CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
hinder26 This user has been deleted

Reply #495 peahjamboo's post

hmmmm...really??? famous rupanya mamat nie...mesti dia happy kalau tahu ada peminat yg kenal dia anyway kene la bagi credits dekat perlari-lari lain yg bersungguh-kejar dia kan::nyorok:

aku pun ada byk kisah gak..
cuma takde masa jek nak taip panjang2...

tapi ni ada le satu kisah.. diceritakan oleh member baik aku.. dia ni lelaki.. kat hostel bawah bukit..mengadap hutan Jengka (pasal kitorang study kat ITM Pahang).. kami yg fomfuan pulak hostel kat atas bukit..

member aku ni kata.. kalau nampak 'benda' terbang masa diorang study ngadap tingkap tu perkara biasalah.. .(bebudak lelaki kalau study suka bukak tingkap lebar2.. kasi angin masuk...)

tapi satu hari tu.. roommate dia dah tido.. dia belum lagik.. dlm kul 2 pagi lebih sikit le cenggitu.. so, dia pun buat le air milo panas secawan.. lepas bancuh2 air milo tu dia pun letak le kat tepi buku dia dia.. n then dia pun bukak le  buku tu.. lepas je bukak buku tu.. dia pun ambik le mug yg ada milo tu.. alih2 tgk air tu dah 1/2 jek.. padahal dia bancuh tadi punyalah nak penuh mug tu..

ape lagik.. kawan aku tetiba jek naik meremang bulu roma dia... dia pun tutup buku baik2.. naik atas katil dan selimut seluruh badan sampai kepala sampai le ke pagi sambil menggiggil le jugak.. dah pagi baru le dia citer kat kengkawan roommate dia tu.. sib baik pulak 'benda' tu tak kacau dia lagik..

kawan aku tu kata.. kalau dia nampak dia tak kisah lagi.. tapi jgn usik barang2 dia.. tu yg dia naik takut tu... lagipun dia bengang le air milo dia tak cukup..keh..keh.keh..sempat pulak dia melawak..

nanti kisah lain kalau ada masa aku sambung lagik yek...

Originally posted by ananur at 15-1-2007 01:24 PM
dulu masa kat hostel aku dok flat yg 2 bilik tu, satu blik 3 org tp aku dok sorg2 sebab jr aku blah nk duk ngn kawan2 dia.. masa aku dok sorg alhamdulillah takdde benda pun, in fact aku rasa aku  ...

gilerr!!!!
cik pon duduk bersimpul??ada macam nih ker muka dier??

ahaks...
sebenarnya,benda macam nih,bila time kita solat.....dia akan sentiasa ganggu kita,samada dari betnuk fizikal atau pun mental.....mereka ini semua tentunya tergolong dalam syaitan,yang sentiasa mengganggu manusia terutama ketika beribadah....

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 17-1-2007 12:38 AM

gilerr!!!!

ahaks...
sebenarnya,benda macam nih,bila time kita solat..... ...

hihi.. tatau la cmana rupa dia sebab aku tak nmpk apa pun.. rasa cam biasa jek..
aklau aku nmpk gamaknya abes tersembur fatihah ke mana aku kemana..
tp serius aku tak rasa apa2 punn..

seram aku tengok nyah uitm yg menjadi2 skg neh

AMBOI AMZARI..BNYK NYER KESH ANEH HANG..CITER KAT SYED PUTRA DULU XNAK CITER KE?HAHA

Follow Us
serol This user has been deleted

Reply #255 Informer's post

Aku duk kolej tasik dlu takde pon nampak antu. jadi antu adelaa.. hehe

aku budak ITM Dungun tahun 96-99. Aku dok Kolej Tasik A...pasal couple yg mati kat sungai tu ada dgr gak tapi tak tahu citer penuh lah....cuma aku penah lah alami sendiri benda2 seram nie...cam sora pompuan tgh2 mlm kat dlm utan sebelah tu...sora budak kecik nangis memalam buta....memacam lah....yg kene histeria pon ramai gak....tapi tuh sumer aku anggap biasa jer...ramai gak member aku yg kene....siap bleh menyerupai lagik....pastu pak guard pon ada citer memacam....

