CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

Itu dh last choice. Skrg nie aku fikir nk take advantage kat tok n kazen2 aku ja. Dorg pn tgh me ...
LaksamanaSunan Post at 25-6-2011 02:18

wahhh..cantik la tuh..so kau tak yah wat apa2 la....biarkan mak cik kau tuh yg uruskan si A dan I serta anak2 dia....korang yg lain2..jd penonton saja...kita tgk  apa drama yg akan terjadi.....err...nt boleh update kat cnie...sure ramai yg ternanti2....so parents kau dah tak diperlukan la kat cnie kan....kira masalah kau dah hampir selesai la....

dah abis bc kesah TT ngan jiran tetngganye.
tp yg paling sedih kesah Ida.alahai...saya tak leh nak  ...
nunul Post at 24-6-2011 11:20

aku pun baca sambil bercucuran ayaq mata
kalaulah masa kejadian berlaku & kebetulan aku lalu kat bus stop tu mesti aku ajak mrk balik rumah aku
lagi satu yg buat aku tangkap nanges, masa TT cerita anak2 malang ni kutip baju satu2 masuk beg time makcik TT naek hantu tuh
mereka terlalu kecil utk dibebankan dgn masalah akibat drpd sifat durjana bapa mrk yg tdk bertanggungjwb:@
moga mrk menjalani kehidupan yg lebih baik kini. amin

Amri & Imah tu plak, banyaklah cantek muka mrk yg tak tau malu tu buat rumah TT & parents TT mcm mrk plak yg tanggung parents TT, sesuka hati ketuk rumah orang tengah2 malam semata2 nak makan slama ni aku tak penah terpikir yg ini macam manyak busuk punya olang wujud lalam ini doniya, ditambah cerita perangai hazab mrk masa kat Kulim yg lebih sudu dr kuah, lagilah menyirap darah haku
kalau aku jadi TT, awal2 mrk ni create masalah & once dpt tahu yg mrk lari dr ahlong, aku kan usaha cari ahlong tu utk bgtau tempat persembunyian mrk spy mrk blah dr taman tu sgera

wahhh..cantik la tuh..so kau tak yah wat apa2 la....biarkan mak cik kau tuh yg uruskan si A dan  ...
akula203 Post at 25-6-2011 02:25

Itu la. Aku mmg mghitung hari je lg nie. Sbb masa 'bincang' dlm kete ondeway balik tue, baru mak aku tau yg adik2 dia xsuka A&I nie. Pastu sbb xnk ada ape2 jadi nnt, mak aku siap doa lg mintak2 la dorg xjd datang knduri yg akan datang. Sbb adik beradik mak aku tue bkn mcm aku adik beradik. Ktorg marah mcm mana pn, still fikir lg mak bapak. Tp dorg nie mmg stok mulut melezer je. Tmbah2 kazen aku. Klau kena mmg telan xpi. Makan xlalu la sng cite.

Nie makndak aku bgtau, dh siap cop tmpat lg, hehehe.. let the show begin la. Ada apa2 mmg aku update sini. Tarahal. Aku mmg xsabar2 nk tgok drama.

aku pun baca sambil bercucuran ayaq mata
kalaulah masa kejadian berlaku & kebetulan aku lal ...
MarryPottet Post at 25-6-2011 02:25

A&I tue mmg betul2 punya manusia yg xtau malu. Aku pn naik malu kenal org mcmtue. Malu. Malu. Ingatlah, ape yg dia makan tue jd darah daging anak bini. Sbg anak halal mak bapak aku, kalau aku adik beradik xredho setiap sen yg dia mkn mcm mana? Aku ada hak.

Jahat kan aku bedendam smpai mcm nie. Aku slalu tnya akak aku, betul ke ape yg kita rasa nie. Aku takut aku yg salah. Bila aku fikir2 balik, marah aku kat dorg nie buat aku jd lain. Mcm bukan aku. Sbb aku xpernah rasa bnci smpai mcm nie skali kat org. Aku rasa bdosa sgt. Rasa jahat. Tp ape aku boleh buat. Makain pendam makin teruk. Dengan korg jela aku kongsi.

Post Last Edit by MarryPottet at 25-6-2011 02:57

Reply 544# LaksamanaSunan

Sunan
yg aku boleh nasihat sekarang - let bygones be bygones, sebab kenangan pahit hari semalam, jika dibawa ke hari ini, akan membunuh hari esok. tak berbaloi utk membiarkan mrk terus menjejaskan minda & kehidupan ko selepas apa yg telah mrk lakukan sebelum ni
then tiap kali lepas solat ko doa mohon pertolongan dr Allah agar dijauhkan A&I dr family ko juga semoga mrk ada halangan & tak dapat datang masa ur uncle's kenduri nnt, doa kan senjata org mukmin

Aku pun berdoa moga kita semua tidak akan bertemu dgn org sebegini dlm kehidupan ini, juga moga kita (kau, aku & forumer lain) serta ahli keluarga kita dijauhkan dr jadi seperti A&I. Naudzubillahiminzalik

Rate

1

Teringat aku satu kisah nie. Pasal Imah Amri jugak. Time nie knduri kawen abg aku tp belah akak ipar. Jadi, kami pihak betandang kan. Ikut logik famly la yg duduk mkn kat meja pngantin tue. Aku sbenarnya xkebulur pn nk mkn kat situ. Tp cara dorg tue mnyakitkan hati. Boleh pulak meja pngantin  tue penuh dgn anak2 dorg yg kecik2 tue? Korg rasa patut xpatut? Adik2 pengantin smua xmerasa. Pasal makan xkesah wey, cuma momen tue. Abg aku kawen, logik la aku terasa. Smpaikan mertua abg aku pelik pulak adik2 pngantin xdpt dduk situ. Akak, aku dgn adik beralah la duk tmpat biasa. Senyum je padahal dlm hati, Ya Allah. Smpai skrg terasa.

