CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

huhuhuhuhu..best citer TT nih..aku yg tumpang baca nih pon menyirap ja darah...sebab tu aku x brapa nk rapat sgt ngan jiran2..tlg takat mana yg patut ja..contoh jiran sebelah umah mak mertua aku...laki bini sama sengal..yg jantan tu kalau tgk aku ngan mak mertua aku balik ja,dan2 la kononnya tgh berckp lam hp..dah tu,pakai towel ja..stakat skali dua xpa la,ni asal kami balik ja,dia pon ckp tepon ngan pakai towel..pas2 ckp depan umah aku,kononnya situ baru ada line...kerat k****k tu baru...tp bila bini dia ada,elok ja pangai...nanti bini dia plak dok cop aku kelapaq sgt laki dia..pelisssssssss! kalau aku balik ngan laki aku,jantan gila tu mana berani nk tegoq pon...laki aku pon dok wat muka ketat sebab aku dah story sama laki aku...baru dia taw...yg syoknya,ari tu bini dia leh sound mak mertua aku,nk share line tenet kt umah kami..mak aku ckp la anak2 x suka,pas2 betina ni ckp "alah,kami bayaqla"..pungkoq dia la...dah la tu,bila sidai baju,pakai baju tdoq gaun satin ka hapa ntah..ngan x pakai baju dlm..helllooooooooo...nk fefeling ko tu kim kardashian ka hapa????? bila jiran2 dtg umah nk collect duit utk gotong royong ka hapa ka,mak mertua aku bg duit.siap bagi lebih lagi..tp dia x join apa2 xtvt kt taman tu...

Reply 641# tosei

memang sengal laa jiran tosei ni.. wat cheap sale plak time idai baju.. silap aribulan berkemban plak..

Reply 642# hameeda064

tu la pasal..bajet hot abih la tu...ari tu dah mintak nk share line tenet tp x dpt,siap mlm2 mai ketuk pintu umah..seb baek mak aku wat dek ja..sebab pintu pagar kami memang x kunci,since kejadian tu,kitorang beli pedai ayam (padlock.org utara panggey pedai ayam )....padan muka...seb baek jiran kt quarters yg kitorang dok skang ni,wat hal masing2..cuma adala sorang dua yg suka dok bergosip kt tangga blok..aku nk lalu pegi kedai pon,aku plak yg segan....

spesiss jiran2 cam ni mmg patut kne kata2 laser yg menikam kalbu.. geramnyer.. nak kne standy sengseng lengan..:@

kawan aku pun ngah cbuk citer pasal jiran dia nie...kawan aku nie lelaki lah dah 50an pun umur dia...beranak pinak dah...tp still nmpk smart lagik...duk risau jiran depan rumah dia...yg asik duk usha dia lah...jiran pulak janda muder...gatal ya amat...bile pepagi kawan aku nie nak undur kete...dia dah standby kat depan rumah...bagi snyum paling manis lar...siap puji2 kawan aku nie kat bini dia..lar nie binik dia dah jeles dah...kawan aku dah pening kepala dah...jiran cam nie pun ader...mcm dah xder jantan len...yg itu2 jugak nak diayat nyer...

reply to IceCream_Soda

tak tahu lah siapa from Penang kat sini.. Ai orang ganu tapi kat slangor sekarang..

Follow Us
mmg best brooo... citer u.....sebaik kat opis xde task masuk lg neh...btw..yg dh lepas tu..let it gone...jdkan iktibar& pengajaran spy lebih berhati hati dgn pelbagai ragam manusia kini ....thanks 4 the sharing ...and i'am waiting for the updates;)

di belah manakah A&I ni dok kat penang?
aku kat penang ni...
dh la mmg buat kerja survey rumah org...
kot2 terjumpa pulak...
buleh kenal2...
huhuhuhu....

ILP Seberang Prai?? wah, dekat sangat. berjiran ngn aku.
hAzEL^nut Post at 25-6-2011 12:46

kawasan kejiranan aku jugak...

Reply 640# IceCream_Soda

ko nak join ke yg penang punya, wa nak pollow gak.....

kawasan kejiranan aku jugak...
kwekerot Post at 27-6-2011 17:05

adekah kita berjiran???

