CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: sudugarpu

mencari anak angkat

dh ada org book ke?

eh... bab nak mintak bayaran nih kenapa pulak?

maafla nih sekadar pandangan saya saje. kalo dia xmampu nak jaga anak dia.. nak kasi kat org.. ikutla orgtu nak kasi saguhati ke apa. sampai nak letak bayaran riban2 tu for me sgt melampau la.. mcm ala-ala nak jual anak. average kalo perbelanjaan kos bersalin (utk org yg xmampu nak jaga anak rasanye hosp gomen la 3rd class ward) then urut lps bersalin ngan makan org dlm pantang ape jek.

ada la sorang kenalan amik anak angkat seseorang yg mengandung anak luar nikah. disebabkan budaktu kenalan keluarga, dia cuma stay dgn family kenalan tu 2minggu sblm bersalin, bersalin kos kenalan saya then berpantang. pastu budaktu balikler dan tinggal anaknyer. on-off ada la budaktu dtg jenguk anaknyer tu. takdela kasi apape bayaran pun, yg mana saya setuju sgt. kalo dpt bayaran.. mana tau esok2 dia tak kisah nak tolong beranakkan sorang lagik sbb ada pendapatan. cess... mcm kes indon yg jual anak je, jadik tukang beranak!

satu lagi.. jgn amik mudah soal documentation nih. nak kluar spital je pun bukan mudah tau utk kes anak luar nikah nih. ada JKM semua kena siasat. then silap aribulan bila budak dah besor maknyer dtg tuntut anak.. nak kata apa? sijil anak angkat tu bukan senang nak buat. pikir dulu semua.. mungkin org yg desperate nak anak boleh adakan ribu-riban tu.. tapi bila dah bela anaktu mcm anak sendiri.. dah besar maknyer dtg cari pasal.. sapa yg susah?

sori la ek TT.. emosional betul dgn org camnih yg amik kesempatan.

bg sy soal duit tu mmg dh lumrah la....kita amik kt kewaja pun kena byr gak utk kos2 perubatan plus lain utk dia...tah la..bg sy kalau ada rezeki org yg nk amik tuh..mcm mn halangan pun mesti dpt....hal dia nk jual anak dia ke ape itu antara dia dgn tuhan..
kita yg nk bela anak angak tnie pikir satu jer..kita nie menjaga amanah allah...itu pun rezeki jugak kan...kalau mak dia nk tuntut balik tu wallahua'lam..berdosa kita putuskan hubungan mak n anak........

apepun kita doakan la..bukan senanag kan..nak berdepan dgn hal2 mcm nie..kena bersedia drp segi mental la...

Reply 23# dini1979

Salam Dini, kol terus ye no yg Aine bagi kat atas tu.Aine tak tahu byk, tolong2 sebarkan je jika ada yg sedang mencari.
Selebihnya nak maklumat lanjut kol je dia...

eh... bab nak mintak bayaran nih kenapa pulak?

maafla nih sekadar pandangan saya saje. kalo dia  ...
ira79 Post at 18-1-2012 23:50

IMO, kalau setakat dua tiga ribu tu tak mengapa sebab dia nak berubat, cari kerja, cari bilik sewaor apa apa sajalah - cuma yang saya tak berkenan ada yang jadi orang tengah (duit utk orang tengah) lepas tu duit orang yang jaga budak mengandung ni sampai melahirkan, duit bayaran hospital, duit bayaran ubatan semasa berpantang. Yang jenis ni mmg nampak jelas dan nyata buat duit atas jual anak.

Anak yang dia serahkan kat kita tu kalau dah ketentuan Allah utk kita , dia buat apa pun anak tu tetap akan dgn kita. Kalau dah bukan rezeki kita nak buat camana kan?

Salam, Saya amat berminat untuk mendapatkan anak angkat daripada golongan keluarga susah/tidak mampu, anak yang berumur lingkungan 1 tahun -5 tahun. Tak kira, sama ada anak sah taraf atau pun tidak.Saya akan sediakan saguhatinya. InsyaAllah, kami suami isteri akan memberikan kasih sayang seperti anak sendiri. Sekarang, saya bertugas sebagai seorang guru. Jika ada sesiapa yang sudi, boleh hubungi kami 019-5037452 atau email [email protected]. Lokasi kami di negeri Perak.”"

