CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hdcyng

Siape percaya pengurus bank kata Lu Gua, 'Lu apa kuasa ambil gua punya IC?'

Close [Copy link]
Ko taip panjang-panjang ni ko ingat cina2 DAP tu paham ke???
xy_daen Post at 14-6-2011 05:11 PM

Aku betul2 kontrol supaya tak tertaip bahasa rojak, nanti dia kate nak nasihatkan dia tapi bahasa aku sendiri campur baur... Lama dah aku tak tulis bahasa baku100% macam tu...

Dia kemungkinan besar takkan faham apa yang aku taip tu, aku redho... Tapi aku tujukan jugak statement aku tadi tu untuk mereka yang faham maksud aku : ie non-malay yang lain...

Pengurus tu memang bodoh, kalau dia kata RM100 blh settle tak?
Kes ini mesti settle dlm  ...
hdcyng Post at 14-6-2011 16:25

Kamu ni pengamal/pemberi rasuah ke????

wa caya lu..hahahaha..biasa la kak cina DAP nih memang kuang ajaq saya pun dah penah ken ...
namakurahsia Post at 14-6-2011 16:24

wa caya lu jugakkkkkk---wa windu sama lu--- bila nak date --jom kita mamam-mamam kat Johnys Alamanda --of c os kak lid blanjer--- {:1_139:} bila balik sini k {:1_147:}

BTT: rasanya mmg dia kuranggg hajakkk   ---

Dia ambik gambar sebab polis tak tunjuk numor polis dkt label yg biasa ada di kiri dada .
hdcyng Post at 14-6-2011 16:24

dia amik gambar tu apa tujuan? sebelum atau selepas dia hantar IC dan resit(?) lesen dia kat polis trafik tu?

Berpuluh kali aku kena tahan dengan polis buat sekatan jalan raya seumur hidup aku dan tak pernah se ...
xy_daen Post at 14-6-2011 16:44

ha ha ha. Betul-betul!!!. Tapi  kalau ada jugak la diorang kenyit-kenyit mata ker atau guna istilah tertentu, kata la kita sanggup bayar saman. Biar kita kena denda atau saman daripada sogok orang dan dapat dosa.

Dalam kes ni, apa yang susah sangat nak mengaku salah? Tak kira melayu ke cina ke, kalau dah salah t ...
matdue77 Post at 14-6-2011 17:07

memang ada yang tak fasih dan sangat lemah berbahasa melayu... tapi bukan yang sekolah di sekolah kebangsaan biasanya sekolah jenis kebangsaan cina tapi rasanya tak semua.
sebagai contoh masa saya ngajar di ipoh pelajar ni dairi sek ren jenis keb dan dia masuk sekolah saya yang memang majoriti pelajar cina namun ramai yang fasih sebab mereka sekolah kebangsaan. tapi pelajar tu sangat kasihan sebab kadangkala dia tak faham apa yang cikgu cakap sebab tak faham bahasa melayu sedangkan keputusan upsrnya dapat 6A ke atau 7A.

dan masih ada orang cina yang masih tidak boleh faham pun satu bahasa melayu. seorang pelajar sy yg memang pandai dan fasih berbahasa melayu minta izin  saya agar bagi makcik nya yg ingin dtg untuk tandtangan buku rekod kemajuan nya berjumpa cikgu cina sebab makciknya tak tahu cakap bahasa melayu dan faham bahsa melayu !

Follow Us
yang suka bagi rasuah ni bangsa cina kiasu dap la
TGV Post at 14-6-2011 16:42

Bukan, Pengurus DAP tu xde bagi rasuah, beliau xkiasu.

setepatnya, CINA DAP racist
TGV Post at 14-6-2011 16:50

Yg bikin kes lokap 3 hari, jadi kes resis tu, org rasis

kamu ni orang negara mana? tulis macam cakar ayam.
newzahari Post at 14-6-2011 17:03

Org yg xmau polis tembak atau lokap raykat mesia sesuka hati

Aku rasa Cina sebelah rumah aku tu Cina MCA la, baik sangat, anak2 pun comel2 dan peramah....:loveli ...
xy_daen Post at 14-6-2011 17:06

Aku benci MCA, BN

IC ade tapi lesen hilang
Lesen hilang kena lokap 3 hari...
hdcyng Post at 14-6-2011 04:21 PM

lesen takder cuma akan dikeluarkan saman...RM300 shj kerana gagal mempamerkan lesen memandu...kenapa nak ambil gambar polis??? apa tujuan CINA tu sebenarnya? apa yang kita faham secara terang-terangan adalah dia seperti dengan sengaja cuba provoke polis...

