CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

Ada la dlm 3-4bulan Ida duk serumah dgn mkcik aku, satu hari dorg gaduh besar. Mkcik aku datang lg gila dia. Dia mengamuk2 smbil halau Ida anak beranak. Masa nie laki dorg xda g outstesen jd pilot. Kebetulan time tue aku ponteng sek, aku tinjau la kat tingkap blakang bilik aku sbb dgr riuh rendah. Rupa2nya mkcik aku dok campak kain baju Ida keluar umah. Alahai syahdunya masa tue. Korg bayangkan la anak2 kecik kutip kain baju dorg selai2 smbil sumbat balik masuk dlm beg. Aku nie xde la lembut, tp bila tgok budak2 xbesalah tue dlm keadaan mcmtue, sape2 pn boleh sebak. Tmbh2 yg gila tue mkcik korg sndiri. Aku xtau la nk ckp apa.

Pastu mak aku pegi umah mkcik aku kat blakang. Dia pujuk2 mkcik aku. Rupa2nya dia cmburu sbb Jasni asek bg duit kat Ida. Yelah, dgn Ida kan dia ramai anak, dgn mkcik aku dorg xda anak lg. Ada pn 2org anak arwah dulu. Tue pn dh besar2, yg sulung form1 yg bongsu drjah6. Mmg la Ida nie dapat lebih sbb anak2 dia mnyusu lg. Mkcik aku xpuas hati, dia mngamuk la. Ida pn kot dh lama sabar, meletup la dia pn.

Riuh rendah la time tue. Semua jiran2 pakat tengok. Xnk kecoh2, bapak aku ajak Ida tumpang umah aku. Yelah, yg buat hal tue adik ipar dia jugak. Nk xnk bapak aku kena jugak la masuk cmpur. Aku adik beradik pn xkesah. Ida pn masa tue tgh sarat sgt. Dh 8bln kot.

Duk kat umah ktorg, anak2 Ida nie pandai bawak diri. Anak dia pmpuan yg sulung tue mmg sgt2 bertanggungjawab. Padahal umur baru 7taun. Adik2 dia yg jaga. Kalau makan tue bdk2 biasa la besepah kan. Anak dia yg sulung nie la kemas, sapu, basuh pinggan. Mmg xde mnyusahkan lngsung. Aku nie xsuka sgt budak2. Sbb anak2 jiran aku besepah2 kat umah. Main lari2 pastu haus, bukak peti ais, ambik gelas, minum pastu tinggal atas meja. Kang main2 lg, haus, minum lg, ambik pulak gelas yg lain. Sbb tue akak aku malas nk kemas dapur smpai jd umpatan jiran tetangga.

Tp dgn anak2 Ida nie lain la. Mmg aku puji. Sebulan dorg duk umah aku, bapak aku dh xsenang. Bukan sbb xsuka Ida, tp sbb xnk Jasni lepas tgn. Mak aku pn pujuk2 la makcik aku suruh terima Ida tue. Sbb xlama lg Ida nk besalin. Xkn nk pantang kat umah aku. Umah aku mmg dh xde ruang kosong utk bepantang. Sbb dh full dgn jiran2.

Bersambung...

huhuhu..siannye kt makcik ida ngan anak2 dia...
laki dia tuh mmg jantan sial la...:@:@:@

geram aku dgr spesis jantan2 camni..

citer ni tamau didramakan ker..cite badai semalam, nora elena dah..kalo di dramakan mesti meletup..hehe..hero pilih muka mcm kat sebelah ni <----------------------

Masa Ida duk umah aku, rupa2nya makcik aku nie xpuas hati tau. Dia jaja pulak kat jiran2 lain pasal mak aku bg madu dia tumpang. Kiranya mcm mak aku nie masuk belah madu dia la, xsokong dia. Dia marah la kat mak aku lg pntingkan org drpd darah daging sendiri. Masa nie mmg aku sokong mak aku la. Sbb mmg betul pn mkcik aku salah. Mkcik aku nie pn dgn penuh kegilaan, g laga2kan mak aku dgn Imah. Sbb mkcik aku pn bebulu Imah Amri asek pnjam duit je kat bapak aku.

Adeh.... Complicated sungguh. Bila ingat2 balik, aku pn  xsangka aku pernah melaluinya dulu. Aku xtau la korg paham ke x ape yg aku cter nie. Sbb aku sndri pn dh pening kepala. Ada ape2 kemusykilan boleh tanya ye lpas nie.

