CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mastura88

Husband berkahwin dgn isteri tapi tidak dengan keluarga isteri..

haha..x la..kahwin tu best la..cuma ape je dlm dunia ni yg xde mslh kan.. main game xde halangan, kan boring tu?..hehe..

mastura88 replied at 10-5-2016 09:54 AM
haha..x la..kahwin tu best la..cuma ape je dlm dunia ni yg xde mslh kan.. main game xde halangan,  ...

part romen jek yg best bagik aq,part kasi duit pening paler

yg nih,unnegotiable............................bnyak benefit x kawin ni woo,x leh lepas

mastura88 replied at 10-5-2016 09:52 AM
ke sbb suami ni rasa mcm kte lupe psl die bile kte blk kg? haha.. tp normal la kan..bkn slalu blk  ...

x tao lah aq hasben hasben ni tkot apew.................x nk kasi balik umah mak

takot x dpat tindih kut malam2,selalu kekasih ader................ini malam kne begaduh ngan bantal peluk jerk,hahahaha..................bole sasau woo bgi orang jantan,aq tngok bpak aq lpas brapa bulan x duk ngan kami,muka mcam org lain da.................bmisai2,kumis,minyak,cam orang merempat jek

revoc replied at 10-5-2016 09:57 AM
part romen jek yg best bagik aq,part kasi duit pening paler

yg nih,unnegotiable.............. ...

lol...haha... sbb tu rugi..org kawin ni rezeki brtmbh2...ade anak lg brtmbh3...hehe..

mastura88 replied at 10-5-2016 10:03 AM
lol...haha... sbb tu rugi..org kawin ni rezeki brtmbh2...ade anak lg brtmbh3...hehe..

ye le tu tmbah2

tkot tmbah pening jek

ko kalau cerai pm aq au,haqhaqhaqhaqhaq....................

..x cerai nk pm pun ley gak,harkharkharkharkhark

revoc replied at 10-5-2016 10:10 AM
ye le tu tmbah2

tkot tmbah pening jek

choii... nauzubillah.. haishh jgn la doa bkn2.. doa la baik2.. ko klu dh nk kawin,jgn lupe invite..

Follow Us
mastura88 replied at 10-5-2016 10:19 AM
choii... nauzubillah.. haishh jgn la doa bkn2.. doa la baik2.. ko klu dh nk kawin,jgn lupe invite. ...

haha,choi eh,hikhikhik

x de nyer aq kawen,hahaha................ari ari ngadap nasi minyak org sdekah jek,kehkehkeh

merah_arjuna replied at 9-5-2016 11:31 AM
husband aku pun camni...jarang balik umah mertua kecuali ada event penting ja...aku penah bincang da ...

ye sama la kita merah...
dia bukan x suka dgn sesapa tapi macam x reti sgt nak sesuaikn diri
malu nak berlenging...malu nak terbaring menjalar depan tv
dia pun jenis x byk mulut sgt. kena topis yg sesuai sedap la dia borak
even balik umah mak dia pun dia suka melepak...mematikan diri...relax je konon
borak2 pun tak sgt.
memula mmg kita n mak pak rasa ati tp dah lama2 masing2 pun dah faham sbb dia layan org elok je

revoc replied at 10-5-2016 10:23 AM
haha,choi eh,hikhikhik

x de nyer aq kawen,hahaha................ari ari ngadap nasi minyak org  ...

seburuk2 suami, mesti la kte syg.. x lah buruk sgt pun..cuma manusia x perfect.. aku pun sama.. luahan just nk tahu pandangan, yg baik kte ambk..yg x baik, kte abaikn.. yg ckp nonsense, kte lyn~~ jdkn hiburan, terhibur gak hati..
p/s: effort utk penuhi undangan org tu dh owsome, aku sumpah ko kawen wei...hahaha...

mastura88 replied at 10-5-2016 10:28 AM
seburuk2 suami, mesti la kte syg.. x lah buruk sgt pun..cuma manusia x perfect.. aku pun sama.. lu ...

seburuk2 suami, mesti la kte syg
yer,sedankan yg lagi dasyat ader asben buat under bod fd tuh,ade jek bini syg,mnde x masuk akal pun ader,brain rottin pun,hadap gak..............klau ko redha bab x balik kg nih,x dek isu pun jadi

aku sumpah ko kawen wei..
woiiiiiiiitt,woi,ko ko jangan,kang aq balas sumpah balik,hahahahaha

beldandy replied at 10-5-2016 10:26 AM
ye sama la kita merah...
dia bukan x suka dgn sesapa tapi macam x reti sgt nak sesuaikn diri
mal ...

