CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: suffah

COCOA COLLAGEN POWER PLUS .... CHAPTER 3

Close [Copy link]
tapi dear.kopi lain tu sure bancuh ngan susu kan? atau kopi O jer.....kalau bancuh ngan susu...sama jer kalorinya dear.........silap2 lagi tinggi..!!
sayawifenikmie Post at 18-3-2010 17:38

mmg lagi tinggi.
sbb tu pelik nape ccpp boleh naik.
mendadak dan obvious mcm kembang semacam bukan gemuk yg biase.

tapi sebelum2 ni missy minum jugak tgh malam sbb nak bejage..nescafe ke red guara ke.
siang plak jenis biase amek teh ais,milo ais sume.
tak rasa naik berat sbb kalori dalam ccpp je as suffah me ...
missylees Post at 18-3-2010 17:32

entahlah missy....akak dok minum tiap2 malam..tidak pulak naik berat timbangan akak.......kalau makanterlebih baru berat naik..tengok caloroe count jugaklah....because .. akalu CCPP ni menggemukkan..tidak kira bila you amik, tetap ia akan  menggemukkan....cumanya..kalau you amik before meal..you mungkin akan makan less sebab dah puas minum CCPP (sama juga kalau you minum 1 gelas air kosong sebelum amakn..bukan air kosong tu  menguruskan you, tapi perut you dah terisi, so takabanyak lagi boleh diisi), kalau you amik after meal..makan dah  cukup..tambah kalorie dari CCPP lagi..itu yang boleh jadi gemuk tu.....itu adalah asas pemakanan untuk smart diet...{:1_147:}

mmg lagi tinggi.
sbb tu pelik nape ccpp boleh naik.
mendadak dan obvious mcm kembang semacam bukan gemuk yg biase.
missylees Post at 18-3-2010 17:41

honestly, ih has nothin to do with CCPP...tapi tak tahulah...effect dari perubahan hormon..may be menyebabkan peningkatan berat badan...tapi itu pasti regardless bila masa you amik CCPP....rite?{:1_147:}

entahlah missy....akak dok minum tiap2 malam..tidak pulak naik berat timbangan akak.......kalau makanterlebih baru berat naik..tengok caloroe count jugaklah....because .. akalu CCPP ni menggemukka ...
sayawifenikmie Post at 18-3-2010 17:41

tu la yg buat tertanye2 tu.
sbb cara pemakanan tak berubah pun sblm amek n slps amek.
ccpp cuma replace air yg biase amek je.
patutnye same je lah.

xpelah.tepakse balik ke cara dlu n ccpp amek pagi je.

tapi sebelum2 ni missy minum jugak tgh malam sbb nak bejage..nescafe ke red guara ke.
siang plak jenis biase amek teh ais,milo ais sume.
tak rasa naik berat sbb kalori dalam ccpp je as suffah me ...
missylees Post at 18-3-2010 17:32

ekeke kan missi tambah 2 sachet tu. Siang malam 214 kcal tu. Minuman lain less sikit ....  if campur susu plus 70 kcal. Apapun if amik siang 2 sachet takde problem missy. ramai yg amik 2 sachet siang b4 meal, rata2 turun and menten kg hehe

Tu baru kira kalori ... lom masuk fat 2.5g, karbo 20.4g, protein 0.8g. hehe main peranan gak tu ...

Hehe takpe2 teruskan 1 sachet pasni, insyaallah ok. Nanti bg feed back balik ek.

tu la yg buat tertanye2 tu.
sbb cara pemakanan tak berubah pun sblm amek n slps amek.
ccpp cuma replace air yg biase amek je.
patutnye same je lah.

xpelah.tepakse balik ke cara dlu n ccpp am ...
missylees Post at 18-3-2010 17:44

yes lah...try n error kata orang....kalau keluar error kita delete...........cuba yang lain pulak..tak gitu.......{:1_137:}

Follow Us
stok nak habis nie...nak beli 3 set trus mcm x cukup baget...huhu...tidak bole dpt special diskaun kan suffah...
chupachups Post at 18-3-2010 17:29

akak ni ke yg dok bukit puchong? tak igt la ramai sangat dah? Naik kg lg tak? Hehe ... Nak selamat jgn amik malam ler, rata2 yg naik kg ni sume amik malam huhu ...

x naik dah...hr tu apsal ntah tetiba kuat mkn...gangguan emosi kot...kalo x amek mlm amek ptg bole kan...skang tetiba rase nk berccpp...hehe...

