CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mrs_livingstone

KEK KUKUS

Originally posted by bebop at 7-5-2005 11:04 AM:

hi mie...  gembira sungguh saya hari ni sebab dpt menghasilkan kek yg sungguh sedap rasanya.....:pompom:  Berbangga sungguh saya sebab sampai jugak hajat saya nak merasa dan m ...

:bodek: TAHNIAH la bebop.... tapi jgn kata macam tu sebab resepi tu pun mie dapat dari org lain dan mie sendiri tak pernah cuba..... walau bagaimanapun mie tumpang bangga gak sebab bebop dah mencubanya .............bila menyuap tu ingat la kat kita yer....

Originally posted by hanieliza at 28-4-2005 10:18 PM:
KEK KUKUS BERINTI PEDAS

Bahan Inti
2 cawan isi ayam [cincang]
4 biji kentang [potong dadu]
5 ulas bawang merah[cincang]
2 s/b rempah kari daging
2 s/ ...

Rupa dan rasa kek kukus nih macam 'akak berlauk ke ? Teringin pulak rasanya nak makan akok berlauk.

Originally posted by mie07 at 9-5-2005 11:47 AM:

:bodek: TAHNIAH la bebop.... tapi jgn kata macam tu sebab resepi tu pun mie dapat dari org lain dan mie sendiri tak pernah cuba..... walau bagaimanapun mie tumpang bangga gak sebab bebop dah  ...

tq mie....tak kisahlah sapa punyer resepi pun janji sedap.  Memang kek ni lain dari yg lain, rasa kek ni tak mcm kek2 moden yg saya pernah buat.  Semuanya perfect...texturenya yg lembut, lembap dan rasanya yg sedap....:clap:

Mari kengkawan semua cuba pulak resepi dari mie ni....tidak akan mengecewakan....:pompom:

psstt...akan saya ingat pada wajah mie yg comel dan berambut blonde tu...:bgrin:

[ Last edited by bebop on 9-5-2005 at 04:48 PM ]

Originally posted by bebop at 9-5-2005 04:45 PM:

tq mie....tak kisahlah sapa punyer resepi pun janji sedap.  Memang kek ni lain dari yg lain, rasa kek ni tak mcm kek2 moden yg saya pernah buat.  Semuanya perfect...texturenya yg l ...

bukan tak nak cuba bop...tapi bila tengok bahan2 tu trus terbantut...sbb pakai 1 tin....nampak cam byk no...pas tu takde sukatan metrik lak tu...

Nama kek ni tak brapa glamour kan !:ah:  MEmula dulu ingat kek selapis BELUT...gelilah dengarnya...:geram: rupa2nya BELIUT.:bgrin:  tapi disbbkan bop dah buat...terpaksalah maklang masukkan jugak lam waiting list..

actually wa...dah serik nak buat kek yg guna 1 tin kaya ni...sbb dulu penah buat kek guna 1 tin kaya...hasilnya..mak oi :..manisssssnyaaa...pas tu kek tu jadik lembik dan oily sesangat....trus campak lam tong jer pas tu...sbb takde org nak makan....so skang ni kalu tengok resepi yg pakai 1 tin kaya memang tak brani nak cuba .....

Follow Us
sue This user has been deleted
Originally posted by hanieliza at 8-4-2005 06:52 PM:
KEK KUKUS LAPIS ASAM FLAKES

Bahan-bahan
1 buku butter
10 biji telur (asing putih dan telur)
2 1/2 cawan gula castor/halus
1 cawan susu pekat manis
3 1/2 caw ...

resepi akak ni sama dgn resepi yg sue selalu buat ngan adik sue.. sedap ...
tp nak tau la.. camner nak ilangkan ahanyir kek ni ek?? sbb bau telur tu tak ilang la.. sue pernah mkn yg org lain buat.. pun bau jugak.. cuma yg beli kat kedai jek tak hanyir...ada petua ker??