Tu la kan...sama la..mula2 kawen dulu selalu jgk gaduh pasai ni tp lama2 dah lali dah..asalkan dia xpenah kurg ajar dgn family pun dah ok..

mastura88 replied at 9-5-2016 10:37 AM
Assalamualaikum..

Pernah tak sape2 yg ade pengalaman mcm ni? Rasa masalah ni sgt common.. Kenape  ...

Laki saya pun gitu..bila family sy dtg dia duk dlm bilik main game..kekdg depan diorang pun main game smpi mak abah sy tego pun dia wat tak peduli.kalau sy nak ajak balik kg saya lg la susah..ada ja alasan..hasilnya dah hampir setahun tak balik kg.nak balik sendiri tak bg.kita ni dah rindu dendam dah kat mak abah kita..tp nak wat guane..itu suami kita..wat derk sudah la asal laki kita bahagia..kira mcm bahagiamu deritaku la..hihihihihi

shiedafaizal replied at 11-5-2016 06:52 PM
Laki saya pun gitu..bila family sy dtg dia duk dlm bilik main game..kekdg depan diorang pun main g ...

Klau boleh..xmo la mcm tu kan.. sbb mnyimpan ni bahaya gak..lame2 leh letup2..hehe.. hopefully, one fine day..u pun leh bwk slow talk dgn c die.. lyn je la family die baik..mane tahu suatu hr nanti trbkk hati & mata die.. ape2 pun, bak kata ustaz kazim, redha lah dgn siapa kte kawin.. cuma ape yg kte leh same2 btolkn, kte try la kan..sbb nk marriage tu bkn stay as org yg biasa ddk brsama, tp as husband n wife yg loving,caving,supportive..hehe

aku nak cite skit problem ngan family mertua...
aku ni consider berlakon baik la ngan abg ipar ni..... abg ipar kategori ustaz la tp ngajor kafa.... tp kategori takde adab.....  mak aku dok cite p rumah besan ni..... ade kenduri la kan..... abg die ni tgk ayah aku pun tak nak bersalam.... lari... tak ckp pun..... aku dgr pun tensen je..... dah la perangai perasan hebat

pernah skali abg ipar dtg rumah.... time ni wife tgh sarat mengandung..... kat bwh meja tu ade byk semut.... ade mknan jatuh la semut hurung.... aku p lap je la dah kotor kan..... abg ipar ni tegur..... jgn wat gitu takleh nak bunuh binatang sesuka time wife mengandung.... dlm hati aku wtf.... ko bljr agama kat mana....

aku ni wpun mmg tak suka abg ipar aku sorg ni aku ngan die sembang selamba.... kiranya aku ok gak berlakon kan... wpun rasa meluat tu ade.... family mertua ni kuat agama.... tp byk menda yg aku tgk amalan pelik.... dekat pintu bilik ade smcm daun apa ntah dok ikat pintu....

aku sbnrnya nak tanya gak psl soal agama ni.... psl lawat kubur ulama ni....diorg bwk aku p sana..... pastu bwk baby..... suh baby sentuh batu nisan.... dlm hati aku apa nih..... nak ambik berkat camtu.... iols pening btul ngan family mertua bab agama ni.... mcm mengarut je.... ke aku yg jahil

dino replied at 12-5-2016 12:27 PM
aku nak cite skit problem ngan family mertua...
aku ni consider berlakon baik la ngan abg ipar ni. ...

