CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

Assalamualaikum wbt dan salam 1malaysia.

Smlm aku MC. Hehehehe.. Hari nie insyaallah aku update  ...
LaksamanaSunan Post at 28-6-2011 09:36

hoyeeee....nsb baiklah sy xde keje punnnn

byk perkara yg aku blajar dr citer2 ko..insaf aku. tapi aku bukan spesis Amrimah tu. Tabik kat ko ya ...
Cik_Bunga Post at 27-6-2011 21:42

Terima kasih sbb sudi baca. Aku nie xdelah baik sgt. Sblm nie mmg mulut main lepas je. Ape xpuas hati semua aku cakap. Aku suka diam tp bila dh geram sgt n lepas cakap tue mmg pedih la. Setiap kali aku becakap, mak aku mesti nangis. Itu cerita2 masa aku belasan tahun la. Bila dh tua bangka nie br aku ambik langkah bersabar. Biarlah dorg bahagia apa adanya. Jadi lepas nie kalau aku marah, aku nk lepas kat Amri dgn Imah je. Itu punca sebenar. Kalo dorg xcari mak aku, mak aku pn xde cari dorg. (Drpd mesej2 yg aku baca dlm hp mak aku)

Reply  LaksamanaSunan

Aku sedih gile dengar kisah ida ni.. dengan kisah anak2 keciknya,mana n ...
tenderfly Post at 28-6-2011 07:17

Hahahaha.. Aku xtau Ida kat mana skrg. Aku rasa Ida pn bahagia. Baik xda laki terus drpd ada tp mcm xda. Mana tau, ada org yg berhati mulia nk membela nasib Ida dan anak2?

Doa2kan.

adeh..sanggup tu..even takde duit.nk g kenduri yg jauh...adoi la .
kalau kita ni...even y ...
LiliSam Post at 28-6-2011 08:52

Itu yg aku musykil tue. Dh tau xda duit, knape smpai nk meminjam utk hanya pegi mkn kenduri? Ada duit sikit2 baik la bayar duit yg dia berhutang2 kat org. Kan lebih afdhol.

Alasan konon2 nk jaga hati mak aku? Ahahaha.. nonsense.

bila kita fahami kisah nih pada sebelah pihak, mmg rasa nak marah tp, ce try kita pikirkan 2 perkara ...
bangcak Post at 28-6-2011 08:59

Ape yg cakap tue ada betulnya bangcak.

Mak aku mmg hidup susah dulu. Dia ank sulung, tepaksa berenti sek pn sbb xda duit. Tp itu standard zaman2 60an la kan. Bapak aku pulak kecik lg masa arwah tokwan dgn tok aku bercerai. Bila tokwan aku kawen baru, bapak aku moyang aku yg bela. Dia hidup sendiri, pagi2 kalau ada telur ayam, ada la duit belanja sek dia. Bila awal taun nk bayar yuran, dia jual ayam. Makan minum pn sendiri tanggung. Itu hidup bapak aku smpai la dia masuk askar.

Mak bapak aku mmg org susah pn. Jadi, teori ko ada betulnya. Dorg pernah merasa susah so xsmpai hati nk biarkan org lain rasa apa yg dorg dh rasa.

erm...ibu bapa mana xsayangkan anak......setiap apa yg berlaku pasti ada hikmahnya.....kita tak tau di masa akan dtg kita di mana dan macam mana....yg baik jd pegangan yg burok tu mohon di jauhkan..

Follow Us
Ape yg cakap tue ada betulnya bangcak.

Mak aku mmg hidup susah dulu. Dia ank sulung, tepaksa  ...
LaksamanaSunan Post at 28-6-2011 10:29

Bapak kau silap daaa.. ibarat bagi ikan untuk makan, baik la dia ajar org tu ilmu nak menangkap ikan.... dari hari2 harap org berikan ikan utk dimakan... sampai bila...

Bapak kau silap daaa.. ibarat bagi ikan untuk makan, baik la dia ajar org tu ilmu nak menangkap  ...
want2bhappy Post at 28-6-2011 11:54

Itula yg jd pesoalannya skrg. Mak aku ckp aku dengki dia tolong Amri. Ya Allah, perlu ke aku nk busuk hati smpai mcm tue. Aku bantah sbb aku fikir makin lama bnda nie akn jd mkin teruk. Sedangkan dh jauh pn dia berani nk mintak duit lg. Bayangkan la kalu duk dekat mcm mana.

Benda nie mmg la ada hikmahnya, tp persoalannya sampai bila? Xkan selama2nya mak bapak aku nk bg duit kat Amri? Anak2 dia makin besar. Makin byk nk pakai duit. Klau dia still bergantung kat org. Korg bayangkanla nasib anak2 dia nnt.

Reply 668# LaksamanaSunan

ntah2 mak pak ko kena sihir ngan si Amri tu?(ayat typikal org melayu bila rasa suspicious)hmy3:

Reply  LaksamanaSunan

ntah2 mak pak ko kena sihir ngan si Amri tu?(ayat typikal org melayu bila  ...
roblucci Post at 28-6-2011 12:17

Sihir2 tue bab yg aku xnk pikir wlaupun ada sesetengah pihak dok pujuk aku pi tgok kat sorg imam.

