CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LUNCH

[Tempatan] Haramkan Alcohol Dalam Pesawat MAS!

ladydutch posted on 20-7-2014 05:44 PM
Tak payah la fefeeling holy sangat sampai nak serve arak pun tk boleh

Bukannya paksa orang minum ...

kekdahnya noks bukan deols fefeling holy cakap x leh serve arak. dah memang tak boleh noks. mohon rajin2 la ke kelas agama kalau uols muslim. motip redha dilaknat tuhan?

lavadiesel posted on 21-7-2014 04:58 PM
Lu suruh biat surau kat seat terkebelakang..

Ayat menghina solat dari seorang anti islam..

Owh. Itu jer lah ek? Hahaha! Utk pengetahuan ko, aku tak cakap pun mesti buat kat belakang. It can be either mana2 space yg muat utk buat partition tu. Cuba ko baca balik post2 aku. Aku cakap kat belakang pun bukan niat aku nak kata surau tu kepentingannya terbelakang? Adoii... bai bai..... jgn negatif sangat lah bai weih. Kan bagus drpd ko kutuk2 aku, ko question aku, kenapa mesti buat kat belakang? Kenapa tak ke depan? Kan lebih elok drpd ko maki2 aku.

azwana_alia posted on 21-7-2014 05:05 PM
kekdahnya noks bukan deols fefeling holy cakap x leh serve arak. dah memang tak boleh noks. mohon  ...

mereka serve untuk kemahuan non muslim passengers
bukannya serve untuk muslim

kita harus hormati hak hak orang bukan islam
bukannya nafikan

islam bukan agama paksaan
islam itu agama yang mudah

Muntz posted on 21-7-2014 05:06 PM
Owh. Itu jer lah ek? Hahaha! Utk pengetahuan ko, aku tak cakap pun mesti buat kat belakang. It can ...

Dah tak ngaku pulak dah..

Biasa la dah kantoi kata acc kena hack..

ladydutch posted on 21-7-2014 05:18 PM
mereka serve untuk kemahuan non muslim passengers
bukannya serve untuk muslim

noks kalau mcm tu halal ke noks buka pusat pelacuran dan pusat judi sebab nak serve ummah non muslim yg sangap? ikhlas nak tau pendapat murni uolssss
Last edited by azwana_alia on 21-7-2014 05:24 PM

lavadiesel posted on 21-7-2014 05:20 PM
Dah tak ngaku pulak dah..

Biasa la dah kantoi kata acc kena hack..

Apa yg kantoinya? Bukan niat aku cakap surau letak kat belakang utk mengatakan surau tu terbelakang. Ko jer yg fikir camtu. Kan elok ko positif jah, daripada ko maki2 hamun aku tak tentu pasal, ko tanya elok2 - kalau kat depan takleh ker? Kenapa perlu di belakang? AKu boleh jawab lah bai, jgn risau. Aku bukan mcm ko yg asyik pikir negatif pasal org jer. Kalau tak pasti, tanya dulu. Jgn sebarangan serang org.

Follow Us
Muntz posted on 21-7-2014 05:28 PM
Apa yg kantoinya? Bukan niat aku cakap surau letak kat belakang utk mengatakan surau tu terbelakan ...

Niat tak niat..

Dah lu post gitu xyah la nak swing "bukan niat wa" gitu..

Berani post berani tanggung la..hidup jgn jadi bacul..

lavadiesel posted on 21-7-2014 05:32 PM
Niat tak niat..

Dah lu post gitu xyah la nak swing "bukan niat wa" gitu..

Kan elok ko tanya aku betul2. Sumpah demi Allah, niat aku bukannya nak cakap surau tu terbelakang. Aku rela Allah laknat aku skarang kalau itu yg aku niatkan dalam hati.

dalam bab ni mak setuju pengharaman arak...

kalopon korang tolak tepi sudut agama...arak dalam flight bagi aku more to meyusahkan daripada membawak kebaikan....aku dah berapa kali jumpa kes jenis alcoholic dlm flight.... jenis mintak punya banyak2 ujung2 mabuk menjerit satu flight.... tak ke bangang namanya tu...menyusah kan orang semua..... dah satu hal begado ngan crew.... aku dah 2-3 kali tesempak ngan kes cenggini....

lagi satu..aku pon tatau la jenis2 arak ni..tapi beer bau sangat kuat...boleh menjadikan org lain tak selesa....aku kalo orang sebelah order beer....terus mati napsu nak nyembang...sebab mulut busuk gila...

Muntz posted on 21-7-2014 04:21 PM
Iols lebih gemar tengok ceramah ustaz2 yg global, esp yg berceramah dlm English. Bukan pasal peras ...

Ya bener. Iols pilih ceramah in English dari ostad dalam bm atau loghat tertentu di msia ni. Mungkin sebagai seorang wanita, mendengar

lawak lucah dan soklan telan air mani agak menjengkelkan.