tak pernah dgr plak amalan mcm tu.. klau mcm time belah mulut tu (tahnik)...bg baby mkn sikit kurma, n seelok-eloknya dr org alim yg kunyahkn dulu kurma n suap ke baby..mcm tu prnh dgr.. tp kdg2 org alim ni..x tau la kan..die ade ego die sndr..cpt sgt jatuhkn hukum kt org lain..wallahuaklam.. dr pemerhatian i olz la..tp bkn semua mcm tu.. sbb klau bg i, if org tu btol2 alim..instead of mghukum..die more to mengajak..n cuba utk brgaul..br la org cpt nk masuk n respect..

mastura88 replied at 12-5-2016 12:35 PM
tak pernah dgr plak amalan mcm tu.. klau mcm time belah mulut tu (tahnik)...bg baby mkn sikit kurm ...

aku kan pernah tanya kat mak aku... sbb aku pelik dgn amalan2 nih.... aku plak mmg jahil.... tp bab solat pose segala tak tinggal....
bab mengaji tu aku kurg.... tu mmg aku kena bljr la kan... cuma sejahil2 aku tak pernah tgk amalan camni.... dgn nak cari rumah pintu dapur takleh mengadap matahari la... tak ke bengong bunyi tu.....  aku plak tanya mak... mak plak bgtau makcik aku.... makcik aku ni plak kwn ngan mak mertua.....
die p tanya direct camtu bg nasihat bagai.....  aku balik kg hr tu nmpk diorg semcm..... yela yg menegur diorg bkn calang2 org.... mmg aku ade sbut kat mak mcm ajaran sesat...... yela klau kat kubur ala2 guru yahya... dok zikir sambil nanges2 tu..... nak dpt berkat???  aku ni kahwin atas org tua2.... aku tak expect menda ni seme.....  bg aku ujian utk aku tuh..... masing2 diberi ujian stakat yg mampu.....

btw fam mertua ni wpun gitu die just diam..... maksudnya die just lupa camtu je....  cuma pak mertua tu je yg nmpk mcm terasa jugak.....  tp mak mertua maintain baik je... cuma tu la ade part2 mmg aku takleh terima.... dgn wife lg akan lebih dgr ckp abg yg mcm tak btul tu mmg menda ni buat gaduh.....
nak dgr ckp abg dulu..... tp laki kena tegas skit.... dan aku mmg suka marah.... yup tu kelemahan aku la.... cuba nak cool..... tp kdg2 tak cool jugak bile.... org lain plak lebih dominan dr laki...

buruk baik suami telah aje. sabau aje. kita yang pilihkan.

dino replied at 12-5-2016 12:46 PM
aku kan pernah tanya kat mak aku... sbb aku pelik dgn amalan2 nih.... aku plak mmg jahil.... tp ba ...

Baik2 citer dino..kang dijadik bahan fitenah plak...besfren makhluk tu ada je kat sini...    

Pada tt mungkin boleh bincang ngan hb .n tanya dia kenapa... kdg2 lelaki ni ada sebablah dia jadi gtu..1 mungkin ada dia terasa ngan dorg.. 2 mungkin mmg dia jenis sombong... so tt kena kenal pasti mana 1...

mommymonster82 replied at 13-5-2016 03:04 AM
Pada tt mungkin boleh bincang ngan hb .n tanya dia kenapa... kdg2 lelaki ni ada sebablah dia jadi gt ...

Yup Manak agree dgn hang tang THings happen for a reason.....just like jenis isteri yang mulut takda insurans dalam forum...kita patut bertanya ..kenapa terjadi sehingga begini???? ..a) adakah isteri ini jenis yang tidak pernah dapat bimbingan yang baik dari seorang yang bergelar suami? Yakni suami tak pernah tegur perbuatan jengkel Si isteri dalam forum??? Atau mungkin jugak isteri nie terlalu tertekan dgn sikap suami yang jenis makan hasil bini...so in order to retaliate...dia salurkan kemarahan terhadap suaminya dgn venting frustration dgn membangkaikan mulut dalam forum...habis citer skandal rakan baik nya punya laki...dia heboh kan dalam porum...siap bukak tred lagi.....