CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: fynnkakiblock

Suhaimi Saad & Ina Naim Tolak Vaksin, Anak2 Tak Sekolah Kutip Derma? #zuhud

Close [Copy link]
mokcikKSKB replied at 29-6-2016 07:30 AM
So.likewise jugak utk budak yg dah fully vaccinated. Still boleh kena dan jd assymptomatic carri ...

assymptomatic carrier tu ape?
boleh cakap/terang guna bahasa marhaien tak?
aku alergik lah kalau orang yang ada ilmu tapi
tak boleh deliver the knowledge dengan baik ni..

Nham22 replied at 29-6-2016 04:13 PM
Pada aku die sedikit pemperjudikan mase depan anak2 die...sian pulak anak2 die..  silibus skrg sus ...

mmg silibus bdk2 skrg lebih pd nak suh berfikir secara kreatif...
takde nak orientasi hafal nota sgt..... tp mmg kesian kat anak2 die tak p skolah mcm org biasa....
sbb kat skolah la tmpt bebdk ni bina keyakinan diri... bergaul dgn rakan sebaya....
bkn ke gomen wajibkan pendidikan at least sampai pmr?

dinopower replied at 29-6-2016 01:30 PM
soklan gini klau tanya antivak... die soal balik.... bg bukti vaksin yg dibg seme halal....
...

Meolss ada baca artikel ni yg padat ni.. Fatwa ulama' semua kata boleh je vaksin...
http://www.muftiwp.gov.my/v3/ind ... n-islam-mengenainya

Meolss xjumpe hujahan bukti padat yg mengatakan haram ye vaksin ituu.. Asik2 alasan agenda konspirasi yahudi je gituu..

Si suhaimi ni gigih anti vaksin tu.. Dia dedlu x vaksin ke masa kecil? Alhamdulillah dia masih beraqidah..  

SitiRopeah replied at 29-6-2016 04:23 PM
assymptomatic carrier tu ape?
boleh cakap/terang guna bahasa marhaien tak?
aku alergik lah kalau ...

kalau elergik jgn tanya aku.

asymptomatic tu...tiada mengalami apa2 symptom
carrier tu pembawa..
so dia ada penyakit tu tp beli keluar symptom lagi. contoh...chic pox..ko dh kena virus tu pon. tp masih belum keluar tanda.
tu je aku si makcik gugel (bak kat acom) ni paham...

adeqo replied at 29-6-2016 04:29 PM
Meolss ada baca artikel ni yg padat ni.. Fatwa ulama' semua kata boleh je vaksin...
http://www.mu ...

lepas die post tu... bknnya nak mintak maaf.... die just ckp maafkan org kutuk die....
die sbut ngok bleh plak... hippopotamus sungguh

kalau sayalah, kan, secara  umum, ada pendapat yg kita tengok siapa yg memberi pendapat lah kan ? dari segi ilmu , kredibiliti  orang tu. Dengan itu -  saya rasa  ambik isi  kandungan pernyataan  IMAM tu  -  lebih relevan  dari menganalisis  pernyataan  individu yg bukan ahli.

dalam memana  hal , kita pergi kepada org berauthority/ badan yg berauthority dan pendapat mereka lebih sound.

dah dikeluarkan pun pernyataan oleh PPIM  tentang vaksin.

so  boleh baca link di sini

http://imamalaysia.org/wp/

Follow Us
senang citer, refer yg ahli je la. tau la diaorg buat keje. mcm kete rosak, takkan nak gi salon kan? so anak2 ni satu masa akan membesar, masa tu x tau kot la dtg balik penyakit2 zaman dulu yg dah pupus, at least kita dah berusaha yg terbaik.

iols vaksin anak, demam ke cuba juga cuka epal buh kat kaki, tuam air asam jawa. dah nama pun usaha.

Hidayah Mahayuddin Anak2 yg x vaksin ni pandai2 dan perangai lebih tertib walaupun aktif sngt2 . Beza dgn budak2 vaksin ni hyper x bertempat lg 1 xbape cerdik .
See Translation
Like · Reply · 2 · 2 hrs
Aiman Abu Zarr
Aiman Abu Zarr Ni drp kajian saintifik ke atau dr kajian placebo membuta tuli merumuskan sesuatu ikut pandangan mata sendiri?
See Translation
Like · Reply · 2 · 1 hr
Hidayah Mahayuddin
Hidayah Mahayuddin
Like · Reply · 1 hr
Mastura Ismail
Mastura Ismail Tapi sis, generasi sblum ni yg amik complete vaksin ade je yg aktif, pndai n ilmuan. Rmai juga imam, hafiz dll yg dilahirkan.. Hidayah itu milik Allah & Iman tu x dpt dwarisi. X baik mengatakan kanak2 vaksin hyperaktf n x brp cerdik. Fakta yg tiada bukti nnt tjadi fitnah. Hak sis utk pilih x vaksin kan anak. Tapi jika ia memudaratkan org sekeliling sebab rmai yg menentang. perangai anak pn dpengaruhi prgai ibu bapa n ddikan nye.

