CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: yays

ALL ABOUT: miscarriage, abortion, DnC

Reply #460 kitty_c@t's post

Sabar ye Kitty.. semua tu Allah kasik pinjam je kat kita.. Bila2 mase DIA nk amik balik, DIA akan amik, sbb tu hak DIA.. Kita diamanahkan utk jaga/ membesarkan.. kejap jekk.. Semua yg berlaku, mesti ade hikmahnya.. InsyaALLAH lepas ni akan dapat yg lebih baik.. :victory:

salam.. sorry la kalo statement aku tu mengelirukan... dan maybe bole bawak syirik.. just want to share.. mmg semua ketentuan Allah...

until now aku still bleed lagi... jumaat lepas.. bleed byk le jugak.. terus x berani gi keje.. duk je.. dah le alif dok melompat sana melompat cni.. petang baru gi dr pakat gynea.. sbb ade satu klinik maternity kat cni.. soo doc tu scan atas.. diai x puas hati then dia scan dlm.. eiii ngeri.. then doc cakap nampak 2.. then tanya doc.. ape yg dua.. so dia explain.. satu tu karung baby.. satu lagi ketulan darah... sekang 50-50 incase ape2 jd kang dia bagi tau semula.. due dah lari jauh.. patut 10 weeks tp bila scan cam 4 weeks je.. eii lagi la seriau.. buat masa ni dia jep (inject) skali.. inject hormon.. suh tgk another 1 week..  masa tu kuar brownish je. tp sekang fresh blood.. tp sikit2 la.. aduhh 2 mlm lepas kene jep... uishh pinggang toksah kata la.. sengal... doc cakap jgn angkat berat2 atau dukung budak je... kalo stakat bwk keta xde la effect sgt.. jln pun xde la effect... erm... entah la..

ni kali ke3 tau... 3 kali semua lain2 rasa.. sedey mmg toksah cakap la...even akak2 pun geleng kepala... bila jumpa org mula2 ckp bukan2. suh makan mcm2.. bole sakit jiwa... bukan x jaga .. bukan x sayang.. sape yg nak jd cam ni... org x mengalami bole la cebik bibir.. esok hah kau bila dah kene baru tau tinggi rendah langit...

uwa.....

Reply #458 ehem_ehem79's post

weh, jgn ler riso.... semua nye ketentuan Allah...... kitorg saje je cite2..... bknnye serious pon....

Reply #462 shimaf1's post

tkdla shimaf, aku tk caye pon, nk dgr blh, percaya tu tidakla........tgk, ramai je kes2 yg terpesong dari cite tu kan..... so percaya pd qadak dan qadar je...ok....

sabar ye.... aku doakan kandungan ko selamat smpai ko bersalin nnt...... mkn kena jaga, jgn angkat brg2 berat.....

erm.... pengalaman kita plak...

masa 1st pregnancy sekali dengan adik ipar n kakak ipar... alhamdulillah.. 3-3 selamat bersalin.

masa 2nd peknen sekali dengan adik ipar lagi... alhamdulillah 2-2 selamat..

so tak de kena mengena kot abortion dgn peknen saing2 ni...

Reply #465 cikwawi's post

iye... tkd kena mengena pon.... biasa la kata2 org tua ni... mcm2....

Follow Us
ah benci org tua-tua ni cakap mcm tu. kalau tak ada dosa pahala, me dah ketuk kepala depa dengan eksos!

mulut patutnya kena cabai!

well... maybe dah nasib me... 2-3 kali MENGALAH, tapi apa dosa anak kita tetiba nak kena mengalah.

Grrr grrr... geram ni...

Reply #467 AznieBunnie's post

sabo2....

betoi... b4 ni pon dh pernah dgr kata2 ORG2 TUA ni..... mmg terpaku gak la, sbb tk sangka KALAH......  masa tu ngamok dlm hati je, apa la dosa bb ni yg tk pasal2 kena mengalah.....

last2 pikir2 blk, semua tu dh takdir..... nk tknk kena gak terima dgn hati yg redha..... Allah nk uji kite tu mesti ada hikmahnye....Insyallah, rezeki ada lg akan dtg.... kite sama2 cuba lg ye......

