CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: daria

Perkahwinan budak umur 14 tahun cetus perdebatan

tak la sampai kesitu...

check lelaki /perempuan tu latar belakang keluarga cemana..
belajar  ...
noor2 Post at 9-12-2010 21:57

Bab baik atau jahat tuh nak kena buat visit ke pejabat Pak Ghani Patail ka noor? Minta tengok record, jika ada .......?

Nko ni pun puak syiah ka guangcore? Nko juga nak fitnah nabi kita ka?

:lo ...
crankshaft Post at 9-12-2010 22:09

ahahahhahahahaahhahahahaha..... aku ikut cakap golongan sibilais la.... aku Islam yang ikut Quran dan hadis

Tergelak tul aku baca thread ni. Aku ingat yang hangat berbahas ni ulama ka..... rupa rupanya lebih kepada Islam Melayu yang belajar ugama 30 minit seminggu sampai form 5 sampaikan hukum makan pisang berbaja taik babi pun search google

Macam yang aku post sebelum ni, umat Islam patut berlapang dada. Takkan la depa umoq 14 tahun hingus meleleh orang lain pun hingus meleleh cam depa gak.

Paling kelakar bila orang guna agama depa marah, ni nak justifikasikan akal jumud depa, habis Nabi dan bini kene seret sekali, bukannya ingat Nabi sebab kasih sayang ka apa, nak mengutuk orang lain..... hahahahahahahahahahah

errrrrr...... hang pun syiah ka kerang????

well once you are sexually active i hope budak ni ( yg girl ni ) tahu yang di akena pap sm ...
mbhcsf Post at 9-12-2010 13:23

Ilmu rumahtangga itu apa sebenarnya mba yang perlu pengkhususan yang tertentu? Ilmu rumahtangga dgn ilmu kehidupan tak sama ka mba?

Adakah pengalaman itu HANYA boleh diraih dari kesilapan yang harus/wajib utk kita lalui/tempohi  ...
crankshaft Post at 9-12-2010 22:03

kelaka tu kerang..... camana nanti nak idup, camana nak buat anak, camana nak beli pampers......

Yang si dungu ni lupa...... kawin saja anak Adam dah ada rezki untuk depa, dapat je anak pun rezki Allah dah sediakan

errrrrr...... hang pun syiah ka kerang????
guagcore Post at 9-12-2010 22:21

Nampaknya macam gitulah...menurut klasifikasi insan emo tahap kunta kinte yang beri darjah kebesaran itu pada aku........

Nko nie MBA.......gunakan istilah yang sonang2 takleh ka?

Si noor bukan paham istilah kogniti ...
crankshaft Post at 9-12-2010 22:14

eh? oih ..u tak faham tembak org lain pandai hang ni noooo....

Follow Us
Ilmu rumahtangga itu apa sebenarnya mba yang perlu pengkhususan yang tertentu? Ilmu rumahtangga  ...
crankshaft Post at 9-12-2010 22:23

sapaa mba?

tak perlu tapi ada benda crucially kena tahu simply put

kelaka tu kerang..... camana nanti nak idup, camana nak buat anak, camana nak beli pampers...... ...
guagcore Post at 9-12-2010 22:24

Yang dah tua berserabut baru nak kawen(dah betul bersedia katanya) ...Bila masuk forum mulut macam longkang/makjujat..suami kat belakang tepok tangan tanda redho...itu tanggungjawab katanya.. yang umur 14 tahun mana tahu ini semua?

sapaa mba?

tak perlu tapi ada benda crucially kena tahu simply put
mbhcsf Post at 9-12-2010 22:31

Kita ambik contoh mudah soal sex..orang dulu tak tahu apa itu 69 dan spooning.... anak2 kuar pun comei loteh je kan?......

