CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: CARI-MRO

"Ingat Ibu Dengan Aku Bibik Ke?" -Anak Bengang Ayah Pengotor, 'Kuat Be

Kadang2 serba salah nak cakap dengan orang tua ni. Nak di ajar or tegur dah tua

Ayah aku pun mcm ni. Bkn mase dah tua je, perangai tu dari muda smpi la ke tua. Kesian kat mak aku. Tp sebab ayah mcm tu la adik beradik lelaki aku semua tobat takkan buat perangai camtu time dh kawin, sebab diorg kesian kat bini. Org luar yg tak paham mayb boleh tuduh mcm2 la, tp yg mengalami je tau stress mengadap benda ni hari2. Aku xde la benci or tak sayang ayah, cume memang stress. Setiap kali ayah dtg umah, mesti aku akn demam, sakit2 badan n blood pressure naik sbb ayah tak berenti suruh buat tu, buat ni sampai tak cukup rest. Nk cakap x boleh kang kena cop anak derhaka, terpakse la kena demam, baru die berenti suruh buat mcm2.

Time kecik ko pn bt benda sama laaa..choiiiii~

Jgn smpai bapak ko xde baru ko terasa menyesal..parkinson xde,maybe ada penyakit lain tu..org2 tua,nk bermanja2 kot..kalau muda lg,boleh laa nak marah2

dlu aku stress jugak dgn perangai bapak aku.tp lama2 dh biasa.bila ditanya kenapa xtolong ibu (lg2 time demam), die cakap ape guna ade bini..adusss..bila pg rumah org pandai pulak die.pg makan kt kedai siap lap meja..aish pelik

Ayah aku pun masa aku budak2 dulu jenis makanan kena hidang kat depan...mmg jenis gitu ...pas mkn bgn basuh tgn tp bila dah makin tua nih dah berubah hahahaha....dah pandai bsh pinggan kemas umah...mungkin sbb masa tu dia masih bekerja so penat la kot...bila dah bersara duduk umah jadi rajin lain mcm... Boring kot duk umah xde buat apa...so nanti berubah la kot bapak ko

Ni semua upbringing si bapa tu sendiri oleh ibubapa dia dulu. Ada je jenis ibu-bapa yg besarkan anak2 laki spt raja manakala anak2 perempuan dibesarkan dgn minda kena pandai buat kerja rumah, basuh pinggan baju, diasuh utk menjadi penghidang makanan dan sebagainya.

Ada yg siap kalau nampak anak2 laki buat kerje angkat pinggan tu disuruhnya berhenti malah dimarahnya ank2 perempuan knp xcuci pinggan, kemas itu ini.

Maka membesarla anak2 laki td menjadi mcm raja jugak, mkn nak kene berhidang dilayan, pinggan tinggal kat meje, atau letak sinki je sekadar basuh tgn ala kadar, pemalas mcm tu.

Follow Us
Tak berbaloi kut nk jd derhaka sbb perkara kecil mcm ni. Kalau x mahu buat/sakit mata biar mak shj yg buat. Ramai je alami prkara yg sama dgn parents msg2. Cuma Ramai drpd kita ambil pendekatan  x usah layan perasaan geram/marah tu.

Bapak ko xkan berubah,dia dh hidup camtu dari muda sampai tua,mmg payah la nk berubah,aq rasa kalo kakak2 ko tegur pon sama jugak...either ko hadap je ataupon cari umah lain,aq takut ko yg akn lagi depressed bila baca komen2 netizen pasal hal ni,kat Malaysia ni parents is always right okey

bellaamsar replied at 6-1-2021 05:15 PM
Sama la dgn fil i. Menantu dan anak fav dia yg bergaji besar. Dia cakap elok je, xde nk marah ke s ...

Mak mertua i ni mcm tu la
Dia ada ank faveret
Ank faveret tu ckp apa semua dia ikut
Iols n husband ckp kt dia semua xnk ikut. Padahal ckp benda yg sama.

Iols xtau mil anggap i ni mcm apa ye..
Dia suka sembang ngan i puji2 ank faveret tu laki bini. Puji cucu dr ank faveret tu.
Dia ada lg 3 ank pompuan selain ank faveret tu.
Tp puji2 yg tu je.
Pastu dia story kt i duit tabung haji dia semua dah hibah kt ank2 pempuan dia.
Rumah ni nnt tukar nama ank faveret dia.
I macam.. Jeles plak jadi nya..
Hehe..

pearl.silver replied at 10-1-2021 05:14 PM
Mak mertua i ni mcm tu la
Dia ada ank faveret
Ank faveret tu ckp apa semua dia ikut

Sama la sis. Kita ni dengar je la.. Walaupun anak fav dia tu xde la banyak menolong dia pun

Ah kau baru sekali duduk rumah dekkk. Mak kau berpuluh tahun menghadap. Lagipun, kau baru tau ke ayah kau gitu? So sebelum ni tak lekat di rumah ke every sem break?

apa kes ni

12
Return to list New