CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Calla lily

[MERGED]Petua, Pemakanan, Vitamin utk yg nak, sedang dan selepas pregnant

julia skrg dah 7weeks,setiap minggu kena cocok kuatkan rahim..ju just mkn folic asid dan neurogain j ...
julia08 Post at 24-5-2010 18:27

penah tanya doc pakar swasta (annur) dan kerajaan (spital serdang)...dorang kata boleh...intan pun tak leh gi dgn susu enfamama ngandung kali ke2 ni..loya tak hengat...so amik pil kalsium tiap malam sebelum tido...heheh..skg duk pulun susu kambing..sedap, lazat...jadi ketagih lak..susu kambing high protein n kalsium..intan bancuh pastu letak dlm peti ais..rasa mcm susu HL je..try la..

Reply 565# intandanial

pil kalsium tu doc kasik ke ko beli kat farmasi (ada jual ke). aku ni kalsium kurang gak walaupun minum 2 gelas susu sehari tapi tulah aku minum susu dutch lady jek perisa coklat coz tak lalu yg plain. tangan aku asik kebas jek. nurse ckp aku kekurangan kalsium. masa anak sulong dulu pong sama

Reply  intandanial

pil kalsium tu doc kasik ke ko beli kat farmasi (ada jual ke). aku ni kalsium ...
MMISS Post at 9-6-2010 16:47

check up bln lpas kat KK nurse bg pil kalsium saiz dia kecik...
tp oleh krn sblom peknen aritu aku ada lg pil kalsium yg combine dgn magnesium (ni bli sndiri kat watson)
aku continue mkn yg ni jela...sbb aku pon jrg minum susu...huhu

Reply  intandanial

pil kalsium tu doc kasik ke ko beli kat farmasi (ada jual ke). aku ni kalsium ...
MMISS Post at 9-6-2010 16:47

doc kasi...cakap terus terang..saya tak leh minum susu...dia pun paham loya ..daripada tak amik kalsium langsung lagi bahaya...dgn kita2 skali rasa kesan..intan kena amik...twin..lagi risau.farmasi ada jual gak..heheh..amik kat doc mudah skit nak claim nye..hahaha..

budakbaik...

lebih baik telan pil...senang kan?ini lepas minum kena amik gula2 la..sapu sumtin kat hidung supaya ilang loya la...uish...payah beb

doc kasi...cakap terus terang..saya tak leh minum susu...dia pun paham loya ..daripada tak ...
intandanial Post at 10-6-2010 09:47

utk org yg x berdisiplin utk minum susu mcm BB ni 'digalakkan' la telan pil kalsium jelaa...huhu

utk org yg x berdisiplin utk minum susu mcm BB ni 'digalakkan' la telan pil kalsium jela ...
budakbaik10 Post at 10-6-2010 10:27

sama la kita ....asben dah tolong bancuhkan pun leh ngelat...ada ka patut??hahahah..tapi hanya kita saja yg memahami betapa peritnya mau telan itu susu..adehh...

masa anak sulung, intan bancuh sendiri...heheh..kadang2 je minum..asben cek dia pelik napa lambat benor nak abis susu...pastu jadi duty dia pagi2 dan mlm bancuh susu dan duk depan tgk intan minum sampai abis...seksa beb...kali ni amik pil kalsium ...bestnye...yang pelik susu kambing boleh pulak minum...

Follow Us
sama la kita ....asben dah tolong bancuhkan pun leh ngelat...ada ka patut??hahahah..tapi h ...
intandanial Post at 10-6-2010 10:32

hahaha... BB pon kalo cik abe dah godek2 kat dapur nak bancuh susu, BB buat2 dah tetido...hahah

hahaha... BB pon kalo cik abe dah godek2 kat dapur nak bancuh susu, BB buat2 dah ...
budakbaik10 Post at 10-6-2010 10:43

penah try aksi ni..hahahah..tapi jangan harap asben paksa minum gak..

