CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: wardatulhamra

Sesi Puji Memuji

ibumontel This user has been deleted
assalamualaikum semua..
kita pun nak ucap tima kasih kat semua sifu2 kawan2 kat fnr..kita dari xpandai skrang dah bole ler hehe..anak2 pun suka apa yg kita masak..bole katakan apa yg kita masak semua amik kat sini..tima kasih xterhingga buat semua kerana tidak kedekut ilmu..semoga kalian semua murah rezeki dan diberkati tuhan..aminn

saya punn...saya punn...!!
saya gak nk ucapkan juta-juta terima kasih yang tak terhingga kepada semuaaaa warga FNR baik yang lama atau baru aje join sebab sudi berkongsi resepi2 yang best dan gerenti sedap untuk dicuba..
saya nie asal nak baking2 ke mesti siap belek dulu kitab FNR then baru boleh masuk dapor..hehe..
dari ZERO sekarang nie bolehlaa nk baking sket2..sebab resepi kek/apa2 jelah dalam nie semuanya best!

saya pun..thread ni memang banyak jasa kepada saya..

sejak2 tau kewujudan thread ni, ilmu masak memasak bertambah..kawan-kawan kat sini sumernya baik-baik belaka. yg terer tak pernah jemu memberi tunjuk ajar pd yg tak tau macam saya..saya memang respek habis pd sifu2 kat sini

kalau dulu, bab baking memang zero tp la ni dah bleh ambik tempahan kecik2 sekadar 1 cara utk mengembangkan bakat yg selama ini tidak dipedulikan. ada yg tanya, kat mana saya belajar..dengan bangganya, saya kata saya belajar kat cari..itulah sekolah masak memasak saya

terima kasih banyak2..:love:

love selalu tiru resepi dlm nih ..tp, byk sgt yg dah ditiru ..lufe nak amik gambar lak !~

tp, antara yg love ingat ..chicken chop hanalieza ..besttt sgt ...
smpai skrg love dok ulang buat ..

hmm lg,..udang goreng aapa ekh namanya tuh..resepi kenkoo ..best gak ..

n lg ..

apa ekh..

saya nak puji diri sendiri sebab dari malas memasak jadi rajin memasak, dari tak pandai jadi pandai (hehehehe). Ini semua disebabkan forum ni lah! TERIMA KASIH KEPADA semua warga FnR yang best best belaka... yang penting, semuanya tak lokek berkongsi ilmu.sekarang rumah saya dah macam bakery... kek ada, roti ada, puding ada, pizza ada.. pendek kata, semua adalah!

[ Last edited by  aida2121 at 23-11-2006 02:54 PM ]

ina nak puji ari tu buat kek sarang semut hubby cakap sedap.....
ina buat pau....wah berselera anak ina makan....
tima kasih buat semua......buat ina pandai masak

Follow Us
Untuk semua ahli forum FnR yang sememangnya tak kedekut ilmu. Banyak dah resepi yg telah ummi cuba. dan setiap kali buat utk jamuan kekawan, mesti org mintak resepi.
Terutamnya masakan2 kak liza, masakan2 kak noor,  kek kukus bebop, kek coklat zaiima, dan banyak lagi. Tak tersebut kat sini lee....
Terima kasih semua...

mrs nak puji semua lah...sbb semua tak kedekut ilmu memasak ni...

sampai resepi mrs berembang pesat...hihihi...dr tradisional hingga la western:love:

terima kasih semua

terima kasih pd semua yg post resepi

dari tak pandai memasak jadi pandai
dari main goreng2 je tiap hari dah tahu banyak lauk nak masak

ada je idea utk masak

tq

So far, kismis penah cuba peach cheesecake jasrinameza, sedap gile.. husband and anak suka...
kek coklat zaimaa pun penah, memang sedap
Tiramisu.. lupa resipi siapa..
Terbaru, kek prune kukus.. nak cuba banyak lagi tapi masa tak ada.. I'Allah in future memang akan cuba banyak lagi dan lagi..

Terima kasih buat semua yang menyumbang dan tak kedekut ilmu nak share tu, buat kismis lagi rajin mencuba dan dari tak pandai masak ke boleh masak (pandai belum)..

kalau nak puji, aduhaiiii banyak sangat resepi yang nak dipuji dan ramai sangat chef2 kat sini yang nak dicium tangan... terima kasih tak terhingga sebab bagi idea dan resepi yang mabeles!!! mak nunu pun cam tak caya bila dah dok jauh di perantauan ni leh survive plak... dulu tau goreng2 ngan masak lemak putih tu jek...

skang dengan kuih lapis, roti, donut, kuih2 tradisional, kek, puff, puding.... nunu snirik pun tak caya leh buat sumer ni..

terima kasih buat kak liza, kak noor, huda, yusnina, dewi, dan ramai lagi... tak tersebut sebab ramai sangat..
n bukan nunu ajek yang jadi pengujung setia kat sini, asben nunu tercayang tu pun asyik skodeng resepi kat sini gak... (skrg nunu cuti masak... hehehhe).