Okeh smbung.. Mkcik aku g smpaikan kat Imah pasal ktorg sefamly xsuka dorg pinjam, makan, n melepak kat umah aku. Masa tue mmg sengitlah sbb akak aku pn mmg giat buat gila jugak. Dia pegi halau anak2 jiran yg dtg umah. Mak aku pn bebulu jugak la kat akak aku. Akak aku siap ckp lg kat Ida, "Cik Ida jgn kecik ati sy halau2 bdk2, bkn tuju kat Cik Ida. Sy halau anak2 jiran yg xreti bahasa tue" Aku tekekeh2 ketawa dgn prangai akak aku. Tp sedeh sbb xlama lpas tue akak aku g UK sbb keje. Xdelah org yg dok halau anak2 jiran lg.

Imah Amri pn ape lg, menangis2 la cerita kat mak aku. Tnya betul ke ape yg mkcik aku cita. Mak aku pn mmg xbohong. Dia ckp mmg betul pn anak2 dia xsuka. Tp lepas tue xde perubahan apa pn. Cuma Imah Amri giat la ambik hati aku adik beradik. Diskasting. Lepas nie la dia jd mcm org gaji kat umah aku. Semua bnda dia buat. Mcm yg penah aku mntion sblm nie dlm posting lepas2, siap basuh toilet la mop lantai la. Sbb tue aku pnggil dia bibik.

Bersambung....

citer ni tamau didramakan ker..cite badai semalam, nora elena dah..kalo di dramakan mesti meletup..h ...
bebey84 Post at 23-6-2011 14:59

Kalau muka yg kat avvy ko aku bg watak Jasni? Mampu ke korg nk kata dia jantan sial?

komplikated2...sambuang2

Follow Us
Kalau muka yg kat avvy ko aku bg watak Jasni? Mampu ke korg nk kata dia jantan sial?
LaksamanaSunan Post at 23-6-2011 03:11 PM

ko ni...kan aku ckp letak avvy aku sebagai hero..bukan ko ke hero cite ni? kan aku tgh promot ko ni kat awek2 if ko lelaki laa...hehehe

khatam gak...sengal tol ina n wahid tu..muka x tahu malu

Then, Ida pn duk umah mkcik aku balik smpai dia besalin. Aku pn xamek pot sgt masa nie. Yelah, sibuk kuar dgn kwn2 je. Duk umah mcm2 hal. Pening kpalotak. Aku taun tue dh nk STPM. Giat la buat studygroup. Kata nk masuk U kan. Masalah2 lain kena KIV dulu la.

Belum sempat Ida habis pantang, makcik aku gila lg skali. Kena halau lg Ida anak beranak. Dgn baby2 skali kena halau. Sbb tue la aku sndri ckp mkcik aku gila. Kalau x ke rumah aku, mana lg la Ida nk tuju. Mak aku dgn mkcik aku pn dh xbecakap dh. Kan dh kntoi mkcik aku cuba laga2kan dia ngan Imah aritue. Perang dingin la dorg adik beradik.

Mcm aritue la, Ida tumpang kat hall umah aku. Hall tue da jd bilik dorg. Smpai la satu hari, 2-3 bulan lepas tue. Hari yg paling sedih la bg aku dlm hdup aku nie. Putus cinta pn xsedih mcm mlm nie. Nak xnak bapak aku tepaksa halau Ida. Bukan halau la sbb bapak aku tepaksa. Sblm tue, bapak aku sndiri dh cakap kat Jasni. 'Ambiklah anak bini hang nie. Aku xlarat nk tanggung' Yelah, anak 7 smua skali 8org bapak aku tanggung. Yg si Jasni dok sedap2 hayun telor sana sini. Pastu entah apa dia bnggang sgt dgn bapak aku, dia maki2 bapak aku dlm mesej smpai ckap bapak aku nie spisis yahudi. Kuaja xkuaja. Aku rasa Jasni dh kena hasut dgn mkcik aku. Itu je aku rasa. Pmpuan tue gila. Sedangkan bapak dia pn dia sanggup mandrem, aku xtaulah mcm mana nk gmbarkan keteruk-an mkcik aku tue.

Dh Jasni maki2 bapak aku, tue yg bapak aku tepaksa suruh Ida keluar drpd umah aku. Aku ingat lg bapak aku ckp apa kat anak Ida yg sulung tue. Bapak aku tarik bdk tue ke tepi, masa tue aku kat dlm bilik bapak aku, lepak2. So, bapak aku xtau la aku ada situ. Sbb dia tarik budak tue kat tingkap sebelah luar bilik. Bapak aku cakap "Damia jgn ingat pkcik halau sbb pkcik xsuka Damia. Pakcik buat mcm nie sbb pkcik xnak abah Damia lepas tgn. Skrg Damia mgkin xfaham tp nnt insyaallah Damia faham kenapa pkcik buat mcmnie' masa bapak aku cakap, aku dgr bapak aku sebak. Aduh.. seumur hidup aku xpernah sekali pun tgok bapak aku menangis. Aku xbole bla btol la dgn Jasni tue. Menangis2 la mak aku, Ida n anak2 dia smua. Tmbah2 yg baby tue, lembut lg. Br 3 bulan. Bejalan la dorg anak beranak tido kat bustop mlm tue.

