CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

[Tempatan] (VIDEO) Hello, Kenapa Nak Pilih Menantu 'Gomen' Sahaja, Ingat Kerja Swasta Lekeh

Nenasketum replied at 22-12-2016 02:54 PM
Sebab rejeki terpijak di pejabat kerajaan merata ceruk. Ceroh masa depan. Tiap tahun pegi Mekah, 'te ...

banyak nau rezeki terpijak ek sampai dlm lemari pun boleh penuh dgn rezeki bukan penuh dgn file keje...

insulin replied at 22-12-2016 03:25 PM
Elaun telefon bimbit. Dan kemungkinan OT dalam bentuk bayaran wang akan digantikan dengan OT bayar ...

elaun telefon bimbit tuh memang tak releven pun sis.. nyusahkan EO je nak kira bill.. ada atau tiada elaun tuh sekarang semua orang dah memang gunakan telefon untuk kemudahan berhubung.. tambah2 lagi ada whatsapp bagai boleh je kontek2 free.. dan sekarang, nak call telco to telco lain pun banyak je kemudahan free.. nak claim apa?.. dulu2 elaun telefon bimbit ne dia bayar ikut bill yang kita gunakan dengan nyata panggilan untuk urusan pejabat kan?.. kalau dah guna pre paid, mana nak dpat bill?

kemungkinan OT dalam bentuk bayaran wang digantikan dengan cuti ganti juga bukan isu.. sebab hal ne jarang2 berlaku bergantung kepada kewangan PTJ masing2 saja.. lagi pun, P& memang tak layak OT gantian wang so no hal.. at least ada gantian ganjaran disitu.. best apa cuti banyak2..

Kalau yg pinang tu cikgu dgn oil n gas yg pangkat besar kamu pilih mana pulak

aku dulu memula nikah..kena cemuih jek dgn family in law sbb kje gomen
yela dedulo gaji nam ratus jek...
skrg hamekk...
hadap sgt anak die suh kje gomen
apepon kje, rezeki asalkan halal

yg gedik2 pemikiran camnih mak bapak je kebiasaannya (especially si emak lah)..generasi muda2 skrg ni x denya nak memilih gomen ke private ke kalu dah suka

NURMIMIE replied at 22-12-2016 03:33 PM
elaun telefon bimbit tuh memang tak releven pun sis.. nyusahkan EO je nak kira bill.. ada at ...

Elaun telefon bimbit ni diberi kepada P& gred tinggi. Actually x perlu pun sebab gaji mereka pun dah tinggi. Dan sekarang dah x diberi sebab mungkin pengurusan dah sedar ianya tidak diperlukan atau sebenarnya hanya membazir wang jabatan.

Yang kisah pasal bayaran OT dalam bentuk wang nih kebanyakannya staf sokongan. Cuti deme pun dah banyak. Siap bawa ke tahun depan lagi. So tindakan gantikan bayaran OT dalam bentuk cuti ni menyebabkan mereka tidak berminat untuk ambil OT.

Follow Us
insulin replied at 22-12-2016 03:42 PM
Elaun telefon bimbit ni diberi kepada P&P gred tinggi. Actually x perlu pun sebab gaji mereka pun  ...

tidak berminat so tak amik OT meaning kerja tak terdesak sangat untuk OT..

so tak payah OT..

namun ini bukanlah kemudahan yang ditarik balik.. sebab masih ada cuma bergantung pada kemampuan bayaran OT satu2 jabatan pada satu2 masa tertentu kan.. bukan arahan tetap melalui pekeliling pun..

prefer pilih agamanya....

aechae replied at 22-12-2016 02:27 PM
My mama pnah ckp di awal ktorg mula2 grad dlu..org tua nk cari menantu nnt klu tgk keja gomen ada pl ...

Hahaha..mcm biasa aje ayat gini.

Duk di negeri yg mana ramai orang makan gaji dengan gomen. Lepas tu suruh orang lain balik kerja kat kampung tanpa mengira skill orang itu dan peluang kerja yang ada.

Mindset dorang dah terbiasa kalau menantu orang gomen ni terjamin masa depan. Tapi hakikatnya dorang tak tau... Biras aku keja gomen selalu wasap laki aku or aku bila dah dekat hujung bulan tu untuk pinjam duit. Kengkunun tak cukup duit..Tapi tengok lifestyle macam orang berduit jah kereta besar baju butik. Keje swasta ni jugakla orang tak pandangkan tak jamin masa depan katanya..

gaara_X replied at 22-12-2016 03:49 PM
prefer pilih agamanya....

Komen kau ni memang "rare"....

skrg ni bila mai hujung tahun biasa la kena beli persiapan utk buka sekolah...kdg tu aku terfikir gak org gomen sure kena menabung dari awal supaya x de kesulitan nak beli persiapan anak2...ni aku ckp base utk yg keje peringkat bawahan je...mcm org swasta ada je bonus hujung tahun selalunya la...mcm aku ni mg x simpan la utk beli persiapan anak sebab akan gunakan duit bonus tu

mungkin sebab stabil , mentua prefer gomen
tapi yang swasta, kalau pulun baik kerja & buat bisnes sendiri, gaji boleh dpt berganda2 gaji gomen..asal pandai manage duit

OT kejap, jadi wartawan myra rozi ni CARI-MRO la ye.. teringin nak tengok CARI-MAMS

Ibu bapa @CARI-MRO nak bermenantukan org bekerja kerajaan ke?

Best keje gamen .......

so far aku keje gomen aku suka & senang hati
hutang umah jerk lg yg blum abis..xde pun hutang keliling pinggang
boleh jerk aku byar loan kete smpai abis
gaji pun cukup utk tanggung ank2..
harap bekas laki yg keje swasta haukkk...
asyik kata gaji ciput rasa nk sekeh jerk & asyik ckp da xde OT
ni aku bercadang  nak pencen pilihan/bersara awal..
duk umah lak ambil pencen jerk tiap bulan..

nk bini keja cikgu....banyak masa free... gaji boleh lah...yg penting bnyak masa untuk jga anak

hari ni adik akak tak insaf pakai make up tebal. lagi sekali rumah akak jerebu lepas akak tampar muka adik akak

ultra78 replied at 22-12-2016 03:55 PM
Hahaha..mcm biasa aje ayat gini.

Duk di negeri yg mana ramai orang makan gaji dengan gome ...

Kann...kt tganu tu klu keja gomen sedap lah hidup... as if my kazen tu duk melarat sgt kt kl ni...padahal molek2 ada je sewa umah kt ampang... my kazen bru hbs master bagai,keja cikgu kt skolah swasta...laki nya iols xtau keja apa tp budak grad engineering uia kot...

pilih agama lah.

ada je kes laki bini gaduh bunuh2 , tk kire keje gomen ke swasta.
psl mentua tak tgk agama bakal menantu cmne.

yg dipandang , no. 1 adalah duit/hantaran