CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LUNCH

[Tempatan] Haramkan Alcohol Dalam Pesawat MAS!

@ truly.

Maaf kalau saya bertanya, adakah u ni seorang muslim.  Kalau u non-muslim, again I'm sorry to say, banyak pendapat u yg tidak tepat ttng Islam.  Contohnya ttng makanan, u mention boleh makan apa saja asalkan tidak berlebihan. Statemen itu tidak boleh berhenti  setakat di situ sahaja kerana masih ada hukum lain seterusnya.  Dlm Islam, umatnya diharamkan memakan babi, bangkai binatang, binatang2 yg hidupnya dua alam, binatang yg menjalar, yg berbisa, yg makannya menyambar, yg beracun dan binatang yg tidak disembelih secara Islam.  Islam juga mengharamkan muslimin minum arak sama ada sedikit atau banyak (surah al-Maidah, ayat 90).

Apabila ada orang yg menyampaikan sesuatu hukum drp al-Qur-an, bukanlah bererti bahawa dia bercakap bagi pihak Tuhan.  Dia hanya mengingatkan kerana manusia ini selalu lupa dan alpa.  Segala hukum yg dinyatakan 'dilarang oleh Allah' is really something that god prohibits u from doing it.  The rules are from Allah, not from manusia.  That is what people fail to understand.  Ini belum lagi disentuh soal hudud.

Kalau pula u seorang muslim dan suka minum alkohol, simpanlah kemegahan u melanggar hukum Allah dlm hati u sendiri.  Tak perlu dihebah2/bermegah2 kpd muslimin yg lain.  Kalau larangan Allah pun u tak peduli, apalah yg dpt dikatakan oleh muslimin yg lain.  Kita hanya boleh mengucapkan 'astaghfirullah hal azeem'.

Rate

1

lavawrangler posted on 20-7-2014 06:03 PM
Ala..post tu tarak laim tujuan dia nak kutuk islam nak kutuk org2 yg berpendapat mas xyah bagi ara ...

Lu ingat pompuan togok arak tu lu boleh nasihat baik2 ke?

Makin dia mengkafirkan diri ada..

lavawrangler posted on 20-7-2014 06:52 PM
Lu ingat pompuan togok arak tu lu boleh nasihat baik2 ke?

Makin dia mengkafirkan diri ada..

tak faham

nape quote diri sendiri

Magika posted on 20-7-2014 06:59 PM
tak faham

nape quote diri sendiri

Wa nak quote si nolya tla..

Ustazah belum hafal quran tu..

tobby posted on 20-7-2014 04:47 PM
bukan semua org biasa naik kapal terbang.   duty free airport pun tak tau di mana agaknya.

dan bukan semua orang biasa beli arak duty free. mungkin sebab tu terlepas pandang....

truly posted on 20-7-2014 04:25 PM
Tak menjawab soalan. Saya tanya ayat mana yang kata yang minum, menghidang, jual arak semua tanggu ...

Kindly refer posting pasemboq at page 3, explaination is there.

Follow Us
M5 posted on 20-7-2014 05:37 PM
cukup le bercinta dgn awek ka bini ka. toksah le mau perasan kekunun mau bercinta dgn tuhan. ko in ...

Muslimin memang disuruh sayang dn cintakan Allah.  Fahamilah, menyayangi dn mencintai Allah tak sama tarafnya dgn mencintai sesama manusia.  Mencintai manusia lagikan kita merindui, menyebut2 namanya selalu, ada foto dipandang selalu, ada telefon nak cakap tak jemu2, ada masa diajak bertemu.  Bercinta dgn Allah, DIA harus diingat selalu, DIA ditaati, DIA jgn diderhakai, malah DIA harus kita kenali dan kemudian kita bermuhasabah diri, siapa DIA kpd aku, berbanding aku.

lavawrangler posted on 20-7-2014 05:16 PM
Nak islam biar islam semua..

Separuh2 kalu jadi cam lu la..

Kau pun sparuh2 gak kan. Mengutuk2 jugak, tapi bercinta dgn Allah katanya.

lavawrangler posted on 20-7-2014 05:18 PM
Tu pasal lu buat post sarcasm..per2 hal boleh cover...'wa tak cakap cam tu pun..'

Budak2 anti i ...

Tunjuk lah mana post aku yg sarcastic tu. Aku nak gak tau.

nolya posted on 20-7-2014 05:40 PM
@ Muntz 325#

Sesungguhnya Allah itu maha pengasih dn penyayang. Either your life is fully blessed ...

