CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LUNCH

[Tempatan] Haramkan Alcohol Dalam Pesawat MAS!

Decaffeinated posted on 20-7-2014 11:08 PM
ya ka kena dajal? jangan kata terminum sebab benda ni bau dia kuat you can't mistake it for a juic ...

Pernah nampak dlm business class ke swk. Dorg hidang arak. Itu pun passenger tu request.
Yg int'nal dlm economy mmg dah ada. Yg tu dorg offer sorg2.

.... tak suka tengok para pelayan islam yang dok melayan orang minum arak ... tapi nakbuat macam mana .. sebahagian dari kerja dorang ...

bagus juga kalau MAS tukar arak dengan non fermented grape juice ...

Santeira posted on 20-7-2014 10:16 PM
dah lama kot aku perasan dia ni mcm ni.dan jgn terkejut, dia ramai pentaksub. kat CI ni pun ada.
...

Celebriti, penyanyi, artis atau ustaz masing2 punya fans.  Ustaz boleh aje menyampaikan pendapat dn orang ramai boleh setuju atau menidakkan pendapat beliau.  Kalau pun kita tidak bersetuju dgn pendapatnya, apakah harus dia dimusuhi?  

nolya posted on 20-7-2014 11:17 PM
Celebriti, penyanyi, artis atau ustaz masing2 punya fans.  Ustaz boleh aje menyampaikan pendapat d ...

siapa pulak yg memusuhi?pointing out dia ramai pentaksub.kira memusuhi kew? Last edited by Santeira on 20-7-2014 11:25 PM

Syurga Dajal adalah neraka buat Orang Islam manakala neraka Dajal adalah syurga buat Orang Islam.
Mungkin inilah yang sedang berlaku di sini.

Apa yang tidak baik di kacamata Islam akan nampak mulia dan disanjung-sanjung oleh puak sebaliknya.

hai siapa pulak yg kata jual arak tu benda mulia dan sanjung. kuat drama betul.

Follow Us
Santeira posted on 20-7-2014 11:24 PM
siapa pulak yg memusuhi?pointing out dia ramai pentaksub.kira memusuhi kew?

Oh ye?  Maaf jika saya sudah salah faham.

Santeira posted on 20-7-2014 10:16 PM
dah lama kot aku perasan dia ni mcm ni.dan jgn terkejut, dia ramai pentaksub. kat CI ni pun ada.
...

ramai pentaksub tu satu lah. Bila dibangkang, pentaksub serbu bak kita menongkah wahyu kekdahnye.

Sorry to say, rakyat kita mmg berbudaya taksub dan fanatic hingga tidak guna akal.

Hai suka sgt mentekedarah champagne. Feeling urban sgt la tu. Pegang botol champagne elok2 ye. Bukan mcm pegang botol kicap.

nolya posted on 20-7-2014 08:11 PM
Hidup memang tidak menjaminkan apa2.  Hari ini kita kaya, tetapi esok lusa kita boleh hilang segal ...

Ya betul. Cuma Allah tak beri segala2nya ikut kemahuan dan amalan kita. Mgkin dia akan tangguhkan ke akhirat kelak, hanya dia saja yg tahu.

nolya posted on 20-7-2014 08:35 PM
Bilik wudhu khas tak mudah diadakan dlm pesawat sebab pesawat itu sendiri bukan negara Islam yg bu ...

Kalau ikutkan, byk jah teknologi yg org Islam pakai berasal dari bukan Islam. So, tak salah kita request pada Boeing atau Airbus utk buat satu partition kecik ala2 lavatory khas utk bilik wudhu dan satu lagi utk bilik solat. Lagipun, kalau long haul flights, camner nak qada solat, lebih2 lagi kalau merentas horizon yg panjang. Nak tak nak kena gak solat. Mcm org di ISS, takkan nak tunggu sampai dia mendarat ke Bumi baru nak solat kan? Berapa banyak hari tu nak qada.

Decaffeinated posted on 20-7-2014 10:45 PM
walau pun aku yang first mooted the idea of two national airlines, it was for a different reason.
...

perniagaan adalah dihalalkan dlm islam. sbg negara islam, pengusahanya org islam, ikutlah cara perniagaan islam sedaya mungkin. yg dicari ialah keredhaan Allah utk dunia infiniti kelak. kita paling lama pun blh hidup 60-70 tahun, utk mhadapi fasa kekal abadi. bayangkan kena bakor selama 2000 tahun di neraka. dihantar duduk 30 tahun di korea utara pun x sanggup.

