CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

TT hari2 aku jenguk umh ko ni nk thu perkembngn citer terbaru mereka2 yg sengal itu.........

nnt raye cite pjg2 tau.......... nk buat skrip ni.......... hahhaa

leh jual kt tb3
nnt kite share same ye? heheheh

akhirnye khatam gak aku bace cite ni...bace novel pon x segigih ni.. ..sanggup aku dtg keje awal sbb nk bg abes bace arini gak...

TT, masa makin dekat, kuatkan semangat, lancarkan perang ngan depa..hahaha

Sampai Seremban dalam kul 4pg Isnin tue, smua tido. Sbb memang penat gila la kan. Kenduri. Aku bgun  ...
LaksamanaSunan Post at 19-6-2011 19:25

TT aku baru bc 3 page..memang best giler citer ni...citer yg bes memang citer pengalaman sendiri...

Post Last Edit by shiraloveyou at 24-8-2011 22:18

lps raya ni tt pedajal la dorang..senang citer,bg la dorang iktibar...btw,tt ni laki ke pompuan?siap bleh nangis bagai sbb 2 org lahabau neh

dah ada update belum neh.. tak sabar tau

Follow Us
kalau aku tau la ndak pedajal camna m

Keadaan terkini utk semalam, aku bukak inbox dgn sent item hp mak aku. Mmg Imah ada mesej. Dia mngadu nasib anak2 dia kena tahan wad sbb lelah n jantung lemah. 2org masuk wad. Mak dia kat Terengganu pn sama. Kena tukar bateri dlm jantung. Dia mesej mak aku 3-4 mesej, mak aku reply sekali je suruh besabar.

Dalam keadaan dia yg mcmtue, aku rasa dorg xturun kenduri famly aku nnt. Rasanyalah... ikut logik akal kita. Kalau turun jugak, xtau nk cakap apa...

Baidewei, Selamat Hari Raya buat pembaca2 cerita aku nie. Terima kasih sangat kat korang. Kalau ada tulisan2 aku dalam nie yg agak melampau dan menjengkelkan, aku susun jari 10 mintak ampun.

Reply  LaksamanaSunan
salam TT..aku ada cadangan..kalau imah tu guna maxis dan mak ko guna maxis ...
GONE Post at 30-8-2011 20:15

Thanks atas cadangan.

Tp, aku xnk buat mcmtue. Silaturahim tue xsalah. Mcm sekarang pn dh cukup. Layan xlayan je. Aku rasa mak ayah aku pn dh mcm kureng dgn dorg. Cuma terpaksa layan.

Dorg tue yg xtau malu.

Tp ape2 pn, tunggu jela kenduri nnt.

Thanks atas cadangan.

Tp, aku xnk buat mcmtue. Silaturahim tue xsalah. Mcm sekarang pn dh ...
LaksamanaSunan Post at 30-8-2011 20:24

wah.. hangat2 neh... tu nmpknye tuhan dah balas dah kat diorang... anak beranak sakit plak skrng niehh.. hamekkkk

TT pun baek ati cam mak bapak TT, walopon bertahun2 makan ati dek perangai pedajal diorg, tapi still consider taknak putuskan siloturahimm...TT memang terbaeekkkk

Apa2pun, SELAMAT ARI RAYA GAK BUAT TT N SEMUA....

Keadaan terkini utk semalam, aku bukak inbox dgn sent item hp mak aku. Mmg Imah ada mesej. Dia mngad ...
LaksamanaSunan Post at 30-8-2011 19:55

Betul ke anak dia sakit? takut buat cerita jer.. tapi kalau betul.. gi la ziarah... ekekek kalau tak keberatan.. simpati lak sampai 2 org masuk wad eh... huhuhu...

wah.. hangat2 neh... tu nmpknye tuhan dah balas dah kat diorang... anak beranak sakit plak  ...
ZabedAmin Post at 4-9-2011 22:08

ekekek tak bek la kak bed... doakan yg bek2 jer la kak bed... sekain dari aku yg dulu suka jgk memadankan muka org lain.. just berdoa musibah ini memberi kesedaran and kita tidak menerima musibah yg sama...

ap citer terkini... dh kenduri lom?

TT pun baek ati cam mak bapak TT, walopon bertahun2 makan ati dek perangai pedajal diorg, tapi still ...
jaketbiru Post at 5-9-2011 14:38

Aku act sbg manusia, hamba Allah.

Selamat Hari Raya, thanks sudi mbaca.

ap citer terkini... dh kenduri lom?
hainina Post at 6-9-2011 15:54

Kenduri belum lg.. Sabtu nie aku dgn famly g Kota Tinggi. Akad nikah belah pmpuan. Belah pakcik aku Sabtu lg satu 17hb. Imah ada mesej tanya mak aku bila tarikhnya. Ntah dtg ke tidak wallahulam..

Aku act sbg manusia, hamba Allah.

Selamat Hari Raya, thanks sudi mbaca.
LaksamanaSunan Post at 6-9-2011 16:59

Pestime org quote posting i, bangga betul rasa...seronok baca kesah ngko, pengalaman mencabar n menginsafkan...

bersabar je la TT.. sebaik2nya TT jaga temper bila cakap pasal diorang ni ngan mak bapak TT. memang kita bila marah mcm2 benda boleh sembur tapi macam mana salah diorang pun, diorang tetap mak bapak TT. pastu maybe diorang leh terima kalau TT cakap lembut2 instead of mengamuk2.

ingatkan diorang yang tak baik seorang Islam tu menggalakkan saudara sesama Islam untuk tidak berusaha cari rezeki. alhamdulillah hati diorang baik untuk menolong orang yang bernasib malang tapi ni dah tahap sampai terlalu memanjakan. sampai kepala diorang dipijak2 dan diambil kesempatan. kalau ash kat tempat TT pun, ash sakit hati. siapa suka tengok orang amik kesempatan kat mak bapak kita kan? tapi kita kena amik pendekatan rasional, bukan emosional. teruskan nasihat dan cakap lembut ngan parents TT. maybe diorang susah terima memula tapi lama2 siapa tahu kan?

apa2 pun, harap2 pasni diorg dh xganggu idup TT lagi. sorila kalau ada terasa hati ngan apa yg ash cakap ni. sekadar menasihati

bersabar je la TT.. sebaik2nya TT jaga temper bila cakap pasal diorang ni ngan mak bapak TT. memang  ...
ashes2ashes Post at 6-9-2011 17:31

Temper dulu masa belasan taun byklah. Skrg nie dh slow sikit.. Peristiwa dlm keta tue je yg baru2 nie. Itu pn ada meninggalkan kesan kat mak pak aku. Nampak mak aku dh xlayan Imah mesej2. Aku bukanlah tengking2 mcm dlm drama televisi tue. Cuma berdebat. Anyway, thanks sbb mengingatkan aku.

Thanks jugak atas doa, selamat Hari raya...

Pestime org quote posting i, bangga betul rasa...seronok baca kesah ngko, pengalaman ...
jaketbiru Post at 6-9-2011 17:06

Nah aku quote lg. Hahaha... Slmat Hari Raya..