CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] COVID-19: RATUSAN pekerja Malaysia bekerja di Singapura berjalan kaki merentasi

Grose replied at 6-4-2020 07:25 PM
Rakyat spura ada baring tengah jalan tak kerana marahkan kerajaannya kasi bantuan pada pekerja k ...

Takde lak i dgr smpi baring tengah jalan.. haha.. in fact kitorang kesian tgk dorang rush in sini smpi tgh malam.
Tapi kn memang ada yg bising bila those ppl yg balik ke spore dari some countries dpt tinggal kat 5 stars hotel. Memang good life. Mkn pun best. Bkn biskut n milo. But think of it, nk bising2 pun tak bole. Pasal dorang kene strict quarantine kat situ. Tmpt2 quarantine lain pun dah penuh. Govt kene pilih hotel yg ada support dan security system yg baik untk quarantine tu berjaya. Bila i baca yg msia pun buat gitu, it is a good thing. Win-win situation jgk.

Nana_Man replied at 7-4-2020 05:09 AM
Takde lak i dgr smpi baring tengah jalan.. haha.. in fact kitorang kesian tgk dorang rush in sini  ...

wow..impressive...

itulah aku pun pelik segelintir of my fellow malaysians(i hope they are not reading my posting ini) setakat lodgings level kucing kurap..sekadar diberi packet milo, biscuit julie..dah ngamuk maki 7 keturunan sampai nak ratib tak halalkan duit taxes yg derang bayar jika telah digunakan....utk kemudahan tersebut...

Grose replied at 7-4-2020 05:50 AM
wow..impressive...

itulah aku pun pelik segelintir of my fellow malaysians(i hope they are not  ...

Jd dorang nk lah these ppl quarantine dkt ngan masyarakat? Trus sama2 kene jangkit kalau yg quarantine tu langgar aturan. Is msia very strict on this? Pasal kat spore, ada spotcheck for those yg kene stay at home ni. Ada jgk kene buat video calls untk pastikn betul2 dlm ruma.
I still feel it is a gd move by ur govt.

Nana_Man replied at 7-4-2020 06:37 AM
Jd dorang nk lah these ppl quarantine dkt ngan masyarakat? Trus sama2 kene jangkit kalau yg quaran ...

aku rasa tak jugak tapi lebih pada insan insan yg terpinggir ini bila dgr akept ke apa nama itu terus....WOWWWWWWWW..5star accomodation...FOC lagi...supply milo packets serta biscuit JULIE lagi...mana tak air kebencian kedengkian naik atas kepala?

sedih aku tengok my fellow malaysians walaupun segelintir jumlahnya perangai macam nee....aku yg sendiri naik malu bila kau kongsi apa yg berlaku dinegara kau....

sana tempat kau kalau nak apply PR senang tak puan?

Satu dr org yg berjalan ni akan bwk covid.

Ladybird910 replied at 6-4-2020 07:15 PM
Harap mereka juga dpt bantuan tmpt best2 dan treatment vip la ye...dah kata nak bg semua...no one le ...

Kan ismail sabri da ckp jgn balik . Tk boleh blik dlu. Dorang degil. Jalan balik. Ni sapa nak kuarantin? Kuarantin sendiri. Ni akak tu siap ckp rindu laki. Skang check negative, selagi belum 14 hari belum selamat. Nak kesian, kesian jugak. Tapi mangsa nanti keluarga sendiri.

Follow Us
Grose replied at 6-4-2020 07:25 PM
Rakyat spura ada baring tengah jalan tak kerana marahkan kerajaannya kasi bantuan pada pekerja k ...

My husband keje one of the listed hotel. Lagi bintang dr westin. Rasanya byr half2. Hotel ni pulak utk ajet2 mangkuk ayun yg tk reti self quarantine. Dlm kata lain, si kaya yg mengada2. Bg i pulak, asal ko bayar dah la. Kalau bulat2 kerajaan  tanggung bilik tu mmg mengada. Layak la ada yg sound. Siap ada yg da call sblm sampai malaysia nk book hotel , tp husband i ckp tak boleh. Kena lalu KKM. Nampak tak some of them pya perangai yg tk kisah org. Da la kau kena kuarantine, ada hati nak gi front desk check in. Lembu kan.

Pernah jalan kaki, jauh weh.. semata nak interview kerja. Sekali kena tipu. Tak wujud pun company tu.

Potato_kering replied at 7-4-2020 08:07 AM
Satu dr org yg berjalan ni akan bwk covid.

sedangkan beribu yg sedia ada dalam negeri yg bakal dimasuki belum keluar simptomnya...

Potato_kering replied at 7-4-2020 08:13 AM
Kan ismail sabri da ckp jgn balik . Tk boleh blik dlu. Dorang degil. Jalan balik. Ni sapa nak kuar ...

Dah habis sume prc dia angkut..xwarganegara pon diangkut sama.so why nk double standard.kutip je la semua skali.wkwkwkw

TravellingBear replied at 6-4-2020 09:54 PM
Kalau tak silap dah masuk harga flight . Takla free sgt pasal kuarantin alala 5* hotel tu

di Singapura yg balik dari US & UK terus dibawa ke hotel 5* di sentosa...tapi 14hari kena kurung mcm burung dalam sangkar boleh tengok laut tak boleh keluar...baik lah kena quarantine di rumah...boleh basuh baju...masak etc.