heheheheh....ingat lagik kat Pak Lah...pak guard famous tuh....skang kedai dia dah ujung skit dah...bebaru nie anto adik aku masuk ITM Dungun....harap2 dia tak alamilah benda2 pelik nie....

anyway.....tak sabar nak tunggu Alumni ITM Dungun nie.....

aku lak uitm segamat...tempat jin bertendang...berjiran dengan jerat cina...
bertimbun gak le citer hantu...
ade 1 kolej sebelah kolej aku je...kolej mutiara..paling aku menyampah..asal malam jumaat je mesti sorang budak kat situ kena sampuk antu...dah le aku ulang alik kelas malam kat situ..dengar kata antu ex-student situ gak...hamil anak luar nikah..bunuh diri..pastu roh tak terima tanah...mulalah buat hal...budak tu pulak jenis senang nampak...sib baik aku tak 1 bilik...kalau tak...

lagi 1 citer paling famous...pak guard yang bunuh diri pasal tak dapat tackle sorang pensyarah...ade member lelaki citer...super senior dia penah studied kat tepi tingkap..level 3 tak salah...tengah malam dah..
tengah2 studied tu....lalu ler sorang pak guard naik motor..betul2 sama aras dengan bilik dia...pak guard tu siap tegur..."tak tido lagi ke?"..member boleh jawab dengan selamba tenuknya..."lom lagi.."....alih2..baru terfikir...macam ne lak pak guard boleh naik motor sampai level 3 nih.....member pun ape lagi...ca alif but ler....

citer aku sendiri..hmmmm...ade 2 kali gak aku kena..
tapi tak direct ler...sipi2..nasib baik...

spuink This user has been deleted
Wah banyak nyer pengalaman2 ngeri kaorang kat ITM yeks....Aku pun nak share gak pengalaman aku....Aku study kat ITM Segamat Johor. Kampus nie dah la keliling hutan. depan ngan belakang lak ader kubur cina......Kalau balik outing memalam (especially yg ader transport sendri) meremang la gak bulu roma and segala bulu yg ader....key la now my stories...

Masa Part 1 (1995)

Lepas daftar semua freshies dpt no bilik kan. aku dpt bilik kat blok SiManja Kini (klu x silap). Bilik aku nie 2nd last kat wing tu berdekatan ngan tandas. bebetul atas kedai koperasi... Wing aku nie x ramai bebudak ader la 5-6 org..aku lak jenis pendiam......so x gi beborak terus gi bilik tido.....Aku tido tutup lampu sbb cahaya lampu jalan ada....tapi samar2 la...dlm kul satu pg.....tetiba bdn rasa cam kena tindih....Makaih  berat giler....dah tu x leh bernafas.....aku baca la ayat2 yg patut...Last2 benda tu hilang. Tercungap2 aku dibuatnyer......tapi still steady lg...pas teguk air sambung tido.....dlm kul 3.30pg...benda tu dtg lagi tindih aku....Lagi sekali aku dpt lepas.....Masa tu dah start cuak.....ye la dah 2 kali kena....tapi sbb ngantuk sgt sambung tido lg..tapi kali ni buka lampu (takutnyer pasal)...Dlm kul 5 lebih lagi sekali benda tu dtg....Pas baca ayat2 suci benda tu pun hilang.....x lama pas tu azan subuh pun berkumandang....pas solat subuh sambung balik tido..masa nak gi breakfast aku gi la bilik2 (kat wing aku la) tu nak ajak breakfast sesama..tapi semua bilik x der org.....rupa2nya diorag gi tido kat wing lain mlm tu....maknanya aku tido sesorang la kat wing tu mlm tadi.....kurang asam betul la diaorg tak ajak aku sama....patut la benda tu kacau aku smpi 3x........