Follow Us
Assalamualaikum sume forumer..saya pun ingin mencari bayi yg baru dilahirkan atau yg akan dilahirkan untuk dijadikan anak angkat.Kepada sesiapa ada info tentang ini sila hubungi saya 0142312081 atau email [url][/url][email protected] TQ

Susah gak nak ambik anak angkat nih...kalu dah jaga xkan kita nk kasi balik kt parent die kan....kita dh bagi kasihsayang, sekali kasih syg kita dirampas...panggggg..!!!!! susah tuuuu

Aku ni haaa...dah 12 tahun kawin, belum ade rezki lagi...nak sgt yang pmpuan tapi pkr ngan suami kang bila dah besar nanti...kene ikut hukum hakam gak...kalu lelaki xpe...kasi susu jadi ibu susuan ngan kita..

Reply 29# neo511

boleh je amik yg perempuan.bila dah jadi anak susuan awak,automatik suami awak jadi mahram dia.rujuk sini. http://halaqah.net/v10/index.php?topic=9083.0

Susah gak nak ambik anak angkat nih...kalu dah jaga xkan kita nk kasi balik kt parent die kan....kit ...
neo511 Post at 2-4-2012 06:17

buat perjanjian betul betul .. jgn time susah dia bagi anak mcm tak bernilai ..dah besar comei kita jaga pepandai jer dtg nak ambik!@

Pikir punya pikir tu smp skg...bab2 anak angkat nih aku rase berat nak pikir...

hi mari kita hidupkan balik thread yang dah bersawang ni....

aku pun sedang mencari anak angkat....tak kira umur berapa asalkan masih lagi kanak2 atau baby...tak kira jantina dan bangsa atau keturunan..kalau ada sila pm saya

mod tak marah ke buat thread ni? kalau tak, nak tumpang gak le...
sye tgh carik gak ni .... baby boy... sye area melaka...
tapi kalau area selatan ni insyaAllah takde masalah...
boleh terus Pm saya... =)

Askum,Saya ingin memohon kepada anda yang mempunyai maklumat mengenai sesiapa yang ingin menyerahkan anak untuk dijadikan anak angkat tolong email saya di [email protected]. Saya ingin mencari di sekita JOHOR dan saya harap anda yang mempunyai maklumat dapat menolong saya samada bayi yang baru lahir dan keatas, lelaki atau perempuan. saya sudi menjaga dan mendidik seperti anak sendiri.

Sila hubungi saya di 0127908086

Askum,Saya ingin memohon kepada anda yang mempunyai maklumat mengenai sesiapa yang ingin menyerahkan anak untuk dijadikan anak angkat tolong email saya di [email protected]. Saya ingin mencari di sekitar JOHOR dan saya harap anda yang mempunyai maklumat dapat menolong saya samada bayi yang baru lahir dan keatas, lelaki atau perempuan. saya sudi menjaga dan mendidik seperti anak sendiri.

Sila hubungi saya di 0127908086

as salam...

saya dan hb pon sedang mencari anak angkat yang baru lahir. Mungkin dari keluarga org susah ataupon yang tak sah taraf..Hampir 6 thn berkahwin tp masih belum ada rezeki lagi.

harap sesiapa yang ade info bolehla pm saya..X kisah dr mana baby tuh berada...kami dari shah alam yng sgt sukakan kanak2...

Salam.Tahun 2012, aku dah hampir 3x amik anak angkat. Yang pertama, dah bwk balik baby ye.  Jaga 3 ari. Ibu baby nak balik walaupon ibu berada di sekolah harapan melaka. Aku terpaksa serahkan baby pada nenek baby tu..

Kedua, lepas 4bln, rezeki kedua kami datang. Dpt tau ari Isnin and aritu jugak jumpa ibu baby. Dh jumpa ibu baby dan pakcik baby. Mmg confirm nak amik tp baby pra matang. Baru 7bln dh bsalin. 1.5kg dan byk komplikasi. Husband berat nak amik. Mungkin belom rezeki kami.

Ketiga, aku diberitahu ttg seorg bayi akan dilahirkan. Dan kami ingin amik. Tp bila baby itu dilahirkan,doctor yg ingin menolong kami tuh terlupa no hp kami. Ibu bayi tuh dh nak keluar hospital. Doc tu tpaksa serahkan baby tu kpd org lain. Mmg belum rezeki kami.

Kepada yg ingin membantu kami,  sila hubungi kami. Email saya di [email protected] atau di 0127908086. Saya berada di JOHOR..

salam,

sy ade kawan dah lama kawen tp xde anak.
kalau boleh nak cari anak angkat lelaki untuk dijaga & di beri susu.
kalau ade tolong inform saya ye

Salam.... saye tgh mencari bayi yg baru lahir untuk dijadikan anak angkat... InsyaAllah, saye akan menjage dan mmg berniat nk menjadikan anak susuan...  Sesiape ibu2 yg ikhlas menyerahkan anaknye kpd saye, mohon hubungi di talian 019-6992905 / 017-3367996...  tq.

12
Return to list New