....

[ Last edited by  mulberi at 29-7-2008 03:59 PM ]

Reply #462 shimaf1's post

until now aku still bleed lagi... jumaat lepas.. bleed byk le jugak..terus x berani gi keje.. duk je.. dah le alif dok melompat sanamelompat cni.. petang baru gi dr pakat gynea.. sbb ade satu klinikmaternity kat cni.. soo doc tu scan atas.. diai x puas hati then diascan dlm.. eiii ngeri.. then doc cakap nampak 2.. then tanya doc.. apeyg dua.. so dia explain.. satu tu karung baby.. satu lagi ketulandarah... sekang 50-50 incase ape2 jd kang dia bagi tau semula.. due dahlari jauh.. patut 10 weeks tp bila scan cam 4 weeks je.. eii lagi laseriau..
Kes kita lebih kurang sama Shima.. hampir 99% sama.. Bezanya, patut dah 10 wks, tp berdsrkan scan, br 6 wks.. ade darah dlm rahim & peluang cuma 50-50 jek.. there's no heartbeat at all
buat masa ni dia jep (inject) skali.. inject hormon.. suh tgkanother 1 week..  masa tu kuar brownish je. tp sekang fresh blood.. tpsikit2 la.. aduhh 2 mlm lepas kene jep... uishh pinggang toksah katala.. sengal... doc cakap jgn angkat berat2 atau dukung budak je... kalostakat bwk keta xde la effect sgt.. jln pun xde la effect... erm...entah la..
Doc just bagi aku duphaston utk kuatkan rahim dgn harapan baby akan dpt bertahan. Dlm pd tu, Doc turut minta kami bersedia atas apa2 jua keadaan. Mula2 tu mmg sedih sgt, mcm dah hopeless. Tp alhamdulillah, kawan2 dlm forum ni byk bagi semangat. Try to stay calm, dlm masa yg sama, prepare kekuatan jiwa. Life must go on..Lepas 2 hari jumpa dgn gynae tu, dah mula kuar brownish spot. Then selang 2 hari lagi, mula kuar darah fresh then lastly, kuarlah kantung baby tuh.. Mmg dah takde rezki..
ni kali ke3 tau... 3 kali semua lain2 rasa.. sedey mmg toksah cakapla...even akak2 pun geleng kepala... bila jumpa org mula2 ckp bukan2.suh makan mcm2.. bole sakit jiwa... bukan x jaga .. bukan x sayang..sape yg nak jd cam ni... org x mengalami bole la cebik bibir.. esok hahkau bila dah kene baru tau tinggi rendah langit...
Ade jugak yg dok cakap, "haaa tu laaa.. lain kali mase buat tu baca doa.. takde la setan tumpang menepek sama".. tp setau aku, kalo psl setan menumpang tu, utk kes2 yg baby tiba2 hilang dr dlm perut, seolah2 dah bersalin.. tp ni keguguran.. sape2 pon boleh mengalaminya.. ntahlaaaaa...Manusia mmg mudah sgt bercakap..

Reply #468 petite_adry's post

Pet.. hr tu wat D&C terus @ tunggu darah kuar?
Tunggu gk kat thread bila pregnant lagi tu.. yor latest news.. tp senyap jekk

Reply #470 mulberi's post

thanks.. atas nasihat ko...

aku cuba terima hakikat ni... aku pun dah x larat pk dah ni... darah still kuar.. seriau je bile gi toilet bila nak buang air (sorry la... aku citer semua ni) aku mmg betul rasa hopeless.. sampai hubby pun dah x kata ape.. dah le duk asing2.. nak tak nak aku la kene bawak diri.. dok call akak2 aku mak aku x bape paham pasai bende2 ni..

ni duk opis pun cam xde perasaan.. pandang skrin pun xde perasaan.. nak tak nak kene juga layan org2 yg datang atau call.. sampai  aku fade up la.. aku x kira.. aku mmg xde ati nak sambung kontrak.. aku kene jauh dari cni...kene duk dgn hubby aku.. erm... sorry la aku mereng kejap..

doakan aku sentiasa waras...

