CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Jangan Peduli Sindiran Orang, "Balik Kampung Tapi Tidur Homestay, Hotel&quo

siputsedut replied at 19-6-2017 04:22 PM
Aku teringin nak duduk hotel ke homestay bila balik kg..tp tu la..tkut dihencap  x selesa wehhhh. ...

Kira ok la tu ade bilik sendiri attach toilet skali..mcm aku ni mil ade 9 org anak..bilik 2 je..bilik air 1..dapat tido sambil duduk pun dah untung..nasib rumah mak aku dekat..kalau nak tido balik rumah mak aku je gamaknya

aku kalu balik kg aku yg adik ipaq ngan kak ipaq aku suh ja depa duk dlm bilik..kena jaga jugak..mak aku pun ok... cuma kalu balik umah metua je la pandai2 la aku urus sendiri..suami tak bper kisah sgt bab jaga aurat..kita la susah sbb anak still meyusu lagi..tambah kat umah metua semua adik beradik lagi...

ipar mek no 2, mmg blik tido hotel.. sampai satu tahap, apak mek terasa hati.. smpai la ni dok tido hotel. ipar sorg lg slumber je,... umah mek kecik, 2 blik.. yg ipar no 4 tu chill je sehaerian bertudung, tp klau dah rimas n nmak nyusu je dia msk blik n setelkan hal dia... mandi etc dia siap dlm blik ayor,... mek pnh tnya, dia kabo.. xselalu balik, xslh korbankan sikit.. sok blik umah senirik,. nak bogel dlm blik pun xpe...

tulah, bila pikir blik,.. mmg cam tersekat melekat.. hati parents, nak jaga aurat kite lg.. haihhh... bak kata forumer lain lah,, terpulang pada dr sndri, nk susah or nak mudahkan..

Edited by haryatie at 20-6-2017 10:04 AM

balik kpg umah akak..selesa abis
akak balu, kat umah dia pun x ramai org
dia cuma ada 2 org cucu yg masih  kecil n sorang menantu
menantu pun jarang ada, kalau ada pun byk duk dlm bilik berkurung
ank kakak pun cuma 3 org jerk..baru sorang jerk kawin

ni lah masalah aku bile balik umah mak mertua. yang dah beranak pinak tp tak reti2 nak cari umah sendri pun aku hangin..bile aku balik je rase rimas. aku balik umah mak mertua ke aku balik umah dia ni?? kesian kat adik ipar ppuan aku 24 jam pakai tudung..aku ckp dgn dia cari suami bole keluar dr umah ni duk umah sendri n bahgia..jgn jadi mcm dia buat2 tak paham dah kawen..mak mertua aku pun mcm x nak halau xkan aku pulak nak halau kan..pastu aku malas dah nak layan mak mertua aku mengadu2 pasal dia. suruh halau x nak.. korang rase ape aku patut buat supaya aku selesa dan dia tu berambus dr umah mak mertua aku..

masalah ni aku pon hadapi tiap tahun... dulu2 homestay bagai memang xde la.. skrg melambak je... aku ada gak terpikir nak sewa homestay camtu... tapiiii.. tak berani nak cakap kat laki aku.. macam dah nampak dia takkan setuju...

apa kata opar duai... mak mertua. huhu... tapi yang pasti.. the only place yg aku bole bukak tudung cuma dalam toilet. cuba korang bayangkan. bilik pon tak cukup... panas tengah bendang tu ok lgla.. aku angkut kipas.. no prob. tapi takde bilik tu.. dengan aku yg bf anak lagi...  setakat ni... memang aku tido dengan tudung... tido dalam imaaan gitu. hahaha.. tapi esok pagi memang kepam abis la tudung tu.. panas weh berpeluh2.

sekarang aku sorang aje yg rasa camtu.. sebab ipar2 lain.. mcm tak jaga sangat.. masing2 free hair je  dalam rumah tu walau bercampur ipar duai. aku dulu pon camtu.. alhamdulillah tersedar la sikit.. now cubala nak jaga.. tambahan pulak aku ada ramai anak dara. takat ni dorang belum baligh... tapi lepas ni.. bila dah baligh.. aku harap laki aku terbuka hati la.. nak consider pasal anak2 walau dia tak consider pasal aku sekarang...

Follow Us
Edited by sweetsour25 at 20-6-2017 10:32 AM

stiap kali balik kampung mentua, mmg stay hotel..
tak kisahla nak ckp ape pn..janji iol anak beranak selesa.. nak g mandi xyah nak selubung, pkai baju dlm bilik air bagai..

lagipun, fasiliti kt sana biasa2 je..  tido beralas toto je buat sakit2 bdn..huhu.
so, iol nak elak dri rse xbest or termengata dlm ati, baik tido kt hotel.

lgipun, rse cam xbest, if kte tido umah dorg, cam org nak kne prepare tmpat tdo sume.pastu mandi..gunakan air sebanyak2.blablabla..
. dri membuatkan org lain susah, xsalah kot tdo kat hotel..

RatuDunia94 replied at 19-6-2017 06:55 PM
Dh tau rumah mak bapak engko sempit.. Invest la bg duit besor kan rumah dorang tu.. Tambah bilik tid ...

