CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Jenayah] Kes Low Yat:Tak Mengaku Bersalah,Nak Raya.UPDATE#216 & #726

Modngengade replied at 14-7-2015 05:51 PM
So dua2 beranak kena kencing dgn cina low yatt...memang cash sgt kan va

dah dua2 pi dua2 kena tipu...terpaksa kata cina tarak tipu sebab nak cover itu kemaluan anak branak..

Modngengade replied at 14-7-2015 05:53 PM
Tadi dia cakap dia berkhemah di low yatt buat statistik pengunjung2 yg berkunjung ke lubuk penipua ...

hello, patut la ko kena tipu dgn cina loyat kan. aku kata aku tak pernah nampak makcik PPRT beli barang kat loyat, maybe sbb masa ko beli barang kat loyat dan kena tipu aku takde. aku tak kata lak itu statistik atau fakta.

lavasony replied at 14-7-2015 09:56 AM
dah dua2 pi dua2 kena tipu...terpaksa kata cina tarak tipu sebab nak cover itu kemaluan anak b ...

Ni yg ummah kokesen ckp apa ' the blind is leading the blind'

Ckp omputih pulak hakak

yang masih nak provok ni, jangan layan..

cina dah tenang dah.. yang nak melaga lagakan ni ialah dayak sabah sarawak yg dengki dgn org semenanjung.. serta indon, singapork dan brunei

123456 replied at 14-7-2015 05:45 PM
Agak-agak gambar ni diviralkan di Facebook page spt BBCD, Ketua Pengakap dan sbgnya tak? Ataupun d ...

maybe akan diangkat sbg hero malaya la, kat FB ada ramai melayu PPRT mcm pondan lava. Tgk mat fit pakai selipar pun kagum.

Modngengade replied at 14-7-2015 05:56 PM
Udah2 la ko menyakat minah pprt tu...nanti meraung pulak dia

tu dia dag angin dgn wa tu...

siap suh wa report...nak cover pangai dia kaki report la tu...

akai kampung pprt felda senang2 je la baca...

Follow Us
Santeira replied at 14-7-2015 05:52 PM
Tahap PPRT bg ko, tapi it's the truth. Orang bodoh akan ditipu, tak kira la makcik felda ke anak m ...

Kan sis, akakbeli kat low yat dari zaman bbnu.sampai.la.akak.andartu.sekarang tak.pernah kena tipu pun.
Batak batak.bimbo ni jah yang konon kena tipu padahal.low yat celah mana pun tak.tahu. tiba tiba klem kau pernah tertipu gitu

lucu sekali puak ketuatnan ini..dari sebesar2 perembat ke sekecik2 perembat...semua dibekking atas dasar orang kita

Changa replied at 14-7-2015 05:58 PM
Kan sis, akakbeli kat low yat dari zaman bbnu.sampai.la.akak.andartu.sekarang tak.pernah kena tipu ...

kan, dah bodoh, kena la tipu, pastu gigih meratib sbb dia kena tipu, semua org lain pun kena tipu. dasar makcik PPRT kampungan, sapa suruh bodoh sangat kan.

tak malu pon kalau kena tipu beli henfon..

kita bukannya veli henfon hari-hari.. si penjual pulak mesti la dah expert sebab jual hari hari.. jadi kena tipu tu biasa la..

sape2 pon boleh kena tipu.. yang kunun ngaku tak kena tipu tu, bangkem percaya sebenarnya ko tak sedar pon ditipu sebab ko bodo

Modngengade replied at 14-7-2015 05:57 PM
Ni yg ummah kokesen ckp apa ' the blind is leading the blind'

Ckp omputih pulak hakak

serupa cam si @kemaruk  murtad tu la....

buta hati ada hati nak ajak orang pindah agama cam dia....

bahlol punyer samdol punyer kemaruk...

Rate

1

Changa replied at 14-7-2015 09:58 AM
Kan sis, akakbeli kat low yat dari zaman bbnu.sampai.la.akak.andartu.sekarang tak.pernah kena tipu ...

