CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: yays

ALL ABOUT: miscarriage, abortion, DnC

Reply #479 AznieBunnie's post

tkp shin..... usaha lg lps ni ye...... ada hikmahnye tu..... myb utk merapatkan lg hubungan korg suami isteri ke....kan......lgpon baru 4thn..... ada yg jauh lg lama dari tu..... jgn anggap kite yg termalang....... ramai yg lg terseksa dari tu...... berdoa byk2, smbhyg hajat.... Insyallah akan ditunaikan segala permintaan, kalau tk skrg, mungkin akan dtg.....

aku doakan ko berjaya peknen blk n selamat melahirkan nnt.....AMINNNNN........

Reply #480 kitty_c@t's post

take it slow kitty... bagi rahim kita kuat balik...
lepas tu kita usaha lagi...
insyaAllah berjaya...

yay!

Reply #480 kitty_c@t's post

tk baca cite psl kitty.... dh cite ke b4 ni? gugur ke? bb dh bape wks?

Reply #481 petite_adry's post

amin, amin ya rabbal'alamin

Reply #483 petite_adry's post

baru jer wak sabtu lepas kita gugur seken baby umo baru 14 week.. baby boy... kita baru rasa dia kickin perut kita bahagia sangat time tu... doktor kata maybe demam panas...pasal sebab2 lain tak diketahui

Hari jumaat lepas kita bleeding masa bangun kencing pagi tu perasan.. trus jerit kat hubby ada darah.. siap2 trus pi pusrawi kul 8 kita dah tercegat kat klinik nak jumpa doktor Daud..tapi doktor masuk kul 9.30.. nurse suh pi ER tapi tak pelah kita nak tunggu checkup dulu.. time cehckup tu suma okeh.. scan baby takde masalah.. heartbeat okeh baby pun aktif.. rasa lega yang amat.. pastu doktor kata kena bedrest pasal nih threatened abortion.. dapat lah mc hari jumaat sampai senin. Kita tanyer doktor ada masalah pepe ke.. doktor just cakap bleeding nih maybe pasal fibroid kita streching yelah uterus mengembangkan..kita ada fibroid tapi doc kata tak bahaya pasal kecik lagi.. tapi tulah uri kita atas fibroid tu..doc kata tak bahaya so lega lah.. doc bagi duphaston jer n suh rehat n jangan buat kerja berat n klo bleeding lagi doc suh trus pi ER.

Tak pe lah kita balik lah rehat kat rumah...tapi bila balik umah petang tu kita kena demam panas.. bila kita check suhu 38.8 dalam masa yang sama bleeding stil tak berenti lagi masa tu ada rasa contraction so kita ajak hubby pi pusrawi balik.. sampai spital perkara pertama yang kita suh doc tengok baby kita.. time scan tu tengok baby okeh.. aktif jugak.. dia pusing sini pusing sana siap wat somersault.. wah lega sungguh time tu.. pastu kita tanyer doktor contaction tu normal ke.. dok kata tak pe as long as baby ok tak pe.. doktor offer dok wad tapi kita ingat kan tade pepe so prefer rehat kat umah yelah mana nak tau kan.. klo kita tahu nak jadik mcm nih.. of course kita willing dudok wad. Pastu yang peliknya bila sampai spital demam tu hilang bila check suhu badan 36.4 jer.. tapi si abang plak yang tetiba naik panas sampai 39 darjah C so doktor masukkan pessary n amek darah takut kena denggi lagipun deman dia on-off. Dah settle semuanya kitaorg balik le rumah..