Kahkahkah! Komen ni aku suka

Yang banyak mengomel ni, bila disuruh besarkan rumah mak tiba2 aja diam membisu. Komen sempit lah, panas lah...tak sedar diri membesar kat lampung...

Balik kampung seminggu aja pun. Bercakap pasal aurat macam kena jaga setahun tapi baju raya tetap ketat, bersalam entah dengan siapa, sambil melayan tetamu buka gosip burukkan orang lain   

Ikut pendapat masing2. Bagi aku tak kisahlah, janji jumpa keluarga di kampung  beraya. Nak tidur homestay ke, hotel 5 bintang ke nak tidur bawah  meja dapur ke aku tak kisah, janji bila masanya semua ada kat rumah.

lucky family ak mmg jga bab aurat.. adik berdik 7 oran.. bilik cm ok2 la untuk adik beradik biarpun xckp utk 1 family sbb family akak ak mmg jrg sgt balik umah ayah,, sllu dia tdo umah mertua..abg ak plak da umah kt kg.. so da 5 blik jer utk aadik brdik.. so msg3 da la blik.. xd la isu tido bergelimpangan..anak2 saudara yg dh besar (anak dara) tido gan adik ak sbb adik ak ja xkawen lagi... so xd isu la.. smua bertutup litup tdung.. xd free hair.. umah mertua plak anak 4 oran ja,, laki ak ja yg kawen n kami da blik utk kami.. so cm xd prob sgt.. blik umah tok dia pn da blik utk kami..

Alaa blik beraya pun bkn lame pun,pling lame pun 3 hari je..xde masalah nk brtutup litup..

Memang helok pun duk homestay/hotel...lagi selesa,rumah kmpung pun takde la bersepah sangat,tambah2 iol usung anak dara,anak sedara sume jantan,jadi iol memang drive 1 jam pegi balik dr rumah sdri kalau nak beraya

Terpaksa lah berkorban rimas lemas panas semua beberapa hari asalkan dapat gelak2 berkumpul, bukan senang nak berkumpul ramai2 cenggitu

Iols kalau blk kg belah ayah/mak mmg tido hotel/homestay dah. Pastu kitorg mmg booked cukup2 (semua dpt tido atas katil), kalau ada yg nak menumpang ckp dah penuh. Kosser nak himpit2.

Bg aku bagi yg pompuan duduk homestay. Yg laki tidurla bergelimpangan kat umah kampung tu.

Kalau bg lelaki yg tido homestay confirm tgh hari baru nampak muka kat rumah nenek

Asal isu mcm ni naik, paling azab msti ada mulut2 sedara yg tua akan cakap.."alah apalah sgt bersusah2 takat 2 3 hari aje pun, raya pun setahun sekali aje..masa ni lah nak jumpa n kenal sedara blablabla.."
Dia x tau yg 2 3 hari tu rasa mcm 2 3 tahun aje menanggung bole pulak masa2 macam tu lah yg aku rasa jam berputar sgt2 lmbat..
Belum lg masuk bab umat berpuluh orang dlm 1 umah tapi bilik air pun ada 1 aje..kdg smpai ke tngah hari x mandi2 lg tunggu turn bilik air pnya pasal..

mmg la ok lau kita mnjaga auratnya..dah kalau adik ipar x reti jaga...susah jgk...kan tegur dikata kita mcm2...aku pn ssh hati lau blik umah mertua sbb xde bilik..tdo luar je...rumah tu rumah adik ipar..ada 4 bilik tp bhgian atas xleh guna sbb tu adik ipar aku punya..bhgian bwh maka ayah dia punye...bilik bwh tu pn adik ipar sorg lg duduk...mmg aku x tahan nk brtudung 24 jam kt rumah tu sbb panas meruap....n x selesa sbb mmg aku satu family tdo ruang tamu..so bg aku...if aku ada fulus lbih mmg aku tdo hotel or homestay...cuma balik lmbt dr umah mertua...

talapia replied at 20-6-2017 02:29 AM
masalah ni aku pon hadapi tiap tahun... dulu2 homestay bagai memang xde la.. skrg melambak je... aku ...

Sama la kita. Tiap2 tahun ni la dilemma aku. Tahun ni balik seminggu, maka seminggu ni rambut aku hanya mampu bernafas kurang sejam sehari. Bukak tudung bila mandi & ambik wudhu. kepam terus rambut aku ni. Yang paling xleh tahan, bila tidur "berlambak" aku terpaksa berselubung dari kaki sampai kepala sebab ada ipar duai. naik lemas aku dibuatnya. dah la kipas stand je yang ada. Pernah bercadang nak tido homestay tapi ade yang sentappp. Nak besarkan rumah xleh sebab ruang limited. bertabah la noks.

gadiz replied at 20-6-2017 05:17 AM
Alaa blik beraya pun bkn lame pun,pling lame pun 3 hari je..xde masalah nk brtutup litup..

pernah cuba pakai tudung lebih 70 jam termasuk waktu tidur?

ikut suka hati masing2 lah ............kalau dah namanya nak berkumpul adik beradik, ipar duai
pandailah sendiri jaga aurat memasing ..........islam ini bukan menyusahkan orang tapi orang itu sendiri sengaja nak menyusahkan sesuatu perkara ........