Cuba baca apa yang ahkak Hidayah Mahayudin tu komen..

*Sumber FB Suhaimi Saad..

LadyDiddy replied at 29-6-2016 02:38 PM
Ada kawan iols ni antivac tegar...kuasa Tuhan (pinjam ayat Suhaimi) anak dia sakit kuat... sakit a ...

aku macam penah baca jek..
bangang abadi.. Allah da bagi pengajaran tp ttp ko sombong lg kan
mengucap panjang

manehnya replied at 29-6-2016 04:07 PM
ye ke anak2 x sekolah? home schooling mebi

Aah home schooling tp dorg cite dia ajar dgn bawak anak2 naik lrt

dinopower replied at 29-6-2016 04:13 PM
mahal apanya byr yuran brp sen... pndidikan anak la paling utama....
kata jd cikgu apsl berhenti. ...

Terima hujah mahal kalau anaknya private school. Tapi sekolah kerajaan? Nangislah.  

Rasanya dia ni macam tak pandai manage hidup and kewanganlah. Tak tahu mana priority. Or dia nak terkenal tapi tak ada wow factor. Buat apapun macam tak kena  

julia5094 replied at 29-6-2016 04:41 PM
Hidayah Mahayuddin Anak2 yg x vaksin ni pandai2 dan perangai lebih tertib walaupun aktif sngt2 . Bez ...

sbijik kak hasanah...

CikPuanMelayu replied at 29-6-2016 04:54 PM
Terima hujah mahal kalau anaknya private school. Tapi sekolah kerajaan? Nangislah.   

Rasanya ...

die ni dah la takde wow factor... tp bongkak plak tu.....
dah ade nama wpun sendu.... klau guna jln btul elok je bleh jual produk.... ni nak jual produk dgn kritik vaksin.... mmg cari penyakit....
dgn nak launch album bagai..... mmg cara berpikir pelik sungguh.....

bleh plak dalam kete tak pakai niqab. takyah la pos kat fb. mamat ni mcm tak tau ape yg dia nak pertahankan sebenanye..konfius iols..

anyway ni kete saga ina yg ina duk angkut mawi gi audition ngan keje kat giant dlu ke?

aku teringat satu cerita famous berkaitan soal bergantung dan meminta tolong daripada Allah ni.

Kisah sorang manusia yang terperangkap dalam banjir dan dia menunggu bantuan tuhan. Tiga bot datang kepada dia nak selamatkan dia tapi dia tolak, dia cakap "Tuhan akan datang bantu aku". Lama-lama dia mati tenggelam. Lepas mati dia jumpa tuhan dan tanya "kenapa kau tak tolong aku?" Tuhan jawab, "aku dah hantar 3 bot nak selamatkan kau, tapi semua kau tolak."

Jadi, aku tak tau macamana golongan yg seumpama anti vacc ini mendefinisi pertolongan Tuhan dalam soal soal kesihatan, kehidupan dan kematian. Adakah ilmu perubatan bukan ilham drpd Allah? Wallahu alam.

Entah la. Meols belum ada anak lagi. Tapi kalau ada insyallah meols akan vaksinkan. Yg antivaxx ni meols tak kisah pun. Jaga la kesihatan uols elok2 ye.

toxicated replied at 29-6-2016 04:57 PM
bleh plak dalam kete tak pakai niqab. takyah la pos kat fb. mamat ni mcm tak tau ape yg dia nak pert ...

Ape la yg ank die pkir kt blakang tu..boring je muke  

Edited by melati_kesuma at 29-6-2016 05:32 PM

bodoh sombong mamat ni....

toxicated replied at 29-6-2016 04:57 PM
bleh plak dalam kete tak pakai niqab. takyah la pos kat fb. mamat ni mcm tak tau ape yg dia nak pert ...

Ego mamat ni.

Diluar, "bini aku utk mata aku saja."
Dalam fb, "sukahati akula nak upload gambar apa"

Geng niqabis sejati(bukan pakai sebab gedik) anti org yang on off niqab ni. Fitnah katanya

Fuyooh laju nyer benang ni?

Diek ni eksen tak berasas. Jaga diri lah ye anak-branak.
Heran gak camne la binik dier branak dulu. Members amek ubat tak?