CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

Reply 546# LaksamanaSunan
padan mukaa.. ha haa... happy daku membacanyerr.. mesti bengang gilerr si Imah tu..

Setelah aku mengkaji banyak posting ngan pengalaman TT+ pengalaman aku, aku rasa orang2 Melayu kat M'sia ni ada masalah dalam pergaulan kejiranan eekk..tak tau adab berjiran.batas-batas yang perlu di jaga. TT ko cakap ada sedara lagi yang nak wat kenduri tak lama lagi..apa kata kalau masa kad kawin da kuar nanti..for sure ur mom n dad akan jemput itu hamlau..ko taukan dianye phone no..awal2 lagi ko sound itu hamlau cakap kenduri tu kalau nak datang hanya pada hari langsung jer..dulu2 tu dia silap dengo..n home stay tu utk family ko jer..kalau dia masih wat2 fekak vadak wat muke toye jer datang lagi nompang sekaki baru ar ko tibai..da ada point ma sebab ko da hint awal2...cane TT..

best lak bace citer ko ni........pengalaman duk berjiran dgn org cam tu mmg tk ble tahan....

Setelah aku mengkaji banyak posting ngan pengalaman TT+ pengalaman aku, aku rasa orang2 Melayu kat M ...
saritimur Post at 25-6-2011 11:51

pergh.....klau aku jd tt......awal2 lagi aku sound mak aku jgn jemput diorg walau mana2 kenduri pon

Adik daftar kat ILP Seberang Perai 1hb nie. Tp aku xdapat balik. Akak aku ja balik. Xtau la ape  ...
LaksamanaSunan Post at 24-6-2011 17:59

ILP Seberang Prai?? wah, dekat sangat. berjiran ngn aku.

finally, 3 ari aku pelan-pelam khatam masalah TT ni.
terpaksa postpone ngedate sebab nak baca dulu.

pape pun, gudluck TT.
ALLAH dah sediakan nikmat yang hebat untuk kesabaran TT selama ni.

Follow Us
Eh korang..fomer2 yang otai ar eek...jangan le korang soh RP. bagai..ari tu kita ni da syok2 layanz  ...
saritimur Post at 24-6-2011 22:18

MOD!! sila letak RP kat thread nie...

kena selalu jenguk sini...kalau tidak jenuh nak baca...

Reply 521# saritimur

Kalau nak cepat tambah kredit, daftar kat thread bawah ni... Terus boleh dapat RP 2 utk baca Nenek Kamsia... Nak RP 3, daftar lagi sekali kat Board BORAK Pulak... Terus naik pangkat jadi senior.... ekekeke..

http://eforum6.cari.com.my/viewt ... &extra=page%3D1

pasal baca cerita TT nila aku sanggup tak tengok cerita Hindustan Dil To Pagal Hai kat tv3, nak katamkan...takpela pasal cita TT pun ala-ala hindustan..konflik keluarga, amarah, benci, kasihan, dendam, cinta teragung (antara makcik TT ngan Jasni), sedih dan lain2 yang sewaktu dengannya

Geram mak aih tapi memang wujud pun orang muka tak malu cam Imah, Amri ngan Jasni tu..muka tak malu cis cemana anak diorang yang kecik tu pun tak ikut..kalo mak bapak jenis yang penyayang nampak anak kucing takde nye disembur guna pembersih cermin tuh, didikan anak bermula dari mak pak dia jugak..

takpela..pengajaran untuk TT dan kita semua jugak..bak kata mak aku kalo dengan jiran ni baik berpada-pada..sebab once ada yang buat hal dia punya menyampah tu boleh menghantui seumur hidup

TT, ko dah kawin ka belum?semoga ko berjaya jadik ketua keluarga yang adil dan saksama dan say no to Jiran muka takda malu...(aku bertanya ni bagi pihak forumer yang malu nak tanya TT dah kawin ka belum...aku dah kawin tau)

Reply 569# sourplum

sourplum, kasi link kisah nenek kamsia tu...boleh? TQ

eh..1sembilan ko very de vusuk ati eekk...ko da tau ak ni lesen P. Agi ko nak soh mod pedajal eekk..ape ar ko nii..tak mo ar ak geng same ko..:@

Reply  sourplum

sourplum, kasi link kisah nenek kamsia tu...boleh? TQ
asniza05 Post at 25-6-2011 16:43

aku pun nak gak... try search tapi tatau tajuk...

akak masam... link please

nah... ni link citer nenek kamsia..... halooooooooo

http://mforum.cari.com.my/viewth ... &extra=page%3D7

benang dah disolex, dah ke blakang2 la page die...

Rate

1

Reply 574# fcl29

TQVM... nah...upah....   wat beli jajan

fulamak, habis gak membaca dari awal hingga page ke-23 ni...

