CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

[Tempatan] Makcik berniqab herdik gadis berzikir guna tasbih digital, dianggap mengada-ngada

hazab nya pangai ko ni acik

printercomel replied at 2-1-2024 11:55 AM
Harap makcik tu masuk neraka jahanam secara berperingkat.

Aku rasa makcik yg dimaksudkan tu tak wujud sebenarnya.  Saja nak beritau bahawa dia ada banyak tasbih, berkaler2 je. Murahnya cerita....

seripahzeripah replied at 2-1-2024 01:23 PM
Nmpk sgt pompuan ni meriak..kau nk cerita tak payah la nak state kau ada 345678 tasbih...short sto ...

iya tu sbb ibadah pun ada adab nya. sbb antara kita dgn tuhan. riya' tu bukan boleh disangka2 tiba nk jadi riya' sebolehnya jgn org lain tahu. lainla kita buat contoh2 akhlak terpuji mcm kutip sampah, tanam pokok balak, tolong penyu ha mmg itu kena bg org nampak supaya manusia2 yg tak aware pasal benda tu akan aware dan jadi ikutan

dh xpkai tasbih digital sbb takut riak.. iols x ckp adik ni riak tp ni prasan iols sndri bile dlu2 tasbih ni duk kt jari.. setan hasut sruh bangga dri..

to adik ni, persetankan aje acik tu..

Bukan nk memburukkan tp iolss penah jumpa geng2 pakai niqab ni..Mata kumain meak up..pakai niqab tgn bertasbih digital tp bervape gak..mcm dragon menyemburkan asap dia..malu kat anak iolss... Yg bongsu tu lelaki selamba je dia tanya knp org tu hisap vape..bukan ke vape x elok.. perempuan pulak tu..tasbih digital tu jd cincin ke ibu...

Org tua2 mana faham pengunaan tasbih sampai 3, dan org2 tua bukan ada sekolah agama x ngaji habis x menyeluruh, dan mereka mengadap fasa p ramlee joget2 70 an yg pakai ketat 80an pakai tudung ikat belakang, dah tua baru mudah beribadah slps anak 10 org kerja

Follow Us
nolya replied at 2-1-2024 02:01 PM
Aku rasa makcik yg dimaksudkan tu tak wujud sebenarnya.  Saja nak beritau bahawa dia ada banyak ta ...

aku pun rasa mcm tu. almaklumlah bbnu zaman skrang kuat berangan

3 tasbih digital? letak kat jari ke semua tasbih tu?

Kenapa aku rasa cerita ni hasanah sangat?

IzzahF replied at 2-1-2024 11:25 AM
argghh aiols selalu tak boleh nak bersangka baik kat makhluk2 yg kehulu kehilir dgn tasbih digital n ...

oh..gitu yek...?
hahahaa

iouls lak....klu nmpk org dgn tasbih ni..digital ke manual ke...iouls dok mikir....
bilalah iouls  boleh nak jadi mcm org2 ni....huhuhuhu
asyik la dok buat benda2 lagho...

sama klu nmpk org naik train baca Quran/trafsir tu....bila la iouls nak jadi mcm mereka ini..

mamapea replied at 2-1-2024 01:37 PM
ni pun aku pernah kena...aku baca Quran dr fon jer...sebok je makcik tu...nk marah2 aku...
guna fon ...

patut kat masjid kita berzikir ke, ngaji ker...bukan sibuk cari salah org...

Edited by nolya at 2-1-2024 03:13 PM
krustykrab replied at 2-1-2024 12:58 PM
Aku pun tertanya2 jgk..byk doa2 pun kena ulang baca2 ikut 7 kali, 11 kali, 41 kali etc...kalau leb ...

Dlm Islam ini ada beberapa angka yg sangat2 diutamakan.  Angka 1 (yg pertama), inilah yg lebih afdal.  Allah yg Satu, Awal/Satu Muharram, buku akaun ibadah ummat bertukar ganti.
Satu Ramadhan, umat Islam mulai Rukun Islam ketiga. Lafaz akad ikah yg disahut satu kali dibanggakan. Cerai talak satu, masih ada harapan untuk rujuk semula. Anak pertama, disyukuri famili sekeluarga. Anak lelaki satu2nya, bangga farid dpt separuh harta.

