CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: manganini

JOO WON ❤ ¸¸.•*¨*• ♫

Edited by masdiana-ana at 26-2-2016 06:54 PM

''I’ve watched most of Jo Wons’ dramas and I think he’s a very good actor. The only thing is that he is not believable when he is falling in love with his leading lady. Even when he is acting out a love scene, I see a disconnect. He would probably act the same way if he was kissing a plastic doll or a bench.''

aku baca komen nie kt DB .. apa perdapat ko..

well aku tak setuju.. pasal aku rasa joo won ada chemisry dgn hampir semua leading lady dlm drama tapi kebanyakkan drama dia tak byk fokos the romance part..tapi ada drama dia yg fokos the romance part mcm aku still dapat rasa chemisrty joo won -eugene dlm the baking kim tak gu, dan the best romance joo won- uee.
opkos my favourite couple joo won- kim tae hee walaupun the romance part dlm yong pal sikit sangat pasal lebih fokos pasal balas dendam dan pegelutan kuasa..

cair aku tgk scane nie...: :tapi sayang kena potong

cara kim tae hyun layan yeo jin .. aku suka cara dia rapatkan dan peluk yeo jin..very gentlemen

pandangan mata taehyun nampak betul2 dia sayangkan yeo jin..forehead kiss...

and the best part the kisss..awwww..

the best scane dlm yong pal..

the hot kisss.. gelak plk aku bila ada komen joo won makin improve dlm kiss scane..

masdiana-ana replied at 26-2-2016 05:34 PM
yup park ji yeon memang best suara dia..clear jer ,,sedap jer dengar kt telinga.. aku  ...

tapi aku tengok jiyeon ni mcm rilekkkk je.. tak cair pun.. tak tau lah..
aku pun tak pegi tengok musical tu, baca fan account orang je.. dan memang takkan tengok kot..
kalau joo won datang msia, aku wakilkan ko je la utk pegi tengok dia.. sobs sobs

masdiana-ana replied at 26-2-2016 06:05 PM
''I’ve watched most of Jo Wons’ dramas and I think he’s a very good actor. The only thing is that ...

dia tak tengok ojakgyo kot.. kalau nak tengok joo won beromance, kena tengok ojakgyo.. coz banyak2 watak joo won, dlm ojakgyo watak dia paling sweet.. lagipun drama tu banyak scene fokus kat cinta taehee&jaeun yg awkward tapi cute tu.. yup chemistry dgn uee memang terbaik..

aku setuju dlm baker king pun chemistry bagus juga dgn eugene.. walaupun umur jauh beza dan drama tu tak fokus sangat pun kat kisah cinta diorang.. tapi aku suka tandem percintaan diorang.. dlm benci aku jatuh cinta gitu.. hihi

yongpal pulak.. bagi aku kim tae hee punya lakonan masih ada kekurangan.. part nak ekspreskan dendam+kebencian dia tu bagus tapi part romantik aku tak boleh feel 100%.. rasa mcm joo won je yg betul2 in love tapi dari kim tae hee aku tak rasa sangat.. tak tau la bagi ko mungkin lain penerimaannya..

drama2 dia yg lain tak fokus pasal romance sangat.. tunggu dia berlakon melo..

manganini replied at 26-2-2016 11:11 PM
tapi aku tengok jiyeon ni mcm rilekkkk je.. tak cair pun.. tak tau lah..
aku pun tak peg ...

kenapa ko tak boleh pergi ke.. opkos aku akan pegi itu pun klau ada masa..tiket mesti mahal kot..tapi joo won mcm x nak jer buat fan meeting kt malaysia..asyik2 thailand,japan.. sekurangnya kt indonesia dia dah pergi ,,free plk tue..masa promo yong pal

manganini replied at 26-2-2016 11:50 PM
dia tak tengok ojakgyo kot.. kalau nak tengok joo won beromance, kena tengok ojakgyo.. coz banyak2 ...

aku rasa maybe pasal watak kim tae hye (yeo jin) dalam yong pal seorng yg cool ..mula2 perkahwinan diorg tue pasal nk suruh taehyun jadi penjaga yg sah pada yeo jin..jadi feel tue tak sampai lg.. tapi aku dapat rasa feel jelous yeo jin masa taehyun dengan kakak ipar yeo jin..tapi aku suka chemistry yong pal couple.. aku rasa patner terbaik joo won still kim tae hee second uee

masdiana-ana replied at 26-2-2016 06:05 PM
''I’ve watched most of Jo Wons’ dramas and I think he’s a very good actor. The only thing is that ...

pernah jugak baca komen yg joo won not so good at kiss scene.. tapi bagi aku ok jer semua kiss scene dia.. (walaupun mungkin not the best.. aku kalau kiss scene aku suka lee jong suk..hihihi)

sebab kiss scene dlm baker king bagus apa, padahal masa tu joo won baru debut.. kiss scene dlm baker king tu sesuai dgn watak majun yg playboya.. kiss paksa kat club dan kiss masa baring.. awww

kiss scene dlm ojakgyo pulak awkward tapi comel, sesuai la dgn watak taehee yg baru first time bercinta.. tak boleh la nampak pro sangat nanti tak sesuai dgn wataknya tu.. manakala kiss scene good doctor pulak nampak desperate & inexperienced, sesuai dgn watak  shion yg autisme..

dlm bridal mask pulak, mesti ko pun tengok bts tu, joo won gerakkan bibir dia masa kiss seyeon tapi director tu kata jangan gerak bibir .. jadi terima je la apa kiss scene yg ada..

naeil cantabile pulak, takde kiss.. huhu nasib badan..

level 7, kiss scene ok.. tapi.. pasangan tak sesuai..

kiss scene dalam catch me pun antara favourite aku.. pandai dia bezakan kiss scene ho tae masa muda & masa dah matang.. maksudnya, ho tae tu ada bercinta dgn org lain la kan sebelum jumpa balik girlfriend lama dia tu? kalau tak takkan tiba2 je pandai..