LaksamanaSunan, seriously aku suka giler baca cerita ko ni...sangat menarik, pelik & bagus nak jadikan teladan. harap teruskan update cerita2 ni sampai status apa perkembangan dengan setiap watak2 yang terlibat ni sekarang...nak tau apa yg A&I buat sekarang dan paling aku nak tau nasib Cik Ani ngan anak-anak dia yang dibuang Jani tu..dah bercerai ke? kesian & sedih sangat bila baca mereka kene keluar rumah dan tido merempat kat tangga sekolah. kesian sangat2 nasib mereka...

beberapa tahun lepas ada thread menarik masalah peribadi mcm ni gak, hits sampai cecah lebih seratus pages gak rasanya (masa tu 100 pages blom auto lock), tak ingat sape bukak tapi pasal mak dia sakit rasanya & masalah adik dia malas keje kot..

rasa2 thread ni pun makin lama makin ramai org minat

apapun, aku respek kat parents ko. mungkin dah sifat semulajadi mereka cepat sangat kesian & tolong orang susah, walaupun tanpa disedari cara terus tolong tu menyebabkan golongan yang ditolong tu terus bergantung harap & makin malas nak berusaha ubah nasib hidup masing-masing...insya-Allah, orang yang banyak bantu orang susah ni dimurahkan rezeki...

mungkin sekarang kalau nak habiskan masa dengan keluarga, aku cadangkan wiken pergi bermalam kat tempat lain mcm PD ker (jgn plak angkut jiran2 skali plak), mungkin ni cara terbaik nak rapat balik dengan mak bapak & adik-beradik yang lain...iyelah kalau kat rumah sendiri pun takde privacy, elok habiskan hujung minggu tempat lain takde orang luar nak ganggu

teruskan cerita ni...best2

Rate

1

Setelah aku mengkaji banyak posting ngan pengalaman TT+ pengalaman aku, aku rasa orang2 Melayu kat M ...
saritimur Post at 25-6-2011 11:51

Org Melayu nie terlalu baik dan pemalas. Bila dh bejumpa, mmg kenalah. Yg malas tue lg bertambah malasnya, yg baik pn lama2 dh jd xberapa baik. Nk terus terang serba salah sbb hbungan dh akrab lebih drpd adik beradik, last2 pertolongan dh jd xikhlas.

Dtg berborak xpe, tp smpai dh bang maghrib xreti2 lg, klau jumpa aku aku mmg sngaja aku kuatkan bang tue. Biar reti2 balik rumah.

Post Last Edit by nameloo at 25-6-2011 22:09

Hrmmm

Habis baca sudah

Usually aku bila start baca thread yang sound menarik tapi berpuluh-puluh mukasurat, ak baca 1st page ngan last page je, tapi kali ni aku kasi khatam sampai abis.

1st of all nak ucap congratulation lah kt TT sebab berjaya mengharungi kehidupan berjiran yang sebegini berliku. I'm so glad ur able to learn and see something from what had happened around u.

Aku sejak beranak sampai la ni tak pernah hidup berjiran, percaya ke tidak? huhuhu
Aku ni duduk quarters gomen zaman dulu kala, jenis yang banglo sebijik2, jadi kalau kene bunuh pun x da sapa tahu sebab menjerit melolong mintak tolong macam mana sekalipun x da sapa dengar.....huhuhu

So aku rasakan memang hebat TT masih dapat meneruskan kehidupan walaupun jiran menyemak sampai dalam rumah.

Kalau ak memang susah nak idup cenggitu, lebih2 lagi bab study, x selesa.

2nd, nak ucapkan tahniah sekali lagi sebab tak tepek gambo A&I tu.

Biarlah kita sekadar amik iktibar drpd kelakuan sumbang mereka, jangan pulak nak membuka aib mereka.

Harap2 nama2 yang disebutkan pun bukanlah nama sebenar ek? huhu

Lagipun, kalau nak benci pun, bencilah sekadar perangai mereka, jangan dibenci dengan mereka pulak...

Tazkirah hari ini

Allah menjadikan 3 perkara dalam 3 perkara

Allah menjadikan kemurkaan di sebalik kemungkaran, keredhaan di sebalik kebaikan dan wali di sebalik setiap manusia.
Janganlah melakukan kemungkaran walaupun sebesar zarah sekalipun kerana siapa tahu ada kemurkaan di sebaliknya.
Lakukanlah kebaikan walau sekecil zarah pun kerana siapa tahu ada keredaan di sebaliknya.
Dan janganlah membenci sesuatu umat itu kerana siapa tahu mungkin dia akan menjadi wali bagi kamu.

Wallahualam...

Harap2 manusia2 pemakan daging saudara sendiri yang TT ceritakan mendapat petunjuk daripada Allah.

Sedih tengok masih ada lagi manusia yang sanggup menjadikan fitnah dan umpatan makanan harian mereka....

Dan semoga Ida sekeluarga dipermudahkan urusan hidup hariannya.

Saya faham sangat2 situasi Ida tu.

Harap anak2 dia kembali kepada Allah dalam meneruskan kehidupan yang serba serbi mencabar ni...

Rate

1

finally, 3 ari aku pelan-pelam khatam masalah TT ni.
terpaksa postpone ngedate sebab nak baca ...
hAzEL^nut Post at 25-6-2011 12:51

Mudah2an mcm tue la. Sabar nie manis nikmatnya. Insyaallah.

MOD!! sila letak RP kat thread nie...
satusembilan Post at 25-6-2011 12:53

Hahaha. Jap g dgn aku2 xley masuk tred nie. Sape nk jawab?