Nana_Man replied at 7-4-2020 04:52 AM
Kesian nya... ni teacher anak i LOA dari ari tu smpi skrg tak balik2 skola. Yg anak i lak dah rind ...

my cousin pun teacher hari tu dia gi KL balik kena LOA tapi principal suruh dia buat online teaching...

semoga dipermudahkan segala urusan

nuno replied at 6-4-2020 02:20 PM
3-5km pun nak highlight
aku hari2 endurance 60km pagi 60km tghari 60km malam, tau2 dah sampai kun ...

Harusla highlight uol...kan lebih 1.5 km tu...

Supersirap replied at 7-4-2020 11:04 AM
semoga dipermudahkan segala urusan

kesian kan diaorang demi sesuap nasi..
janganlah kutuk diaorang sbb nak gaji lebih...diaorang pun menjana ekonomi negara...dari duduk dalam negeri sendiri ambik dadah, jadi mat ragut..mat rempit...baik keluar cari duit boleh sara keluarga n menaikkan ekonomi negara..

Potato_kering replied at 7-4-2020 08:13 AM
Kan ismail sabri da ckp jgn balik . Tk boleh blik dlu. Dorang degil. Jalan balik. Ni sapa nak kuar ...

ini yg opah aku selalu sebut ...cakap tak guna,tembak tak kena...

for goodness sake you are the damn minister, JUST GIVE ORDER at the borders la....jgn biarkan mereka masuk...setakat cakap perabis lioq...

jgn masuk dulu jgn masuk dulu....
akhirnya?

DAN BULAN PUN RETAKKKKK.

[youtube]I-6cORLcioM[/youtube]

Sepatutnya tak ramai yang terpaksa ulang alik tambak johor kerana kerajaan PH telah menyediakan sejuta pekerjaan di Malaysia.

https://www.freemalaysiatoday.co ... aji-minimum-rm2500/

SHAH ALAM: Pemuda Pakatan Harapan (PH) berikrar mewujudkan 1 juta peluang pekerjaan buat anak muda dan menetapkan gaji minimum RM2,500 jika gabungan pembangkang itu berjaya menawan Putrajaya pada pilihan raya umum ke-14 (PRU14).

Naib Ketua Pemuda PH, J Arul Kumar berkata, kerajaan Barisan Nasional (BN) gagal melakukan sebarang transformasi ekonomi yang mampu membantu golongan muda, khasnya dari segi peluang pekerjaan.

“Kita anak muda penuh dengan potensi, tapi di bawah kerajaan BN, golongan seperti kami berdepan pelbagai isu, termasuk cabaran ekonomi,” katanya ketika berucap pada Konvensyen PH 2018 di Pusat Konvensyen Ideal (IDCC) hari ini.

Semalam, Pemuda PH berkata, mereka akan memperjuangkan 10 dasar untuk membantu generasi muda berdepan kenaikan kos sara hidup, jika PH memenangi PRU14.

Antaranya, penubuhan Dana Usahawan Belia untuk kawasan bandar dan luar bandar, Insentif Perkahwinan Belia RM500 bagi pasangan berusia 35 tahun ke bawah yang berkahwin pertama kali, menurunkan harga jalur lebar sebanyak 50% dan memastikan setiap kampung mempunyai akses telekomunikasi 4G.

PH juga bercadang memperkenalkan kad bulanan pengangkutan awam bernilai RM100, mengurangkan pekerja asing beransur-ansur, menubuhkan pusat pekerjaan di setiap negeri, menggabungkan badan perumahan berkanun sebagai badan perumahan berpatutan, berkualiti serta memperbanyakkan rumah mampu milik dan rumah sewa.

Mereka juga berjanji akan memberi lesen motosikal secara percuma, pendidikan percuma di institusi pengajian tinggi awam dengan geran sara diri buat pelajar miskin dan sederhana, selain peminjam Perbadanan Tabung Pendidikan Tinggi Nasional (PTPTN) hanya perlu membuat pembayaran semula apabila gaji mereka mencecah RM4,000.

Mengulas lanjut, Arul berkata, peranan anak muda dalam PRU14 sangat penting kerana 40% daripada pengundi terdiri daripada golongan itu.

Katanya, PH perlu mendapatkan sokongan majoriti pengundi muda untuk menawan Putrajaya.

Semoga urusan mereka dipermudahkanNya..

ira_229 replied at 7-4-2020 11:10 AM
kesian kan diaorang demi sesuap nasi..
janganlah kutuk diaorang sbb nak gaji lebih...diaorang pun ...

aku percaya rakyat kau have been receiving them well, tapi itulah yg dengki yg selalu padan padan kan muka irihati ni rakyat kita juga...yg sebelah sini...

kau tengok contoh satu aku bagi...pasal rakyat sendiri balik dapat penempatan yg agak selesa sikit for quarantine.... dah kena chop perabis wang taxes rakyat yg lain .... walau these people are their fellow malaysians....kau bayangkan...

aku.memang tak boleh bayangkan....

brutal brutal si hannahbananna kita itu pun ada sifat ehsan melihat insan insan yg kehulu kehilir saban hari berjam jam just to earn a little bit more than what they have been getting in their homeland...

heran betul aku tengok bangsa kita...memang kekadang aku yg sama level brutal macam sihannah bananna itu pun nak menitiskan airmata mengenangkan peel peel bangsa kita ni...

tapi aku tetap menten ayu...sebab opah aku selalu berpesan.... anak dara tak baik kalau sampai air mata itu menitis jatuh ke bumi...nanti jodoh lambat sampai.

Grose replied at 7-4-2020 11:35 AM
aku percaya rakyat kau have been receiving them well, tapi itulah yg dengki yg selalu padan padan  ...

kannn... yang pasti tiba2 ada mangkuk boleh ingat kuarantin holiday mode
read between the lines secara halusinasi dan delusional