Aku bagaimana pun masih tidak pikir yang arak adalah punca MH17 dilaknat dan diturun bala dari Allah. Ostad ini dgn statement nya gitu is done in bad taste, wrong timing lah.

nagapompuan posted on 21-7-2014 09:01 PM
Ya bener. Iols pilih ceramah in English dari ostad dalam bm atau loghat tertentu di msia ni. Mungk ...

Yup. Pakai loghat daerah tu ok lah walaupun agak annoying. Tapi yg keluar soalan2 lucah tu tak menahan. Budak2 bawah umur semua duduk depan tu, dok cerita pasal telanjang dgn laki bini, hukum hisap anu, telan mani etc. Sangat jarang dengar soalan yg berilmiah spt mcm mana nak memperkasakan pendidikan, meningkatkan ekonomi ummah etc. Tak abis2 kalau tak seks, murtad, telanjang, etc.

Muntz posted on 21-7-2014 09:58 PM
Yup. Pakai loghat daerah tu ok lah walaupun agak annoying. Tapi yg keluar soalan2 lucah tu tak men ...

Apa boleh buat...subject feberet ummah..

nagapompuan posted on 21-7-2014 10:04 PM
Apa boleh buat...subject feberet ummah..

Pastu subjek2 seks dan lucah ni pulak jadi bahan lawak dalam surau/masjid. Sangat memalukan.

cheezzy posted on 21-7-2014 11:12 AM
oh baru aku ingat. air tin carlsberg.
carlsberg itu wine ke arak?
ada jer org request la. dapat  ...

Carlsberg tu jenama beer. Beer itu minuman dari fermented malt yang mengandungi alcohol and by definition dia arak. Beer ni minuman santai. Alcohol dalam setin beer tidak cukup untuk memabukkan. Masih boleh operate machine. Flight Sarawak tu mungkin en-route from HK or Seoul therefore ada stock Carlsberg dalam fridge (maybe)

Wine pula adalah minuman dari anggur. It is a formal (and expensive) drink lazimnya mengiringi dinner. Kandungan alcohol dalam wine lebih tinggi dari beer.

I would say wine dan beer ni ialah dua jenis minuman beralkohol yang paling common.

Sekadar pencerahan.

Muntz posted on 21-7-2014 10:06 PM
Pastu subjek2 seks dan lucah ni pulak jadi bahan lawak dalam surau/masjid. Sangat memalukan.  ...

Malu dgn ilmu diajar dlm masjid..?

Lu tak abis2 jaki dgn islam..

applemy posted on 21-7-2014 11:42 AM
Arak boleh untungkan MAS??
Betapa bodoh & ceteknya business sense korang.. especially yg beravatar ...

arak tidak menguntungkan per se tapi it will help pull the market. Tidak boleh dinafikan kapal MAS untuk international route wherever it flies memang penuh foreigner. Bila kapal penuh, then it's up to kebijaksanaan pengurusan untuk menukarnya kepada keuntungan. Kalau tak untung juga itu mungkin salah pengurusan.

Kalau kapal kosong tidak banyak yang pengurusan boleh buat genius macam mana pun...

tobby posted on 21-7-2014 11:53 AM
utk yg tak minum arak mmg kata arak bau busuk. sama mcm org yg tak hisap rokok.
tapi bagi peroko ...

naturally lelaki akan tertarik kepada wanita dan arak.

kalau tak masakan ia jadi umpan ke syurga...

aku percaya rokok dan arak tu 'lazat' cuma sesetengah kita yang tak reti appreciate...

just like omputih muntah makan durian.... ramai sahaja org melayu melahar kata mereka bodoh...

tobby posted on 21-7-2014 11:53 AM
utk yg tak minum arak mmg kata arak bau busuk. sama mcm org yg tak hisap rokok.
tapi bagi peroko ...

Mengapakah saya ternampak ada lelaki dalam gambar ke-2 ?
Adakah beliau mengalami kecelaruan jantina ?

azwana_alia posted on 21-7-2014 05:22 PM
noks kalau mcm tu halal ke noks buka pusat pelacuran dan pusat judi sebab nak serve ummah non musl ...

konsepnya rumah pelacuran dan pusat judi semuanya offer service haram. kalau non muslim nak bukak lantak dorang la.

air carriers bukan serve khidmat haram. dorang serve pengangkutan. arak cuma serve pada non-muslim dlm pengangkutan, nak buat mcm mana dah marketnya ada non-muslim.

nolya posted on 21-7-2014 12:02 PM
free thinkers ni kalau mereka mati, dimanakah tanah perkuburan mereka agaknya.  Kalau berbangsa ci ...

klu ikut hati nak kambus gitu jer mcm kambus anjing mati kena langgar. tapi sian la plak ... so tpaksa la uruskan jenazah mcm org islam lain walaupun free thinker ni rasa pengurusan jenazah ni benda kolot. mungkin mrk x kisah klu mayat mrk dibakar. blh jimat space.