CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Gaji hanya RM1800 Sebulan Tapi Masih Mampu Tanggung Isteri dan Tiga Orang Anak?

Cyempaka replied at 5-10-2015 03:08 PM
aku teka jap

1800+300 = 2100

kira2 manusia takkan sama dgn kira2 Allah..

Soklan pertama nk tanya duk area mana dia ni?

Soklan ke dua rumah tu sewa ke ke mcm mn?

HaifaHanna replied at 5-10-2015 03:23 PM
Bab berkat takmau campo la, tp kalo awk dh takde/awk buat hal esk, bini awk nk mkn ape yer?

dia nak suruh bini dia jd balu yg merana mintak bantuan zakat kut

mmg cukup kut tp btul2 kena jimat cermat
belanja yg perlu sgt2 jerk..

setuju. pernah rasa masa suami kehilangan kerja last year
dengan RM1500 gaji lepas tolak EPF, aku kena support 9 orang sekeluarga untuk 3 bulan
mmg lepas tolak semua tinggal belasan ringgit je utk aku sendiri
mujurlah husband dpt keje lain lepas tu

Edited by Tok_Batin at 5-10-2015 03:57 PM

Respek lah dgn brader ni.

Depa punya dah planning macam tu tak boleh elak unless ambil amah baru isteri blh sambung kerja.

Rasanya lebih baik kot

Anak tak perlu hantar pusat jagaan (save duit amah @ pengasuh), sure isteri yg pernah bergaji 3k mampu ajar anak-anak tak perlu tuisyen. Belanja hantar anak sana-sini pun kurang wife stay. Isteri kalau jaga dan masak sendiri lagi jimat boleh terus bajetkan. Anak-anak pun lebih sihat terjaga kurang bil ubat.

p/s; sila jangan tambah anak lagik

Follow Us
aku ada kawan yg kes mcm ni. cukup mmg cukup la tp byk pengorbanan jgk sebenarnya.

mkn pakai tempat tinggal mmg cukup. wife tak bole nk meminta2 dibelikan apa2. kalau ari raya, pakai je mana yg ada. kalau ada bajet bole bg wife baju raya baru sepasang. time besday anak2, hadiah mmg xde, biasa mkn ramai2 satu pamili, mkn kt pizza pun dah kira mahal.

mcm susu pampers tu pun cari la jenama yg murah2. kalau pampers tu usahakan anak2 biar cepat2 pandai buang air sdri, x yah pakai pampers bila dah pandai pi toilet.

Saya rasa.... Rasa je tau.... Wife yang dulu gaji 3k tu spend semua duit dia kat babysit anak2.... Siap OT ... Pastu selalu hantar anak ke pengasuh ni belanja mmg besar sikit la drp sendiri jaga, susu lebih , baju tiap minggu beli baru.... Pastu nak jaga hati babysitter lagi ... Wife yang keluar bekerja tu lunch hour jumaat pasti nya singgah kat kedai tudung , kedai jubah , atau banyak masa nak shopping online (dah tak kerja ni asal masa free je mesti tertidur kepenatan)

Dan mungkin juge by the time wife resign, keta dah abis bayar atau trade in kereta yang intallment lebih rendah sbb dah abes bayar , harga keta buat d/p
Atau mungkin juga by the time wife resign, rumah dah abes bayar

Atau kedua-duanya sekali

tapi actually kalau bini bekerja gaji xbyk sgt kan,example 2k,baik lah berenti,aku rase mcm lebih jimat je.
tak yah hantar taska,bini xyah kete/kos transport dh kurang,boleh ade mase nak potty train anak,boleh breastfeed,masak makanan anak sendiri,jaga anak sendiri,kurang sakit sbb jaga sendiri.

lainlah kalau bini gaji blh tahan lebat dan ada komitment sendiri.tu pendapat aku je lah.sbb aku tgk jiran/kawan aku mcm tu.anak2 diorang kecik2 dh potty train,at the same time blh jimat duit taska(lagi kalo anak 2-3 berderet).

moga Allah pjgkan umur brader ni...

dia kna cite dia duk katne...kalu duk kelate mmg cukup lh trlbih cukup coz brg kperluan ade y murah...ulang alik keje xkna tol ke?..bkn xcaye tp kalu duk kl umah sewa,bayar tol,makan minum,bayar bil air letrik,anak skolah...

tapi macam mana pulak dengan pendapat macam ni :

gaji isteri rm5000
gaji suami rm1800

p/s : 1. suami tak de hutang @ loan etc
        2. loan rumah nama isteri & isteri yang bayar & isteri tak ada hutang lain
        3. kereta dah habis bayar

patut ke tidak si suami berhenti kerja dan jaga anak di rumah?
boleh jimat charge nursery

komen pls uolssss.....

jahcomel replied at 5-10-2015 04:17 PM
dia kna cite dia duk katne...kalu duk kelate mmg cukup lh trlbih cukup coz brg kperluan ade y murah. ...

nasi berlauk pagi pun ado lagi hok rm2.50 deh??
pulut pagi rm1.50

kenye blana doh tu

cukupka 1.8k,  terdapat kos2 yg datang sekali sekala spt tukr tayar kereta, tukr minyak brek, kos raya kos naik sekolah, kos emergensi spt sakit, insuran kenderaan, saman etc

Cukup la.. Bini Takde brg kemas..pakai baju tukar 2tahun sekali..anak anto tadika kemas ,anak kecik bini jaga.. Iols speku dorg duk area kampong..sewa umah bwh 500 jah. Mkn nasi dgn kangkung,telur..

status ni dah viral...
org ni screenshot org tu.org tu share org nih..

masalahnya..siapa bleh trace "aku" yg original dlm cerita ni?

cos ada jer org yg dikenali..dlm fb status kemain segala2nya cukup..ada duit lebihan..hikmat berjimat katanya..
akan tetapi....
utang org dia tak dibayor

alaaa propa je nih.....kena y taksub wajib pasni balik umah paksa bini benti keje....pikir scara logik lh wei nape skrg ramai org blumba2 nk ubah khidupan n nk naikkn taraf khidupan...sanggup wat itu ini utk kselesaan n kmudahan kuarga...

cerita pihak laki memang la A je..
bini dok memendam rasa dia tak tau..

TOO GOOD to be true walaupun tak mustahil

sesungguhnya Allah bersama org yg sabar