CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

"Tepat 44 Hari, Akhirnya Sandra Muncul Dalam Mimpi Mama"

hanya yang tahu sahaja memahami... lagipun sandra tu pergi muda sangat, maknya tak sempat lagi melepas semua kasih sayang...

org tengah mourning to the lost one....bertabah lah ......
dia nak bersedih tak semesti nya dia x redha..bersabar lah...

Tabahlah makcik, hidup kena terus. Semoga arwah tenang di sana

Buritan replied at 28-10-2020 04:25 PM
Siann kan.. .....

Tu la.. Bukan semua boleh hadapinya dgn relax.. Huhuhu

sarah82 replied at 28-10-2020 01:58 PM
betul...dari luar org tgk iols relax saja...dlm hati...iols sedih sebab kehilangan arwah tok

Ramai dalam family dah takder.  Semua yg utama dah takder ...   tinggal mak adik2 jer.

Rindu tu mmg lain macam.... kadang2 kalau muncul dalam mimpi rasa sedih bangun2 tido muka basah dek air mata, (dalam lena boleh menangis) tapi happy gak sebb spt tgk muka memasing sekejap jelas2 mcm masa hidup.

lavendernovella replied at 28-10-2020 04:49 PM
Ramai dalam family dah takder.  Semua yg utama dah takder ...   tinggal mak adik2 jer.

Rindu t ...

Betul... Uols pernah terlalu rindu..selepas baca yasin terlelap kejap.. Mimpi arwah tok mai senyun kat iols.. Bila terjaga.. Rasa kurang kerinduan tu.

Follow Us
sarah82 replied at 28-10-2020 04:50 PM
Betul... Uols pernah terlalu rindu..selepas baca yasin terlelap kejap.. Mimpi arwah tok mai senyun ...

Ada sikit lega kan.... iol kalau mimpi jumpa arwah ayah dia mmg senyap seribu bahasa , tp sukalah dpt jumpa tgk muka walaupun sekejap sgt.

lavendernovella replied at 28-10-2020 04:53 PM
Ada sikit lega kan.... iol kalau mimpi jumpa arwah ayah dia mmg senyap seribu bahasa , tp sukalah  ...

Mcm melepaskan rindukan.. Walaupun hanya tgk dan senyum..

Sakit & rindu seorang ibu hilang anak lati berat drp sakit, rindu anak hilang ibu...
Dah merasa yg kedua, tu pun tak tertanggung sakitny. Moga tak merasa yg first tu

sarah82 replied at 28-10-2020 01:30 PM
org yg pernah rasai kehilangan tau rasa mcm mana...kak sarah dulu hari2 sebelum tido letak kain ba ...

Allah sedihnya..
Rindu yang xdak pengubat dia..cuma leh doa banyak2 n pujuk hati cakap dia seronok kat sana..
Semoga mereka semua dirahmati Allah Taala..
Aamiin

awaynepian replied at 28-10-2020 05:18 PM
Allah sedihnya..
Rindu yang xdak pengubat dia..cuma leh doa banyak2 n pujuk hati cakap dia serono ...

Aamiin ya rabb..

Org tua tua kata....bila kita hardly mimpikan org org yg telah berpemegian dikalangan mereka yg kita sayangi , iteww petanda bagus...tak tahu pulak apamaksudnya....

Anyone?

Mimpi iteww permainan tidur.....

Jgn terlalu terbawa bawa emosi sehingga boleh menyebabkan 'berat' roh org yg telah mati di alam nya.

Uols sekolah tak?

Faham sgt keadaan yg mama sandra lalui ni.. waktu arwah ayah pergi pun sy ambil masa nak proses kehilangan tu.. rasa macam x percaya ayah dah takde,lagi pula waktu tu sy tgh sarat mengandung..sedih la ayah x dapat tengok cucu dia lahir..sy dgn arwah ayah memang rapat, skrg ni dah nak masuk 3 tahun lebih ayah xde.. ada masa rasa rindu sgt tapi x boleh nak berjumpa depan2, bertelefon..yg tinggal kenangan aje la.. semoga mama sandra tabah  

sarah82 replied at 28-10-2020 04:50 PM
Betul... Uols pernah terlalu rindu..selepas baca yasin terlelap kejap.. Mimpi arwah tok mai senyun ...

Boleh tahu tidur lalu mimpi iteww waktu bila? Sepertiga pertama malam, sepertiga akhir malam, antara asar hingga maghrib?sebelum asar antara zohor dgn asar?

It matters....

Edited by Stingerbluez at 28-10-2020 06:56 PM
Kancilkering replied at 28-10-2020 04:34 PM
org tengah mourning to the lost one....bertabah lah ......
dia nak bersedih tak semesti nya dia x r ...

Agama iteww indah..ada peruntukkan dlm menetapkan hari hari berkabung utk golongan golingan tertentu...bagi tujuan atau hikmah apa?

Tapi kalau dah berentetan serta berpanjangan kesedihan serta kerinduan iteww sehingga boleh menggamit serta mencengkam emosi..tidakkah boleh menjejas kualiti redho kita itewww?

#justtanyaja...

Aku sampai sekarang kalau tengok gambar arwah abah n abang, mesti menangis. Terlalu rindu.

Alfatihah buat Sandra. Semoga keluarganya kuat menerima pemergiannya

Arwah tunang aku pun pernah dtg dlm mimpi
Aku ingat lgi, mlm tu hujan lebat.
Aku pulak baru nak kebah dari demam denggi
Aku mimpi aku kat suatu tmpat, tpi tak tahu kat mana..arwah tunang aku tengah duduk bawah pokok.,kami tak bersentuhan cuma berbalas pandang.
Tup2 tersedar, terus aku nanges..rasa sesak jantung aku.
Alfatiha buat mereka2 yg telah pergi menghadap Illahi.

Kakak ipar sy asyik tanya arwah suami sy ada dtg dlm mimpi ke dari hari pertama dia meninggal. Setiap hari sy kenangkan arwah namun tak sekali pun dia dtg dlm mimpi sy. Kakak ipar ckp arwah tak ingat saya la tu.. sentap gak rasa. 1st sy mimpi arwah lbh kurang sbln lps arwah meninggal. Masa 1 ramadhan.. lps subuh sy terlelap. Arwah dtg peluk sy, cium pipi sy rasa mcm real. Bila kakak ipar tanya lagi, sy ceritalah.. katanya tu syaitan tu

gebu betul mak dia, sekejap je dah lebih sebulan, tapi pada yg menanggung rindu tu, seksanya rasa, moga Allah kurangkan kesedihan keluarga dia

Siapa tak sedih kehilangan orang yg disayang terutama ahli keluarga yg sentiasa ada menemani suka duka dalam kehidupan. Saya yg kehilangan kucing yg dibela tak sampai 3 tahun pun masih terasa sampai hari ni walaupun dia dah pergi hampir 4 bulan. Masih terasa dia bawa balik tikus, cicak dan burung, masih terngiang-ngiang suara dia mengiaw panggil suruh buka pintu atau tingkap nak masuk dalam rumah, masih tercium bau dia yg suka tidur celah ketiak itu baru kucing, inikan pula anak yg dikandung dan dijaga dari satu hari sampai besar.
Semoga arwah tenang di sana dan ditempatkan dikalangan orang-orang yg beriman.