Mlm tu kita tak boleh tido pasal demam n sakit pinggang.. pastu mimpi2.. pagi esoknya hari Sabtu kita demam balik mulut dah start pecah2 dah.. time mandi tu boleh menggigil pasal sejuk sangat lah pulak tapi bleeding dah tak de.. masa hubby pi bli bekfes.. tetiba kita rasa ada benda meletup dalam perut.. rasa mcm kena tendang dengan baby yang dah besar.. tapi logicly baby yang baru 14 weeks kuat mana sangat lah tendangannya.. tapi time tu tak pk pun pasal water bag pecah time tu lam kul 9 kot..tapi bila kita gerak terasa ada cairan yang kuar.. memola ingatkan darah.. bila pi check tengok air.. tak terpk lagi pasal waterbag pecah.. bila hubby balik cerita ngan dia.. dia kata tak de pepelah.. dia suh dok rehat.. time tu rasa ada contraction balik.. tak terpk pun nak amek time dia... pastu rasa makin kerap... dalam kul 12 sekali lagi ada rasa menda meletup dalam perut.. n rasa ada cairan lagi banyak kuar.. bila bangun jaaaa darah pekat menderu2 turun menitik sepanjang kitty nak ke bilik air... kitty jerit kat hubby.. terkejut dia tengok darah banyak..tukar suar pakai pad n trus pi pusrawi.. on d way tu rasa mcm menda nak kuar tapi kita tahan.. sakit tuhan jelah tahu.. dah lah jalan jem...huhu.. haru betul.. sampai pusrawi trus masuk er..bila scan baby dah takda kat tempat dia.. kosong.. time tu airmata plak menderu kuar... dalam masa yang sama terasa contraction n bagitau doktor ada rasa menda nak kuar bila check baby dah separuh jalan nak kuar.. pastu doktor kata dah tak da harapan.. doktor korek keluar baby tu.. ..baby boy cukup sifat time tu melalak tak hengat dunia punyaaaaa laa... tapi ada masalah uri lekat.. kena tunggu doktor Daud turun utk kuarkan uri yang lekat dalam tu.. time tu  baru dok pasan yang demam panas sangat.. so takut kita kena sawan trus dok masukkan ubat kat bontot.. aritu jugak kita kena waded. Hubby plak mlm tu dalam kul 10 jugak lari balik kampung utk kebumikan janin tu yelah klo kita nampak lagi jawabnya kita sambung melalak ler. Mlm tu kita sakit contraction menggila lagi. sampai mintak ubat tidur.. tapi still tak buleh tido terjaga2 n termimpi2...

Esoknya hari Ahad awal pagi Doc Salleh datang & scan ropanya ada lagi uri yang tinggal.. patut lah smlman kita sakit.. so kena wat D&C.. sms hubby suh datang.. dalam kul 9 pg tu kita dah kena tolak masuk OT.. 915 kita dah kena bius.. trus tak sedar.. sedar balik masa doktor yang bius kita Dr Ainy tu kejutkan.. masa tu terasa sakit sangat.. memang sakit yang amat2 sangat.. sib baik ada nurse datang dia tanya ada rasa pepe tak.. kita bgtau kita sakit sangat.. kita dengar dia kal doktor n tak lama pastu kita kena bius n  pengsan balik.. sedar2.. dah dekat bilik wad dah.. tapi masa sedar tu pening sangat tanyer hubby dah kul 11 ropanya. lapar sangat yelah pasal dari mlm sblum nya kita dah kena puasa tapi tak buleh bangun pening tak ilang lagi. Dalam kul 4 baru kita boleh bangun n makan. kengkawan ramai jugak datang melawat.. tapi kita pun tak ingat kita cakap apa ngan diorg.. pasal mamai .. kul 5 ptg kita dah  discharge ngan mata yang bengkak n moka yang sembab.. blik umah sambung nangis balik..

Tu dia cerita kita.. panjang sehhh....

[ Last edited by  kitty_c@t at 30-7-2008 03:14 PM ]

tapi 2 minggu sblum gugur tu kita dah pasan discharge yang kuar luarbiasa kalernya...selalu kaler putih mcm telur separuh masak kan kental2 gitu.. still kental lagi tapi kuar kaler kuning & kengkadang kaler ijou tapi tak de plak kuar bau fishy or gatal2 pun so kita tak suspek kena infection so kita pun terlopa nak inform doctor hal tu.. ingatkan next visit baru nak inform.. huhuhu tak dan dah.. baby dah kuar huhuhuhu...

Pastu baru sat nih kal member coz tetiba tringat dia penah bitau penah gugur masa tu baby dah 28 week (kire kelahiran lah kan tapi baby tak dapat diselamatkan) kes waterbag bocor jugak lah dan disebabkan kuar discharge ijou..pun tak de rasa pepe.. tak gatal n tak de fishy odour...tak pelah on 25th august nih kita ada repeat checkup ngan doc.. nanti kita clearkan pasal hal tu.. tak pun klo ada sesapa yang nak jumpa doc tolong tanyer pasal hal nih boleh tak...macihhhh..

[ Last edited by  kitty_c@t at 30-7-2008 03:42 PM ]

Follow Us

Reply #485 kitty_c@t's post

huyooo... haku baca dgn penoh pasaan...... dgn memek2 muka skali.....

nape kena pengsan kali ke2 tu ek? lps dnc kali pertama tu sakit sgt ye? sbb tk kuar abis ke?
dh blh nmpk bebird ye w'pon baru 14wks....

harap ko tabah hadapi dugaan ni....rejeki ada lg lain kali...

aduh seriau.. aku ...baca korang punya posting ni....