Post Last Edit by QueenOfHeart at 18-3-2010 17:12

suffah reserve 3 set tuk akak ek..sok insyaAllah akak bank in duit..aritu beli 3 set tp yg tggl kat akak 1 set jer..yg 2 set lg adik2 akak da amik  ...
QueenOfHeart Post at 18-3-2010 17:11

hehe ... diorang comana kak? ada naik kg gak ke? My customer takde lak problem naik kg setakat ni ... yg amik siang ler sbb mmg sy tak galak amik malam ... Kalau ada yg naik pun, berat akan menten balik lepas 1-2 weeks coz berlaku perubahan hormon ... bila ada sikit perubahan of course berat lari cam period kita ... sure makin berat bila timbang

Tapi hehe kalau suar makin ketat mmg naik tu ... . Hope ada perubahan positif utk missy pasni

Kalau tanya sebab and logik ... alamak saya bukan doktor huhu. Payah ler nak jawab. Saya leh jawab base on testi ... apa yg company bagitau ... tp malam mmg kita sugest utk yg nak naik kg huhu

x naik dah...hr tu apsal ntah tetiba kuat mkn...gangguan emosi kot...kalo x amek mlm amek ptg bole kan...skang tetiba rase nk berccpp...hehe...
chupachups Post at 18-3-2010 17:54

Bukan gangguan emosi kak. mifricia ada phytoestrogen yg leh bg kesan power cam estrogen ... so mmg ada perubahan hormon sikit masa consume ccpp. Utk 1 st stage mmg ada yg rasa makin lapar, tetiba naik kg ... just utk sementara body nak suit ngan perubahan hormon ni. sape yg kurang hormon estrogen, mifricia balance kan

Tapi suka sy igtkan tak semua dapat kesan yg sama. Ada yg masuk je ccpp jadi kenyang, turun kg ..ramai tu. Ramai yg turun kg dr naik. Yg naik ada sorang 2, then berat dia menten balik

Petang boleh. Malam elak la coz body kita tak sama. Body kita kompleks antara satu sama lain

so far ok jer, menten kata nya sb akak da pesan amik b4 bekfes je.
if period xde prob amik, kn?

so far ok jer, menten kata nya sb akak da pesan amik b4 bekfes je.
if period xde prob amik, kn?
QueenOfHeart Post at 18-3-2010 18:02

pengasas kata takde problem coz ingredient mifricia lam ni tak banyak cam pil tnyaphorn .. ke betul ke sebutan ni ... sebab tu pil tu takleh amik masa period. CCPP takde masalah amik masa period ... masa pantang pun leh

Hope ada perubahan positif utk missy pasni
suffah Post at 18-3-2010 17:56

perubahan positif mmg ade.dan suke!
dr segi kulit n parut.
mmg tujuan amek utk tu pon.

perubahan positif mmg ade.dan suke!
dr segi kulit n parut.
mmg tujuan amek utk tu pon.
missylees Post at 18-3-2010 18:08

a ah tau .. hope dpt turunkan and menten kg balik. Harapnya .. kenaikan kg ni salah satu healing crysis je perubahan hormon ...

saya dah kurus....so ingat nak menten berat badan or kurangkan lg 1-2 kg..... so ari2 saya amek 1 sachet tiap2 pg sblm g kerja......dlm setengah jam pastu baru saya makan 3 ketul kuih..... ok tak cara saya?

saya dah kurus....so ingat nak menten berat badan or kurangkan lg 1-2 kg..... so ari2 saya amek 1 sachet tiap2 pg sblm g kerja......dlm setengah jam pastu baru saya makan 3 ketul kuih..... ok tak cara ...
kupu2siang Post at 19-3-2010 07:56

ok dah tu kupu2 ...

saya dah kurus....so ingat nak menten berat badan or kurangkan lg 1-2 kg..... so ari2 saya amek 1 sachet tiap2 pg sblm g kerja......dlm setengah jam pastu baru saya makan 3 ketul kuih..... ok tak cara ...
kupu2siang Post at 19-3-2010 07:56

kalau nak kuruskan badan sikit....3 ketul kuih...depends gak jenis kuihnya tu.....kalau jenis yang lemak manis berkrim tu...kalau you nak kurangkan 1-2kg lagi ni....elakkan atau kurangkan....instead go for toast...kalau akak.. i opt for separuh meehun goreng simpel tu...dengan 1 biji telur rebus...putih sahaja...{:1_147:}

Semalam my agent masuk HUKM .... hehe staff nurse sana sumer amik CCPP .... Dah meletup2 ccpp sekarang ...

ramai customer minum feedback inci kurang kg maintain..