Mmg ada kaitan kesejahteraan dgn amalan, tp takder jaminan berlaku spanjang masa. Contohnya sahabat2 Rasulullah dulu ada yg hidup melarat dan terseksa sampai mati, tapi kerana amalan mereka, mereka dijanjikan syurga.

nolya posted on 20-7-2014 06:00 PM
Tak perlu dikhaskan ruang sbg 'surau' dlm flight MAS.  Cukup orang yg nak solat duduk di tempatnya d ...

Sbb tu dicadangkan bilik wudhu khas supaya para penumpang yg nak bersolat tak perlu pakai jamban/lavatory utk berwudhu.

Muntz posted on 20-7-2014 07:49 PM
Mmg ada kaitan kesejahteraan dgn amalan, tp takder jaminan berlaku spanjang masa. Contohnya sahaba ...

Hidup memang tidak menjaminkan apa2.  Hari ini kita kaya, tetapi esok lusa kita boleh hilang segala2nya. Tetapi selagi kita yakin Allah itu ada, Dia yg maha pengasih dan penyayang, maka rahmatNya sentiasa ada selagi kita tidak melupakan Dia. Dan selagi kita sudi sujud merendah diri kpdNya, meminta kpd Dia, InsyaAllah Dia mendengar segala harapan kita.  Orang yg menyembah berhala, yg tidak mempercayaiNya lagikan Dia beri, inikan pula kita yg sering memohon kpdNya.Dlm senang atau susah, Allah harus kita ingat selalu dn jgn sekali2 berputus asa dgn rahmatNya.
Kita kaya, ada yg lebih kaya.  Kita susah dn menderita, ada yg lebih buruk nasibnya.  So, syukurlah apa yg kita ada.  Non-muslim yg hidup tenang, senang lenang dan muslim yg hidup susah jgn kita tanyakan atau membanding2kan. Jgn ditanya kelimpahan rezeki orang lain, rezeki kita tetap ada.

lavawrangler posted on 20-7-2014 05:21 PM
Wa beramal pasal cinta wa pada Allah..ikhlas gitu

Bukan takut neraka atau harapkan shurga..

Puih la sangat cinta pada Allah tapi perangai banyak tunjuk sembah Lucifer saja.

aku cuba sedaya upaya utk mencintai allah
sampai aku sanggup membunuh wanita sebab wanita ni halangan utk mencintai allah

sampai aku sanggup membunuh wanita sebab wanita ni halangan utk mencintai allah

nolya posted on 20-7-2014 06:48 PM
@ truly.

Maaf kalau saya bertanya, adakah u ni seorang muslim.  Kalau u non-muslim, again I'm sor ...

Actually ramai Muslim yg hanya pd nama & cuba sedaya munkin utk tafsir Islam ikut akal & kemahuan hati.
Dan ramai Muslim yg lebih jahil & sedaya upaya nak tunjuk pd org lain kejahilan diri mereka....

Muntz posted on 20-7-2014 07:50 PM
Sbb tu dicadangkan bilik wudhu khas supaya para penumpang yg nak bersolat tak perlu pakai jamban/l ...

Bilik wudhu khas tak mudah diadakan dlm pesawat sebab pesawat itu sendiri bukan negara Islam yg buat.  Tak apa kalau toilet/lav yg ada digunakan kerana hukumnya bukan haram, bukan menyebabkan wudhu yg diambil jadi tak sah.  Jgn terlalu mempersulitkan kerana kita solat dlm penerbangan pun hanyalah sekadar menghormati waktu, nanti sampai di tempat/airport baru boleh qadakkan solat itu semula.

nak mencintai Allah ni macam mana??
ce bagi pencerahan sket definisi dan maksud "CINTA/LOVE"

sebab dulu ada sorang wanita perasan soci kat FB MrR , tiap dia nak ibadah dia akan berselfie dan type " Salam semua, dah masuk waktu zohor dah ni sekarang tiba masa nak make love with Allah"

dalam hati MrR" WTF!"

sekngucing posted on 20-7-2014 08:27 PM
sampai aku sanggup membunuh wanita sebab wanita ni halang ...

Y Allah, sampai mcm tu sekali hebatnya kamu hendak mencintai Allah shngakan kamu harus membunuh semua wanita.  Adakah Allah menyuruh kamu berbuat sedemikian itu?  Kamu aje lahir ke dunia mll rahim seorang wanita, bgaimana pula kamu boleh terfikir untuk membunuh wanita2 lainnya.  
Kalau semua orang mengambil tindakan yg sama seperti kamu, akhirnya tidak akan ada lagi orang yg dpt mencintai Allah melainkan ada kanak2 dilahirkan drp rahim lelaki pula.

True-X posted on 20-7-2014 12:36 AM
Segala malapetaka yg menimpa umat islam. Adelah kerana perempuan yg x menutup rambut dan arak...

...

bila pemikiran superstitious syirik turun temurun digabung dengan agama,inilah jadiknyer.