CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: eise

[MERGED]Medical Card/Insurance Kesihatan...... What U should know...

Bulan ni, pasti masing2 dpt penyata akaun PruBSN.

jgn lupa dptkan income tax relief utk pakej insuran:

Betul tu Din, Sebab ramai jugak client aku yg tak tahu bhw ...depa boleh tolak RM 9000 dari pendapatan percukai mereka.,... terutama orang goment yg menikmati sistem pencen.

Originally posted by Maizan at 17-1-2008 12:22 PM
Assalamualaikum dan salam sejahtera....

Nampaknya ramai juga dinatara kita yang menyedari kepentingan medical kad ini...Tahniah...
Ini menunjukkan anda semua prihatin terhadap kesihatan pada  ...

terima kasih Maizan!

Originally posted by mesmerize at 10-1-2008 11:04 PM
hah takde sapa nak masuk spital2 tu hehe.. cuma tanya jek cuz hosp2 tu kat kampung halaman akak so apa2 hal jadik senang ler..

hospital pantai batu pahat tu bila nak dipanelkan?

Sukacita di maklumkan..Hospital Pantai Batu Pahat dah masuk list panel PruBSN!

update: current list of hospital panel PruBSN

best regards,

[ Last edited by  jenglut at 5-2-2008 09:00 PM ]

aku setuju lau ada Insurance Kesihatan ni,,coz byran jospital skang ni mhl tau,,buat surgery kecik2 pun dah beribu,,inikan yg bsr..mmg ramai yg kata lau nk murah g spital kerajaan,,tp dari segi layanan plak tak sama mcm swasta..coz spital kerajaan ni tak hargai pesakit..mentang2 byr murah,,bkn nk demand,,tp untuk kesihatan kiter kena la buat yg terbaik kan??coz aku ada la experience keje kat swasta,,mmg diorang kena cas mahl beb,,dari segi cadar,baju,medicine cup,syringe,mcm2 lg la,,pdhal pas patient kuar wad,,kitowang basuh balik menda2 tu tau...kebanykkan yg dtg spital tu,,yg ada insurance la,,cntohnya,,,bg sesiapa yg nk bersalin,,mmg 1st klaz lau beranak kt swasta,,berbeza dri kerajaan tau,

so kesimpulannya,,amik la insurance untuk nyawa korang...

Originally posted by yus_nor at 21-1-2008 11:41 PM
aku setuju lau ada Insurance Kesihatan ni,,coz byran jospital skang ni mhl tau,,buat surgery kecik2 pun dah beribu,,inikan yg bsr..mmg ramai yg kata lau nk murah g spital kerajaan,,tp dari segi l ...

Hospital gomen bukan tak nak layan..cuma diorg tak terlayan..ramai sgt pesakit kat sana..kene la beratur..

Hospital private plak, memang suka melayan pesakit..maklum la..depa buat bisnes, jd kalau ada duit..semuanyee jadik cepatttt...

Kalau masuk prebet hospital pakai duit sendiri, memang kene perlukandeposit yg besorrr..paling busuk pun RM5,000..dan biasanye doctor pakaryg tentukan deposit bergantung kpd jenis penyakit yg akan di rawat..

Tp kalau boleh jgn lah, masuk hospital swasta dgn duit saving kita (penat kita simpan duit, alih2 kasi kat doctor)....masuk la hospital, pakai medical kad..mudahh..just tunjuk kad aje kat depa.."THIS IS MY CARD!"

Follow Us
Ramai client aku berterima kasih sebab dengan ada nyer medical kad PruBSN maka dapat juga mereka merasai rawatan di tempat yg lebih berkualiti.

Reply #384 jenglut's post

yahooo.. bole le subscribe PruBSN takaful pasni.. thank u

Bagus... subscribe cepat sikit... takut berlaku apa2

Alhamdulillah Hari ni aku sampai opis ada CEK RM 1600 utk client aku yg mana anak dia masuk wad sebab sakit tangan kuku dan mulut di Ipoh pada akhir bulan 12 hari tu .... anak dia dok dlm wad 8 hari ...bill dia pakai medical kad PruBSN dari Takafulink cerdik anak dia tu...