Originally posted by MAKLANG at 9-5-2005 04:57 PM:
Nama kek ni tak brapa glamour kan !:ah:  MEmula dulu ingat kek selapis BELUT...gelilah dengarnya...:geram: rupa2nya BELIUT.:bgrin:  tapi disbbkan bop dah buat...terpaksalah maklang masukkan jugak ...

maklang ni ke belut pulak ingat nyer...kalau menatang tu saya pun tak sanggup nak nengok....aow...geli geleman den....:bgrin:  maklang masuk je lah resepi ni dlm list, bila maklang dah hilang sempuit boleh lah maklang cubo...:lol  

Originally posted by speedial at 9-5-2005 05:01 PM:
actually wa...dah serik nak buat kek yg guna 1 tin kaya ni...sbb dulu penah buat kek guna 1 tin kaya...hasilnya..mak oi :..manisssssnyaaa...pas tu kek tu jadik lembik dan oily sesangat....trus ca ...

speed,,,pada wa yg suka manis ni...rasanya kek ni just nice aje manis nya....kalau lu tak suka manis lu boleh kurang kan gula...:ah:  Tapi percayalah cakap wa...kek ni tak lembik dan oily mcm yg lu buat dulu....itu resepi sudah kelentong sama lu...:lol  kalau lu rajin lu boleh buat lagi ikut resepi mie ni.....harus lu jatuh chenta ngan kek ni....wa malas nak ulang sebenarnya tapi saja nak bagi amaran kat lu...kek ni sedap, lembut dan moist!!!!:clap:  Kalau tak caya lu sendri cuba.  Timbangan metrik tak ade tak jadi masalah...lu ikut je sukatan pakai sudu besor tu....mesti jadik punya...insyaallah....

Amacam speed....ada berani!!!!!!!hehehehe...:lol

[ Last edited by bebop on 9-5-2005 at 10:04 PM ]

Originally posted by bebop at 7-5-2005 11:04 AM:

hi mie...  gembira sungguh saya hari ni sebab dpt menghasilkan kek yg sungguh sedap rasanya.....:pompom:  Berbangga sungguh saya sebab sampai jugak hajat saya nak merasa dan m ...

alamakkkkk..baca laporan ni cam sodapp je..Boppp sedap sgt ke kek ni..hati ku melonjak2 utk mencuba...hahahaha :lol tapi malangnya sini tak ada jual la cik serikaya...., nampak gaya hajat tak kesampaian

Originally posted by bebop at 9-5-2005 04:45 PM:

tq mie....tak kisahlah sapa punyer resepi pun janji sedap.  Memang kek ni lain dari yg lain, rasa kek ni tak mcm kek2 moden yg saya pernah buat.  Semuanya perfect...texturenya yg l ...

Bop dah buat kek ni pass2lah kat maklang...:cak: ghase apa kek ni bop..:stp:

Originally posted by bebop at 9-5-2005 10:03 PM:

speed,,,pada wa yg suka manis ni...rasanya kek ni just nice aje manis nya....kalau lu tak suka manis lu boleh kurang kan gula...:ah:  Tapi percayalah cakap wa...kek ni tak lembik d ...

hehehe...takpelah..bop...lu jalan dulu lah...wa memang talak belani lah.....nanti kalu wa sudah belani ahhh...wa akan cuba.....lol

abyabg This user has been deleted
Originally posted by mie07 at 08-08-2004 11:53 AM:
resepi ni saya copy dari [email protected] tapi tak pernah try lagi

KEK HIJAU

8 oz mentega
1 gelas gula
6 telur
1 gelas horlick
1 gelas kaya
1 gelas tepung gan ...

mie,

resepi nie mmg popular kat Swk... tapi dorang panggil kek nie kek feizal... mmg kek nie sedap tapi manis sikit... tapi kalau rasa nak kurang kan manis tue kaya tue boleh kurang kan.... sedap giler kek nie....try lahhh but dia punyer sukatan tue aku tak berape sure lahhhh...:pompom:

Hai... dah lama tak buat kek. Tengah diet ni.... asyik makan je, tau..tau...berat dah naik!

