CariDotMy

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: CARI-MAMS

Jangan Peduli Sindiran Orang, "Balik Kampung Tapi Tidur Homestay, Hotel&quo

RatuDunia94 replied at 19-6-2017 06:55 PM
Dh tau rumah mak bapak engko sempit.. Invest la bg duit besor kan rumah dorang tu.. Tambah bilik tid ...

Setuju sangat.., invest la sikit bagi selesa rumah.Aku siap buat bilik sendiri dgn segala perabot acond segala kat rumah mak untuk keluarga aku.
Tapi last-last berebut dengan yang sulung, kalau aku balik, dia taknak balik sebab nakkan bilik tu.. hampeh..

Baguslah. Apa guna kalau mertua acah2 ustajah tutup aurat pakai labuh2 pakai stoking tapi bila dalam rumah dia tak kisah pula aurat menantu dengan ipar ni.. dah terang lagi bersuluh salahnya so buat apa nak ikut semata takut dihencap? Takut Allah lah bukan takut mertua takut ipar duai. Ada I kesah I kalau balik kg melawat tunggu mertua sorang aja.. kalau mcm raya ada ipar laki I laki bini tak tidur pun..balik hari tu gak. lantak lah kena hencap yg penting datang juga..syukur dapat pahala dihencap. Yg penting laki supporting & syukurrr bukan jenis mama's boy..

Edited by gadiz at 21-6-2017 09:08 AM
azimodin replied at 20-6-2017 04:11 PM
pernah cuba pakai tudung lebih 70 jam termasuk waktu tidur?

Rambut jadi busuk...hehe

gadiz replied at 21-6-2017 08:51 AM
Rambut jadi busuk...hehe

bertudung 24 jam... tolakla beberapa minit dalam toilet.. haha...

kepam habis.. busuk... yang paling tak tahan.. silap2 jadi gatal sebab tak kering betul. aduhhh..

azimodin replied at 20-6-2017 04:09 PM
Sama la kita. Tiap2 tahun ni la dilemma aku. Tahun ni balik seminggu, maka seminggu ni rambut aku  ...

oo.. dah pernah suarakan eh? pastu ada yg sentap. bertabahla..

aku tak kisah sangat bertudung litup 24 hours.. kalau keadaan tak panas... tapi kalau dah rumah tengah bendang.. ko agakla panas camne..  siap bawak balik kipas sendiri.. tapi takkanla nak diusung ke dapur.. ke hulu ke hilir lak kan... lagi2 lak bila umah memang xcukup kipas.. kipas yg kita bawak utk family kita tu la dipakai dek semua orang... adoila...

tahun ni aku rasa ok sikit.. sebab raya ke 4 baru aku balik kampung tu.. jadi masa tu ipar duai dah ramai balik.. so ada can la aku dapat bilik... bole la tido ngan aman sikit..

talapia replied at 21-6-2017 01:37 AM
bertudung 24 jam... tolakla beberapa minit dalam toilet.. haha...

kepam habis.. busuk... yang  ...

Gatal, kepam, jadi kelemumur pulak... mana sempat nak kering, masa kibas2 dalam bilik air pon dah ada yang menjerit suruh cepat2 kluar sebab orang lain nak mandi pulak

Follow Us
azimodin replied at 21-6-2017 10:02 AM
Gatal, kepam, jadi kelemumur pulak... mana sempat nak kering, masa kibas2 dalam bilik air pon dah  ...

kan..sangat stress dan merimaskan..

talapia replied at 21-6-2017 09:41 AM
oo.. dah pernah suarakan eh? pastu ada yg sentap. bertabahla..

aku tak kisah sangat bertudung l ...

org tua ni sensitip sikit kan

beza tau mertua iols ngn parent iols

mertua iols kita kene susun ayat nak ckp sbb takut dorang terasa..pasal tambah bilik dh lama kami ckp dulu tp mertua ckp x larat nk buat dh la..sbb rumah tu mmg pak mertua yg bertukang sendiri...pastu bila usul tmbh bilik lg 1 sbb adik beradik hb 3 org je..umah mertua ada 3 bilik, then mesti pak mertua asik ckp dia x larat sume nk buat dh..kami usul gak la suruh upah org..kene counter balik ckp org buat x cantik la..upah mahal la apa la...

