CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: black-shirt

Wujudkah Persaingan Sesama Menantu?

memang wujud..
layan dengan tak layan aje..

satu lagi..toksahlah nak bersaing sangat nak jadik menantu pilihan..
buang karan je..

jadi diri sendiri...

nak bagi..bagi..
nak balik...balik..
nak belikan MIL...belikan...

semampunya aje..

Wujud, terutamanya di kalangan perempuan. Aku kalau dengar dari ipar2 pompuan aku buat dek jah, tak masuk sebelah manapun. Buang masa aku layan surirumah banyak masa lapang ni tapi kerja malas

JoyahJay replied at 8-9-2014 10:02 PM
Biras aku ni nak up dia je.dia la lebih semuanya.jumpa berbual raya dia la beg paling lawa.beg palin ...

Hahaha sameeee kot ngan biras akuuu

Persaingan antara biras & family in laws ni mmg ada... Letih laa kita kalo nak layan benda2 camni... Ipar duai tea siap wat ranking ok antara 12 family adik beradik dia sapa paling kaya & banyak harta (which of course la not my family sbb kami makan gaji je & husband bongsu lelaki & diorg ade yg keje general manager & ceo company)... Tea tau pasal kewujudan ranking tu pun sbb ada anak sedara tea umur 10 tahun yg announce sambil kak ipar tea & mak mertua tersenyum bangga... Hahahaahha what a joke...

Tp kaya cemane pun depa.. Bila tea gi jenjalan travel europe, japan, gi umrah, oz, new zealand, turkey, korea etc mula laaa depa meroyan tuduh tea membazir duit laki... Hek eleh.. Takde poin cari point & reka cerita... Tea travel ke shopping ke pakai duit sendiri je sbb tea pun keje sama ngn husband... Mmg penat makhluk2 camni

Edited by zizadin at 11-7-2015 03:41 PM

Buat masa ni aku ada sorang biras perempuan dan 2 biras lelaki..

aku dengan biras perempuan memang ok. ok tu bukan bermakna asik sembang or gelak-gelak. Kadang2 je bercakap klu berjumpa. jarang mesej, wassup atau comment status dia dalam facebook.

tapi aku hormat dia sebagai kakak. time aku kena gan mertua memang aku selalu luah kat dia..dia layan aje. . banyak bagi kata semangat.dia x pernah bersaing dengan aku. aku pun x bersaing dengan dia..
Klu kat rumah mertua, kitaorang sepakat taknak masak (sebab FIL memilih makanan, ada je tak kena kalau kitaorg masak). kitaorang cuma kemas dapur, tolong potong memotong, tolong kemas rumah..itu ajer..Sebenarnya biras aku ni kaya..tapi down to earth..

bagi aku, biras sepakat membawa berkat..