CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {7} ‘Bomba dah penat’ kata Ketua Pengarah!

ramai je aku tengok dkt kg aku ni membakor selamber je...duk bakor tunggul2 kayu yg ditebang tu....lagi satu puntung rokok ikut dan je nak humban2... haih entohlah...

Banyak sangat port yang terbakar wei....

sian ngn abam2 bomba...bukan stakat padam kebakaran...ulor masuk umah pon panggil deme...umah ade sarang tebuan pon pggil deme...kereta eksiden pon deme jugak yang nak nolong...xmenang tangan...manusia2 yg ada kepala otak,tlg la jgn tambah beban deme...kesian.

mikasa posted on 12-3-2014 08:09 AM
Alah...dah memang tugas dia. Kena la buat. Lagipun bukan sepanjang masa rakyat tak bertamadun bakar  ...

ya ... mmg tugas bomba. dan mmg dia org buat. tapi kita org awam ni be considerate la. tak salah pun ada sikap consideration ni. malah dituntut dalam agama ya nak.

kat LPT tu kiri kanan berasap hutan..bomba pun takde nak padamkan..betul la kot dorang dah penat

xpelah... penat bermusim je nih....  anggap je keje tu ibadah, dpt pahala...

seronok pe main air pi pancut2 nih..........

Follow Us
bomba penat atas kebodohan sebahagian penduduk malaysia yg bebal.

belukar bklg skolah kt bkt ampang lgi rilek terbakar, nsb bek area hutan je, klau kena skolah maw xmenjerit keseronokan adik aku

mesia ni byk sgt puak hobbit pprt setara dengan sedara mereka di indon
minda terencat...dah org kata jgn bakau sampah jgn la...nk jugak bakau sampah...bodo ke apa

aku harap sgt yang bakau tu bukan org mesia tp pendatang anak haram yg berkampung tepi hutan

betul..mmg sian kat abam2 bomba kita..
tlg la jgn bakar sesuka ati..

pittjie posted on 12-3-2014 08:49 AM
ya ... mmg tugas bomba. dan mmg dia org buat. tapi kita org awam ni be considerate la. tak salah p ...

masalah utama rakyat mesia adalah mentaliti tahap dunia ketiga...berapa ramai yang bertanggungjawab? memang nampak ada peningkatan tapi menda  ni makan masa yg lama untuk membentuk masyarakat yg bertanggungjawab.

mgkin ini salah sorg suspek yg perlu dipertimbangkan?

mau x penat.. especially dgn banyak kes open burning. Kat area opis aku ni, bomba baru padam 10 minit, tuan tanah dah datang bakar balik. Alasan, cara nak musnahkan akar2 nenas kalau nak tanam ygh baru adalah dgn cara bakar je. Bodoh tau dia org ni..dah la tanah gambut, memang merebak. Dia ingat bomba ni xde keje lain asyik nak padam kebakaran terbuka yang depa ni buat.

budakmanentah posted on 12-3-2014 08:43 AM
sian ngn abam2 bomba...bukan stakat padam kebakaran...ulor masuk umah pon panggil deme...umah ade sa ...

Setuju sangat dengan pandangan budahmanentah...bukan tu saja tugas bomba...orang lemas panggil bomba, kucing panjat pokok tak boleh turun panggil bomba, cubaan bunuh diri panggil bomba, gotong royong bersih kawasan panggil bomba, rumah terkunci panggil bomba, kaki anak terperosok dalam lubang tandas panggil bomba, cincin ketat tak boleh cabut panggil bomba...rumah tertimbus panggil bomba...memang keje bomba penat...

Baru-baru ni jiran saya meninggal dunia sebab kepenatan...ada darah tinggi..salur darah pecah kat otak...koma...meninggal...kebakaran bersambung-sambung...tak sempat balik ke bomba..ada panggilan lagi..terus gi tempat kejadian...

Sepatutnya gaji + elaun dinaikkan dan jenis elaun ditambah...seperti diberi elaun asap...sebelum ni tiada elaun asap walaupun bergelumang dengan asap (polis pun ada elaun asap!!!)

bingai tul hok jenis suka buat open fire nih...... takde akal langsung ke?

kawan laki aku bomba kena kerja 24 jam. dia cakap nak balik mandi pun x sempat. rumah pun x sempat balik, asyik tido kat balai je sebab kena standby.

orang ramai patutnya lebih perihatin dalam hal pembakaran terbuka dalam musim panas dan kering ni. ianya menyebabkan jerebu dan mungkin kebakaran yang tak dapay dikawal.

kesian juga bagi pihak bomba kerana kerja keras pada masa ni....tetapi itulah hakikat sebenar dalam bertugas sebagai bomba. ada masa sibuk seperti sekarang......ada masa lebih relex jika tiada musim kering dan panas separti sekarang.....

teruk sangat jerebu skrg ni. Anak nak main kat luar petang2 pun dah x boleh...kesian terkurung je la dlm umah.....

mikasa posted on 12-3-2014 09:15 AM
masalah utama rakyat mesia adalah mentaliti tahap dunia ketiga...berapa ramai yang bertanggungjawa ...

ala ... mana hilang reply aku tadiii. hihi

ya mikasa .. aku pun sedih dgn limitnya kesedaran rakyat malaysia ni. masih kurang rasa tanggungjawab tuk mencegah sesuatu atau menjaga sesuatu. contohnya la .. jaga kebersihan. cukup la ada sikap buang sampah walau sekecik pembalut2 gula .. sila la cari tong sampah berdekatan. kalau tak de .. simpan la sampah tu sampai jumpa tong sampah. ni tak .. kalau tak jumpa .. campak je la. just pk .. ala kecik je sampah ni .. tak jadi hal. tapi sikap kita ni mmg kena bermula dari benda2 kecik macam tu la.

keje bomba ni mulia..nak2 time mcm ni, msti smua bomba kne standby 24 jam even shift dh habis..kdg2 tgk mcm bomba dh tak terkejar nk padam api kat merata2 tempat..lmbt sket je msti bahaya datang..pastu org awam msti kutuk pnya bomba lembab la hape la..