Kepada yg baru dapat Baby ... harap2 cepat sign Takafulink atau Takafulink Cerdik ... sebab baby ni kategori fragile ..jadi kalau dia demam sikit ada baik nyer kalau kita berikan nyer rawatan yg rapi.

Salam Din (jenglut)

insyaallah my next coming baby on August saya akan kol Din lagi for my second baby insurance lak....w/pun awak jauh nun di johor tp puas hati ngan service yg diberikan...semoga kekalkan kualiti yg sedia ada....pada sesiapa yg sedang mencari agent yg boleh diharap n dipercayai, jenglut memang saya rekomenkan....

Just to share beberapa claim yg kita dah buat baru2 ni

Elaun Wad Claim (bermakna, selain bil rawatan tu kita byr thru 'medical card', ahli juga mendapat 'duit poket' setiap bermalam di hospital)

Bapak & anak & ibu admitted hospital 2 mlm sbb cirit-birit (keracunan after balik kenduri kawin)

1. Claim under polisi ayah - duduk 2 hari dlm wad:
Poket ayah mahsyukkk dpt [B]RM300 (RM150 per day x 2 hari)

...........................................................................................................

2. Claim under polisi anak - duduk 2 hari dlm wad:
Poket anak mahsyukk dpt RM300 (RM150 per day x 2 hari)

.......................................................................................................................................................................................
3. Claim under polisi emak - duduk 2 hari dlm wad:
Poket emak mahsyukkk dpt RM200 (RM100 per day x 2 hari)

TOTAL CLAIM: AYAH + ANAK + EMAK (masuk poket satu famili) = RM300 + RM300 + RM200 (RM800)

**Bil. Rawatan RM4000++ dah tolak dr nilai medical kad!

anak bole beli baju & buku skolah
ayah bole beli kasut & baju keje..
emak bole beli gelang baruu...yahoooo  

p/s: sorry document scan tak brapa clear..

Originally posted by dafina at 5-2-2008 12:24 PM
Salam Din (jenglut)

insyaallah my next coming baby on August saya akan kol Din lagi for my second baby insurance lak....w/pun awak jauh nun di johor tp puas hati ngan service yg diberikan...se ...

Thanks for testimoni Pn. Intan..kem salam dgn 2 Hero awak..En. Rizal (tokey emas) & baby boy Danish..
Mudah2an tambah rezeki lg thn ni..dah semua nya sehat!

Thanks for testimoni Pn. Intan..kem salam dgn 2 Hero awak..En. Rizal (tokey emas) & baby boy Danish..
Mudah2an tambah rezeki lg thn ni..dah semua nya sehat! [/quote]

Din....td baru discuss ngan hubby (Rizal), dia nak quotation tuk insurans dia lak dia...kalau leh nak yg paling murah mcm yg dah liase before ler....budget dah lari tahun nie nak tambah sorang g ahli keluarga ....ti apa2 leh pm saya lah erk ... tp saya n Rizal x der di KL start tomorrow untill next monday maybe....kalo leh dpt quotation tu today lg bagus...

Bagus ... kalau boleh satu famili dapat medical kad dari PruBSN Takaful

kalau saya nak ambik untuk diri sendiri, suami dan seorang anak medical card, berapa RM saya kena bayar sebulan?  Saya dengar seorang paling rendah RM100. So kena bayar RM300 laa sebulan? Gitu kaa?

Originally posted by ThreeSya at 9-2-2008 10:31 PM
kalau saya nak ambik untuk diri sendiri, suami dan seorang anak medical card, berapa RM saya kena bayar sebulan?  Saya dengar seorang paling rendah RM100. So kena bayar RM300 laa sebulan? Gitu kaa?

ye btol..tp brapa actually u plan utk allocate insuran budget utk satu family?

Originally posted by ThreeSya at 9-2-2008 10:31 PM

Bergantung kepada apa yg U nak cover dan juga kemampuan U utk allocate bulan2...

kalau utk infertelity treatment, insurans blh cover x?