal xsedar diri sendiri terlebih bodohnya
sbbnye mls nak membaca

apa pun  tahniah atas  explanation tu...

bukan bodo, cuma kdg2 kita piun tak pernah dengar akan hikayat merong mahawangsa, pasal kita asyik disogok dgn kisah melak melaka melaka je, hang tuah hang jebat
-elok juga dibuat film hikayat merong ke, mahsuri ke, che siti wan kembang ke, puteri lindungan bulan ke

wah..aku ingat aku sorang je dok poning tgk post mbh yg cacamarba tuh...mesti cikgu BM dia ...
wirazam Post at 15-3-2011 22:22

BM terabur..BI pun terabur..
bebudak skrg bahasa moden sgt..

btw, encik2 KRU..
1. mase part garuda dtg, patutnya ada adegan ribut. tp yg terbang hanya daun2 kecik. pokok2 kelapa kt latarblkg tu...sikit pun tak bertiup..
2. KRU tak paham lg konsep armada tu patut besar mana. ini armada mcm tongkang je besarnya. pirates of carribean punya kapal pun lg besar daa..

next time, KRU boleh lebih teliti..

bukan bodo, cuma kdg2 kita piun tak pernah dengar akan hikayat merong mahawangsa, pasal kita asyik d ...
sekngucing Post at 16-3-2011 00:04

aku nk tunggu cerita melaka. cerita jatuhnya kerajaan melaka..akibat pengkhiatan, pembelotan.
sampai ke pembinaan porta de santiago,

bukan bodo, cuma kdg2 kita piun tak pernah dengar akan hikayat merong mahawangsa, pasal kita asyik d ...

tu yg bgsnye sebelum kita komen apa2 hal kita kena amik tau dulu kesahihan cerita tu..xde lah nnt kita termalu sendiri...tu yg jadinya membodohkan org lain walhal ikut sejarahnya mmg tertulis lagu tu...

hang tuah or apa2 mahsuri tu ok juga..tp mcm dh slalu sgt kan..kalau dpt buat hikayat2 yg jarang kita dgr mcm zmn sekolah dulu ada kan dlm kajian sastera melayu..ok juga tu ...blh je rujuk ngn dbp utk maklumat...kalau ada lah yg minat..mslhnya bab2 sastera n sejarah ni mmg lemau sikit org2 nak baca..

Reply 332# noreen

yang mengutuk sakan tu suker citer cam twilight....
citer tah aper aper... tapi citer cam ni yang mereka anggap pefect

Post Last Edit by mbhcsf at 16-3-2011 06:13
BM terabur..BI pun terabur..
bebudak skrg bahasa moden sgt..

...
bezita60 Post at 16-3-2011 00:10

who bloody cares? again awak lagi . i ni kan  heheh tak pernah kisah  posting you apa sapa you like who cares?. ... you know i do not have to show how good or how bad i am  in this forum le ..i let Allah be the judge of that .....i just do not bloody care. Ni ke akhlak org yg PM kita mohon maaf saying no heart feeling then buat pos cam ni lagi  dan org macam ni cakap "assalamualaikum" kat PM saya ? you know what does it mean when you said assalamualaikum kat seseorang well ..obviously you do not know , kan the implicit meaning well ... hmm?

ini teguran saya pada awak. Saya tak suka  cara awak dan awak kurang ajar...sebab tulis PM minta maaf dan kemudian buat posting cam ni.Kurang ajar dan biadab.

Mohon.

eh hikayat merong mahawangsa dah ada dah dalam silibus sejarah tingkatan satu kbsm 1991 zaman saya hmm in chapter 13 under  bab 13 i think if i am not mistaken - kerajaan kerajaan tua...

so mmg dah disebut maharaja derbar raja , rom , semua tu

actually  ini membuktikan bahawa matapelajaran sejarah tu penting , dan  pentingnya penghayatan sejarah tu sebab tak der lah buat komen komen yang saya nak tergelak  sebab takleh lah nak compare kerajaan melayu melaka dengan kerajaan sebelum Malacca.

tu yg bgsnye sebelum kita komen apa2 hal kita kena amik tau dulu kesahihan cerita tu..xde l ...
noreen Post at 16-3-2011 00:18

heehehhe lemau ...hmm sebab tu laaa actually jgn  buat camtu kat Ilmu ni ...takleh ada sikap  bosanla boringlaa sebab ilmu tu cantik  tapi saya boleh faham jugaklaa penyampaian ilmu tu kena ada kreativiti lah jugak...baru bebudak boleh bagi tumpuan tapi samapai bila nak harapkan cikgu tu kena buat sampai tahap kreatif bagai ,  tak leh ke sikap cintakan ilmu tu dipupuk dan lahir dari dalam , out of pure good heart...??

sebab apa tau , mmglah sejarah tu tak nampak application dia masa tu jugak tapi bebenda macam ni sangatlah  i mean "enriching" kalau you pi luar malaysia ke , you dok dengan sekumpulan students dari greece, india ataupun korean ke dalam common room ..dan mereka mula bercakap hal hal general knowledge dan masa itu pengetahuan sejarah  tu is very handy / sangatlah berguna...

kalau  tengok da vinci's code pun nilai estetika sejarah tu selalui dititiberatkan dan saya bukanlah pendokong dan brown ke apa ke...

sebab? sejarah walupun dari sudut mana  orientasi penulis tu, kita selalunya boleh buat perbandingan dan menhayati, menilai fakta dan tidak pernah menipu..sejarah sebenar  yg lahir dari pemerhatian yg jujur takpernah menipu...

tapi we could always check...

ni berlaku  dalam pembongkaran kesahihan cerita yg "diragui" dalam khulafak arrasyidin