Alang puji semua org nyer resepi... semua sedap... bole kite variety kan makanan/ masakan harian kiter.  Q&A pun bagus, byk bole belajar....

lagu ni aku tujukan pada  sume yg share resepi
x lupa juga kpd kawan2 yg tlg jawab soalan2 budus ku
ekekekeke maklumlah budak baru nak belajar kan
dengan ucapan "KORANG MMG BEST!"

for me nak sgt berterima kasih byk2 pada semua forumers kat FNR ni.. disbbkan resepi2 kat FNR mimpi
dah pandai masak sikit2.. mimpii happy sgt.. resepi2 kat sini pun sedap2 belaka boleh dikatakan setiap
hujung minggu mimpi akan mencuba resepi kat FNR ni.. terima kasih pada  kak nor, diana, hanieliza,kacip
fatimah,normasri,mak lang dan ramai lagi yg pandai2 masak kat FNR ni..

kita nak puji resepi spageti bolognise (hah cemni ke ejanya?)

kak noor nye resepi... masya Allah... memang jadik... marbeles...

dluk kalo nak makan spageti, sama ada gi pizza hut atau beli yang siap segera dalam botol tu je...
tapi hari ni dah pandai buat...

first try hari khamis petang, sambut asben balik dari kursus... esoknya  buat sekali lagik... asben tanya.. mana belajar ni...sedapppppppp... marbelesnya.... asben suka sangat sebab mmg dia suka makan spageti..

hasilnya... hari jumaat tu kitorang beli stok daging cincang... tomato puree.. dan spagetti, dari yang panjang sampailah yang kerinting.. beli wat stok...

asben siap kata, wah kalo cemini... leh la makan spageti tiap tiap minggu.. dan kalo ada orang datang,.. hidangkan spageti je mudah...

maceeeeeeeeeh maceeeehhhh

Yume pun nak berterima kasih kepada kakak2 di bod F & R nih ...

Nak sebut nama pun tak tersebut... punya banyak tuh ....

Apa pun dari yang menyumbang resepi & menjawap segala permasaalahan selama ini Yume mengucapkan berbanyak2 lah terima kasih ... keihklasan kalian tidak terbalas dari kami semua ....

Dari Yume x pandai memasak, membuat manisan dan sebagainya .... dari sinilah juga segalanya bermula sedikit demi sedikit pengetahuan itu ... Di sekeliling Yume, siapa sangka Yume dah boleh buat kek & sebagainya lol .......

Terima kasih tidak terhingga buat semua .......:love::love::love:

[ Last edited by  Yume at 26-11-2006 10:59 AM ]

Reply #23 zaiima's post

sugar pun nak ucap terima kasih kat kengkawan sume kat sini. sejak dpt forum ni, rasa mcm banyak kawan pulak. resepi pun very banyak, tunggu nak cuba saja. although dah cuba kek kukus zaiima- best sekali, tapi takleh tunjuk, sbb tak pas lagi nak tempek gambar.....
kak liza pun tak lokek- banyaknye resepi dia, takyah beli buku resepi dah....

thousand thanks

well, org yg paling layak dpt pujian lin sudah tentu KAK NOOR dan KAK LIZA, pasai apa.. senang nak rujuk resepi kalian dekat website. daripada tak reti buat sate, dah pandai. lepas tu dgn gambarnya, teruja nak cuba. dan terima kasih pada akak berdua sebab melayan soalan saya,teringat belajar buat nasi impit dgn kak liza, menjadik tu...  

utk edition kuih raya,a big thanks to SUE, pasai dah 2 tahun lin cuba u punya kuih cornflakes rangup yg marvelous tu dan mendapat pujian dari kenkawan kat sini. tu jer la satu-satunya kuih raya yg haku buat menjadik dan sedap.. huhuhuhuhu

cari thread kuih bingka terjumpa thread ni, so sy up ya...

sy suka sgt dgn fnr ni....beruntung sbb boleh blajar memasak, pastu resepi2 pun marvelous......susah rasanya nak dapat resepi2 yg dah proven menjadik...pastu siap tunjuk step by step lg....

dah mcm2 resepi sy cuba....paling banyak kek2 biskut dessert...lauk ja jarang sbb malas skit...  .....kebanyakkan jadi yg tak jadi tu SILAP SAYA bukan resepi....

try mcm2 resepi bukan nak makan sgt....tp seronok mencuba.....selalunya sy buat separuh dari setiap resepi, tu pun belum pasti habis...kadang2 bg kat jiran depa siap puji lg kata pandainya....walhal sy ambik resepi dari sini.....

apapun sy takkan lupakan jasa forumer kat sini.....terima kasih semua sbb kongsi resepi, tips dan jawab pertanyaan sy...

[ Last edited by  pinKy180 at 5-3-2008 12:14 PM ]

saya pun nak ucap terima kasih kat shida ngan maisya sebab ajar buat buttercream.. dah try n menjadi ..
jugak kat bebop n zaiima pakar kek kita..
sekrang ni tiap2 kali balik kampung mesti buat kek.. macam2 perisa.. semua belajar dari forum nie..
family lak suka makan..