CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: maza

Ah! Perlukan Pemikiran yg Positif

Originally posted by LostSoul at 9-6-2008 03:51 PM
errr aku nak tanya siket... for family of 4, mana lagi murah, makan luar atau makan kat umah (masak)? makan luar maksudnye kat kedai biasa2 je le...

makan rumah lebih jimat la... dah buang kos air teh ais ler, sirap bandong lagik..4 orang dah Rm4.++

so solution, beli tomyam/sup tulang
lagi satu mata paprik..

balik masak nasik
buat oren bancuh...

lagi jimat!

Reply #21 manisah's post

bijak2... isteri sapa la nih.. eheh... mekacih manisah.. ide mu bernas skali...

kalo mkn kat luar paling cikai kena 10 henget..ni mkn ala carte n minum air kosong...kalo haku beli lauk nak msk cam kari ke..modal je dah dekat RM10 tuk daging 1/2kg..tapi leh mkn byk kali siap leh bwk bekal bagai..kalo ader psr mlm haku just beli lauk paling mahal RM7 for 3 jenis lauk..balik umah msk nasi je..pendek kata + - / sama je..tetap kuar duit...kalo badan tak penat leh la msk bagai..kalo balik dah kul 8 tiba umah nak tgk dapo pun rasa tak larat..

Reply #15 LostSoul's post

tgk jugak lah korg makan yg mcmn..

kalo mkn yg biasa2 je..aku rasa makan kat umah lagi untung

Reply #20 my-alja's post

alja, terpikir gak mende tu.. but i use to frequent restoran2 yg tiap kali pegi, takdok le kena sakit perut. buakn apa, kekadang balk dah kol 8, nak masak tak sempat lak acik nih.. so, samada tapau, ataupun makan luarle gamaknye..

Originally posted by LostSoul at 9-6-2008 03:51 PM
errr aku nak tanya siket... for family of 4, mana lagi murah, makan luar atau makan kat umah (masak)? makan luar maksudnye kat kedai biasa2 je le...

meh aku jawab..
makan maggi lagi murah kak.. ekkeke..
tapi tak boleh amalkan selalu.. nanti botak.. byk msg.. tak elok utk kesihatan

Follow Us

Reply #21 manisah's post

btol...setengah tempat nasi puteh pun sampai rm1++.....
anak nie makan 2 jemput....

Originally posted by manisah at 9-6-2008 04:01 PM

makan rumah lebih jimat la... dah buang kos air teh ais ler, sirap bandong lagik..4 orang dah Rm4.++

so solution, beli tomyam/sup tulang
lagi satu mata paprik..

balik masak nasik
buat ...

hah.. aku selalu buat cenggini..

beli lauk dah siap.. contoh tom yam ke.. sup ekor ke.. ngan sayur atau paprik
pehtu balik rumah.. masak nasi jek.. + goreng telur (kalau nak tambah menu) + buat air minum..
tapi biasanya minum air masak je kami anak-beranak ni..

lagi jimat duit dpd beli brg byk2.. pehtu masak tak habis... buang masa lama kat dapur je...

tapi semenjak semua brg makin naik harga ni.. harap2.. makcik kedai tomyam yg aku selalu beli tu takde le naikkan sangat harga makanan2 dia melambung macam harga minyak...
ada harapan aku makan bubur hari2 ni..!

Originally posted by LostSoul at 9-6-2008 04:02 PM
bijak2... isteri sapa la nih.. eheh... mekacih manisah.. ide mu bernas skali...

hahah sama-sama
aku selalu wat mcm tu..asben aku kedekut..so aku pasrah ja..

Reply #27 my-alja's post

la ni.. nasi putih 1 polisterine dah RM1.50 alja...

baik aku masak jek kat rumah

...we need time to adjust with this new and drastic change...once kita dah dapat menyesuaikan diri dan kehidupan kita with the current situation...insyaallah semuanya akan menjadi lebih tenang...aku yakin nie...

...the thing is...benda nie terjadi ngan begitu cepat sekali...hinggakan tidak memberi korang masa tuk absorb this news and rancang apa yang korang patut buat...if only the gomen have given us ample time to adjust to this piece of news...perhaps kita would have reacted differently...

Reply #18 my-alja's post

alja volvo 2.5 L turbo..alamat minyak nanti cam telan ayor le ekekekeke  tak pe  janji bergaya ekekekeke...  Wah kelas gitew alja gi market nanti bawa volvo 2.5L turbo lagik

tapi kan kite2 kat sini yang kira ala2 makan gaji n mungkin selama neh ada gaya idup mewah leh le cuba2 ubah gaya idup tapi macam mana dgan mereka yagn selama ini dah idup ala2 cukup makan pakai...

Reply #6 kudajantan77's post

korean cars memang kuat minyak....dgr kata diorang ni di design utk pakai NGV

Originally posted by LostSoul at 9-6-2008 03:36 PM
hail ya mum, sis... sebenarnye susah senang pun ekna amalkan hidup dlm kesederhaan kan..

ha tu laa nampaknya lepas ni kena berguru ngan my mom laa

Reply #34 misy's post

kalau keta import yagn agak save minyak vios n honda city baru...

org ckp viva save

hidup di kota yang serba serbi mewah dan tak banyak pilihan makanan, aku dah lama belajar hidup berjimat cermat dengan bawa bekal ke tempat kerja tiap2 hari. Selagi ada yang masak & sediakan, selagi tu ler aku bley jimatkan wang lebih dari AED2k sebulan yg aku kena kuarkan tuk makan luar masa waktu kerja.

Disebabkan bilangan ahli keluarga yang semakin bertambah, aku dah berpindah ke Emarat/negeri lain kalu ikut term kat mesia.....yang bg keluarga aku hidup selesa di villa 5 bilik dengan sewa yang berpatutan. Walaupun bentuk muka bumi yang tak boleh cucuk tanam sayur mcm yang mak mertua aku nak, aku masih lagi mampu bg ruang untuk melepak2 di bawah pokok yang merimbun dalam bahang matahari gurun pasir sambil tgk anak2 main bola/kayuh basikal...

Untuk tambah jimat belanja & disebabkan semakin jauh jarak perjalanan aku ke tempat kerja dan terpaksa merempuh kesesakan jalan raya tahap maksima, aku dah pun membeli motorsikal (bukan kapcai yekkkk) untuk  memudahkan hidup aku. Jimat petrol dan masa. Kereta aku pakai time cuti2 jekk.....

sejak ader bibik, dah lama aku tak antar baju pi dobi.......

anak2 aku ajar bersukaria bukan kat shopping complex dan mana2 tempat yang terpaksa keluar duit kalau nak masuk, aku ajar dia orang bersukan dalam air.......swimming bagus untuk keep us fit & healthy.

dating...............lama dah takde gf nak ajak2 dating....satu lgk cara aku berjimat

dating ngan gf????

Originally posted by kudajantan77 at 9-6-2008 03:31 PM
MPVs are fuel guzzlers .. dgn perkembangan terbaru nih, terpaksa la aku batalkan niat nak amik CITRA ..

KJ77

saya ada nak jual CITRA... ala murah2 ajer.... tak tahanlah pakai 2 MPV... teguk minyak macam orang tengah maraton.... nak kalu... cakap yer....