Bersambung...

ko ni...kan aku ckp letak avvy aku sebagai hero..bukan ko ke hero cite ni? kan aku tgh prom ...
bebey84 Post at 23-6-2011 15:32

Hahaha... Dh jd thread cari jodoh aku pulak.

'Yg si Jasni dok sedap2 hayun telor sana sini'... hahahahha.... telor berhayun, b.a.t.a.n.g. kt dlm... betullah tu...

sedey nyer...........!

sebak aku baca tang ayah TT cakap kt anak makcik ida tuh..
ye la..serba salah gak kn..

bodo piang si jasni tuh!!! :@:@

Reply 389# LaksamanaSunan

sedihnya.....

Hahaha... Dh jd thread cari jodoh aku pulak.
LaksamanaSunan Post at 23-6-2011 03:42 PM

aku tlg ko je...jgn malu2..aku xcas apa2..best ape sape berjodohan?dgn ko..hari2 bleh dengar cite masam2 manis payau ko ni...kalo mcm kami ni kene tunggu ko online..taip laju2 lagi..hehe

Esoknya, baru Ida bawak anak2 g menumpang kat tangga sekolah berdekatan. Skolah tue betul2 depan jalan besar taman aku. So, kalau aku nek moto jalan2 dgn kwn mmg nmpak la anak Ida beterabur dpn skolah. Aku nk buat apa, pndg jelah dorg. Nk bg duit, aku pn xda duit. Tp aku rasa duit mmg bapak aku dh bg smlm. Dorg cuma xda tmpt tinggal ja. Kwn2 pn tnya aku asal bapak aku halau dorg. Aku nie jenis hal2 fmly aku xsuka becerita kat kwn2. Aku ckp entah je. Ckp je bapak aku dh xlarat tanggung. Tp heboh la, smpai ada mak kwn aku siap suruh tnya aku lg kenapa buat Ida mcmtue. Aku pn makin bnggang la dgn mkcik aku. Dia punya hal hbis org lain pndang serong mak bapak aku. Tmbah2 tgok baby tue. Mesti org kata bapak aku kejam.

Seminggu dorg tumpang surau skolah yg mula2 dorg duk depan tangga je tue. Bapak aku slalu tnya aku ada nmpak x Ida. Aku tau bapak aku dh sayang kat anak2 Ida tue. Aku tau dia risau. Susah2 sgt, aku cadangkan kat bapak aku bawak Ida duk umah kosong yg melambak2 kat taman tue. Ape salahnya buat sementara drpd dorg duk tepi jalan (sbb masa nie skolah pn dh halau Ida n anak2).

Petang tue aku follow mak aku g ambik Ida kat sek. Then aku dgn mak aku bawak dorg g umah kosong kat taman sebelah tmn perumahan aku. Rumah kosong kat situ byk. Pilih je nk mana satu. Selagi xkantoi duduklah. Tp risiko faham2 la, pintu xda. Air xda api pn xda. Then sbg manusia, aku kutip la barang2 mana yg xpakai kat umah aku bawak kat dorg. Tikar, kain, ubat nyamuk, cerek utk air panas susu baby. Adoi... bila ingat2 balik, jgn la aku sebak kat opis nie. Pelik pulak bos aku kang.

Bersambung..

Reply 395# LaksamanaSunan

Kejap, dalam tempah Ida nie dok luar, apa si Jasni buat?????? tak ek dia riso kt anak2 dia..buat anak pandai..jaga anak?bini tanggung sorang2?? yg kesian si Ida lah...anak ramai..tp laki macam ..........   dh lah hidup bergantung pada laki..kene share dgn madu pulak..adui.....

Esoknya, baru Ida bawak anak2 g menumpang kat tangga sekolah berdekatan. Skolah tue betul2 depan jal ...
LaksamanaSunan Post at 23-6-2011 16:08

dah masuk kisah menyayat hati pulakkkkkk...

a'ah..ape si Jasni xguna tuh buat?
sampai ati dia tgk anak2 n bini dia idup merempat mcm tuh??

eeeei...bapak kijam!!!!!!!!!!:@

kisah sedih ni yg haku malas nak baca ni  

ramai btol TT knal org yg x bertanggungjawab...
selalunye seorg ibu mmg akn bwk je anak2 die mne pon die pegi
yg bapak2 plak kalo boleh nk jln sorg2, senang sorg2..konon2 single...