Namun, kakak pula rasa sis tidak sedar yg sis kena tipu kerana tersangat bbnu...org yg cerdik pandai saja yg sedar berlaku penipuan

an2toncit replied at 14-7-2015 05:35 PM
so psl kes hp clone yg x wujud tu camne kak ?

kita tunggu la non nanti

jangan melatah haha

Modngengade replied at 14-7-2015 05:55 PM
Kalau macam tu aku andaikan yg kau tk kisahlah dengan peniaga2 yg menipu ni...bagi kau itu bukan j ...

makcik, sila jangan jadi bodoh. aku kata kalau bodoh, pasti akan ditipu, aku tak kata tipu tu benda tu betul ke salah ke. skrg kita tgh cakap pasal mat fit mencuri barang kat loyat. Kisah penipuan tak wujud sbb mat fit dua ekor tu pun dah nafikan. ok makcik? mungkin makcik dah ditipu dan tgh meradang sbb dikata bodoh sbb tu kena tipu, tapi skrg therad ni bukan pasal makcik, thread ni pasal mat fit pencuri.

ala...lu solat pun kena tipu...mak lu tipu lu kata boleh pakai shorts...

lu ikut je...sebab lu sama mak lu...dua dua bahlol.

hzln replied at 14-7-2015 05:59 PM
lucu sekali puak ketuatnan ini..dari sebesar2 perembat ke sekecik2 perembat...semua dibekking atas d ...

itulah istimewanya ketuanan
right or wrong ketuanan
good or bad ketuanan
samun or rembat tetap ketuanan..

ntah sampai bila..

Modngengade replied at 14-7-2015 06:01 PM
Namun, kakak pula rasa sis tidak sedar yg sis kena tipu kerana tersangat bbnu...org yg cerdik pand ...

mak dia tipu dia kata solat boleh pakai shorts..sampai sekarang dia percaya..

siap heboh online citer tang kebodohan famili dia kat sini...

Santeira replied at 14-7-2015 10:03 AM
makcik, sila jangan jadi bodoh. aku kata kalau bodoh, pasti akan ditipu, aku tak kata tipu tu bend ...

Kakak rasa kau lagi bodoh....dua org budak tu tidak boleh lagi digelar pencuri...kerana mahkamah belum menjatuhkan hukuman lagi...cuma orang bodoh mcm kau saja yg tak tahu prosedur undang2...

Btw kakak rasa ko tak pernah jejak kaki pun ke low yatt sebab tu tak pernah kena tipu...entah2 kau duduk dekat ulu banat manah tah...

Kakak beli gadget di oversea...apa kelas beli barang kat low yatt....barang2 low yatt untuk ummah low class saja sis

Santeira replied at 14-7-2015 06:03 PM
makcik, sila jangan jadi bodoh. aku kata kalau bodoh, pasti akan ditipu, aku tak kata tipu tu bend ...

cehhh...dah kalah bab penipu menipu makcik felda pprt...terus kata thread pasal mencuri pulak...

iol pun dah banyak kali beli barang kat loyat tu sis. selalunya mmg di situ lagi murah dari tempat lain, malah seller kat sana pun ok je layan pelanggan. selalunya kalau beli barang IT based mmg di situ paling murah dan iol tak pernah lagi kena tipu. yang mana kena tipu tu dah tentu spesis tak berilmu, di mana jua, bukan kat loyat saja, orang bodoh akan ditipu.

pernah sekali iol nak beli tudung di jalan TAR, mmg iol selalu beli tudung di situ, harganya RM 15, tapi sekali iol buat2 tanya, seller melayu tu kata satu RM 20. Iol kata balik, "bukan biasanya RM 15 ke?"

lepas tu dia buat2 tanya kawan kat sebelah "RM 20 ke RM 15?"

Kawan dia kata RM 15, pastu malu2 lak betulkan. tapi iol malas nak beli. Orang meniaga, tak kira bangsa apa, kalau kau tak tau/tak berilmu mmg akan cuba up harga caj lebih sis.