Angka 2 bererti masih diberi peluang utuk mencoba dn memperbaiki kekurangan jika ada.
Angka 3: Anggota wudhu sunat dibasuh 3x. Melotar Jamrah, jamrah yg 3. Madu? madu 3 lah... Cerai talak 3?  Celaka besar lah.... tak ade rekonsiliasi.
Angka 4:  Kuota poligami boleh sampai 4. Mampu ke?
Angka 5: Rukun Islam ada 5, solat wajib  waktunya juga 5.
Angka 7: Lazimnya wanita muslimah diberi 7 hari cuti syarie. Ada 7 petala langit dn bumi.
Angka 9: Hari ukuf di Arafah di bulan  Dzulhijjah (syarat sah haji)
Angka 10, 11, 12: Hari2 melontar jamrah (musim haji)
Angka 40: Diperkiranya ummat muslimin sudah sampai tahap  umur cukup matang untuk berubah kpd kebaikan.
Angka 44: Wanita berpantang kerana melahirkan sudah boleh bersuci diri.
Angka 64: Sebatas usia dan wafatnya Nabi Muhammad saw.
Angka 99: Asma ul Husna

Ttng berapa banyak wirid yg perlu mencapai angka2nya, entah, kurang faham.  Boleh tanya ustaz/ustazah kot.

Kau pakai tasbih tu ke dik?....
Memula je ok....pastu dia lompat....tekan 1 dia jd 3....sekejap je dah 1000.....

Memula aku pelik gak....eh, cepat naw dah 1000, bila aku check, rupanya sekali tekan, dia lompat 3-4.....

Iols guna ruas2 jari tu je sis berzikir,hasil didikan sekolah agama petang dulu2

Niat orang dalam hati kita tak boleh duga. Dia nak meriak atau ikhlas, Allah je yang tahu. Biarlah dia ada tasbih digital sampai 10 jari pun takdela aku kisah. Secara tak langsung, jadi peringatan/teladan pada aku supaya tingkatkan amalan zikir macam budak tu.
Acik2 pun jangan la terus sanggah apa yang tak kena di hati acik. Ni kalau acik pergi tanah suci sana tempat berhimpun jemaah pelbagai bangsa, jenuh acik nak tegur sorang2 bila tengok macam2 rupa dan cara orang lain beramal ibadat. Relax sudah acik.

AznieBunnie replied at 2-1-2024 02:35 AM
soalan serius : kalau zikir terlebih atau terkurang tak ke menjadi pahala nya?

Asal zikirnya ikhlas dan sampai ke hati (hati turut berzikir bukan takat lidah je), inshaAllah ada pahala.

Malah, kalau zikir setakat lidah je tapi tak fokus, tetap lebih baik dari tak berzikir.

Dalam kes ni, dia nak usaha supaya istiqamah. So bila nampak bilangan zikir yang dia berjaya buat, ada motivasi untuk istiqamah.

Kalau guna tasbih biji hanya orang hebat macam makcik niqab dalam mesjid tu je yang mampu keep track jumlah zikir dia.

bebulu replied at 2-1-2024 09:50 AM
Niat orang dalam hati kita tak boleh duga. Dia nak meriak atau ikhlas, Allah je yang tahu. Biarlah d ...

Memang tipikal acik2 sangat asal tak kena kat hati atau mata dia, dia rasa sangat sangat entitled untuk tegur & bagi secebis buah pikiran dia.
nak2 kalau targetnya tu budak2 muda.

Tu pasal budak2 muda malas nak hormat acik2 judgmental macam ni.

jejaka_hensem replied at 2-1-2024 08:48 AM
Iols guna ruas2 jari tu je sis berzikir,hasil didikan sekolah agama petang dulu2

Aku syak budak dalam kisah ni nak keep track zikir & selawat dia.
Bila nampak berapa banyak dia berjaya berzikir, makin tambah motivasi dia.

Kalau guna ruas buku jari, lepas nak ingat sampai 1000 tu agak susah kan?

At least budak ni cenderung nak berzikir, bukan terkinja2 macam bideo tred sebelah tu, bagus le tu.

seri_mawr replied at 2-1-2024 11:09 AM
makcik tu nak satu tasbih digital ko tu dik....sbb dia tgk ko ada 3....hahaha

lain kali klu org tan ...

Hahaha Ni nampak logik...
Kot2 bila makcik tu tanya sbb nak tahu ada tasbih yg x digunakan ke... Kannn.
Maybe makcik tu nak mintak satu if tak guna.... Almaklumlah zaman muda tak merasa ada tasbih digital.

AznieBunnie replied at 2-1-2024 02:35 AM
soalan serius : kalau zikir terlebih atau terkurang tak ke menjadi pahala nya?

Plot twist : lepas cukup zikir 1000 sehari
terus boleh keluar dengan boyfriend pegang pegang.