CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LUNCH

[Tempatan] Haramkan Alcohol Dalam Pesawat MAS!

klu bab sokong hidang arak, bab tak benar tutup aurat maka org yg sama la pendokong2nya kat CI. takda orang lain dah.

arak  halal..??

bodoh punyer jahilun buat post tahap sampah...

wa nak quote rasa nak muntah bau busuk sampah tu...

pasemboq posted on 20-7-2014 12:57 AM
Nas yang mengharamkan arak ada disebutkan dalam ayat Al-Quran surah Al-Ma`idah ayat 5:90.

Dan N ...

Tak menjawab soalan. Saya tanya ayat mana yang kata yang minum, menghidang, jual arak semua tanggung dosa? Kalau tak ada, berani pulak ya menokok tambah ayat Quran?

5.90: Yusuf Ali : O ye who believe! intoxicants and gambling (dedication of) stones and (divination by) arrows are an abomination of Satan's handiwork: eschew such (abomination) that ye may prosper.

lavawrangler posted on 20-7-2014 03:59 PM
tak perlu surau...dalam pelayaran kiblat boleh hadap mana2 pun...bukan lu tak tau pun...tapi..

...

Astaghfirullah al azim. Aku ikhlas kay cerita pasal MAS Islamic nie. Aku akan betul2 support kalau jadi kenyataan. Aku cuma cadangkan konsep dia, takleh ker? Aku puasa ni, so I know what I'm writing about.

silencekiller posted on 20-7-2014 03:58 PM
Omputeh kaa Afrika kaa semua tu Makhluk Allah..dah tentu Allah sayang walaupun bukan semua depa bu ...

Yup mmg betul. Sbb tu mcm aku kata tadi, hidup nampak 'blessed' spt kaya, prosperous, aman damai mcm di Europe, bukannya refleksi kepada amalan seseorg tu pun. Ada org sampai mati hidup dia menderita, walaupun amalan baik dia banyak. Bukan sbb Allah tak 'bless' hidup dia. Ada sbb disebaliknya yg Allah saja tau. So, tak perlu nak kaitkan antara prosperity/blessedfulness dgn amalan seharian. Terpulang Allah nak balas bila2 dia nak, it's not for us to decide and judge.

Muntz posted on 20-7-2014 04:27 PM
Astaghfirullah al azim. Aku ikhlas kay cerita pasal MAS Islamic nie. Aku akan betul2 support kalau ...

hek eleh....lu ingat orang2 sini lu boleh cakap apa aje dorang bulat2 terima..??

geng2 anti islam boleh la sokong post sarcasm tak jadi tahap longkang lu tu...

wa kalu...tunggu matahari padam aje la..

Follow Us
Decaffeinated posted on 20-7-2014 03:37 PM
dorang ni dok bayang international operations macam serve KL - Kota Baru route lupa agaknya out th ...

Bukan rebrand, tapi buat dua separated entities - MAS konvensional dan MAS Islamic. MAS konvensional nie mcm apa yg ada skarang utk international dan domestic flights. MAS Islamic pulak - dedicated flights utk Muslim passengers. So, MAS nanti akan ada 4 subsidiari - MAS konvensional, MAS Islamic, MASwings dan Firefly.

lavawrangler posted on 20-7-2014 04:31 PM
hek eleh....lu ingat orang2 sini lu boleh cakap apa aje dorang bulat2 terima..??

geng2 anti isl ...

Up to u. Yg penting niat aku bukan anti-Islam, tapi nak mencadangkan kemudahan 'peace of mind' utk penumpang2 Islam. Terpulang ko nak terima ker tak. Aku tak paksa pun ko terima konsep Islamic tu. Ko nak teruskan dgn konsep konvensional, silakan.

Muntz posted on 20-7-2014 04:36 PM
Up to u. Yg penting niat aku bukan anti-Islam, tapi nak mencadangkan kemudahan 'peace of mind' utk ...

konsep islamik bender lu cakap..??

buat surau buat bilik wudhu..??..ahhhhhh saje nak pekena islam je post lu...

tapi perderhal...lu mod..boh aje apa saje post...

takkan kena potong credit kan..??

