CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: HUHA

[Tempatan] Tahu anak meninggal melalui Facebook

Al-fatihah. Takziah.. ibu bayi itu kawan saya.. memang dia cakap tak ada sebarang missed call pon pada handphone dia.. dah ditakdirkan nak jadi camni.. taska pon satu.. kalau cakap pasai taska mesti gerammmmmmmmm..

anak saya dari kecil sampai setahun mak saya jaga.. lepas tu mak dah tak larat saya hantar taska.. 1st day hantar saya pesan kalau menangis call saya nanti saya datang ambil.. lunch time saya pergi dengan anak menangis.. saya bagi susu pujuk2 suruh diam then saya tinggalkan.. petang saya pergi ambil anak demam dan suara dah serak2.. saya tanya pengasuh kenapa tak call bagitau dia menangis.. pengasuh kata "normal la budak menangis 1st day" takkan la menangis sampai tak ada suara sampai demam tu normal.. esok tu saya tak hantar dah.. biarla burn RM450 tu.. anak tak dak ganti woOoOo

aikong posted on 25-9-2013 08:40 AM
setuju, kebanyakan kerja sebab tak de peluang pekerjaan lain, payah yang nak cari sukarela dan ikh ...

yup...btol 2...n stngah2 pusat asuhan ni amik bdak2 muda...
mybe dorg xde experience jaga bby...ps2 kje nk senang je...
ari 2 i tlg hantar spupu i g nursery, yg p jemput dpan pntu 2 pnyer la muda...
mcm bdak2 je...

shalicioustouch posted on 25-9-2013 09:01 AM
Al-fatihah. Takziah.. ibu bayi itu kawan saya.. memang dia cakap tak ada sebarang missed call pon pa ...

Takziah utk kawan awak tu...taska p9 yg mana yer

kambeng_masam posted on 25-9-2013 07:49 AM
kenapa hanya zaman skang ni je kerap kedengaran bayi tersedak susu? Dan lagi pula, pusat asuhan bayi ...

ade..lesen dari JKM..kena pergi kursus dulu...dan kalau taska berlesen JKM, ada spotcheck dari pihak JKM...hospital..premis pon mesti ada kelulusan bomba..kena ada fire distinguisher..takleh ada buai...gitu la...

tp byk aje taska tak berlesen..yang dah glemer pon ada..

shalicioustouch posted on 25-9-2013 09:01 AM
Al-fatihah. Takziah.. ibu bayi itu kawan saya.. memang dia cakap tak ada sebarang missed call pon pa ...

ni cerita ttg cucu saudara yg dlm avy saya. dia asyik sgt nak brkawan, nak gi school.
so kami fikir oklah hantar ke taska sekejap dlm a few hours a day.
first day pegi balik muka bengkak nangis, pegi kejap je mak dia dah ambil.
petang tu dia tak lalu dah kat situ, jln ke taska tu.
esoknya hantar sebut nak gi je dah nangis. tapi hantar jugak n mak dia park kete jauh
n jln kaki gi tinjau. terkejut mak dia tgk, dia letak my cucu tu atas kaunter n bebudak lain hadap
tgk dia nangis. kononnya ini denda kalau menangis, budak lain akan ketawakan.
apa punya cara tu?? menjatuhkan sel esteem budak je.. mak dia ambil terus bawak balik..

Kejamnye pengusaha taska ni

Follow Us
Takziah.
Mak ayah yg bekerja  jgn sambil leka letak anak anak di rumah pengasuh atau pusat asuhan.  Siasat dulu siapa org yg ditugasakan utk mengasuh anak. Jgn ambil mudah perkara2 yg berkaitan anak  walaupun cuma batuk. Tadi baca.....anak mmg dh batuk sblm dihantar ke pusat jagaan.

siputsedut posted on 25-9-2013 04:23 AM
ade..lesen dari JKM..kena pergi kursus dulu...dan kalau taska berlesen JKM, ada spotcheck dari pih ...

tulah..kna check kat premis ni...apa prosedur depa tu dipatuhi ke tidak. Kes tersedak susu mmg bukan sendiri2 baby tu bley tersedak kalau bukan disebabkan kecuaian yg menjaganya.

rosasa posted on 25-9-2013 08:41 AM
tu spesis tak sedar diuntung.. orang tua2 ni jaga budak atau baby kecil sangat-sangat teliti ...

mak mertua memang gituh kan? mak mertua siput jenis mcm mak mertua jazaa tu kot..lemah gemalai...dia mandikan anak pon..alahaiii...best nya budak tu dibelai2...diurut2...mak mertua siput pernah cakap kat tukang urut yang datang urut siput dalam pantang...die kata anak dengan cucu..kita lagi sayang cucu bertuah la sapa2 mak mertua dok dekat dan nk tolong jaga tu..

nama danish raykal ni nama indon ke?

sofea_jenab posted on 25-9-2013 04:24 AM
Takziah.
Mak ayah yg bekerja  jgn sambil leka letak anak anak di rumah pengasuh atau pusat asuhan.  ...

