CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: xanderz

Edisi tak habis2 lagi : Rabecca dan Erma!

hest posted on 4-12-2013 02:55 PM
tp kan.. aku terpikir.. erma bkn boleh saman juga ke eak pasal isu displin tu? aku tak la arif pas ...

Aku xpasti kalau2 ada poremer yg mmg ada sejarah lampau ngn erma sbb aku siding erma based on isu dia ngn bekah ni jer. Kalau ada yg pnh ada mslh peribadi ngn erma tuh aku xtahu laa. Tp based on pembacaan nape erma xfailkan rayuan sbb dia malas nk panjangkan isu ni kt mahkamah. Korg pn tau kn kalau buat rayuan kes boleh melarat kdg2 smp 10 tahun kn. Myb dgn bg syiling 5sen tuh cara erma nk sekolahkan si bekah tu. Lgpn sbg manusia biasa sapa yg xsakit hati org yg kita bg kerja pastu buat cincai2 then saman kita blk bila kita hanya byr ikut perkhidmatan dia. Yg psl sejarah2 silam poremer tertenty dgn erma tuh aku xtau lah kn. Kita ckp psl kes erma n bekah aje.

dua2 sama je......sampai ke sudahlh nk dengar cite mike ni je

Nayzu posted on 4-12-2013 03:42 PM
Aku rasa Becca nie pun bukan hadap sgt dgn duit 11k tu.
dia lebih kepada tak puas hati.
Sebab a ...

emmm....betul gak tu kan

tp klu korg< sanggup ker tuntut dan guna duit yg bukan hak ko... 10 episod tu bekah dah x keje tp tuntut duit tu.. maksudnya dia tuntut duit bukan yg hak dia.. kat cni nampak sgt yg bekah ni hadap sgt pd duit yg bukan hak dia.

klo aku aku amik je.. bukan nye aku nk kne kira satu2 pun..
duit 5sen tu dlm beg plastic yg da tentu2 amik kt bank..
ko p jela anta baik kt bank, bank dlm account ko,
sudahnye jd milik ko jugak kan..
amenda la bekah ni.. kecoh..

kumanheart posted on 4-12-2013 03:22 PM
Tu la
Yg jd isu bkn payment tapi cara membayar

Kalau ko antara yg pernah jd mangsa penipuan erma sblm ni then uve got ur strong point there lah. Aku ckp based on kes erma-bekah per se. Kalau bab hukum karma then itu diluar batas komentar ku lah. Ko mst pelakon popular jgk ni kn?

Follow Us
otak bekah tak berfungsi la tu...sampai tak boleh pikir nak g bank bankin kan duit syiling tu..meluat mami dengan bekah ni..

put3_kaseh posted on 4-12-2013 03:48 PM
tp klu korg< sanggup ker tuntut dan guna duit yg bukan hak ko... 10 episod tu bekah dah x keje tp tu ...

Bg aku becca tak hadap sgt pun duit 11k.
Hubby dia kaya nak mati.
Kau tgk la gaya hidup dia dkt ig. Satu handbag dia pun dah lebih 11k.
aku rasa mesti becca sakit hati erma laser dia.
Tu yg dia saman. And ckp pasal hak, again aku nakmbgtau.
berlakon dedah aurat tu pun kau rasa halal ke duitnya?
erma mengarah filem etc nie kau rasa halal ke ? Hahaha.
so aku tak rasa la becca nie filir sgt pasal hak or bukan hak.
Yg pasti bg aku dia lebih nak kalahkan erma. Setakat 11k tu bukan amount yg byk pun.
esp bg artis nie

I never like Erma ever
kaka tak backup dia
cuma I hate people who demand payment for JOBs they don't / fail to perform for no apparent reason...ada kes?
yupp...kaka banyak kali kena dengan manusia serupa ni
especially daily helpers
datang 4 kali seminggu 2 hari tu MIA
kemudian mintak gaji penuh..
how come? adil kah?
serupa gak dgn Bekah ni..
sendiri mau ingat, dapat duit melalui makhamah atas sebab technical...

DA BYR KN SO JGN L BYK HAL LG.... uppsss tlebih sdah

kumanheart posted on 4-12-2013 03:27 PM
Tgk ler
Lg byk tawaran untuk bekka ni karang

Yelahkan...rezeki orang mana kita nak tahu.  

Dah.. dah.. dah, peace no war.  Nah video aku buat dedicate utk mereka berdua. Kita lihat siapa yg kena..

Sumber: https://www.youtube.com/watch?v=uqngyMv9LUM

Ala..5 sen tu boleh gak buat belanja anak2 gi sekolah, makan tahun jugak tu nak habis. Dah jimat dah kat situ..Seriously, why not Bekah? Think positive la, at least dia bayar. And take it as a lesson learnt..

Erma Sindir Rabecca Kerana Enggan Terima Syiling 5 Sen

PETALING JAYA: Tindakan pelakon Rabecca Nur Al-Islam, 23, yang mahu memulangkan semula wang syiling 5 sen berjumlah RM11,500 kepada Erma Fatima membuatkan pengarah itu menyindir pelakon tersebut di laman Instagram miliknya pada awal pagi Rabu.