Arak dan ummah sunni bagaikan kryptonite, seolah olah kalau serve arak sahaja boleh lumpuh ummah sunni ini menaiki kapal terbang.

Decaffeinated posted on 20-7-2014 04:12 PM
last2 katanyer apa peduli apa yang omputeh nak....

abis tu gigih pi fly ke Amsterdam, London ba ...

kaya rupanya malaysia ni, boleh test2, boleh suka2 cuba dulu kalau gagal takpelah. LOL

Muntz posted on 20-7-2014 04:34 PM
Bukan rebrand, tapi buat dua separated entities - MAS konvensional dan MAS Islamic. MAS konvension ...

boleh aja. mana2 FA yg nak tutup aurat benarkan. jgn di halang. sapa yg nak buka aurat pun benarkan dlm pesawat tu. yg tak mau hidang arak pun patut diberi option. kesian FA muslim msia airline yg dah tua2 yg dah ada iltizam tak nak buat dosa tak nak hidang arak tetap kena buat juga.

orang2 alim ni kalu marah mesti nak maki2...kenapa ya..

Santeira posted on 20-7-2014 04:39 PM
kaya rupanya malaysia ni, boleh test2, boleh suka2 cuba dulu kalau gagal takpelah. LOL

jual arak pun MAS dah gagal beratus juta.  bukan tahun ni baru rugi, sejak zaman tajudin ramli. zaman bila tu?  berpuluh2 tahun dah jual arak tak untung2.  rupanya arak punca rezeki yer?  mentaliti pprt.

nolya posted on 20-7-2014 01:03 PM
@khaira01, 70#

Sila faham, muslimin tak sembarangan boleh makan dn minum. Ada yg boleh dan tak bo ...

Boleh lah. Beli wines,beer dan mineral water kat duty free selepas security check in tu untuk international flight. Kalau local flight memang tak boleh lah. Contoh kk to kl.
Last edited by LUNCH on 20-7-2014 04:49 PM

lavawrangler posted on 20-7-2014 04:38 PM
konsep islamik bender lu cakap..??

buat surau buat bilik wudhu..??..ahhhhhh saje nak pekena isl ...

What's the problem? Selama ni kalau long haul flights, camner ko semayang, cuba cerita. Sbb tu aku cadangkan direserve surau dan bilik wudhu, supaya org tak amik wudhu dalam jamban dan semayang kat aisle. Aku mmg betul2 cadangkan konsep, ko cakap aku anti-Islam. Kalau gitu, baik ko cakap siapa2 yg invent bank Islam, takaful tu semua anti-Islam, tak gitu?

SissySembah posted on 20-7-2014 04:38 PM
Arak dan ummah sunni bagaikan kryptonite, seolah olah kalau serve arak sahaja boleh lumpuh ummah sun ...

lumpuh tu tak la. tapi Allah dah janjikan azab utk penjual & mrk yg terlibat dgn arak. klu percaya la. klu tak percaya takpa. boleh peluk agama lain.

LUNCH posted on 20-7-2014 04:45 PM
Boleh lah. Beli wines kat duty free tu untuk international flight. Kalau local flight memang tak b ...

bukan semua org biasa naik kapal terbang.   duty free airport pun tak tau di mana agaknya.

tobby posted on 20-7-2014 04:43 PM
boleh aja. mana2 FA yg nak tutup aurat benarkan. jgn di halang. sapa yg nak buka aurat pun benarka ...

FA yg nak tutup aurat dan taknak bersekongkol hidang arak, boleh letakkan di MAS Islamic.

Muntz posted on 20-7-2014 04:46 PM
What's the problem? Selama ni kalau long haul flights, camner ko semayang, cuba cerita. Sbb tu aku ...

selama ni lu tak tak muslim2 tak tinggal solat, solat camner bila long haul flights..??

ada bilik wudhu, ada surau..??  sah tak solat dorang..??

buang masa wa aje la cakap dgn level cam lu...