Reply #486 kitty_c@t's post

Aku sblm gugur hr tu pon, ade gk discaj warna putih lekit2 cam telur. Takde bau, takde gatal pon.. Bila bgtau doc, dia kate kena infection jek.. tu yg kena  sumbat ubat kat tuttt selama 7 mlm berturut2.. Tp tak tau la tu ade kaitan tak dgn keguguran

Reply #489 mulberi's post

a'ah la mul..... baru aku ingat aku pon ada lendir mcm putih telo tu..... tkd bau n gatal pon.... tp kire byk dari biasa la..... aku ingatkan normal sbb awal2 peknen ke.....tk normal ke tu? ke itu petanda nk gugur? tp tkd lak kaler hijau mcm kitty tu.....

Reply #487 petite_adry's post

pengsan sekali masa nak wat d&c pengsan kali kedua tu lepas nurse injet ubat tahan sakit rasanya.. yang sakit tu rasanya contraction kot pasal rahim nak kecut... n lepastu dah tak sakit dah sampai le ke hari nih

masa checkup dr ada bitau maybe kita silap kira pasal baby besar sikit umo mcm dah 16 week.. tapi klo ikut pengiraan dari 1st period kita memang 14 weeks. Pasal period terakhir kita 16 April utk hari pertama turun haid.

lagi satu bagi yang bleeding lama sangat tak kerinng2 tu try amek pati kunyit... amek kunyit idop yang dah tua blend n tapis air dia.. pastu minum ngan madu amalkan 3 hari berturut2..

[ Last edited by  kitty_c@t at 30-7-2008 09:51 PM ]

Reply #489 mulberi's post

aku sblum masuk dah plan nak bitau doc tapi bila dah masuk tanyer soklan lain plak... huhu lopa lahhh.. moralnya oleh kerna aku nih pelopa maka pasnih kena wat skrip nak jompa doktor sok2.. wat soklan nak tanyer apa siang2

Originally posted by petite_adry at 30-7-2008 04:40 PM
a'ah la mul..... baru aku ingat aku pon ada lendir mcm putih telo tu..... tkd bau n gatal pon.... tp kire byk dari biasa la..... aku ingatkan normal sbb awal2 peknen ke.....tk normal ke tu? ke it ...

pet, aku pregnant ... masa suffiya aritue .. mmg kena discharge gitu dr awal pregnant smp bersalin
yang 2nd pun ... dr mula pregnant smp skrg .... tp putih + kuning + tak gatal ...

Reply #492 kitty_c@t's post

kena minum air kunyit ke..... adoiiii... tk syedapnyeeee..... eeuwwww

tkpla, bior la tunggu die kering sendiri...

Reply #493 ehem_ehem79's post

oh.... biasa ye tu.... ekekekek... aku lupe mcmana dulu masa peknen kan almas (mcm la dh lama sgt, baru 6bln )

Reply #494 petite_adry's post

memang tak sedap tapi nak elok punya pasal den telan yooo tapi klo dah buh ngan madu n campor air okey lah bleh telan... smlm hubby n adik bli pati ikan haruan polleney.. ingat kan dah abis 1/2 dozen cukup lah kan.. sekali tuuuu diaaaaaa datang lagi 1 dozen...huhuh berchenta sungguh den nak makan pati ikan tu... siap tahan napas nak telan sebotol tu...

Ari nih darah udah kering tapi nak kencing still ngilu lagi...pastu mlm tadi kena cramp kaki huhuhu

Reply #496 kitty_c@t's post

Ina Naim kata kt wanita hari ini, air sarsi blh keringkan darah nifas, iyeke?? kalo sarsi, sebotol pon aku sanggop telan......wakakakaka

ari ni aku tgk bleeding dah tak sebanyak selalu tapi badan aku sakit 1 badan.. cam org nak demam.. apsal ar.. bole ke makan panadol.. ni duk tenyeh minyak kapak je nak kurangkan pening kepala ni.. semua terasa berat... uwa.... hubby balik esok... eii lambatnya....

Reply #497 petite_adry's post

eh yer ker... air sarsi bleh cepat kering kan darah nifas... alang-alang coke trus.. heheheh

Reply #498 shimaf1's post

panadol rasanya buleh makan... coz masa peknen pun den dibekalkan ngan panadol pasal kerap demam heheh...