Mari kita hayati hadis Nabi Muhammad s.a.w berikut. Ibnu Umar r.a dan Anas bin Malik r.a menyatakan bahawa Rasulullah s.a.w telah menegaskan, ada 10 golongan berhubung-kait dengan arak yang mendapat laknat daripada Allah s.w.t, mereka itu ialah:
1.    Orang yang memerah arak (pekerja).
2.    Orang yang diminta diperah untuknya (peminum atau tuan kedai arak).
3.    Orang yang meminumnya (peminum).
4.    Orang yang membawanya (termasuk pemandu atau yang menghidangkannya).
5.    Orang yang meminta dibawa arak kepadanya (pelanggan, peminum atau pekerja).
6.    Orang memberi minum arak kepada orang lain (pekerja dan tuan kedai atau kelab hiburan).
7.    Orang yang menjual arak (tuan kedai dan kelab hiburan).
8.    Orang yang mendapat hasil daripada arak (tuan kedai dan pemegang saham).
9.    Orang yang membeli arak (peminum atau pekerja).
10.    Orang yang meminta dibelikan arak untuknya (peminum).
– (Riwayat Ibnu Majah, Jilid 4, hadis nombor 3380 & 3381 dan Riwayat Tirmidzi, Jilid 2, hadis nombor 1312)

cheezzy posted on 20-7-2014 11:13 PM
Pernah nampak dlm business class ke swk. Dorg hidang arak. Itu pun passenger tu request.
Yg int'n ...

Aku dulu selalu naik Business Class MAS tau. So far tak penah pun aku tengok org request wine/liquor/beer bagai. Mgkin ko mistaken air warna merah tu dgn jus atau zapple kot. Kalau international bound flight mmg ada, domestic so far aku lom penah tengok lagi.

kentutmanis posted on 20-7-2014 08:47 PM
kalu diikutkan halal haram dr Maza, pekerja2 bank mcm cimb,maybank yg pakai sistem riba tu bakal ken ...

Kannn?? Padahal diorg hari2 pegi bandar. Takkan tak penah tengok iklan rumah urut yg sebesar alam depan tiap2 kedai tu kot? Takkan tak penah tengok tempat clubbing tepi2 jalan kot?

nagapompuan posted on 20-7-2014 09:09 PM
so far dalam banyak beribu lemon ustad stazah kat msia ni, Maza ni yang semenggah sikit dari yang  ...

Dr Maza nie walaupun dia ustaz yang paling positif so far di Malaysia nie, tetap jah ada 2-3 benda dia yg masih sama taraf mcm ustaz2 bayar mahal yg lain. Hadap jer lah nok. Tapi satu lagi ustaz yg aku suka - Hussein Yee. Dia nie agak indie nyer ustaz, tapi dia ustaz bertaraf global. Di Malaysia org tak kenal dia sangat.

Muntz posted on 21-7-2014 12:04 AM
Kalau ikutkan, byk jah teknologi yg org Islam pakai berasal dari bukan Islam. So, tak salah kita r ...

idea tak logic la...takyah iya iya nak pertahankan

nak solat takyah surau la...nak wudhu takyah bilik wudhu la..

ke lu saja nak bagi satu dunia gelakkan islam...??

sekngucing posted on 20-7-2014 08:26 PM
aku cuba sedaya upaya utk mencintai allah
sampai aku sanggup membunuh wanita sebab wanita ni halang ...

Ko jgn buat lawak boleh tak?

nolya posted on 20-7-2014 11:07 PM
saya tidak berapa jelas apa maksud sebenar yg M5 mahu sampaikan. Kalau u maksudkan bahawa Allah ti ...

sdr boleh saja mengagungkan pencipta alam ini tapi kenapa perlu melalui specific ritualistic acts? konsep rituals dlm pengagungan tuhan ini adalah apa yg saya nyatakan sebagai indoktrinasi agama. indoktrinasi yg menyebabkab manusia tunduk menjadi hamba pada penguasa agama tetapi diberi ilusi seolah2 melalui rituals manusia tunduk kpd keagungan tuhan. tuhan tidak memerlukan sebarang ritual act dari manusia kerana ianya bercanggah dgn sifat tuhan yg tidak memerlukan apa jua dari mahkluk ciptaannya.  jika kita ketepikan persoalan sentimen kepercayaan tradisi kita dan membuat penelitian yg rasional, kita boleh lihat bagaimana semua rituals hakikatnya adalah man made, dan ianya berkait rapat dgn pengaruh sosial/masyarakat dan persekitaran ketika satu2 agama itu diperkembangkan. evolusi ritualistic acts ini disebut sebagai syncretism.  kaedah ritual anutan agama islam juga tidak terlepas dari berevolusi pengaruh dari masyarakat sekeliling ketika agama ini mula berkembang ditimur tengah.

Aku Naik Bizz Class Gi Haji

Takde la arak sebab nak ke Tanah Suci..

Aku rasa ada baiknya kalo MAS brenti jual arak ni.  Sekurang2nya kalo apa2 jadi lagi takda la sesapa nak kata apa..  Kan??

lavadiesel posted on 21-7-2014 12:16 AM
idea tak logic la...takyah iya iya nak pertahankan

nak solat takyah surau la...nak wudhu takyah ...

Benda bagus kenapa taknak diusahakan? Mcm nolya tu kata, wudhu pakai spray instead of pakai air, it's a good idea too. Ker, apa2 idea yg baru nie kena tolak sbb di luar kelaziman kekdahnya?