Follow Us
manganini replied at 27-2-2016 12:09 AM
pernah jugak baca komen yg joo won not so good at kiss scene.. tapi bagi aku ok jer semua kiss sce ...

ko agak2lah joo won tue pengalaman baru 2 kali kot.. ko rasa kiss terbaik joo won untuk drama apa aku rasa kelakar plk joo won neves bila kiss kim tae hee first time masa kt church pasal kali terakhir dia kiss masa drama muzikal dia ghostkan..dan drama dia yg TC tak ada kiss scane..x hairan dia neves..

ini antara drama terbaru yg masih tak ada cast ..http://www.dramabeans.com/2016/0 ... ws-mr-black-in-may/
ko agak2 sesuai tak watak nie dgn joo won..kt komen2 fans ada yg cadangkan nama joo won..

aku suka persembahan joo won yg nie..

masdiana-ana replied at 27-2-2016 12:20 AM
ini antara drama terbaru yg masih tak ada cast ..http://www.dramabeans.com/2016/02/webtoon-adaptatio ...

webtoon? hmmm.. mcm risau nak dengar joo won terlibat dgn adaptasi webtoon/manga lagi.. nanti kena kutuk lagi

lagipun (dari sinopsis tu) drama ni macam fokus kat watak pompuan tu dari lelaki..

sapa la dapat watak pompuan tu nanti.. mcm payah sikit nak cari heroin korea yg boleh berlakon watak mcm tu kot..

baru pas tgk youtube ,terjumpa video nie...innonectnyalah seohyun nie..

masdiana-ana replied at 27-2-2016 12:09 AM
aku rasa maybe pasal watak kim tae hye (yeo jin) dalam yong pal seorng yg cool ..mula2 perkahwinan ...

aku pun suka scene yeojin jeles kat hospital tu.. scene diorang mula2 jadi kawan tu pun sweet..

kim tae hee panggil joo won "won-ah" kan, dalam healing camp tu.. memang rapat la kalau dia panggil joo won camtu..

yg lain2 panggil dia mcm mana ye, aku tak ingat pulak.. uee, JSY, SEK panggil dia "oppa" kan (betul ke apa yg ku ingat ni).. choi kang hee? moon chae won?

manganini replied at 27-2-2016 12:49 AM
aku pun suka scene yeojin jeles kat hospital tu.. scene diorang mula2 jadi kawan tu pun sweet.. :l ...

aku rasa kim tae hee jer yg panggil nama manja joo won.. memang nampak diorg rapat masa bts yong pal..yg moon che won ,choi kee hee tak taw plk ..

masdiana-ana replied at 27-2-2016 12:16 AM
ko agak2lah joo won tue pengalaman baru 2 kali kot.. ko rasa kiss terbaik joo won untuk drama apa; ...

ko tau tak aku selalu terpikir joo won ni teruna lagi ke???  ...  

masdiana-ana replied at 27-2-2016 12:03 AM
kenapa ko tak boleh pergi ke.. opkos aku akan pegi itu pun klau ada masa..tiket mesti mahal kot. ...

ko tengok la dalam forum cari ni pun mcm aku dgn kau je yg minat joo won.. macam mana la dia nak datang msia?

kalau ko jumpa fans joowon kat thread lain, seru2 la diorang sembang kat sini

masdiana-ana replied at 27-2-2016 12:03 AM
kenapa ko tak boleh pergi ke.. opkos aku akan pegi itu pun klau ada masa..tiket mesti mahal kot. ...

oh aku takleh gi sebab rumah aku jauh.. kalau dekat pun belum tentu boleh sebab hasben aku tak sporting.. huhu ko single lagi ke?

kat mana nak tengok fatal intuition yg ada sub?

manganini replied at 27-2-2016 01:38 AM
ko tau tak aku selalu terpikir joo won ni teruna lagi ke???  ...

hahahaha..ko rasa....

manganini replied at 27-2-2016 01:40 AM
ko tengok la dalam forum cari ni pun mcm aku dgn kau je yg minat joo won.. macam mana la dia nak d ...

aku perasan ada seorang fans joo won yg agak femes kt forum shommpi ..aku ada follow IG dia..tak silap nama dia hana joo won ..dia dari malaysiakan..dia nie agak aftif juga selalu follow joo won kt fan meeting..aku rasa ada jer fans joo won dari malaysia..cuma diorg tak aftif kt forum cari..

manganini replied at 27-2-2016 01:46 AM
oh aku takleh gi sebab rumah aku jauh.. kalau dekat pun belum tentu boleh sebab hasben aku tak spo ...

single but not available hahaha..oh ko dah kahwin.. husben ko tak jelas ke ko minat joo won..hahahfatal intution masih tak ada sub..tak tahulah bila dramacool nk sub filem nie.. still raw lagi.. maybe joo won tak femes kot .. klau filem the priests tue cepat2 jer sub padahal filem fatal intution tayang dulu..

manganini replied at 26-2-2016 11:50 PM
dia tak tengok ojakgyo kot.. kalau nak tengok joo won beromance, kena tengok ojakgyo.. coz banyak2 ...

cakap pasal genre melodrama byk2 melodrama aku paling suka ..angel eyes.. dan i miss you..the baking king tue rasa2 boleh dikateorikan melodrama drama atau makjang drama..