Masa Part 6 (last semester)
Dari part 1 smpi part 6 aku still duduk bilik yg sama and katil yg sama..x tau la kenapa...maybe sbb malas nak berurusan ngan admin kot...aku x berapa ingat bila ia berlaku tapi mlm tu semua roomate aku ader.....aku tido tingkat atas double deck tu..semua dah tido lampu pun dah tutup and pintu pun dah lock...aku tido mengiring membelakangkan dinding..tetiba muka aku cam kena tekan ngan tangan yg besar and kasar.masa tu cam separuh sedar tapi mulut x leh bersuara.......aku beranikan diri buka mata...kaorang bayangkan betul2 sebelah kepala aku ader lelaki berdiri. Org nyer gelap ngan berbulu. sbb terlalu rapat aku cuma leh nampak paras dada je....just imagine benda tu berdiri boleh lebih dari katil double deck tu....Maknanya benda tu tinggi ngan besar la....at the same time badan aku rasa terapung-apung tapi kepala aku masih kena tekan ngan benda tu.....tapi disebabkan rasa nak tau sgt...aku baca ayat kursi banyak kali....aku start leh naik kan sikit kepala smpi leh nampak leher benda tu....aku cuba lagi nak tgk muka benda tu.....masa tu tuhan je la yg tau perasaan aku....tapi sbb nak sgt tgk muka dia aku baca lagi ayat kursi ngan ayat2 lain...aku leh tgk sampai dagu dia....aku cuba angkat lagi kepala tapi tiba2 benda tu hilang and aku terus tersedar...Peristiwa tu berlaku agak pantas sbb aku x leh bernafas masa kena tekan tu....tercungap2 ngan peluh jangan citer la banyaknyer. Aku x leh tido smpi la pagi tapi aku x citer kat kat roomate aku sbb aku takut affect study diaorg...yela dah nak final exam.....Tapi pas grad baru aku citer.....terkejut gak diaorg.....

Tu la pengalaman ngeri aku masa kat itm segamat...citer nie bukan rekaan tapi mmg betul2 terjadi kat aku.....

Originally posted by Informer at 2006/11/26 09:09
ermmm..aku dulu UitM Dungun.. batch june 2000...

ni pasal bilik aku..no 211 kat kolej tasik A.Tapi skrg dah tukar nama...jadik tenggol A..nama pun dah buruk...hehe

sepanjang 2 tahun set ...

asl la ko masih nk tdo kt blk ko tu??????
pindah aje la
kalo aku maybe da tukar uitm ko...xmau...tp sbb aku pompuan xpe la kn, kalo ko mgkn pelik jgak....heheheh

Originally posted by inazlina at 2006/11/26 12:11
iklan jap...

korang penah dengar tak cite, satu awek DSS... dia bunuh diri kat ITM Shah Alam sebab mengandung anak luar nikah dengan bopren dia budak ITM Shah Alam jugak...

Gambo awek ni, a ...

mskan arr gambo nye...nk tgk jgak.....
huhuhuhuhu.....

Hi, aku senior ITM Dungun 92 - 95. Hostel Tasik tu siap awal tahun 95. Sebelum tu guys dok kat tanjung (cam stail resort tu la), girls part 1 & 2 dok kat Sura Gate (aku dulu dok kat DORM yg paling panjang, kat hujung tu muat 20 org 1 dorm) pastu baru transfer kat sura Ujung depan skit tu. Dah few sem lepas tu HOTCAT dgn  SS dok Sura Gate. Isk.. soto dgn mee goreng Pak Lah x dapat ku lupakan. Ada lagi ya.

Kisah couple hanyut kat tasik tu betul. Bilik yg kena kunci tu bilik girl tu. Guard dah biasa dah nampak. Dia selalu balik bilik tu.Citer tu kira jadik lagenda la.Senior yg bagitau tu pandai citer tau. Bila dengar je rasa seram & sedih sgt. Eh korang mesti familiar dgn bukit 'mayat' kat belakang tu, betul2 bentuk mayat kan.
Yang best  cerita pasal asrama L5 (tanjung). Classmate aku siap buat public speaking lak pasal roommate dia dapat 'kawan pompuan' tapi tak jahat, baik & cantik. Cerita detail dah x ingat.

