CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: DidiAndFren

[Jenayah] "Rumah Kami Biasa Wangi" - Simpan Barang Kemas Dalam Peti Besi 200kg, Bau Pencuri Ada Lagi Dekat Rumah Masa Sampai!

tak bayo zakat/zakat emas la tu...hehe

"Barang kemas ni boleh dikatakan sebagai sumber kekuatan, saya perlu sentiasa berada dekat dengannya. Bermacam-macam kecaman saya hadap setiap hari sebab nama saya sebagai Kieda Crepe yang hampir satu Malaysia kenal.

"Benda tu boleh melemahkan semangat saya sebab saya pun manusia biasa. Jadi untuk kembalikan semangat, sesekali saya akan buka peti besi dan belek barang kemas yang saya berjaya kumpul. Kembali ceria hati ni."

seriusla pompuan kau buat statement macam ni kat public. betul la kau tak cerdik. kalau iya pun kau obses sgt dgn mas kau tu, xperlu hebahkan begitu. sembang je la berdua dgn laki kau. adoiii

mana2 socmed pun aku tgk org padankan muka je. pastu ramai yg xpercaya pun. tu la padahnya bila semua benda nak buat content, jadi semua benda pun orang ingat content.

sharlenetexas replied at 5-6-2024 01:44 PM
Rumah kakkm kena rompak sampai hari ni senyap sunyi kakkm tak berbunyi.

Sbb dah dpt balik kann....

Si kieda ni bersuara sbb dah 40hari tak de apa² cerita...tu yg dia viralkn....

Barang kemas buh dalam rumah nilai cecah ratus ribu takkan langsung tak pasang cctv. Yang pelik2 je minah ni.

Dia jenis semua benda nak cerita, padanlah muka. Ntah2 org terdekat je yg rompak. Sedekah pun dok canang, allah tarik balik harta ko supaya jgn riak.

citer pompuan ni mengingatkan ai dgn citer sorg influencer yg juga rumah dirampok bagai suma... dan ai cuma terpikir ada musibah disebalik kejadian camni...

Follow Us
Mary_jane replied at 5-6-2024 03:18 PM
Barang kemas buh dalam rumah nilai cecah ratus ribu takkan langsung tak pasang cctv. Yang pelik2 je  ...

"Bukanlah saya naif sangat, langkah keselamatan saya dan suami tetap ambil. Kamera litar terutup (CCTV) dan jeriji besi kami pasang, tapi benda nak jadi kan. Untuk rekod, ini kejadian rompakan pertama di rumah kami ni.

dah psg cctv, dah report, tu merempan tak dpt blk lg emas dia.

igtkan 200kg tu brg kemas rupanya peti besi
dgn mulut hangsuang dia ni, koser nak kesian

Edited by nolya at 5-6-2024 04:22 PM

Satu ujian yg paling berat dan kesal bila kejadian spt itu terjadi kpd mangsa. Benda kalau nak jadi, Allah nak ambik balek apa yg kita dpt, simpan dlm peti besi pun boleh hilang.  Kita sangka kita cerdik, ttpi ujian Allah lagi tak terfikir dek akal manusia.

Cuba muhasabah diri pula, barangkali ada hal yg tak kena dgn simpanan emas trs. Sudah benarkah apb pompuan ini mengatakan bahawa emas itu memberi kekuatan dn semangat kpd dia.  Kenapa harus dia sandarkan semangat diri kpd material dn tidak kpd Allah swt. yg memberi rezeki. Begitu taksub dn bertuhankan emas ke dia shnga semangat hidup pun bergantung kpd emas. Tak tau nak istighfar ke atau nak keluh na'uzubillah.....

Skr, emas dah hilang, tak dpt lagi dipandang untuk ambik dn pulihkan semangat, so how?

tak kenal this gurl tapi sbb selalu masuk c.i jadi kenal lah kat sini je. terkejut baca umur baru 27. Anak dia dah sekolah . kan. muda nyaaa

sorry no kesian untuk founder macam ni

Mmg allah kadang akan uji dgn sesuatu yg kita sangat suka

syamzana replied at 5-6-2024 04:12 PM
"Bukanlah saya naif sangat, langkah keselamatan saya dan suami tetap ambil. Kamera litar terutup ( ...

Tapi dia sendiri pun tak pasti berapa orang pencuri yang terlibat sebab tak tercapture dalam cctv lah kot. Sampai pulis pun pecah kepala nak fikir. Tinggal bau pencuri tu je eh puan?

Itu lah mula i baca wow 200kg barang kemas, rupanya berat peti besi tu. Dah 40hari mesti dah terburai peti tu pencuri kerjakan.

mulut bukan main lagi deni…

Kalau tak de safe box kat rumah, pi lah simpn kat ar rahnu tu.

Brg kemas byk2 tu bayar zakat ke tidak ?

CoffeeOverdose replied at 5-6-2024 12:33 PM
Aku menyampah giler dgn betina ni. kat TT dh selamat aku blockout dia. mulut melampau mmg ptt pun di ...

Askar dia ramai uuuiiiii taat setia patuh kt tt snggup pertahan dn gaduh ng nurtizeng

safe box pun pencuri boleh kokak? cikai sgt safety brg kemas dkt sejuta tp simpan dlm safe box cikai....

Aku pelik, dalam ramai2 tauke makanan viral apesal dia ni je yg selalu ada "kes"?. Lagi satu, aku pon ada jugak simpan barang kemas dalam peti besi, tapi aku xde la bodoh simpan semua kat 1 tempat/bilik. Sewa je la beberapa peti besi, xkan tak mampu. Kalau dah x boleh berjauhan dengan barang kemas, elok pakai je la semua kat badan.
Ni lagi 1, jangan lupa bayar zakat emas

manamana123 replied at 5-6-2024 04:30 PM
Mmg allah kadang akan uji dgn sesuatu yg kita sangat suka

Ini betul. Mertua aku sayang sangat dengan 1 barang kemas dia ni sebab kemain besar, padu & ada sentimental value. Haritu dia silap letak, habis semua dalam rumah kena kerahan tenaga. Tido malam pon dia menangis. Bila dah jumpa, kena ceramah la dengan pak mertua aku.

makadek replied at 5-6-2024 08:13 PM
Askar dia ramai uuuiiiii taat setia patuh kt tt snggup pertahan dn gaduh ng nurtizeng

ye...sbb tu malas nak berbalah dgn penjilat otak sempit dia. lagi2 klu ada yg komen crepe dia so-so. panas jubur penjilat dia.