Yg bikin kes lokap 3 hari, jadi kes resis tu, org rasis
hdcyng Post at 14-6-2011 17:25

apa yang ko maksudkan wahai hydcyng yang racist? pakai bahasa malaysia pun tak betul nampaknya

Dalam kes ni, apa yang susah sangat nak mengaku salah? Tak kira melayu ke cina ke, kalau dah salah tu tetap salah... Nak masuk tv paper bagai nak mintak simpati then bila dah terburai cerita sebenar masih nak tegak benang basah... Apa cerita?

Seperkara lagi, aku tak paham macamana kaum cina yang lahir kat Mesia, ada ic mesia, belajar bahasa malaysia kat sekolah selama 6 tahun sekolah rendah dan 5 tahun sekolah menengah (paling kurang) tapi masih gagap-gagap cakap bahasa malaysia? Aku sangat-sangat tak boleh terima perkara ni... Nak mintak kelebihan itu kelebihan ini, tapi syarat asas untuk jadi warganegara pun tak kukuh, tak malu ke mintak itu ini?

Maaf, aku bukan rasis, aku ramai kawan daripada kalangan bukan melayu, diorang ok jer boleh patuh undang-undang, tapi bila undang-undang kena pada kaum yang SATU ini, selalu terjadi seolahnya MEREKA BERADA DIATAS UNDANG-UNDANG! Mereka fikir mereka siapa?
matdue77 Post at 14-6-2011 17:07

1. Pengurus memang salah x pakai tali pinggang, polis memang salah lokap dia 3 hari

2. Pengurus Manager nafi dia kata 'Lu apa kuasa ambil gua punya IC?'
    Ingat Pengurus Manager di Mesia mesti pandai cakap Bahasa.

3. Can show example?

Support kau!
Give me a five!

Sini memang ramai org rasis mau bikin kes lokap jadi kes rasis.

Aku benci org rasis tak kira ape bangsa.

apa yang ko maksudkan wahai hydcyng yang racist? pakai bahasa malaysia pun tak betul nampa ...
TGV Post at 14-6-2011 17:29

hydycyng ni kalu jumpa polis buat road block dia akan lari lintang pukang...pasai dah tau ada buat salah....dasar cinabeng betui....

lesen takder cuma akan dikeluarkan saman...RM300 shj kerana gagal mempamerkan lesen memandu...ke ...
newzahari Post at 14-6-2011 17:28

Sebab polis tu tak ade nombor label dekat dadanya.
Apabila pengurus tu disuruh ikut pergi balai, ICnya sudah dipegang polis.
   Tujuannya utk rekod muka officer itu.

cina DAP ni memang BABI!!! serius aku ckp memang BABI!!!

apa yang ko maksudkan wahai hydcyng yang racist? pakai bahasa malaysia pun tak betul nampa ...
TGV Post at 14-6-2011 17:29

'Lu apa bukti kata gua rasis?'
  Hidup polis Umngok...

'Lu apa bukti kata gua rasis?'
  Hidup polis Umngok...
hdcyng Post at 14-6-2011 17:39

motif kau bukak thread ni nak suruh orang kutuk pdrm la kan... tapi hajat ko tak kesampaian

sudahlah TT, tak payahlah nak menegak benang basah .... ganggu tugas mana-mana penjawat awam dan dilapor kepada polis memang akan ditahan reman untuk siasatan lanjut ... yang nak melangkaui peraturan buat apa ... FIKIR sebelum buat sesuatu perkara lebih baik dari MELOMPAT LOMPAT selepas terkena bala sebab dek kesalahan sendiri ...

Aku benci MCA, BN
hdcyng Post at 14-6-2011 17:28

saya benci DAP PR.