CariDotMy

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: dalmaz

Anak-anak kecil kita: bagaimanakah dia pada masa hadapan?

dalmaz posted on 21-10-2013 08:45 PM
baca berkali2 supaya tidak terlepas pandang. alhamdulillah nasihat yg diberi boleh dijadikan pandu ...

Hehehee.... byk kali ke baca?  Ayat mama tu berbelit yer?? Moga dapat point yg mama nak sampaikan tu yer..... Sebagai ibu kita paling kuat diuji ... sbb maybe kita yg melahirkan dan membesarkan mereka, lebih byk bersama mereka... Mama tidak kata perananan bapa itu kecik, bukan itu maksud mama... Cuma antara ibu dan bapa, ibu lebih diutamakan... itu gamaknya ujian pun lbh byk kot... heheheehe...

Mama pun selalu ingatkan diri mama... Doa... Doa... Doa... ini adalah penghubung ajaib antara kita dengan Allah, antara kita dgn anak2, antara kita dengan suami dan antara kita dgn org lain waima antara kita dgn dunia dan akhirat.... InsyaAllah.... Usaha, Doa dan tawakkal .... Allah Maha Mengetahui dan Maha Mendengar... Sesaat lagi pun kita xtau aper nak jadi kan? Jgnkan yg 10 tahun akan datang.... so, aper yg boleh kita buat, DOA...

Mamason posted on 22-10-2013 02:59 PM
Hehehee.... byk kali ke baca?  Ayat mama tu berbelit yer?? Moga dapat point yg mama nak sampaikan  ...

Thanks Mamason.... suka baca

macademia posted on 22-10-2013 03:19 PM
Thanks Mamason.... suka baca

Sama-sama sayammmmmm.... hehehehe

Mamason posted on 22-10-2013 02:59 PM
Hehehee.... byk kali ke baca?  Ayat mama tu berbelit yer?? Moga dapat point yg mama nak sampaikan  ...

penerangan mamason tu dah jelas cuma saya tak mahu terlepas pandang. nak kutip2 satu-satu.

ttg peranan bapa, memang betul peranan bapanya bukan kecil.. suami saya pernah kerja jauh dari keluarga, masa itu saya memikul tugas bapa dan ibu, cuma saya bukan saya yg keluar mencari rezeki. tidak ada bapa mereka bersama-sama membesarkan anak memerlukan kesabaran dan tenaga yang berkali ganda. tambahan pula, amanah suami (iaitu anak-anak) adalah satu amanah yang berat, tapi alhamdulillah saya mampu sekadar kudrat dan usaha saya.

dalmaz posted on 22-10-2013 11:41 PM
penerangan mamason tu dah jelas cuma saya tak mahu terlepas pandang. nak kutip2 satu-satu.

t ...

InsyaAllah sama-sama kita berkongsi yer... dlm hidup ini semua nya dari kecik sampai besar kita masih lagi perlu belajar.... pengalaman org tidak sama, ilmu org tidak sama, dan penerimaan org jua tidak sama.... Dan kerna itu selagi kita hidup selagi itu kita kena belajar memahami hidup dan melaluinya dengan tenang....

Mama pun hubby jarang ada bersama... Anak-anak mama yg uruskan.. hubby mama tidak kerja di sini... .  Jadi bila masa ketiadaan dia, semua benda dari sekecik2 perkara hingga sebesar2nya kita uruskan semua... Dan pada masa ketiadaan beliau yg bergelar suami, mama perasan satu perkara... Allah bagi kekuatan luar biasa... dengan bangun pagi setiap hari, uruskan anak2 ke sekolah, pergi kerja...t.hari keluar ambik antar anak2 ke nurseri, ptg pulak ke sekolah lagi ambik si abg pulak... Balik kerja terus buat aper yg patut sbg emak.... memasak apa yg mampu, ujung minggu drive pulak ke hulu ke hilir antar anak tuisyen, kelas taekwando dll.... Pendek kata, entah dari mana dtg kekuatan tu pun xtau dgn keadaan mama yg tgh pregnant 3rd baby.... Tapi syukur... dlm keadaan tidak berapa sihat, still Allah bagi kekuatan mental dan fizikal uruskan anak2...  Then, bila en. suami pulang, Alhamdulillah...dia take over semua yg mama buat sepanjang ketiadaan dia waima memasak, membasuh, mengemas dan uruskan anak2... So, mama gi kerja tanpa fikir semua tu buat sementara waktu... See...siapa kata dlm umahtangga hanya peranan isteri jerk yg penting?  Tidak.... Suami, walaupun peranan mereka nampak kecil, tapi sgt2 dihargai walaupun hanya memasak air di dapur..... Mama sgt2 hargai semua tu.. Dan bila suami ada, anak2 pun bukan main lagi semua benda nak citer dan kalau boleh nak duduk ngan papa jerkkkk.... heheheheheeh....

One thing mama selalu pesan kat suami.... Selalu doakan kami walaupun beliau tiada di sisi... spt mama kata, kita tidak nampak apa yg berlaku dan bakal berlaku, waima di sebalik dinding bilik kita pun kita xtau aper sedang terjadi, itu belum lagi difikirkan ttg esok, lusa, tahun depan dan 10 tahun akan datang.  So... DOA lah yg menjadikan mama tenang..... insyaAllah....

Rate

1