Buat baik berpada-pada

Kaedahnya, kalau diorang datang, hidangkan je biskut kering
Setiap h ...
houdini Post at 28-6-2011 09:33

setuju!...salah mak bapak ko la.bg muka sgt kat diorg.sound jek direct.kalau mak bapak ko x smpi hati,ko pakat2 jela dgn adk bradik ko,sedara mara ko halau diorg tu.kalau dtg umah,kunci jek trus.susah sgt ke?apela benda sng tu pon susah nak setel...kalau payah sgt,ko jek bomohkan diorg.abes citer..xpe kot bomoh2 sbb diorg tu dah tahap sampah

maksud aku..bukan bomoh2 benda halus mcm sihir ni.tp jumpa orang alim bg lembutkan hati diorg.suruh diorg lupakan family ko terus

Mak dan bapak TT mempunyai hati yang sangat tulus... dan menganggap orang yang dibantu tu tulus seperti mereka. Sayang sekali bila jiran-jiran TT mengambil kesempatan di atas ketulusan itu.

Nak salahkan mak TT disebabkan dia baik dengan A & R pun tak boleh jugak sebab Imah pada pandangan Zad la memang pandai masuk jarum... pandai bodeklah kiranya. Salah satu sebabnya, hendak masak dan menyediakan makanan untuk 'open house' TT bukanlah mudah. Bila Imah rajin dan ringan tulang membantu malahan turut membantu mengemas rumah TT adalah mengapa mak TT sayang pada Imah tambahan pulak rasa simpati. sebab tu setiap kali TT membangkitkan hal ini mak TT akan marah pada TT..

org tua mmg mudah terhutang budi.... huhuhuhu...

setuju!...salah mak bapak ko la.bg muka sgt kat diorg.sound jek direct.kalau mak bapak ko  ...
mawarberduri Post at 28-6-2011 13:05

Nmpak mmg mcm senang. Sound, halau. Tp bila bnda melibatkan hati mak bapak, aku adik beradik xboleh nk ikut kepala sndiri je.

Mawarberduri, kalau aku jenis xfikir mak bapak mmg dh lamaa jd haru biru bnda nie. Msalahnya skrg, mak bapak aku syg sgt kat dorg tue. Bila mak bapak aku dh anggap dorg kawan, so secara xlangsung dh jd tanggungjawab aku hormati kawan2 mak bapak aku. Sebab tue selama nie aku just bgtau mak bapak aku ja pasal xpuas hati nie.

Mak bapak aku pn faham yg ktorg xsuka. Tp dorg pn xtau nk buat mcm mana bila Amri n Imah still kejar2 dorg. Xkn nk tukar no hp semata2 sbb dorg? Bapak aku ada bisness, jd bnda tue agak payah. Mcm mana pn Amri still boleh kntek bapak aku. Bapak aku skrg mmg buat xtau je klau dia mesej. Tp mak aku pulak xsmpai hati. Sbb Imah guna modal anak2 dia rindu mak aku tau. Sbg org tua, xkn mak aku nk buat xtau. Bnda nie smua cmplicated. Bukan semudah ABC.

So pendekatan mudah aku skrg, aku nk terus cari pasal dgn Amri n Imah je. Aku nk tunjukkan terang2 kat dorg. Kalau boleh aku nk dorg smpai mngamuk dgn aku. Xkn dorg nk mngadu kat mak bapak aku kan. Tue cari nahas la dorg. Even klau mngadu pn, biarlah. Mak aku mmg tau pn aku xsuka dorg dok menempek kat mak aku. Jadi, bnda nie akan melibatkan aku adik beradik n A&I je. Mak bapak aku klau boleh aku xnk libatkan lg. Hati mak bapak kena jaga wey wlau mcm mana pn dorg. Syurga aku bwh tapak kaki mak aku.

Mak dan bapak TT mempunyai hati yang sangat tulus... dan menganggap orang yang dibantu tu tulus sepe ...
zadzamusa Post at 28-6-2011 13:19

Yup. Aku stuju. Bila openhouse tiap2 hari, mak aku pn letih. Tp nk menolak tkut kecikkan hati jiran. Imah pn main peranan la since ktorg adik beradik xnk msuk cmpur. Dia la yg byk tlg mak aku.

aku pun dah start berbulu ngan jiran2 aku skang neh
nak makan apa mintak mak aku yg sediakan
memang la jarang2 dan modal diorang yang kuarkan
tapi paling aku bengang, asal petang jer menempek kat umah aku
dah la br balik kejer, penat pun tak sempat nak hilang
nak kuak lentang depan TV pun tak leh

aku pun dah start berbulu ngan jiran2 aku skang neh
nak makan apa mintak mak aku yg sediakan
meman ...
labusayung Post at 28-6-2011 14:00

Tue bunga2 dh nmpak la tue. Cepat2 la ko mulakan operasi nyahkodarisini sebelum keadaan makin worst mcm aku.

"ditelan mati mak diluah mati pak...."setiap insan yg normal tu inginkan keluarga bhagia...tt pun begitu...so..just do it what u think best 4 ur family happyness ...A& I xde hak lgsung utk rampas kebahagiaan TT sekeluarga...ur parents sgt lembut hati...so TT adik beradik la kna keras hati jgn sampai mereka senang2 je pijak kepala n mempergula-guli  mak abah tt:@

Tue bunga2 dh nmpak la tue. Cepat2 la ko mulakan operasi nyahkodarisini sebelum keadaan makin wo ...
LaksamanaSunan Post at 28-6-2011 14:06

aku guna taktik tutup pintu, tapi bole pulak dok mai ketuk2
skrang ni, asal diorg ada jer, aku terus blah masuk bilik