Lpas tue masa knduri baru2 nie kazen aku kawen kan. Masa ktorg betandang ke belah laki, akak ipar aku sound Imah. Dia ckp,'Meja pngantin utk famly je eh'. Terus Imah pndg akak ipar aku n tarik anak2 dia mkn kat belakang. Aku gelak ja. Ktorg xdduk pn. Saje nk balas dndam kisah lama dulu.

Follow Us
Reply  LaksamanaSunan

Sunan
yg aku boleh nasihat sekarang - let bygones be bygones, sebab kenan ...
MarryPottet Post at 25-6-2011 02:56

Thanks alot atas nasihat yg membina tue. Yg lepas biarlah lepas. Aku suka nasihat nie. Cuma aku suka nk belajar drpd pngalaman. So lepas nie dorg atau sape2 xboleh pijak kepala aku dan fmly lg. Amin.

Reply 547# LaksamanaSunan
I should thank you actually atas kesudian ko berkongsi pengalaman dgn kami semua supaya dapat dijadikan sempadan
ada graf turun naik bila baca thread ni - sedih ada, turkujut ada{:1_126:}, geram:@ & marah ada & yg kelakar pun ada

Reply 1# LaksamanaSunan

TT, aku dah marathon cerita2 ko tu.. kagum aku dgn mak ayah ko..
esp mak ko laaaa.. cemana eh dia buat?
bila org pitenah dia, dia senyap je...
tp camne lepas tu dia bangkit menegakkan kebenaran?

btw, aku pun baru je benti keje kat sony bangi..
si amri ni ko tau ke dia keje bahagian mana? buat tv ke video?
mana aa tau kot2 aku pernah deal keje dgn dia..
tahun bila dia berenti?

Reply 342# LaksamanaSunan

yang ni ai sokonggg... selalunya kalo ada salah faham ngan family la... nak menjawab kang dikatanya kita derhaka plak... so, terpaksa la tahan sampai kuar airmata....

Reply 350# bebey84

dorang ke bebey84 yang nak ngorat?

and kalo laki aku nak booking..eheeh..=P
bebey84 Post at 23-6-2011 11:45

opsss...! baru baca yang ni.... mintak maap banyak2 ai kutip tacang kat benang TT...

Teringat aku satu kisah nie. Pasal Imah Amri jugak. Time nie knduri kawen abg aku tp belah akak ipar ...
LaksamanaSunan Post at 25-6-2011 03:06

hah.... mmg xptut btl... iolss rs die nk mkn lauk udang pnjat2 kot..

Ala, kan slalu lauk pngantin special sket kan.. kan ade udang cucuk kt lidi bgai la.. hahahhhaa....

Reply 510# anieszack

ai pon nak cakap benda yang sama....tapi nak habiskan baca sume page dulu....hehehe....ala...setakat setahun sorang tu tak jadi masalah la bagi orang macam Jasni ni.....dia tukang buat anak je....yang nak jaga/besarkan tu bini dia.....

fuhhh....! tamat jugak sesi merempit kat benang ni.... macam2 adaaa...

kalo laki jenis macam Jasni yang tau buat anak tapi tak reti jaga tu, orang terdekat ngan aku pon ada....buat anak pastu nenek aku dok bela....makan,minum,blanja sekolah sume nenek n arwah atok aku yang bagi....bini sampai 2 orang....pastu kalo sorang tu pregnant, tak sampai 2-3 bulan yang lagi sorang plak ikut jejak....dah beranak dok menempel umah nenek aku....nak taknak nenek aku kena jaga la....bukan takde orang nasihatkan nenek aku tu...tapi ye la kan, darah daging sendiri....tak sampai hati nak halau....

tapi skarang dah tak tinggal ngan nenek aku dah....lepas kena brainwash kawww2 sebab anak dia wat hal ngan nenek aku....ngan nenek aku skali kena brainwash... kalo tak buat camtu sampai skang dorang stay kat sana rasanya...

eh....terluah perasaan plak.....maap ye.....

fuhhh....! tamat jugak sesi merempit kat benang ni.... macam2 adaaa...

kalo laki jenis macam Jasn ...
kinakoyuki Post at 25-6-2011 08:28

apa ana die buat dgn nenek kina? explain pliss..

Reply 556# ZabedAmin

dia curik duit nenek iols kaka bed.... 1st time kena dia tak ngaku... siap memberontak kata orang nak buruk2 kan dia... pastu konon2 majok ngan nenek iols.... kali kedua kantoi... nenek iols nampak sendiri dia dok selongkar laci....

Reply  ZabedAmin

dia curik duit nenek iols kaka bed.... 1st time kena dia tak ngaku... siap ...
kinakoyuki Post at 25-6-2011 10:55

terbaik kantoi.. deol nie kalo dah buat silap pandai betul berlakon ek? sabo aje lah...

puncanya satu je your parents la,terlalu baik hati sangat, sampai org pijak kepala..kalo aku ler,xlayan jiran mcm tu,pandai2 la cari makan,tolong2 gak tp ada limitnya..

Reply 558# ZabedAmin

itu la... Tuhan nak tunjuk agaknya... yang mula2 tu nenek iols pon terpengaruh ngan lakonan dia... siap marah anak2 sendiri termasuk mak iols, kata jangan nak tuduh2 budak tu....