Hostel pompuan lak, x igt yg mana satu memang power skit. Ada satu malam Jumaat masa ramai2 tengah baca Yassin sebab baru lepas kena kacau, tiba2 pompuan tu muncul tengah2 & ikut ajuk sekali tapi lari skit la bacaan dia & siap gelak2 lagi ejek budak2 tu.

Aku lak masa tu stay up dgn kawan2 nak discuss projek paper spi terlentok2 la kitaorg. Tiba2 sorang member aku kejut & buat isyarat suruh senyap. Kitaorg dengar bunyi benda lompat sepanjang dorm. Tengok jam masa tu pukul 2 lebih. Surrounding lak senyap sunyi. Itu la 1st time aku  kena, kalau betul la benda tu.  Member aku yg sorang ni punya la berani nak tengok. Dia keraskan hati gak bukak pintu. Nasib baik x de apa2 la. Kelam kabut la kitaorg pi bilik air berus gigi & cuci muka ber4 org.

Aku &1 member baru balik dari lab pukul 12 lebih. Kita org happy gila sambil bertepuk tgn (perlahan2 coz dah tgh mlm & x de org) coz dpt siapkan assgn. Pastu je ada bunyi tepuk tgn beramai2 sayup2 tapi dekat gila ngan kitaorg. Terus senyap & jalan cepat2 sambil tgn kitaorg cuit-mencuit masing2. Cuak gila. Sampai depan pintu rumah je punya la bertalu2 ketuk pintu. Ada few budak2 study kat ruang depan tu pelik tgk kitaorg coz terus dok kat diaorg sambil urut dada & muka pun pucat lesi.Cerita la kat diaorg.

Ada 1 week tu operasi kad metrik. Aku kena notis gak coz terlupa pakai. Hari masuk 'court' tu mostly yg kene x puas hati, takut & geram. RM 10 memang murah tapi as a student masa tu mahal & rata2 x boleh nak buat muka selamba, mcm kene kesalahan jenayah je. Tiba2 masa time aku, aku terbagi alasan time nak tiba dekat guard yg cek tu, aku cabut dari baju & tunjuk kad metrik tu, tapi masa tu x sempat nak explain kat guard dah kena ambik nama. So HM & yg lain lepasn aku dgn alasan 'kesilapan teknikal' dicatit dlm rekod. Aku sorang je yg lepas & bagi alasan tu. Whua..whua..

So many sweet memories masa jadi student dulu. Kesatria...., dapat kek or coklat misteri. Activiti itu & ini. Lecturer2 ku... Tq kerana mengajar & melayan kerenah kami yg separa ok ni. Jual sandwich coz nak + duit poket. Sardine tu kitaorg buat sendiri, dah tentu x masak coz x de dapur,main menu campur dgn asam limau & cili api + benda2 basic lain.Student girl kan very particular bila diaorg tanya, kitaorg jawab je jujur x masak tapi laku je. Yg aku x leh lupa selalunya lama gak nak habis jual coz nasi lemak lagi laku, tapi ada 1 hari tu ada HMI Slam & Ukays, member aku minat gile & nak le tgk ,dlm 20 min je habis jual. That shows 'kalau nak boleh je' .

Gaduh dgn member. Tapi yg x best tu ni dah berapa tahun patutnya dah matang & x igt dah cerita2 gaduh tu. Ari tu punya la excited nak jumpa member lama ada lak kepala yg lain boleh igt lagi 'eh x naklah dia tu kan kepala angin'. Ada yg lain lak 'eh aku kan x ngam dgn dia, itu member ko bukan member aku'. Alahai.... X kan nak bawak perasaan tu ke kubur kot...

Pada adik2 yg still study tu, penuhkan life u all as colourfull as possible kat campus tu. Very d happening... Good luck.