Reply #471 mulberi's post

haku tk tunggu, trs wat dnc sbb aku dh tanye 2nd opinion kt gynea annur.... die kata mmg dh tkd harapan..... so aku proceed je la...

ekekeke... aku segan dh nk masuk umah tu, sbb aku dh tk peknen dh......tp tk silap aku, aku ada update la psl aku wat dnc tu, ko tk perasan kot.....

Reply #472 shimaf1's post

Pk yg positif je Shima.. at least ko dah ade Alif.. Alhamdulillah..
Bygkanla camner perasaan org lain yg belum ade anak, tmbh lagi asal peknen je, gugur... At least kita yg dh ade anak ni, takla terasa sepi sgt.. masih ade lagi permata buat penyejuk jiwa.. ewahhhh
Bila rase down tu, byk2 istighfar.. Mintak kekuatan drNya..

Reply #473 petite_adry's post

Ye ke.. aku le yg tertinggal LRT..

Reply #472 shimaf1's post

shimaf1.. sabar bnyk2.. at least shimaf1 da ada sorg.. ada la tu hikmahnye..

ima ari tu gugur yg first.. lg sedey.. hubby pn lg le.. dia yg dok mengharap wpun xtnjk.. ni pn kakak dok sound awal2 dah.. jgn give up mencuba..   gunakan peluang yg ada..

Reply #474 mulberi's post

astagfirullah... hal 'azim.....

mendapsssss  

Reply #474 mulberi's post

yup betul kata mulberi tu shimaf1, atleast awak ada anak yg teman...

mcm me, Allah bagi rasa jadi mak budak 17 bulan jer... then dia ambik balik.

before tu ada... tapi dia ambik balik
then yg feb lepas, pun ada... 7 minggu 3 hari, dia ambik balik...
macam yo-yo daaa....

now kami yg dah nak masuk 4 tahun kawin dah back to square 1.
hubby & me jer...

hm...

yay!

[ Last edited by  AznieBunnie at 30-7-2008 12:28 PM ]

hrmmm... hari nih kitty dah 4 hari dalam pantang.. darah pun mcm dah nak kering .. pastu rasanya badan dah back to normal.. coz bangun pagi tadi muka dah start beminyak.. sebelum nih masa peknen muka bangun pagi kering.. bengkak2 badan pun dah surut.. muka pun dah tak pucat dah... badan pun dah rasa panas tak de lah rasa seram sejuk lagi .. tapi tu lah dah start terasa boring plak terasa mcm dah lama dok umah.. dulu time peknen tak sabar nak tunggu ujung minggu nak rehat n tido puas2..  

Rutin berpantang kitty yang boring tu agaknya pasal tak buat pepe just dok berlunjur kat katil melepak ngadap internet tiap2 hari.. ari nih yang rasa sihat sikit pi lipat kain tu pun buat atas katil.. makan minum suma mak kitty yang buatkan.. dari senin sampai smlm mak kitty bagi makan biji manjakani yang dah diwapkan dgn wap nasik seblum lunch.. kitty makan ngan nasik ler.. ari nih mak bagi kitty minum pati kunyit.. pati ikan haruan minum tiap2 pagi sblum bekfes n sebelum tido malam tiap2 hari.. asid folic & obimin tu kitty still continue makan..

Dari segi emosi rasa nya dah stabil lah kot.. dah boleh terima baby dah tak de.. bila tengok gambar scan tu sedey juga... tak pe lah time will heal me slowly.. pasnih den berusaha lagi..