CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Sarirsa

Anak Hadiahkan Telekung Siti Khadijah, Mak Terus 'Campak' Telekung Lama!

tiramisuu replied at 8-5-2019 01:26 PM
Mak aku memang suka sbb kualiti kain ringan dan part muka kemas terletak. Mak aku biasanya cerewet ...

Ooo..hahaha..gitu rupenye..pokok pangkalnya kena pandai pilih..aiolzs guna je mana y selesa...asalkn tutup aurat ok daa..

iznanaziz replied at 8-5-2019 12:54 PM
cer snap gambar beg tu, kata org puji cantik.

hahah ni permintaan ikhlas ke dik? besha2 je la tapi kan sbb tak de kut org bawak beg bakul cenggitu kulu kilir gi keja jadi nampak lain dari org lain la. actually teringin nak beli beg anyam org penan tu. plastik je pun beg tu. mcm beg raga. tapi tiap kalu jumpa org jual .. tak jumpa yang menepati citarasa size & warna. jumpa beg raga plastik kat kaison tu walau design lain .. beli je la as subsitute as for now.

tiramisuu replied at 8-5-2019 01:26 PM
Mak aku memang suka sbb kualiti kain ringan dan part muka kemas terletak. Mak aku biasanya cerewet ...

tapi mmg la .. part telekung ni iols pun memilih. mesti pilih sarung muka tu ngam2 kat muka. material kena tebal .. tak mau transparent. ramai cakap SK punya kualiti mmg mcm tu. ada jgk meriki2. macam berkenan design yang paling simple. tapi semalam tengok website dia .. design yang tu tak de stock. tapi telekung2 yang ada sekarang ni pun ok je. infact telekung travel yang my fren bagi dia beli kat bandung pun i loike. sarung muka ngam .. tak payah pakai inner dah. dan tali bila diikat kebelakang tak de la nampak rambut tepi telinga.

Sukanya tgok respon mak dia bila dpt hadiah dari ank. Meraikan pemberian ank.

salmon-suki replied at 8-5-2019 06:13 PM
Ooo..hahaha..gitu rupenye..pokok pangkalnya kena pandai pilih..aiolzs guna je mana y selesa...asal ...

Aku pn pkai je yg mana2. Tp bila mak aku bli 2 ari tu, beli drpd wow shop. Dia bg aku satu, baru aku faham la kenapa mak aku suka sgt. Mmg bermutu.  Mcm ko dgn kasut la. Org biasa pkai kasut biasa mmg x fhm knp nk branded kecuali dah rasa perbezaannya. Utk kasut, aku pn invest sbb branded mmg ada yg berkualiti.

pittjie replied at 8-5-2019 06:24 PM
tapi mmg la .. part telekung ni iols pun memilih. mesti pilih sarung muka tu ngam2 kat muka. mater ...

Mak aku pnh suruh aku bli dr wow shop taun lps utk telekung Sk sbb promo 2 set. Punyala suka. Haha. Tu pn sbb pnh g kedai pyhsical, so dah tau kualiti. Aku rasa invest psl telekung ni ok je sbb bukan senang nk cari yg bes dan serasi mcm ko ckp, part x pyh pkai ank tudung tu. Sgt kriteria utama tu. Haha

Follow Us
pittjie replied at 8-5-2019 06:21 PM
hahah ni permintaan ikhlas ke dik? besha2 je la tapi kan sbb tak de kut org bawak beg bakul cenggi ...

ikhlas ni, sb ramai yg puji cantik.
nak jugak tengok, mana tau saya pun berkenan
kekdg mata dan citarasa org, lain2 ye tak?

salmon-suki replied at 7-5-2019 09:07 PM
Ape y bestnye telekung SK ni?knp org obses sgt ek?ke aiolzs sorg je y tak obses ngn branded items?sa ...

not about brand.. kain dia memang lembut, sedap & selesa pakai.. uols kena try. i dah beli 1, nak belikan tuk my mom & MIL lak pasnie. berbaloi la beli sebab pakai agak2 seumur hidup kot.

tapi tak suka iklan dia 'nak..mak teringin nak pakai telekung SK'...alahaii materialistik sgt bunyi mak mintak kt anak camtu

ninjago replied at 9-5-2019 10:32 AM
not about brand.. kain dia memang lembut, sedap & selesa pakai.. uols kena try. i dah beli 1, nak  ...

Hahaha..betul2 berkualiti ler ni...okeh yuolzs..nti ada jodoh,aiolzs akan try..hihi

Adik ipar aku hadiahkan telekung SK ni. Siap ada harga pon dia x tanggalkan. Sekali bila nk sarung sembahyang jaranglah pulop. Sia2 je harga tp bila sarung nmpk leher. Hmm... Pakai buat smayang masjid bulehlah.

weezerfan replied at 9-5-2019 10:23 PM
Adik ipar aku hadiahkan telekung SK ni. Siap ada harga pon dia x tanggalkan. Sekali bila nk sarung s ...

Aku pun rasa kain dia jarang nk2 telekung putih. Mmg selesa tapi jarang. Tp dlm ni semua puji pelik jgk. Ke sbb yg aku try tu telekung yg paling basic aka paling murah kt SK

matchstick replied at 9-5-2019 10:36 PM
Aku pun rasa kain dia jarang nk2 telekung putih. Mmg selesa tapi jarang. Tp dlm ni semua puji peli ...

Ye kot. Kita punya paling basic ko. Still harga dia more than 100 gak. Mcm x berbaloi plak. Aku beli telekung lycra 30ringgit lg selesa.. Xdelah jarang.

Kain cotton jenis ringan, tak panas, terletak gitu. Tapi lelama kekuningan juga kain tu. I tak minat telekung jenis lycra, melekat kat badan. Tu kalau lama dalam aircond mesti ada karen kan?

Edited by tiramisuu at 10-5-2019 12:33 AM
weezerfan replied at 9-5-2019 10:23 PM
Adik ipar aku hadiahkan telekung SK ni. Siap ada harga pon dia x tanggalkan. Sekali bila nk sarung s ...

Depends pada collection agaknya.Kesian plak ko dapat yg jarang, sebab tak boleh pakai. Aku tgk mak aku pakai takde plak jarang nampak warna kulit.

Melorqe replied at 7-5-2019 12:29 PM
aku nak pakai ni pun pikir berkali2.
takut jadi riak pulak kalau bawak pg masjid.
tapi aku tak pah ...

2 minggu lepas mak n bapak haku g betnam noks, abis die borong telekung siti khadijah cop betnam tuk haku, mak haku je da 3 helai, adik2 ipar haku n adik2 pompuan mak haku...ayoyoyo geram, lawa2 n murah pulak tu kata mak haku la! N haku pakai time solat mmg selesa la

iouls x pakai pon SK ni tapi last year kakak iouls cakap mak ada skodeng2 telekung SK. so masa birthday mak bagi la satu. mmg kain dia sejuk & potongan selesa terutamanya part muka. mak iouls bukan jenis suka telekung yang design cantik2 & kaler2 gitu. so SK mmg menepati citarasa dia. kemain lagi sental penuh kasih sayang teelekung dia tu

acikhan replied at 10-5-2019 09:23 AM
2 minggu lepas mak n bapak haku g betnam noks, abis die borong telekung siti khadijah cop betnam t ...

Membeli brngan fufu ialah haram

Kaka belikan telekung untuk sis vokuru habis dia buat sakat budak balik terawih

Aku bei telekung rm18 je yg kain ringan, pakai pun idakler berkuap badan

walaupun dapat yang baru dan branded
yg lama dan tiada branded jangan la lupa