Reply  qil

bkn busuk hati.nak ajar org berfikir and cari la kemudahan hidup tu dgn titik p ...
martiena Post at 27-6-2011 08:39

aku bkn apa...kesian kt mak ayah,anak2 buat hal mak ayah dpt nama ye dak?tp mmg geram ar...tanah dia luas okay! tp tah prangai cam apa g buat umah kt ujung2 tanah..yg luas lg tu dia nk buat apa tah...ko jgn bayang umah yg dekat2...ni kampung yg tanahnya masih luas,bkn sekangkang kera

byk perkara yg aku blajar dr citer2 ko..insaf aku. tapi aku bukan spesis Amrimah tu. Tabik kat ko yang sgt penyabar sebab nak jaga hati mak pak ko. Aku slalu tak bleh sabar klu ada perkara yg tak setuju ngan mak ayah aku. slalu nak luahkan masa tu jugak..sampai kdg2 mak ayah aku beralah je.. mesti mak aku kecik ati ngan aku.huhu..

bila  nak update nie

Reply 1# LaksamanaSunan

Aku sedih gile dengar kisah ida ni.. dengan kisah anak2 keciknya,mana nk pk laki yg mereng lagi..madu yg x betul...syukur dia amek pilihan untuk melepaskan diri dari ikatan tersebut..slalunya waif2 yg teraniaya ni sanggup buat apa saja utk anak2 walaupun dok kat umah kosong,janji anak2 cukup makan..kesian budak damia tu...jangan sampai jadi tekanan sudah..ko x p mlawat derang ke?lebih baik p melawat derang dr jumpa si Imah n Amri sengal tu

ini thread paleng emosi penah aku bace sbb emosi aku btol2 terganggu. geram sgt ngan laki bini tatau malu tuh.

Knduri kat johor raya ke-10, kat Penang raya ke 17. Kota Tinggi. Along anak dia yg sulung ckp, d ...
LaksamanaSunan Post at 25-6-2011 23:42

adeh..sanggup tu..even takde duit.nk g kenduri yg jauh...adoi la .
kalau kita ni...even yg bekerja.taim duit takdak..duk diam diam..hhehehe

bila kita fahami kisah nih pada sebelah pihak, mmg rasa nak marah tp, ce try kita pikirkan 2 perkara...

1. nape mak bapak tt lansong tak kisah 'kemesraan' jiran yg bertandang ke rumahnya?
2. nape jiran tu terlalu mesra hingga menganggap umah tt umpama umahnya?

mungkin bila pikir suatu masa dulu mak bapak tt pernah mengharungi hidup yg susah. pernah merasa
ketika 'terdesak' memerlukan bantuan / perhatian... tiada sapa nak tampil membantu / berada disamping. so, maybe bila diorang tgk jiran tu, tross teringat zaman2 susah dulu... tu pasal diorang tak kisah jiran tu 'menumpang kaseh' diorang.

mungkin jugak makbapak jiran tu dah tak ada... sbg pasangan yg masih muda, hidup jiran tu masih terumbang ambing tanpa org tua utk membantu... tp segan dgn sedara2. so, diorang anggap makbapak tt umpama makbapak diorang jugak. bila harapan si jiran disambut baik oleh makbapak tt... lengkap la perumpamaan "org mengantuk disorongkan bantal"

so.. tt jgn la marah2 atas hapa yg berlaku terhadap kelorga tt. ada hikmah disebalik hapa yg berlaku. mana la tau ntah esok lusa turn 'tt dan pasangan' plak dibantu jiran.

Buat baik berpada-pada

Kaedahnya, kalau diorang datang, hidangkan je biskut kering
Setiap hari dan setiap kali hidangkan je biskut kering
Pastu suruh mak ayah tu selalu lepak kat luar
Asal nampak diorang nak datang je cepat2 la keluar jangan dok rumah
Terpaksa la pegi jalan2 selalu, makan kat luar supaya takde la diorang menempel
Dan jangan sesekali bagi diorang ikut!!!

Hati pun kena la kering! takyah la nak kesian sangat

Cara lain, pindah rumah jauh dari situ dan rahsiakan lokasi rumah baru!

Assalamualaikum wbt dan salam 1malaysia.

Smlm aku MC. Hehehehe.. Hari nie insyaallah aku update pasal Ika n Aziz. Tp bg aku masa settlekan keje yg tertangguh dulu.