[ Last edited by  amran20473 at 28-1-2007 02:58 AM ]

Kat UITM Shah Alam masa time aku tu, student Shah alam pun cakap Perindu paling power sekali ye? Banyak la citer menakutkan aku dengar. Bila orang citer baru boleh flashback balik. Tq. very interesting.

Yg student SS kat jalan Othman pun power gak citer2 diaorg. Aku baru borak2 dgn 1 of senior tu last week. Sekarang dah 38 tapi still maintain cun even dah ada 5 anak. Salah satunya,  ni jadi kat member dia.  Diaorg dok berdua satu bilik tapi yg senior  ni pi bilik lain . Then dia pun masuk balik, member tu tegur la, tapi  senior ni diam je & senyum. Member ni ajak la pi washroom berus gigi sebelum tido. Masa tgh berus gigi, selang satu sinki member ni perasan yg senior ni berus gigi beriya2 & kasar semacam. Dia dah basuh muka pun senior tu still gosok gigi lagi. Kuat lak tu. So sambil tu dia jeling sekilas, cam banyak darah campur ngan buih ubat gigi yg jatuh & air yg run through dari paip (slowly) tu. Dia cuak & bila terjeling kat tepi bawah lak tiba2 tnampak senior tu x de kaki. Punya la kecut , tuhan je yg tau. Tapi dia buat2 cover & cuba x nak tgk muka senior tu, cakap nak balik bilik dah.  But dia lak perasan dgn mata tepi Senior tu tanya & pusing tengok dia sambil  tanya, "kenapa, kau dah tau aku siapa ye?"....

Oh yes.. masa kat Dungun dulu aku ngan roommate suka dengar Radio 4, x silap 12 am ke atas, deejay dia Patrick Teoh yg top tu citer pasal kisah hantu & caller pun citer macam2 cerita seram. Ada few weeks tu asyik session 'Interview with Vampire", kononnya yg datang konti malam tu vampire betul dtg dari area Venice ke Rome x igt lak aku & macam2 vampire tu citer sampai tanya how can he & listener believe That guy tu vampire. Pas tu vampire tu cakap , takkan dia nak ubah diri dia kot nanti takut lak Patrick. Vmpire tu citer yg dia memang minum darah org & boleh tau darah tu ada HIV  ke tak. Tapi aku x abis follow, x sure betul ke x la.

[ Last edited by  amran20473 at 28-1-2007 03:28 AM ]

huihh...seramnyer....seramnyer......
aku dah mandi wajib 15 kali dah nih...ketakutan yang amat sangat....

reply #515

apa kena mengena???

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 17-1-2007 12:38 AM

gilerr!!!!

ahaks...
sebenarnya,benda macam nih,bila time kita solat..... ...

ni pontianak gigi oss ni...hahah

aik..punya laa kusyuk aku layan
tup tup tup..dah sampai post akhir laa plak
respect kat suma yg ada xperience ni ;)

p.s: copat le tambah lagik cerita

depa kata kat itm shah alam menara saas tu banyak benda asing....
aku part 5 kena buat video editing di tingkat 13.....skool masscomm....aku turun nak ambik barang kat moto....aku teringat ja laa yang orang dok cerita tapi aku turun sorang

Originally posted by <i>akulynn</i> at 27-1-2007 12:18 PM<br />
aku lak uitm segamat...tempat jin bertendang...berjiran dengan jerat cina...<br />
bertimbun gak le citer hantu...<br />
ade 1 kolej sebelah kolej aku je...kolej mutiara..paling aku menyampah..asal malam j ...
<br />

akulyn....ko masuk tahun bila...? kolej mana? kita dak uitm segamat gak...heheheh kolej mutiara.
tapi bukan aku yg histeria tu tau... Alhamdulillah, sepanjang aku belajo kat situ, x penah kena histeria tapi nampak benda yg pelik2 atau dengar bunyi mengilai tu adalah...sape budak yg histeria tu? budak wing mana? roomate aku plak selalu kena tindih dek antu tambah2 kalo dia yg paling last tido...confirm dia kena.