Originally posted by NoorMasri at 9-5-2005 11:14 PM:

alamakkkkk..baca laporan ni cam sodapp je..Boppp sedap sgt ke kek ni..hati ku melonjak2 utk mencuba...hahahaha :lol tapi malangnya sini tak ada jual la cik serikaya.. ...

hi noor,,,memang sedap banget ini kek....:pompom: memang rugi kalau sapa yg tak cuba....kalau noor nak buat jugak terpaksalah buat sendiri sri kaya tu...lagi sedap agak nye...

Originally posted by MAKLANG at 10-5-2005 09:06 AM:

Bop dah buat kek ni pass2lah kat maklang...:cak: ghase apa kek ni bop..:stp:

maklang....lenkali kalau saya buat lagi, akan saya poslajukan ke maklang, tapi bila tu tak tau lagi sebab baru lagi buek....ish...tak tau kenapa bila ckp ngan maklang je terus jari ni terpeleot nak ckp nogori....:lol  maklang,,,den tak tau cam no nak explain kek maklang cam no ghaso eh....memang ado ghaso kaya tu, manis, lemak, lembut... semuanya sesedap ghaso....:cak:  pendekata kek ni memang sedap dari kek2 moden.....

Originally posted by speedial at 10-5-2005 12:36 PM:

hehehe...takpelah..bop...lu jalan dulu lah...wa memang talak belani lah.....nanti kalu wa sudah belani ahhh...wa akan cuba.....lol

speed....akan wa tunggu hali lu jadi belani.....

Originally posted by abyabg at 11-5-2005 01:52 PM:

mie,

resepi nie mmg popular kat Swk... tapi dorang panggil kek nie kek feizal... mmg kek nie sedap tapi manis sikit... tapi kalau rasa nak kurang kan manis tue kaya tue boleh kurang kan... ...

hi aby...  bila baca statement u ni buat i geram lak nak cuba resepi kek hijau mie tu....sedap gilerr eh u.....mesti best ni....:pompom:

Originally posted by hanieliza at 16/4/05 07:50 AM:

KEK BUAH KUKUS

Bahan:
200 gm butter
200 gm gula halus
...

Kak Liza,

Hari Sabtu saya try buat kek kukus buah-buahan ni.Tapi masa buat tu baru saya perasan ttg gula yg dicairkan kekuningan tu..apakah gula dicairkan begitu saja atau campur sedikit air macam buat sirap tu?Kalau campur air sukatannya berapa?

Ari tu saya cairkan gula saja tapi agak likat jadinya dan macam hangus sikit,tak berani nak buh air. Bila masuk dlm adunan kek terus dia jadi keras macam batu....Tapi saya tawakal jelah..Saya tak kukus tapi bakar kek ni, Alhamdulillah jadi jugak.Cuma bila potong dia jadi macam ada gula sememeh2 kat setengah2 bhgn di dalam.Tapi mak saya kata sedap jugak kek ni..

Tarbiah...
memang gula tu dicairkan diatas api supaya cair dan kemerahan saja...tak perlu bubuh air..ia akan menjadi saperi sirap kencana atau golden syrup...

oleh kerna tarbiah bakar kek ini..so ini akan menyebabkan adunan kek ini berubah dari adunan/respi asal yg kak liza berikan...
ia akan memberikan keputusan yg diluar jangkaan...tidak saperti yg kak liza buat..
kerana resepi ini adalah resepi kukus...
nampaknya telah diubahsuai...so kak liza atak dapatlahj nak berikan komen...

kak liza harap jika nak kan keputusan saperti yg digambarkan...mungkin tarbiah kena cuba saperti resepi asal tanpa mengubahkan caranya...
sebab selama ini kak liza rasa kek kukus buah ni tidak mengalami saperti apa yg tarbiah alami...

mengenai gula yg sememeh tu..
tarbiah boleh cairkan gula itu semula dengan memanaskan sekejap gula yg telah mulai beku tu tapi jangan lama takut gula tu hangit/hangus pulak...
pastu baru masukkan/adunkan bersama adunan kek dan kukuskan...