Kita ambik contoh mudah soal sex..orang dulu tak tahu apa itu 69 dan spooning.... anak2 kuar pun ...
crankshaft Post at 9-12-2010 22:37

anak is the product but the manner of sexual intimacy kena tahu jugalah yg man haram yg man halal

erkkks????spooning no idea dear ....u ni dah kahwin ke ?

anak is the product but the manner of sexual intimacy kena tahu jugalah yg man haram yg ma ...
mbhcsf Post at 9-12-2010 22:40

Of course lah........adoiiii nko nih pun .......

Spooning..nko tak tahu?

OSHINNNNNNNNNNNNNNNNNNN......need your help here.......

Reply 680# crankshaft

nor kan takat darjah 6...

Of course lah........adoiiii nko nih pun .......

Spooning..nko tak tahu?

OSHINNNNNNN ...
crankshaft Post at 9-12-2010 22:44

apa hurts sangat ego saya kalau saya tak tahu pun?...i am secure enough to admit things i know and i do not ...so..lorr Allah lagi tahu banyak....so i tak urban lah eh? poddah gth with urban or not really who cares.

apa makna perkahwinan kalau nak beli susu anak pun tak mampu, nak sediakan tepat tinggal d ...
mbhcsf Post at 9-12-2010 13:20

Di tred perbincangan keluarga pula penuh kes suami yang MATANG tak sempurnakan nafkah anak isteri...umurnya 30 ke atas..
ada pulak di bod ini kes nenek yang MATANG di tangkap khalwat dengan lelaki muda..umurnya 50 ke atas pulak...

apa hurts sangat ego saya kalau saya tak tahu pun?...i am secure enough to admit things i  ...
mbhcsf Post at 9-12-2010 22:48

Adeehhhh...nko nie pung emo jugak ah mba? setakat aku tanya lagi untuk mendapatkan kepastian..dah nak merengek macam hilang laki...nak kena justify segala....yelah yelah...tunggu OSHINNNNNNN nanti explain...dia tengah mintak kebenaran laki dia dulu.......

Reply  crankshaft

nor kan takat darjah 6...
noor2 Post at 9-12-2010 22:44

Itulah kan? si mba ingat aku sengaja nak kena kan nko...dah memang nko belajar setakat darjah 6 je kan? anyway.... sekarang masih pakai istilah darjah lagi ka noor?

Post Last Edit by mbhcsf at 9-12-2010 22:59
Di tred perbincangan keluarga pula penuh kes suami yang MATANG tak sempurnakan nafkah anak ister ...
penyapu Post at 9-12-2010 22:50

so u define matang dari segi umur ke thinking? tu yg i kata awal awal ..lagi even dalam board agama pun define matang?..physical or what?

so in this case kita tak tahu the outcome of this marriage and i am not against it ,,,cuma diharap pandailah si suami urus ...so i f u think  i am against  this, you are wrong.i just wanted to explore this calon ister punya ideas, belief and expectation..

conflicts arises when expectataion unmet...

so yes akui selagi bergelar manusia to err is human shakeaspeare pun kata dia pun ada failed marriage anyway, kan?
so  what's your point
let them marry ?
yes  ...kahwin lah

ada yg cerai isteri tak cantik....so matang ke tu? depa khwin muda ( rujuk thread kat CI beberapa minggu lalu)

Adeehhhh...nko nie pung emo jugak ah mba? setakat aku tanya lagi untuk mendapatkan kepastian..da ...
crankshaft Post at 9-12-2010 22:53

i beg your pardon???????
    nope...i tengah study ni ya rabbi...so tak tumpu sangat ....emo??nolah

Reply 696# crankshaft

tak setarap ko..yang tahap tinggi..memang pun..keje pun setakat tukang sapu sampah saja.....apala sangat takat darjah 6..masa ko sekolah dah panggil tahun..muda lagila ni...

Itulah kan? si mba ingat aku sengaja nak kena kan nko...dah memang nko belajar setakat darjah 6  ...
crankshaft Post at 9-12-2010 22:56

mba? hahaha......
    biar laa dia cakap ...yang you punnnn..pi dok habaq dia darjah beghapa  tu buat apaaaa? hal dia  iskisk....jgn ler dok nosy sangst isk isk