Erma dalam beberapa kenyataan yang dimuat naik dalam laman sosial tersebut berkata, tidak baik bagi Rabecca untuk tidak menerima wang syiling berkenaan dan senaskhah Al-Quran yang diberikan kepadanya.

"Tak baik you reject coin 5 sen dan Al-Quran, 5 sen pun duit tuntutan you juga, nilainya tetap sama, seems Al-Quran pun you reject maka I tetap nak you tahu apa yang tertulis dalam Al-Quran itu untuk you, so I post di sini sebab I tahu you akan baca," katanya yang dipetik daripada Instagram itu pada Rabu.

Rabecca pada Selasa menerima wang tuntutannya daripada Erma Fatima iaitu sebanyak RM11,200 dalam bentuk wang syiling 5 sen selepas memenangi kes tuntutan terhadap pengarah drama itu pada 8 November lalu.

Erma selaku pengarah drama Dejavu Di Kinabalu gagal melunaskan baki bayaran lakonan pelakon itu sebanyak 40 peratus sehingga menyebabkan Rabecca memfailkan saman di Mahkamah Majistret Kuala Lumpur pada 23 Julai 2013.

Selain wang syiling dan Al-Quran yang dihantar ke pejabat peguam Rabecca, Erma turut menyelitkan sekeping kad dengan kata-kata agar pelakon wanita tersebut terus tidak berbohong.

"Rabecca, kita mampu membohongi satu dunia tapi kita tidak akan mampu berbohong pada diri kita dan Allah.

"Andai ini (wang berkenaan) hak awak maka halallah ia, tetapi kalau bukan hak awak maka saya haramkan dunia akhirat, selamat menikmati kemenangan," tulis Erma pada kad berkenaan yang turut dimuat naik dalam Instagram miliknya.

Bagaimanapun, pada tengah hari Rabu, Erma telah memadam kesemua status dan gambar sindiran itu dalam laman sosialnya.

Sementara itu dalam satu kiriman khidmat pesanan ringkas (SMS) yang dihantar kepada mStar Online pada Rabu Erma enggan memberi sebarang kenyataan terhadap perkara tersebut.

"Maaf, saya tidak mahu beri apa-apa kenyataan. Rasanya tidak perlu saya komen dan saya tidak perlukan publisiti tentang itu.

"Cukup-cukuplah... biar dia sorang sahaja yang gila publisiti, maafkan akak ya," ujarnya.

umber- mstar

gigih mek buat research psl kes byr duit ribu2 guna duit syiling ni.

now baru dpt confirmkan yg rebecca ada hak utk reject pembayaran RM11,200 guna duit syiling sbb duit syiling 1 sen, 5 sen, 10 sen & 20 sen boleh digunakan sbg cara pembayaran tapi setakat RM2.00 je la. lebih dr 2 ringgit takleh.

The Laws are as follows:

As stipulated in Section 24 (2) of the repealed Central Bank of Malaysia Act 1958:

Coins issued by the bank shall, if such coins have not been tampered with, be legal tender in malaysia at their face value—
(a) for the payment of any amount in the case of coins of the denomination exceeding one ringgit;
(b) for the payment of an amount not exceeding ten ringgit in the case of coins of the denomination of fifty sen and one ringgit; and
(c) for the payment of an amount not exceeding two ringgit in the case of coins of the denomination of less than fifty sen.

and according to Section 100 (g) of the new Central Bank of Malaysia Act 2009,  provisions under Section 24 of the repealed Central Bank of Malaysia Act 1958 is still enforceable and applicable.

my legal opinion: Rebecca ade hak utk reject pembayaran RM11,200.00 dlm bentuk syiling. sekian terima kasih

tu belom mek check lg sama ada tindakan erma tu dikira kesalahan ke tak di bawah Akta Bank Negara tu Last edited by bayieng on 4-12-2013 04:11 PM

Ermmm.. 2-2 nie bermasalah... eloklah.. makin panjang kes nie nanti.... masing2 nak tunjuk taring kan? elok lah..elokk....

miawpink posted on 4-12-2013 04:08 PM
Erma Sindir Rabecca Kerana Enggan Terima Syiling 5 Sen

Yg nk publisiti, si Erma yg i nampak

If dia nk senyap, byr senyap2. Gv cheque. Habis cerita

Ni tak
Bg siling dpt publisiti kan,,,,

Akhirnya ikut mahkamah duit 5sen xleh terima
Haaaa sapa yg naya

Erma mmg pandai berkata2
Tp kali ni
Terpalit kt diri sendiri

MasyaAllah
Kebesaran Allah dah tunjuk

bayieng posted on 4-12-2013 04:10 PM
gigih mek buat research psl kes byr duit ribu2 guna duit syiling ni.

now baru dpt confirmkan y ...

Ha... tu dia

Ko nk kata apa Erma?

Buat semak paper jer la citer deme berdua ni...lagi2 si bekah nih...dia ingat berlakikan seorg loyer muka tak siap tu megah sgt la...eiiii....

Berator lah balik ko erma ge tukar duit tu

Tu ler bala nya bila nk menghina org dgn nil

5sen dan gunakan quran sbg menyindir org tu tak tahu hukum hakam.

Jgn sesekali cuba selindong kesalahan dgn guna quran . Terok balasan Allah bg terutama pd mualaf. Tahniah bekka.,. Berkat kesabaran.