susah la nak ckp...last2 kami x ckp dh la sbb malas nk sebut2 nnt igt kita tak suka plak blk kg..pastu bab panas tu 1 hal..iols puas dh ckp kt hb nk pasangkan aircond sume tu..tp hb iols x berani ckp nnt igt kita x selesa duk umah mak nye...

susah uolss...iolss ni dr minggu lepas kemurungan pikir nak blk kg mertua esk malam... seminggu uols kt umah mertua ni...mmg busuk hbs la iols..dh la rambut iols panjang smpai pinggang duk bertudung all the time mmg kepam n busuk hbs la... tu pn 1 hal iols nk ptg rmbut hb tak bg

adoiiiii dilemmmaaaaa

idakamaruddin replied at 22-6-2017 09:55 AM
org tua ni sensitip sikit kan

beza tau mertua iols ngn parent iols

uuu ... meh sini I bagi semangat sikit. sekurang2nya.. umah mertua u.. ada gak 3 bilik.. siap bole nak install aircon jika diperkenan la kan.. meaning rumahnya dah cukup elokla utk pasang aircon.

so meh I ajak U bersyukur sikit.. sebab.. I laaagi la haru.. umah mertua ai tengah2 bendang... kipas syiling pon xde. harap kipas stand 2 buah. Bole bayangkan? bukan taknak belikan ke apa.. tp condition rumah tu sendiri yg x mengizinkan.. rumah bendang... atap zink.. takde syiling. berdenting2 tahap panas dia tau. tapi ai ok ajela kalau xramai org.. sebab bole la ai berlonggok depan kipas anak beranak. tapi uol.. adik badik husband ai lebih 10 orang.. hanya 2 org je belum kawin. so.. ummah nya meeemang ramai.

so kalau bandingkan dengan nasib ai.. u kira dah bernasib lebih baik kan? so bole relax sket kot. haha..

bab mertua punye sensitiviti ni pulak.. pada i.. sama je.. my parents pon jenis x setuju kalau anak menantu balik kg tido homestay. raya pertama ni weol balik kampung atok..  tido lambak jugakla.. tapi pada ai ok sikit sebab x ramai org.. hanya family ai aje yg dok umah pusaka tu.. org lain ada umah dedekat. cuma slalu la cousin datang menjenguk.. so kena bertudung gakla.. cuma takla kepam.. sebab kipas banyak.. rumah bawah pokok2 rimbun. cuma sekarang.. dilema yg SIL.. dia jenis berniqab.. so sah2 la kena bertudung 24hrs sbb ada laki ai n adik2 ai. kesian kat dia la.. ada dia tanye2 homestay berdekatan.. mak i dah tarik muka. hahaha...  so ai kata takpela.. amikla 1 bilik tu duduk korang aje.. bilik ada 4.. cuma jadi tempat tukar baju je. anak2 dara je tido bilik. so okla kot..

moral of da story... u relax2 k... nasib u bukan yg paling buruk. hehe

aku yg single ni pon masalah... bkn pasal aurat.. sbb aku selumber je malas nk menjaga
bilik semua dah occupied oleh adik beradik yg dah kawin.. tggl aku ngn adik pompuan je xde bilik... mmg bergelimpangan tido kat ruang tamu... beg2 baju pon ikut dan la letak kat mane pon... bilik bujang kat bawah mmg utk adik2 lelaki bujang, nk guna toilet luar tu, aku x selesa...
so mmg kene tggu la mane2 bilik yg dah kosong, baru aku boleh guna toilet n bersiap bagai...
kadang mmg terasa aje nk tdo hotel... tapi kang takut mak aku terasa aje... huhuhuhu

memang selalu blk kampung tidur hotel/homestay... sebab memang bilik & ruang tak cukup kalau dah berkumpul

tingin gk nk tdo otel...tp mmg x la...blkg2 mengata x agak2..
dh le mulut memasing haukkk
betabah la...

Ada baik dan buruknya asingkn laki bini ni...bila dh letak laki semua kt hotel, suka la diorg sb anak2 semua bini yg jaga...kije2 masak2 ni bini ygbuat, laki dtg makan je...terbaik mokcik ni punya plan