penah try aksi ni..hahahah..tapi jangan harap asben paksa minum gak..
intandanial Post at 10-6-2010 10:58

a'ah last2 kna minum gak susu yg dia dah bancuh tu dah sejuk plak tu...aduiii

ada jual ek pil kalsium tu... nanti den g cari.. miss nie boleh minum susu tapi yg berperisa jeklah. kalu yg plain mmg tak jalan

tak minum pong susu special tuk pregnant women cuma minum susu coklat dutch lady.. sekali beli sedozen. taruk lam peti ais. minum 2 kali sehari. tapi mmg kurang gak kalsium.. bby tarik byk zat

Reply 568# intandanial

pregnantkan twin ek.. congrats

Reply  intandanial

pregnantkan twin ek.. congrats
MMISS Post at 11-6-2010 10:44

tima kasih....

penat dan tak larat skg ni...twin dua uri...yg best masa duk kira berapa kali dia gerak..anak sulung sampai takut tengok perut ibu dia mcm gelombang kiri kanan..hahahah...

mana tak penat.. nak layan anak yg ada dah tu membawa perut lagi.. err.. camner twin 2 uri tu. kalu twin biasa 1 uri jek ker. adakah twin tu nanti tak seiras coz 2 uri. camner ek rasanya bila nak kira gerakan bby twin nie.. sorang dok belah kiri sorang dok belah kanan ek..

miss anak sulung skrg 2y3m.. aktif gila. asik main jek selagi lom tdo. penat tol melayan karenah dia. skrg nie walaupun baru 17weeks perut lebih besar dr masa peknenkan adam dulu

Nak masuk 2 bulan ni mulalah tekak buat perangai. Seminggu tak makan apa2. Asal makan musti luah balik. Kaw-kaw nyer keluar - isskkkkk.... skang aku bertambah pening, apa je yg aku leh makan. Minum pun dah out ni. Makanye.. sembelit. Adussssshhh....

mana tak penat.. nak layan anak yg ada dah tu membawa perut lagi.. err.. camner twin 2 uri tu. kalu  ...
MMISS Post at 11-6-2010 16:17

twin dua uri doc kata tak seiiras...bermakna dua telur ovum disenyawakan serentak..yang seiiras satu telur jadi dua lepas disenyawakan...doc suruh kira 20 pergerakan...

baru balik kampung asben...dulu masa ngandung anak sulung 7 bulan lebih balik kelantan, pastu ada kenduri adik ipar kawin...berarak lak ke Kedah, pastu turun balik KL ...takde masalah...aduh...yang ni kejap2 duk tanya bila nak sampai...sakit pinggang, punggung sampai ke tapak kaki...tobat beb...lepas ni kalau ada apa2...ke Perak skalipun tak nak dah..menitik airmata...dahla demam bagai...uish...mmg mencabar..perut dah mcm 9 bulan.

twin dua uri doc kata tak seiiras...bermakna dua telur ovum disenyawakan serentak..yang seiiras  ...
intandanial Post at 14-6-2010 23:17

suka duka mengandung kembar intannn... tp hasil nye berbaloi2...hehehe

suka duka mengandung kembar intannn... tp hasil nye berbaloi2...hehehe
budakbaik10 Post at 15-6-2010 07:18

hehehe...'short cut'....cukup dah 3 orang...keheheheh

salam..

ada x sesapa yg time preggy mual bila dekat dgn hubby ?? uwaaaaaaa ...loya la tekak bila hubby dok dekat2 ..even lepas dia mandi ...

Reply 579# intandanial

tak kisahlah seiras ker tak kan.. janji bby sihat..

weh mmg penat ler kalu travel jauh. ngan perut memboyot pehtu layan anak sowang lagik. miss ritu balik melaka pong dah penat walaupun 4m++ tambah adah plak jenis tak reti dok diam lam kete. kejap ke depan kejap ke belakang. dah tu kete kecik plak mmg rasa sakit belakang

kwn2...nak tanyer la...bleh x minum pati berri innershine tu time peknen ni?