CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Kunci rumah dengan mangga elak pecah rumah - polis

pyropura posted on 1-10-2014 07:32 PM
urang2 kampung Mulayu Moslem yang ada sunapang, depa pegi masuk utan, tembak babi utan, lepas tu ...

depa pi cari kancil, rusa, ayam utan lah
la kancil dan rusa ada kat jalanraya
ayam ada di merata2 spa, rumah urut, hotel2 murah dan rumah tumpangan

lavatahubakar posted on 1-10-2014 08:01 PM
gitu ekk, pok?

tapi melayu mana mana ada jual pork...bangkai pork tu dorang bagi free kasi cina ...

..mulayu2 moslem yang tembak babi utan jual kat cina tu kebanyakkan pakai sunapang Rela...tu pun tak tau ka Dork...

hidup huru hara dlm ketakutan.. keliliang umah letak pagar besi.

skang setiap taman ada guard orang asing, nak masuk taman kena mengadap orang asing ni tanya itu ini.

Guard Bangsa Asing : mana mau pegi ?
pelawat tempatan : nak pegi rumah kawan
Guard Bangsa Asing : kasi IC
pelawat tempatan : tapi saya tak berani kasi ic mana boleh orang lain pegang ic
Guard Bangsa Asing : takde ic masuk tabole

korang nak orang asing mintak2 IC ?

tekoyong posted on 1-10-2014 01:00 AM
betul tu bro

dulu tinggal kat kondo memang rasa secure sangat

aku pernah sekali bagi makan anjing jiran sebab kesian dia tak makan banyak hari,, tuan dia tak datang.
Sekali anjing tu terus pindah duduk dalam kawasan rumah aku nak aku jadi tuan dia, hampeh betul. gelabah jugak dibuatnya. jenuh nak menghalau.

setiap awal pagi nk g keje mesti selalu terserempak keta buat2 rosak di kwsan perumahan..balik keje xde dah..pelik

mak_wa95 posted on 30-9-2014 10:30 PM
manual juga.....

ni nak raya kena berjaga2 la..

Satu petua yg pernah ustaz/ustazah pesankan, sesudah kunci rumah, baca juga doa 'Bismillah hi tawakkal tu Illallah'.  Kita mengunci rumah sbg satu usaha tetapi kemudian kembalikan kpd kehendak Allah atas segala2nya.

Follow Us
tekoyong posted on 1-10-2014 12:05 AM
nak bela anjing, tapi takut ummah melayu sakai yang lain judge "eh awak bela anjing ni, awak islam k ...

Bela anjing, malaikat rezeki tak masuk rumah, tapi malaikatul maut tetp je masuk.  Itu kata ustazlah....

haryatie posted on 1-10-2014 10:59 AM
at last sekali selps punya la byk mangga taruh kat pintu/griil
nak lebih confident
baca je la apa2 ...

Itu yg betulnya Yat.  Manusia boleh berusaha dgn berbagai cara kemudian kita kembalikan dn berserah kpd Yg maha Berkuasa.  Mudah2an kita sentiasa dlm pemeliharaanNya.  Ameen....

ninja boy posted on 1-10-2014 04:11 PM
kalau berjiran melayu, ada kemungkinan jiran2 jugak yg merompak dan mengajak kawan2 org luar merompa ...

Kalau diperhalusi, itu sebabnya umat Melayu Islam digalakkan supaya hidup bersederhana, jgn menunjuk2.  Menunjuk2 ni sebenarnya mengundang bahaya juga sebab akan ada mata2 (perompak, penyamun, peragut khususnya) sentiasa meronda2 dan menjeling2 ke arah kita dn harta benda kita.
Silap2,  anak2 pun boleh jadi targetnya.

poison_paradise posted on 1-10-2014 12:42 AM
Saya prefer duk condo atau apartment yg ada security..so far Takde kes pecah UMAH atau samun bsenjat ...

haha . kondo lah yg paling tak selamat sekarang ni. jiran2 saling tak mengenal. memula pak guard pening, outsiders nak masuk kena tinggal ic bagai, tapi byk jugak kes pecah rumah. rupa2nya org2 kat situ jugak punya keje. nigger sewa blok a, pecah masuk blok b masa org p keje. cina tukang kunci cerita ngan aku.

rumah aku baru kena pecah.

1. gril sliding door tu dh boh tujuh mangga dgn rantai besi lagi. dia kacip rantai dgn mngga tu.

2. sliding door tu dah selak dengan batang kayu xbg gelongsor. dia pecahkan sliding door trs ..

cutter yg dia tertinggal tu memang besar. mcm bomba guna nk pecah masuk rmh

Org kalau nak mencuri mmg tgk peluang. Tak dpt masuk rumah, curik brg luar rumah pon jadi.

Tu kenkadang terkutuk rumah yg tanam kaca kat tembok sbb nampak mcm penjara, tapi mungkin rumah dia penah masuk pencuri. Fed-up sgt la tu kot.

nolya posted on 4-10-2014 11:36 AM
Bela anjing, malaikat rezeki tak masuk rumah, tapi malaikatul maut tetp je masuk.  Itu kata ustazl ...

kalo camtu xyah jugak la gantung gambar anak konvo terima topi segiempat dalam rumah

yup.. dok umah landed mmg risau takut org pecah masuk.. haku tumpang anjing jiran sebelah jer la.. org tak kenal lalu lalang, mmg bising anjing tu...mlm2 wajib bawak naik kunci keta/hphone semua & anak2 tdoq satu bilik..  depan umah haku ada padang and kadang2 siang jumpa rangka motor... kadang2 mlm2 ada budak2 melayu rempit lepak bising2 minum beer or hidu gam..  

kalau akulah, bukan setakat pagar elektrik, aku nak pasang periuk api sekali. Sekali trigger terus berkecai pencuri itu. Jangan bagi peluang kepada pencuri. Setiap pencuri layak dihukum mati

tekoyong posted on 4-10-2014 12:42 PM
kalo camtu xyah jugak la gantung gambar anak konvo terima topi segiempat dalam rumah

gambar anak konvo terpajang kat dinding rumah tak de kena mengena soal pecah rumah.  Allah nak menguji kesabaran manusia itu bermacam2 cara. Kita hanya boleh berusaha, beringat2 dn berwaspada sambil sentiasa berdoa semoga Allah jauhi kita drp mala petaka.  Selebih drp itu kita tak berdaya.

nolya posted on 4-10-2014 01:53 PM
gambar anak konvo terpajang kat dinding rumah tak de kena mengena soal pecah rumah.  Allah nak men ...

anti hadis ke ni?

bela anjing boleh, gantung gambar boleh

tekoyong posted on 1-10-2014 01:00 AM
betul tu bro

dulu tinggal kat kondo memang rasa secure sangat

Aku tak blh tdur kalu anjing bnyi mcm org menangis, seram gila, kdg bsahutan .. Tu pasal aku x suka anjg