sebab tu beng mmg cukup tak yakin kalau antar kat pusat2 jagaan yg seumpanya. Better cari ahkak2 (makcik2 tamau...depa jenis ignorance juga) yg nak amik jaga anak purposely untuk temankan anak2 kecilnya bermain di rumah. Depa salunya jaga macam anak sendiri..ini pengalaman beng la selama ni 3 orang anak dibabysit kan jiran...alhamdulillah semuanya okay...mmg depa jaga mcm anak sendiri..dah jadi mcm family angkat pula. Tapi skang wife beng bercuti tanpa gaji selama 3 tahun..mmg berbeza betul rasanya hubungan dia dgn anak2 serta sikap anak2 tu...mmg terbaik la kalau anak2 ni ibu sendiri yg jaga.

kambeng_masam posted on 25-9-2013 09:26 AM
tulah..kna check kat premis ni...apa prosedur depa tu dipatuhi ke tidak. Kes tersedak susu mmg buk ...

rasanya kalu takde cert dari JKM...JKM takleh buat pape...so kena parents sendiri la saman kalau diorang nk saman..kalau yang ada cert JKM tu biasanya lesen ditarik balik aje... tu laa..kwn siput dulu pun buat spotcheck kat taska anak..tengok anaknya tido dengan muka ditutup bantal..rasanya cikgu taska tu bagi susu tp sendal dengan bantal..bila budak tertido bantal tu terkalih tutup muka..bahaya sangat...

arasham posted on 25-9-2013 09:24 AM
ni cerita ttg cucu saudara yg dlm avy saya. dia asyik sgt nak brkawan, nak gi school.
so kami fik ...

budak kalau nangis2 mcm trauma tu...maksudnya ada benda tak kena la tu...
tak patutnya cikgu tu denda mcm tu...
budak2 ni kena jaga emosi diorang..
sbb tu yang akan bentuk perangai dan sikap diorang bila besar...
kasihan cucu akak...

aikong posted on 25-9-2013 08:40 AM
setuju, kebanyakan kerja sebab tak de peluang pekerjaan lain, payah yang nak cari sukarela dan ikh ...

boleh..tp parents kena bersediala utk bayar mahal..da mcm chinese kalau jaga baby boleh cecah 600 sebulan..kalau sanggup, sila la..sbb tu ada yg sanggup benti keje sbb expenses jaga anak jek da mahal..n sbb tu jugak diorang x beranak ramai..ada yg sanggup xnak ada anak smpai bila2 sbb expenses mahal..

berturut2 plak kes macam ni.. aduhai..
nyawa tu wehh..

aku tgk pusat asuhan skrg byk amik bdk2 lepas spm dr sg besar la..sabak bernam la..kelantan la..bdk2 br abis sekola ni..ingat ade exp sgt ke jaga bdk..jaga anak org x sama jaga adik or anak sendiri ok..aku kalau cr taska utk anak aku..mmg aku tgk dulu staff2 nyer byk umur camne..kalu bdk2..mmg aku cr taska lain..x caya aku..nasib baik duk bangi..choices of taska/nursery tu byk..jauh cket ngan umah pun rela..janji hati sedap je tggl anak hari2 smpi ptg..

jarang da jumpa taska yg ade pengasuh umur 30an or 40an..paling best, yg owner pun sama berkampung kat taska tu..kat area putrajaya ni lg mcm desperate..smpi kwn aku yg duk area sini terpksa kuar cr taska smpi bangi/serdang..sbb katanya asik penuh je n kualiti x bagus..

sianye la pak dia  emmm

saman je..memang la ank dah xda n xkan kembali..tapi jgn biarkan org camni..

jazaa posted on 25-9-2013 08:50 AM
Untung nya kau......

Aku dulu anak aku masa kecik memang kena jaga sendiri lah.....hantar kat p ...

berpikiran positif.dia nak latih anak nko bersifat penyabar tuuuuu....

kepada ibu2 dan bapa2 yang ada baby2 yang hisap menyusu dgn botol, balik rumah nanti cek puting botol susu anak anda. kalau anda menggunakan puting botol saiz S, sila campakkan puting botol tu dalam tong sampah

pegi supermarket, SILA BELI PUTING BOTOL X CUT @ Y CUT.  jgn beli dah saiz S/M semua tu

PUTING X CUT @ Y CUT ni, insyaAllah akan dapat mengurangkan risiko baby tersedak susu sbb antara faktor kenapa baby boleh tersedak ialah bab sendal towel tu la. bila baby dah tidur, susu terus mengalir ke dalam mulut baby walau baby dah tak hisap. kalau guna X CUT dan Y CUT, bila baby dah berenti hisap, air susu pun akan stop tak keluar dah.  berbeza dgn puting botol saiz S yg akan terus keluar mcm air paip.

bila guna puting botol jenis ni sekurang-kurangnya akan kurangkan risiko tersedak tu